Panasonic seria TX-P42G30

dziqson

New member
ja oglądam z ok 3-4m. Ale tą ziarnistość to widać nawet z 2-3 metrów jak się o niej wie. Chyba poprostu wezwę serwis żeby się wypowiedzieli na ten temat.
 

Abalka

Member
Drodzy forumowicze!!!!:lol::lol::lol:
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem tego TV. Jest mój to pierwszy TV kupiony do nowego mieszkania miesiąc po ślubie. Wcześniej miałem starego CRT 29 ' Philips. Jestem laikiem i nie mogę osądzać czy czerń jest czarna a kolory są dobrze nasycone itd Jedno było dla mnie jasne, przesiadka na Panse i zobaczenie obrazu hd był dla mnie szokujący-pozytywnie. Animal Planet HD od dziś to mój ulubiony program :bober: Śliczne kolory i ta ostrość, dla mnie bajka. Obawiałem jednak się zakupu ze względu na bzyczenie. Jednak nie potrzebnie!!!!! Głośniejsze od tego bzyczenia jest szum wentylatorków czy praca mojego kina domowego czy też dekodera "n". Bzyczenie jest słyszalne tylko wtedy jak się podejdzie blisko TV i z tyłu TV przyłoży ucho do obudowy. Specjalnie wczoraj poczekałem do wieczora by sprawdzić czy mój TV ma tą dolegliwość. Jak na razie jest rewelacja. Obraz żyleta pięknie !!!! Bardzo mile zostałem też zaskoczony tym, że po podłączeniu KD samsunga, TV- plazma wszystko sparował i podstawowe funkcje KD mogę obsługiwać z pilota Pansy.
Wiem, że problem bzyczenia istnieje. Być może poszły do sprzedaży jakieś TV gorsze i można je trawić w różnych sklepach. Ja kupiłem w megamarket.pl i jak dla mnie wszystko gra.
Chodź jest jedna rzecz i jeszcze nie wiem czy to wina TV:p:p:p ale wczoraj po 3h oglądania oczy i łeb mnie tak rozbolał, że bez tabletki się nie dało przeżyć;). Oby to było od czegoś innego. Film oglądany z 3,5-4 m.Po przestawieniu obrazu z Normalny na Kino było już lepiej. Moje oczy mniej raził obraz, był bardziej przyciemniony.
DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA OPINIE I POMOC W WYBORZE TEGO TV. DOBRA ROBOTA​
 

tdx

New member
Bez reklam
Chodź jest jedna rzecz i jeszcze nie wiem czy to wina TV:p:p:p ale wczoraj po 3h oglądania oczy i łeb mnie tak rozbolał, że bez tabletki się nie dało przeżyć;). Oby to było od czegoś innego. Film oglądany z 3,5-4 m.Po przestawieniu obrazu z Normalny na Kino było już lepiej. Moje oczy mniej raził obraz, był bardziej przyciemniony.

To teraz sobie go tylko ustaw pod siebie i będzie już naprawdę super :)
 

Abalka

Member
Jutro idę zamówić ten tv. Komfortowe będzie oglądanie z 2 albo 2,5m?

Ja oglądam z 3,5-4 i już wydaje mi się że jest to blisko. Jak dla mnie to było by za blisko ale to każdy inaczej lubi.

To teraz sobie go tylko ustaw pod siebie i będzie już naprawdę super :)
Ciężko jest mi się jeszcze połapać w ustawieniach obrazu dużo tego, trzeba poczytać troszkę instrukcję i pewnie będzie git:)
 
Ostatnia edycja:

sickman

New member
Z tego co widzę masz ten tv dopiero jakieś 3 dni, mnie też na początku wydawał się duży. Zobaczysz za 2-3 tyg. jak do niego przywykniesz to będziesz się przysuwać jak ja :D
 

urbaneq

New member
Od kilku dni mam problem z platformą iplex.pl , to już chyba 5 dzień jak oglądam komunikat informujący mnie o aktualizacji serwisu. Serwis w wersji www działa bez problemu. Szukałem na forum odpowiedzi ale nic nie ma na ten temat. Wie ktoś coś na temat ?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Wszystko zależy od konkretnej osoby, zasada jest taka że kupuje sie o kilka cali wiecej niż wydaje ci się że potrzebujesz. Jednak np 50calowego nie kupowałbym poniżej 2m bo to już przegięcie.
 

Abalka

Member
Może ktoś mi wytłumaczyć jak się sprawdza czas grania TV?? post nr 482 autor pisze:
komendę wpisuję taką jednocześnie przyciskam F+ -Vol + 3x0 na pilocie

poszukałem i udało się odczytać czas pracy
widać że sprzedawca mnie nie oszukał
telewizor nie był wcześniej włączony, te 12h to gra u mnie

Kiedy należy wpisywać te komendy i jak wcisnąć F??
 

hawk11

New member
Może ktoś mi wytłumaczyć jak się sprawdza czas grania TV?? post nr 482 autor pisze:


Kiedy należy wpisywać te komendy i jak wcisnąć F??

Było

1. Naciśnij przycisk F i “Vol -” na odbiorniku TV
2. W trakcie trzymania wciśniętego "Vol-" naciśnij trzy razy “0”.
Po chwili powinno pojawić się meni serwisowe .
3. Naciśnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi się meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Naciśnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi się błękitna tabelka.
5. Przesuń kursorem strzałką (na pilocie) do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzałką przesuń do 2 kolumny na puste pole.
7. Wciśnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyświetlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba włączeń.
 

crimson-pirate

New member
Witam
Mam spory problem , kupilem tx-p50g30e. Nastpenie podlaczylem go kablem HDMI do amplitunera Yamaha 667 . Aby uzyskac glos musialem wlaczyc HDMI control + ARC na yamaszcze i ok grało. Jesli wylaczam Yamahe i wlaczam ponownie , wszystko gra nadal ladnie. Jesli natomiast wylaczam TV z pilota, i wlaczam to juz nie mam glosu w amplitunerze ! Musze wejsc w opcje yamahy i przelaczyc znowu ARC na OFF i spowrotem na ON, wtedy wszystko dziala od nowa do ponowneo wylaczenia TV.
Bardzo prosze o pomoc ......
 

SYMON

New member
kino domowe

pytanie nie wprost o modelu G30 ale mocno powiązane (dla mnie)

czy możecie mi poradzić jaki model kina domowego do 50G30 najlepiej dokupić.

planuję niebawem zakup 50g30 ale chciałbym jednorazowo kupić komplet
 

Abalka

Member
Było

1. Naciśnij przycisk F i “Vol -” na odbiorniku TV
2. W trakcie trzymania wciśniętego "Vol-" naciśnij trzy razy “0”.
Po chwili powinno pojawić się meni serwisowe .
3. Naciśnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi się meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Naciśnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi się błękitna tabelka.
5. Przesuń kursorem strzałką (na pilocie) do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzałką przesuń do 2 kolumny na puste pole.
7. Wciśnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyświetlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba włączeń.

Dzięki udało się, mój TV jest nowiutki z magazynu:bober:
 

Mobile

New member
G30 czy ST30? Głównie pod filmy odtwarzane z laptopa przez hdmi oraz konsolę, telewizję. Początkowo zastanawiałem się tylko nad G30, ale teraz się zacząłem zastanawiać nad tym, czy nie warto byłoby dorzucić te 200zł i mieć 3D. Co lepiej wybrać?
 

Peter_21

New member
G30 czy ST30? Głównie pod filmy odtwarzane z laptopa przez hdmi oraz konsolę, telewizję. Początkowo zastanawiałem się tylko nad G30, ale teraz się zacząłem zastanawiać nad tym, czy nie warto byłoby dorzucić te 200zł i mieć 3D. Co lepiej wybrać?

Też mam ten sam dylemat ale obecnie jestem zdecydowany na G30, jedyna rzecz jaka mi nie daje spokoju to buczenie; co do ST30 wydaje mi się że obraz jest za ciemny, ale za to ma troszeczkę lepszą czerń; G30 ma lepsze kolorki i jaśniejszy obraz oraz lepsze możliwości regulacji
 
Do góry