Panasonic seria TX-P42G30

mindcrasher

New member
Trudno powiedzieć na ile jest prawdą co mówią w Media Markt. W innych sklepach typu Media Ekspert czy NeoNet problemu z zamówieniem nie ma, ale niczego też nie posiadają na stanie.
Jak do tej pory czytałem prawie same superlatywy co do tego modelu, ale teraz stojąc znowu przed zakupem trochę się waham.
Sam niestety za krótko miałem ten Tv by móc go osądzać, ale czerń nie do końca mnie przekonała, a biel uważam że była fatalna( tak przynajmniej było w jednej całkiem białej planszy w grze na PS3).
Może kwestia ustawień, bo na to zbyt wiele czasu nie miałem.
Pozd.
 

mindcrasher

New member
Witam,
czy ten Tv różni się oprogramowaniem w zależności od modelu?
Dziś w Media Ekspert na modelu identycznym nie było opcji przesuwnego pasa. Model podobnie jak ostatni z końcówką E na końcu, jeśli to ma jakieś znaczenie.
Ktoś wie jak to jest??
Pozdrawiam
 

Hjubi

New member
tx p 50g30e

Witam wszystkich,
od 2 dni jestem posiadaczem panasia-wczesniej pionner kuro który po 2 miesiącach od końca gwarancji odmówił posłuszeństwa -serwisowa diagnoza padł moduł(ym czy coś takiego) naprawa 2500zł nie dająca pewności czy znowu coś nie siądzie . Wiec stwierdziłem wole nowy kupić ale tylko plazma tv. Nie znoszę w ledach i lcd tego nienaturalnego obrazu. Jak już ustawiłem panasia na stoliku i podłączyłem do pod N ke uruchamiam i nie wierze łezka kreci mi się w oku mojej ukochanej tez co widzimy widzimy nienaturalny obraz ala lcd mowie ze trzeba oddać ten tv bo tak oglądać nie można;-) ale na szczęście był to tryb dynamiczny w trybie gra z przestawionymi ustawieniami jest już lepiej jednak coś mi nie pasuje...Coś się doszukuje cały czas...Discovery hd jak coś wolno się dzieje na ekranie jest super ale jak coś szybciej widzę małe smugi takie zamazujące troszkę obraz...czy ktoś ma podobnie??? Widowo ze o gustach się nie dyskutuje ale ma ktoś pomysł jakie ustawienia są najważniejsze dla uzyskania możliwie najbardziej naturalnego obrazu???
 

digitalus

Banned
Witam wszystkich,
od 2 dni jestem posiadaczem panasia-wczesniej pionner kuro który po 2 miesiącach od końca gwarancji odmówił posłuszeństwa -serwisowa diagnoza padł moduł(ym czy coś takiego) naprawa 2500zł nie dająca pewności czy znowu coś nie siądzie . Wiec stwierdziłem wole nowy kupić ale tylko plazma tv. Nie znoszę w ledach i lcd tego nienaturalnego obrazu. Jak już ustawiłem panasia na stoliku i podłączyłem do pod N ke uruchamiam i nie wierze łezka kreci mi się w oku mojej ukochanej tez co widzimy widzimy nienaturalny obraz ala lcd mowie ze trzeba oddać ten tv bo tak oglądać nie można;-) ale na szczęście był to tryb dynamiczny w trybie gra z przestawionymi ustawieniami jest już lepiej jednak coś mi nie pasuje...Coś się doszukuje cały czas...Discovery hd jak coś wolno się dzieje na ekranie jest super ale jak coś szybciej widzę małe smugi takie zamazujące troszkę obraz...czy ktoś ma podobnie??? Widowo ze o gustach się nie dyskutuje ale ma ktoś pomysł jakie ustawienia są najważniejsze dla uzyskania możliwie najbardziej naturalnego obrazu???
Witam
W g30 jest ifc, wylaczyc i sprawdzic
Menu,Ustawiania,Inne ustawienia,Intelligent Frame Creation
podobny przyklad

http://www.hdtv.com.pl/forum/526494-post679.html
starszy przyklad
http://www.hdtv.com.pl/forum/195330-post386.html
 
Ostatnia edycja:

Hjubi

New member
tx p 50g30e

Bawiłem się przez weekend ustawieniami w rożnych trybach wyłączałem wszystkie dodatkowe opcje i innych włączałem wszystkie-co dziwne w rożnych trybach brakuje rożnych ostawień np w grze nie ma opcji Intelligent Frame Creation natomiast jest opcja balans bieli(moim zdaniem tylko gdy jest zimny kolory są w miarę naturalne i innym ustawieniu wszystko jest żółte) czego brakuje w THX. Cały czas mam wrażenie ze brakuje klatek co najbardziej widać jak np. w filmie kamera patrzy na jednego aktora obok którego stoją inni(wczoraj na N tv leciał jakiś film i była taka właśnie scena) po czym zaczyna w miarę szybko się przesuwać po innych aktorach ta sytuacja powoduje nie szum tylko takie jakby łamanie się obrazu co wygląda na brak klatek...ma ktoś podobne spostrzeżenia ?Tak jak już pisałem statyczny obraz rewelacja ruchomy oraz jak coś się dzieje po ciemku na ekranie coś jest nie tak...a może jestem przewrażliwiony i za dużo oczekuje? :)
 

WRONEK

New member
Czy uwaz też występuje takie zjawisko ?

img0057om.jpg

 

Hjubi

New member
panas

hmm poszukam jakieś bajki i porównam ale widzę 2 rzeczy zielony pixel u mnie poki co brak oraz nie wiem czy to nie zdjęcie ale widzę paski z poziomie i przebarwienia o to chodziło ? Ja głownie narzekam na tak mi się wydaje brak płynności brak klatek przy nagłym przesuwaniu obrazu...Kupuje rozdzielacz hdmi i jadę do przyjaciela co na kuro oraz samsunga plasme porównać;-). W sklepie obraz mi się podobał na panasiu ale tam leciało demo typowe panasonica to wszystko wyjaśnia... Miałem fajny test to tv 7 plansz o ile pamiętam co pokazywało linie pionowe poziome oraz paletę kolorów zna ktoś podobne oprogramowanie?
 

Abalka

Member
Kupuje rozdzielacz hdmi i jadę do przyjaciela co na kuro oraz samsunga plasme porównać;-).
Jaki to będzie samsung? Kiedy będziesz robił ten test? Chciałbym kupić 42G30 ale ciągle się waham, buczenie mnie odstrasza. W cenie 42G30 szukam innego równie dobrego TV jakieś propozycje?
 

dziqson

New member
bardzo ziarnisty obraz :(

Witam szanownych forumowiczów.



Wczoraj zakupiłem panasa p42g30e i mam pytanie. Otóż obraz jest ziarnisty, taka mżawka, najlepiej to widać na ciemnym tle nawet z 2 metrów. Nawet nie mówię tu o sygnale SD bo po podłaczeniu PS3 przez HDMI sytuacja jest taka sama. Trochę mnie to martwi i nie wiem czy to przypadłość plazm, czy tego modelu czy poprostu mi się trafił jakiś wadliwy model? Proszę o jakąś fachową opinię ponieważ sam jestem laikiem w temacie telewizorów. Dodam jeszcze ze ta mżawka składa się z trzech kolorów - czerwony, zielony i niebieski:( Wygląda to fatalnie. Help.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
No widzę że to z jakiegoś niemieckiego forum ale.... oglądałem już kilka filmów na tym TV i niczego takiego nie zaobserwowałem
 

tdx

New member
Bez reklam
To jest nas dwóch :) masz jakieś inne propozycje TV do kupienia ? bo ja mam już serdecznie dosyć czytania forum.
tdx jak u Ciebie kwestia buczenia TV? tak straszą na forach

Kolego nie mam tego TV w domu ale na sklepie puszczałem już kilka filmów na nim i było oki. Co do buczenia niestety nie jestem w stanie powiedzieć....
Natomiast żadna osoba która kupiła ten TV nie skarżyła się na buczenie....

Moim zdaniem ten TV spokojnie daje radę :) i wart jest każdej zł :D
 
Do góry