Panasonic seria TX-P42G30

mindcrasher

New member
Witam,
dużo na tym forum jest postów na tak i nie odnośnie tego modelu. Ja po odebraniu tym razem sztuki nówki a nie z ekspozycji jak za pierwszym razem, jestem zdecydowanie na tak. Może zbyt entuzjastycznie podchodzę do nowego nabytku mając go dość krótko, ale takie są moje pierwsze ważnienia.
To co ten tv potrafi zrobić z dobrym sygnałem (mam tu konkretnie na myśli Final Fantasy XIII na PS3) przerosło moje oczekiwania. Rewelacja, a może być jeszcze lepiej.
Buczenie, nie słyszalne w normalnym użytkowaniu, słyszalne gdy się tego na siłę szuka uchem przy obudowie.
Dość chodzenia po sklepach i wyszukiwania różnic w dziesiątkach tv. Mój już stoi w salonie i nie mam zastrzeżeń.
Pozdrawiam
 

OSP110233

New member
To jest nas dwóch :) masz jakieś inne propozycje TV do kupienia ? bo ja mam już serdecznie dosyć czytania forum.
tdx jak u Ciebie kwestia buczenia TV? tak straszą na forach
dziqson gdzie był kupowany ten TV?

A może plazma Samsung seria 51d6900? Dobrze wypadła w testach, cena bardzo przystępna, wygląd ok., duża multimedialność i 3D + okulary gratis.
 

dziqson

New member
Co do zdjęcia to nie o to mi chodzi. Tzn tu są jakieś paski a u mnie jest mżawka.

A tv kupiłem w eurortvagd w promocji za 2890zł. Może stąd ta promocja że wciskają wadliwe modele:/
 
Ostatnia edycja:

tedy33

New member
Witam szanownych forumowiczów.



Wczoraj zakupiłem panasa p42g30e i mam pytanie. Otóż obraz jest ziarnisty, taka mżawka, najlepiej to widać na ciemnym tle nawet z 2 metrów. Nawet nie mówię tu o sygnale SD bo po podłaczeniu PS3 przez HDMI sytuacja jest taka sama. Trochę mnie to martwi i nie wiem czy to przypadłość plazm, czy tego modelu czy poprostu mi się trafił jakiś wadliwy model? Proszę o jakąś fachową opinię ponieważ sam jestem laikiem w temacie telewizorów. Dodam jeszcze ze ta mżawka składa się z trzech kolorów - czerwony, zielony i niebieski:( Wygląda to fatalnie. Help.

przyłączam się do pytania, też to zauważyłem, czym to jest spowodowane? lipny kabel hdmi?
 

dziqson

New member
przyłączam się do pytania, też to zauważyłem, czym to jest spowodowane? lipny kabel hdmi?

To napewno nie wina kabla hdmi. Próbowałem też przez usb i jest to samo. Przez euro jest to samo. Ewidentnie coś nie tak z tv. Zastanawiam się czy go nie wymienić na zupełnie inny tv bo się zraziłem do tego panasa przez to:sad:
 

Abalka

Member
Wbrew nie którym złym opiniom na tema 42g30 zakupiłem go dziś w megamarket.com.pl - sklep internetowy AGD RTV IT Foto za 2717 zł z przesyłką. Za tą cenę myślę, że to dobry będzie wybór. Do tego zestaw samsung HT-C5550 w morale.net by coś lepiej grało niż 2x10 W w pansie. W poniedziałek wszystko powinienem mieć. Wrażenia oczywiście opisze jak tylko przetestuje w/w sprzęt.
Dzięki wszystkim za rady w szczególności THX
 

Jerry88

New member
Wbrew nie którym złym opiniom na tema 42g30 zakupiłem go dziś w megamarket.com.pl - sklep internetowy AGD RTV IT Foto za 2717 zł z przesyłką. Za tą cenę myślę, że to dobry będzie wybór. Do tego zestaw samsung HT-C5550 w morale.net by coś lepiej grało niż 2x10 W w pansie. W poniedziałek wszystko powinienem mieć. Wrażenia oczywiście opisze jak tylko przetestuje w/w sprzęt.
Dzięki wszystkim za rady w szczególności THX

Trzeba było kupić KD z Panasonica, sterowanie miałbyś z jednego pilota i podobno dobrze te urządzenia ze sobą współdziałają.
 

Abalka

Member
2 piloty mi nie przeszkadzają. najważniejsze w KD jest dla mnie odtwarzanie plików a samsung ma to opanowane do perfekcji. z Panasonica nic rozsądnego nie mogłem znaleść
 
Ostatnia edycja:

Hjubi

New member
panas

Ktoś pytał o test- test to może za duże słowo raczej będę chciał porównać czy tez wpadłem w paranoje czy tez mam racje co do moich zastrzeżeń ;-)Niestety mój przyjaciel nie pamięta modelu samsuga ale w wolnej chwili podjadę do niego jak już będę miał switch hdmi to sprawdzimy jak świeci panas dam znać jak wypadło porównanie i podam dokładne nazwy tv. Co do obrazu to przyzwyczajam się(jak dla mnie absurdalna opcja IFC skąd taki pomysł ???). Co do budzenia to słychać lekkie ale tylko gdy jest bardzo cicho w pomieszczeniu pokój mam około 20m tv w narożniku kanapa w przeciwnym wiec na środku kanapy około 4m od tv. Pionek tez lekko buczał jeśli to tak można nazwać...
 

tdx

New member
Bez reklam
Trzeba było kupić KD z Panasonica, sterowanie miałbyś z jednego pilota i podobno dobrze te urządzenia ze sobą współdziałają.

Pilotem od TV Panasa spokojnie można możesz sterować kinem Samsunga.

Ba :) Pilota z TV samsunga możesz używać jako pada w PS3 :) :)
 

barek71

New member
Posiadam ten tv od około 2 miesięcy. Mogę się odnieść jedynie do swojego egzemplarza. Buczenie bzyczenie absolutny brak. Nie wiem czy mam szczęście czy po prostu ludziska przesadzają. Ten tv m dwa minusy. Jest jak lustro i to trzeba brać pod uwagę przy jego kupnie ( dokładnie gdzie będzie stał, bo może to być bardzo uciążliwe, wiem coś o tym). W moim egzemplarzu wypaliły się pixele i pytanie czy gwarancja to obejmuje.....

GENERALNIE TV POLECAM!!!!!!!!! Gram dużo na PS3 i spisuje się znakomicie.


i jeszcze jeden minus, mam problemy z polskimi literami w niektórych filmach i nie wiem czemu :)
 

barek71

New member
THX czy 42G30 należy na początku jakość szczególnie traktować?? Jakieś "docieranie"?

ja po zakupie do chwili obecnej traktuje go specjalnie, chodzi maksymalną ilość czasu jak tylko mogę i jestem w domu :bober: stąd może wypalone pixele ale jak na gwarancji to daję mu popalić:blagam:
 

Molo15

New member
jest taki problem:
mam ten tv i kino domowe panasonica i działa funkcja viera link - oba urządzenia są sparowane przez HDMI i wszystko gra.
-jak podłączę dodatkowo dekoder Ferguson przez scart to też jest OK
- za to jak dekoder podłączę przez HDMI to wtedy viera link pokazuje "brak funkcji" i tv rozłącza się z kinem.

Obojętnie którym kablem HDMI połącze każde urządzenie osobno to jest ok, natomiast jak oba jednocześnie to rozłącza się viera link między tv a kinem...

ma ktoś jakiś pomysł ? czy ten Ferguson zakłuca pracę tego połączenia przy pracy na HDMI ?
 

dziqson

New member
ziarnisty obraz

Witam ponownie,

zrobiłem zdjęcia trapiącego mnie problemu. Niestety nie jest to najwyższa jakość bo robiłem je telefonem.

dsc00001lq.jpg

dsc00002ke.jpg

dsc00003ix.jpg

dsc00004tc.jpg

dsc00007no.jpg

dsc00006dz.jpg

dsc00005bcz.jpg



I teraz moje pytanie czy ta "mżawka to normalna rzecz w plazmach? Byłem w sklepie patrzyłem i inne panasy też mają coś takiego ale nie mogę dokładnie porównać na odległość ale jakoś mi się wydaje że u mnie intensywniejsza ta ziarnistość jest.
 

don111

Banned
a oglądałeś z normalnej odległości czy z bliska ? bo plazmy to nie monitory LCD, z metra ich nie pooglądamy
ziarnistość o której piszesz jest kwestią pewnych regulacji bodajże napięć, zaraz po złożeniu w fabryce każda plazma jest indywidualnie ustawiana i stąd mogą się one nieco różnić pod tym względem
 
Do góry