Panasonic seria TX-P42G30

pkt25

New member
G30

Witam.
Jak tam nowo zakupione cacka. Ja ciągle zwlekam. Czekam na więcej opinii, ale ostatnio dyskusja w tym temacie jakby osłabła. Czy to jest spowodowane fascynacją TV czy też nie chce się Wam już o nim pisać:(.
Pozdrawiam!
 

Molo15

New member
nie sądzę żeby ktoś miał jeszcze coś nowego (odkrywczego) do dodania ;)
- wszystko już chyba padło...
Jak każde urządzenie ma jakieś tam wady ale jak dla mnie ma ich najmniej w tej cenie.
 

fluid

Banned
witam , ja również o czymś z zupełnie innej beczki , co do serii g30 to śledzę ten wątek od samego początku i jestem już zdecydowany na ten model ale nie do końca zdecydować się mogę na sklep w którym złożę zamówienie (na myśli mam zakup wirtualny ) .... jest ich kilkanaście mających owy tv na stanie ale który wybrać .... prośba o namiary na jakis sprawdzony, konkretny za którym przemawiał będzie min -profesjonalny kontakt, błyskawiczna wysyłka a przede wszystkim w razie W Reklamacja uwzględniona bezproblemowo i błyskawicznie. prośba o jakieś namiary
 

Molo15

New member
w neo24 kupiłem bo mają odbiór osobisty w gdańsku i mieli najniższą cenę. na połączenie trzeba trochę czekać na infolinii bo kupa ludzi dzwoni. no i wziąłem u nich raty gratis. polecam
 

jacek1969r

New member
Witam.
Jak tam nowo zakupione cacka. Ja ciągle zwlekam. Czekam na więcej opinii, ale ostatnio dyskusja w tym temacie jakby osłabła. Czy to jest spowodowane fascynacją TV czy też nie chce się Wam już o nim pisać:(.
Pozdrawiam!
Mi się nie chce, oglądanie mnie pochłonęło bez reszty.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
witam , ja również o czymś z zupełnie innej beczki , co do serii g30 to śledzę ten wątek od samego początku i jestem już zdecydowany na ten model ale nie do końca zdecydować się mogę na sklep w którym złożę zamówienie (na myśli mam zakup wirtualny ) .... jest ich kilkanaście mających owy tv na stanie ale który wybrać .... prośba o namiary na jakis sprawdzony, konkretny za którym przemawiał będzie min -profesjonalny kontakt, błyskawiczna wysyłka a przede wszystkim w razie W Reklamacja uwzględniona bezproblemowo i błyskawicznie. prośba o jakieś namiary
electro.pl zajefajny shop
 

ckpiter

New member
W sumie ciężko coś nowego napisać
Moją 46 oglądam od kilku dni i jestem zadowolony z wyboru, nie ma telewizorów bez wad - czasami da się zauważyć opisany w postach "problem 50HZ" ale na tyle rzadko że nie przeszkadza
telewizor nie buczy, Córka jest zachwycona bajkami z youtube na tv :)
iplex też nieżle
eurosport - trochę mógłby poprawić jakość
myślę że wybierając jeszcze raz podjąłbym tę samą decyzję
a oglądani wieczorem Piraci z Karaibów nawet moją Żonkę zachwycili obrazem


a co do sklepu - kupiłem u Kikiego w audiovideo.com.pl i mogę polecić - nie obyło się bez małego poślizgu u kuriera ale ogólnie bardzo ok
Pozdrawiam
 

Banan1970

New member
witam , ja również o czymś z zupełnie innej beczki , co do serii g30 to śledzę ten wątek od samego początku i jestem już zdecydowany na ten model ale nie do końca zdecydować się mogę na sklep w którym złożę zamówienie (na myśli mam zakup wirtualny ) .... jest ich kilkanaście mających owy tv na stanie ale który wybrać .... prośba o namiary na jakis sprawdzony, konkretny za którym przemawiał będzie min -profesjonalny kontakt, błyskawiczna wysyłka a przede wszystkim w razie W Reklamacja uwzględniona bezproblemowo i błyskawicznie. prośba o jakieś namiary
Ja kupowałem dwukrotnie w RTV | AGD | FOTO | KOMPUTERY | NAWIGACJA | Sklep Internetowy 2bis.pl Za każdym razem bezproblemowo.
Pozdrawiam
 

tow.molibden

New member
Witam
Szanowni forumowicze. Jestem u progu nabycia G30 do czego niechybnie się przychyliliście :) Nurtuje mnie natomiast jedna kwestia o którą jako laik muszę tutaj dopytać. Chodzi o osławione już "buczenie" - czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi następującą rzecz: jakie jest generalnie źródło tego dźwięku? Tj. czy jest to sygnał bezpośrednio z fonii tego TV (głośniki) czy też brzęczy tutaj jakaś wew. elektryka/ transformator etc.? Albo inaczej - czy po podłaczeniu zewnętrzęgo źródła dźwięku (wyprowadzenie dźwięku na zew wzmacniacz /kino domowe/ słuchawki) buczenie nadal występuje? Ewentulanie po wyciszeniu fonii?
Dla wielu użytkowników miało by to spore znaczenie gdyż wielu decyduje się na "wyprowadzenie" dźwięku poza wbudowany system głośnikowy, co sam zresztą zamierzam zrobić (tylko co wtedy z buczeniem?).
Wydaje mi się że ten wątek nie był jeszcze tutaj poruszony - z góry dzięki za info :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Buczenie jest słyszalne we wszystkich plazmach.
Jeśli słuchasz telewizora normalnie nie masz z tym kłopotu.
OK. sprawdź na jakim obecnie poziomie dźwięku w telewizorze słuchasz obecnie oglądając programy ?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Buczy elektronika oczywiście a nie system audio w telewizorze.
Jesli chodzi o dokładniejsze źródło to najcześciej są to cewki w układach zasilających lub przetwornicach. Nic z tym nie zrobisz i nic nie zmieni wyprowadzenie dźwięku np na amplituner.
Buczenie jest słyszalne we wszystkich plazmach.
Kiki zachowaj obiektywizm, dobrze obaj wiemy że niektore plazmy są praktycznie bezgłośne, inne delikatnie buczą tak że nie sposób tego dosłyszeć przy normalnym oglądaniu a jeszcze inne (w tym często G30) buczą tak że nie idzie z tym żyć nawet z volume na wyzszym poziomie.
W zeszłym roku praktycznie nie było problemu buczenia w panasach a w tym jest to poważny problem zgłaszany przez mase osób i nie można ciągle udawać że wszystko jest ok.

Jeśli słuchasz telewizora normalnie nie masz z tym kłopotu.
Widocznie ja nie słucham normalnie bo ściszam telewizor wieczorem.

Mój G30 był na początku bezgłośny, po 3 tygodniach zaczyna buczeć, nie jest to może jeszcze na poziomie Samsunga którego miałem poprzednio ale już zaczyna przeszkadzać.
 
Ostatnia edycja:

tow.molibden

New member
Buczy elektronika oczywiście a nie system audio w telewizorze.
Jesli chodzi o dokładniejsze źródło to najcześciej są to cewki w układach zasilających lub przetwornicach. Nic z tym nie zrobisz i nic nie zmieni wyprowadzenie dźwięku np na amplituner.

Kiki zachowaj obiektywizm, dobrze obaj wiemy że niektore plazmy są praktycznie bezgłośne, inne delikatnie buczą tak że nie sposób tego dosłyszeć przy normalnym oglądaniu a jeszcze inne (w tym często G30) buczą tak że nie idzie z tym żyć nawet z volume na wyzszym poziomie.
W zeszłym roku praktycznie nie było problemu buczenia w panasach a w tym jest to poważny problem zgłaszany przez mase osób i nie można ciągle udawać że wszystko jest ok.


Widocznie ja nie słucham normalnie bo ściszam telewizor wieczorem.

Mój G30 był na początku bezgłośny, po 3 tygodniach zaczyna buczeć, nie jest to może jeszcze na poziomie Samsunga którego miałem poprzednio ale już zaczyna przeszkadzać.

Dzięki Panowie za szczerą odpowiedź :) Właśnie ten element mnie zastanawiał - który element (cewki?) odpowiada za to budzenie i czy to się przypadkiem nie "eskaluje" wraz z upływem czasu.

@ Kiki - właśnie chodzi o ile przy "normalnym" oglądaniu TV zgodzę się że to może zostać niezauważone, to przy pewnych kinowych detalach (lub przy specyficznych momentach w grach) to może być w jakimś stopniu denerwujące. Powiedział bym że "cisza to cisza" -czasami jest równie ważna dla budowania klimatu jak najgłośniejszy dźwięk :)
 

Bucek

Banned
tylko co to jest normalne ogladanie TV? bo dla mnie to podpadaq pod to kazde ogladanie gdy dzwieki nie sa uciazliwe ani dla mnie ani dla innych osób, w tym sasiadów :p

mam G20 Panasa i jak na razie odpukać ... nic nie słyszę a oglądam w nocy czasem ustawiajac wskaźnik głośności na 8 lub i niżej :p
 

L.Sniper

New member
Ja na razie swojego TV nie reklamowałem. Pisałem do Panasonic Polska lecz odbili mnie na infolinię telefoniczną.

Zaobserwowałem że przez pierwsze ok 15-20 minut po włączeniu telewizora buczenie jest bardzo intensywne po tym czasie występuje dalej lecz nieco cichnie. Nie jest to kwestia tolerancji przyzwyczajenia ucha do odgłosu ale po prostu najzwyczajniej w świecie wygląda to tak że gdy telewizor się nagrzeje to problem lekko cichnie.
 

cactusek

New member
Bez reklam
mam G20 Panasa i jak na razie odpukać ... nic nie słyszę a oglądam w nocy czasem ustawiajac wskaźnik głośności na 8 lub i niżej :p

i tak powinno być w każdym telewizorze. Dla mnie nie ma pojęcia że "buczy w granicach normy" albo przy normalnym oglądaniu nie słychac. Tylko że każdy program, film czy nawet muzyka ma momenty ciszy i niedopuszczalne jest to że zamiast delektować się nią słyszymy "buuuuuuuuuuuuu".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem ile ty przesłuchałeś plazm ?
Ale ja setki . Więc wiem czy pracują głośno czy cicho.
Zresztą poczytaj co napisałeś - bo sam sobie zaprzeczasz.
Ale nie jest to wątek o Tobie - sorry.
Każdy powinien sprawdzić na ile jest to dla niego niekomfortowe i po problemie.
 

cactusek

New member
Bez reklam
No właśnie o to chodzi, jeśli ja po obsłuchaniu kilku plazm z ktorymi mam do czynienia mogę stwierdzić że większość nie buczy to nie wiem jak Ty obsłuchując ich dużo więcej możesz pisać że każda buczy. Chyba coś nie halo.
Problem w takiej skali pojawił się w zeszłym roku u Samsunga, a w tym niestety dołączył do tego Panasonic co jest bardzo smutne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry