Panasonic seria TX-P42G30

cactusek

New member
Bez reklam
Dzisiaj niestety po raz pierwszy bardzo mnie rozczarował mój Panasonic. To czego wcześniej niemalże nie słyszałem przeistoczyło się w wyraźny, głośny, wkurzający odgłos. Tak to niestety brzęczenie z lewej strony telewizora o którym część użytkowników forum pisało w poprzednich postach jak i pozostałych tematach. Nie mam pojęcia z czego się wzięła nagła eskalacja zjawiska na które wcześniej nie zwracałem większej uwagi gdyż było nieznacznie słyszalne tylko z bliska i przy małej odległości od ekranu. Teraz jest doskonale słyszalne z 2 metrów - tak oglądam TV przy otoczeniu dziennym z rozszczelnionymi dwoma oknami i wyraźnie słyszalnym ruchem ulicznym. Jestem rozczarowany. Nawet głośniki w ustawieniu skali ok 30/100 tego nie zagłuszają. Nie uśmiecha mi się za bardzo wysyłanie telewizora na gwarancję gdyż nie znoszę jak mam w domu sprzęt przy którym już ktoś mniej lub bardziej kompetentny grzebał i może mieć to dalej idące skutki w przyszłości. Dobry egzemplarz bez wad wytrzyma wg mnie dłużej jak jakikolwiek naprawiany. Takie doświadczenie z pracy w serwisie PC. Co radzicie ? Wymieniał już ktoś w Panasonicu czy każdy kto to zauważył od razu bezpośrednio u sprzedawcy ? Hałas jest bez względu na to czy jest biała czy czarna plansza i nie zmniejsza się. Pozostawienie tego problemu może doprowadzić do poważniejszych usterek telewizora w przyszłości ? Zauważyłem też dość głośne pyknięcie przy włączaniu i wyłączaniu telewizora - dosłownie jak kineskop. U Was też tak jest ?

Nie zdziwiłbym się gdyby reklamacji wcale ci nie uznali jak to robił Samsung w swoich plazmach w zeszłym i obecnym roku. Po prostu zasłaniają się dopuszczalnym hałasem i jak im udowodnisz że to buczenie przekracza normy i denerwuje każdego dnia?
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzisiaj niestety po raz pierwszy bardzo mnie rozczarował mój Panasonic. To czego wcześniej niemalże nie słyszałem przeistoczyło się w wyraźny, głośny, wkurzający odgłos. Tak to niestety brzęczenie z lewej strony telewizora o którym część użytkowników forum pisało w poprzednich postach jak i pozostałych tematach. Nie mam pojęcia z czego się wzięła nagła eskalacja zjawiska na które wcześniej nie zwracałem większej uwagi gdyż było nieznacznie słyszalne tylko z bliska i przy małej odległości od ekranu. Teraz jest doskonale słyszalne z 2 metrów - tak oglądam TV przy otoczeniu dziennym z rozszczelnionymi dwoma oknami i wyraźnie słyszalnym ruchem ulicznym. Jestem rozczarowany. Nawet głośniki w ustawieniu skali ok 30/100 tego nie zagłuszają. Nie uśmiecha mi się za bardzo wysyłanie telewizora na gwarancję gdyż nie znoszę jak mam w domu sprzęt przy którym już ktoś mniej lub bardziej kompetentny grzebał i może mieć to dalej idące skutki w przyszłości. Dobry egzemplarz bez wad wytrzyma wg mnie dłużej jak jakikolwiek naprawiany. Takie doświadczenie z pracy w serwisie PC. Co radzicie ? Wymieniał już ktoś w Panasonicu czy każdy kto to zauważył od razu bezpośrednio u sprzedawcy ? Hałas jest bez względu na to czy jest biała czy czarna plansza i nie zmniejsza się. Pozostawienie tego problemu może doprowadzić do poważniejszych usterek telewizora w przyszłości ? Zauważyłem też dość głośne pyknięcie przy włączaniu i wyłączaniu telewizora - dosłownie jak kineskop. U Was też tak jest ?
Może ten TV źle stoi, Robi się jakieś sprzężenie, może obudową dotyka do czegoś, albo stoi delikatnie krzywo i jakaś taśma w środku dotyka do obudowy? Pokombinuj z ustawieniem.
 

L.Sniper

New member
Telewizor stoi na biurku 20-25cm od ściany, praktycznie sam bo nic poza ruterem obok nie ma. Jest do niego wpięty kabel ethernet i zasilanie nic poza tym obecnie nawet HDMI nie ma. Zasilanie jest wpięte do listwy z bezpiecznikiem a listwa do gniazdka z uziemieniem.
 

Jojox

New member
Ja właśnie zamówiłem swojego 42G30 za 2801zł z przesyłką. Teraz trzymam kciuki, żeby nie buczał. :)
Czy mam się jakoś obawiać tej przesyłki kurierskiej? Nigdy nie zamawiałem niczego takiego wielkiego i delikatnego przez internet. Czy TV w kartonie jest dobrze zabezpieczony przed uszkodzeniem?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Dlatego nie wypuszczaj kuriera dopóki nie sprawdzisz dokładnie wypakowanego telewizora. Nawet dobrze zabezpieczone pudło nie uchroni telewizora przed lekkomyslnością ludzi pracujących w firmach kurierskich.
Co do buczenia to wcale nie musi wystąpić od razu po uruchomieniu jak widać na forum u niektórych pojawia sie dopiero po kilkudziesięciu/kilkuset godzinach pracy. Elektronika w każdym jest ta sama więc jeśli u cześci osób buczy to szanse że zacznie buczeć u reszty są duże.
 

Jojox

New member
Problem w tym, że pewnie będę w pracy, kiedy przyjdzie paczka i odbierze to ktoś z domowników. Ale słyszałem, że gdyby się okazało, że coś jest uszkodzone to dzwonić do centrali i kurier ma obowiązek przyjechać spisać protokół do 5 dni.
 

L.Sniper

New member
A próbowałeś podpiąć TV bezpośrednio do gniazdka, nie przez listwę?

Tego nie próbowałem. Sprawdzę i napiszę. Nie ciekawie by się stało gdyby problem pozostał nie rozwiązany bo specjalnie zmieniam sporo części w PC i nie tylko żeby była totalna cisza i komfort podczas seansów filmowych. Lubię jak wszystko jest perfect.

Jojox gdzie zamówiłeś swój TV ? Myślicie że źródło pochodzenia TV ma coś do tego czy będzie seria z tych "bzyczących" czy też nie ? Masz z Panasonic Polska czy Europa ?

Proponuję żeby ktoś kto będzie Ci odbierał TV spisał dane personalne kuriera i jego numer oraz najlepiej wziął numer kontaktowy. Różnie to bywa potem z dochodzeniem kto dostarczył, może było zastępstwo itd. Znam te historie. Najgorzej jak kurier zostawi paczkę u sąsiada bo i tak mi się zdarzyło.
 

Jojox

New member
Sklep internetowy 2bis.pl P42G30E - to Europa chyba. Chyba nie ma specjalnej edycji na Polskę.

Mi to bzyczenie ogólnie pewnie będzie przeszkadzało w nocy, kiedy gram a domownicy śpią. Wtedy mam minimalną głośność. Tak w ciągu dnia to siedzę dość daleko od TV to chyba dam radę. Zadzwoń może do Panasonic Polska, przedstaw sytuacje, nakrzycz i się zapytaj co mogą Ci zaproponować jeśli nie chcesz mieć naprawianego sprzętu.
 

urbaneq

New member
Ja właśnie zamówiłem swojego 42G30 za 2801zł z przesyłką.

To chyba najniższa cena w kraju. Byłem dziś w sklepie Euro RTVAGD tam jest po 2999 zł ale promocja jedynie do 15 czerwca włącznie :(
Daj znać w jakim stanie przesyłka dotrze . Będzie OK to i ja u nich też wciągnę sztukę.

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

L.Sniper

New member
Dokupujecie przedłużone gwarancje w związku z tymi "buczącymi" problemami czy raczej podchodzicie do tematu bezstresowo ? Niby za 2 lata to będzie TV do wymiany bo wymyślą nowe lepsze ale jednak spora część społeczeństwa dobija sprzęt aż się zepsuje i dopiero wtedy zmienia. Trochę nie wypada żeby mebel kosztujący 3000 zł zepsuł się po 2 latach :)
 

pkt25

New member
buczenie

Widzę, że to jednak bardzo częsta przypadłość G 30. Czy podobne problemy występują też w innych modelach Panasonica? Coraz bardziej obawiam się zakupu tego TV. Jak trafię na taki egzemplarz :(
 

barek71

New member
U mnie zero buczenia- ideał :)

Mam pytanie do użytkowników: po włączeniu tv oświadcza, że nie znaleziono kanałów i jest w stanie oczekiwania na szukanie. Mam podłączoną kablówkę przez hdmi. Nie znalazłem nigdzie czy można go tak ustawić aby po włączeniu od razu pojawiał się sygnał z tego wejścia hdmi.

Poza tym mam ustawione samoczynne włączanie i zgodnie z opisem tv po uruchomieniu dekodera powinien się sam uruchomić a tak się nie dzieje co robię źle????
 

riculek

New member
Witam ponownie. Kiki czy byłbys tak miły i podał mi na priva jak dobrze dobrać ustawienia/konfigurację obrazu aby wycisnąć max jakości z TV? Z góry bardzo dziekuję.
 

L.Sniper

New member
Zauważyłem że w DLNA filmy z rozszerzeniem TS nie mają podanego czasu trwania i stanowi to pewien problem przy przewijaniu. W MKV to jest i nie ma problemu. Szkoda że nie można przesuwać filmu o konkretny odcinek czasu. Może wtedy nie powstawały by przesunięcia audio względem obrazu. Trzeba chwilę odczekać czasami zanim pojawi się dźwięk.
 

ami68

New member
Jeszcze nie mam tego modelu ale w PV80 zmianę na HDMI przestawia się w "trybie hotelowym".
nic z tego :( ma ktoś inny pomysł

Co do planszy z wyszukiwaniem kanałów to: oczywiście, że działa "tryb hotelowy" na G30. Ja zrobiłem wyszukiwanie na dvb (oczywiście nic nie znalazł) i ustawiłem w "trybie hotelowym" tylko HDMI i jest OK.
Co do samoczynnego włączania dekodera to: musi być zachowana "kompatybilność" TV z dekoderem. U mnie nie działa i wątpię, że uda mi się to jakoś zrobić.
 
Ostatnia edycja:

komurka

New member
1. To jaką faktycznie gamma ma tryb THX?
Po kalibracji ok 2.0 (mi się udało uzyskać 1.98, przed kalibracją miałem 1.81)
2. Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem, ale czy coś w THX można jednak regulować przez jakieś menu serwisowe?, bo normalnie wszystkie zaawansowane są w nim niedostępne.
W menu serwisowym można ustawić DRV i CUT dla trybu Cinema Warm (THX). Zabawa dla tych którzy wiedzą co robią (można popsuć ustawienia = telewizor martwy) i należy pamiętać że zmieniane są wartości domyślne więc NIE MA opcji 'przywróć'.
Jeżeli nie masz kolorymetru to się tym nawet nie interesuj. Kup płytkę do kalibracji na oko np. 'DVE HD BASICS', ustaw sobie jasność, kontrast i kolor i tyle - u mnie to 45 (lubię jasny obraz na poziomie 132cd/m2 - 37 ftL, 0 (lub +4 w zależności od zgodności materiału ze standardem koloru czarnego; przykre jak wiele gier nie trzyma się standardu :/), 36).

I małe info co do parametrów RGB Drive/Gain/Hue/Saturation/Luminance - NIE da się skopiować tych wartości z jednej plasmy G30 do drugiej i oczekiwać poprawnie skalibrowanej skali szarości i gamutu kolorów. Każdy telewizor należy kalibrować osobno wyświetlając plansze testowe z podłączonego do TV swojego sprzętu. Ja np. mam zupełnie inne ustawienia w trybie pro dla PS3 (HDMI1) oraz dla podłączonego PCta (HDMI2). Więc darujcie sobie próby wpisania czyichś wartości i oczekiwania cudu - używajcie tryb THX i tyle (albo zakup kolorymetru, albo wykupienie usługi kalibracji).
 
Ostatnia edycja:

Molo15

New member
z innej beczki:
Filmy na Ipla można łatwo przewijać, Iplex też można a filmów na youtube mi się nie udaje... nie mogę przeskoczyć na ten pasek postępu aby go przesunąć tak jak na dwóch poprzednich serwisach.
Jak to przewijać, wie ktoś ?
 
Do góry