Panasonic seria TX-P42G30

Jojox

New member
Witajcie. Możecie mi powiedzieć jaki najtańszy adapter wi-fi na USB działa z G30? Bo za ten panasonica 300zl chcą. Ale nie chce routera i kabel. Chce kupić dongiel na USB. Słyszałem ze działają jakieś tańsze.
 

L.Sniper

New member
Słuchajcie, a czy między kablem płaskim i okrągłym jest jakaś różnica w przekazie i jakości sygnału ? Który lepszy ?

Odnośnie WLAN w poprzednich postach przewinął się chyba jakiś Netgear.
 

Jojox

New member
No doszukalem sie - Netgear WNDA3100 pytanie czy ktoś z forumowiczow to ma i czy mu wszystko na tym donglu hula. Prosze o szybka odpowiedz.
 

Paweł Dziuba

New member
Słuchajcie, a czy między kablem płaskim i okrągłym jest jakaś różnica w przekazie i jakości sygnału ? Który lepszy ?
.

Zdaje się że kiedyś czytałem że jakaś firma uzasadniała wyższość (swoich) płaskich kabli nad
okrągłymi ale żeby jakiś naukowiec czy labolatorium to potwierdziło to nie czytałem (a może
i czytałem : w płaskim drucie o przekroju prostokątnym ponoć lepiej się rozkłada przenoszenie sygnału elektrycznego ,
czy jakoś tak) - ten aspekt kabla można , a nawet trzeba , pominąć ;
jeśli już może mieć to znaczenie to w BARDZO drogich kablach HDMI - tylko kto to (tą jakość)
dostrzeże ? - przede wszystkim nie ma takiej jakości i takiej "wrażliwości-czułości" wyświetlaczy .
 

jacek1969r

New member
Witajcie. Możecie mi powiedzieć jaki najtańszy adapter wi-fi na USB działa z G30? Bo za ten panasonica 300zl chcą. Ale nie chce routera i kabel. Chce kupić dongiel na USB. Słyszałem ze działają jakieś tańsze.
Dziwna polityka, między odtwarzaczem BD 110 i 210 jest różnica ok. 150 PLN a różnią się nie tylko dołączonym WiFi USB, ale jeszcze paroma innymi rzeczami, więc ten dongle wart jest chyba jeszcze mniej. Muszę sprawdzić czy to ten sam model dongle bo planuję zakup BD.
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
Zdaje się że kiedyś czytałem że jakaś firma uzasadniała wyższość (swoich) płaskich kabli nad
okrągłymi ale żeby jakiś naukowiec czy labolatorium to potwierdziło to nie czytałem (a może
i czytałem : w płaskim drucie o przekroju prostokątnym ponoć lepiej się rozkłada przenoszenie sygnału elektrycznego ,
czy jakoś tak) - ten aspekt kabla można , a nawet trzeba , pominąć ;
jeśli już może mieć to znaczenie to w BARDZO drogich kablach HDMI - tylko kto to (tą jakość)
dostrzeże ? - przede wszystkim nie ma takiej jakości i takiej "wrażliwości-czułości" wyświetlaczy .

to co napisałeś moze miec znaczenie przy przewodach analogowych. HDMI, kable optyczne, czy elektryczne spdif przesyłają informacje cyfrowo i przewod przewodzi, albo nie.

superdrogie HDMI to prestiż, snobizm, ew. ladniejsze wykonczenie. z jakością sygnału w porownaniu do (sprawnego) kabla za 50 czy 100zl to nie ma nic wspolnego.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
to co napisałeś moze miec znaczenie przy przewodach analogowych. HDMI, kable optyczne, czy elektryczne spdif przesyłają informacje cyfrowo i przewod przewodzi, albo nie.

superdrogie HDMI to prestiż, snobizm, ew. ladniejsze wykonczenie. z jakością sygnału w porownaniu do (sprawnego) kabla za 50 czy 100zl to nie ma nic wspolnego.
oczywiście masz rację ,mam kabelek 1m hdmi za 100 pln,a drugi dla sprawdzenia podpiąłem za 20 pln żadnej różnicy nie było,tylko wykonanie przy tym za 100 pln lepsze.
 

ACK

New member
hdmi-usb

W nawiązaniu do toczącej się dyskusji i mojego problemu odnośnie połączenia g30 z kompem zastanawiam się czy którys z kolegów miał do czynienia z czymś takim?

//allegro.pl/adapter-usb-vga-adapter-usb-dvi-adapter-usb-hdmi-i1585522170.html

to coś rozwiązłao by mój problem i na siłę nie muszę kupować kompa z wyjściem hdmi,zastanawiam się tylko czy nie ucierpi na tym jakość obrazu?
 

grzeseik

New member
jesli to cos podlacza sie pod usb to jesli sie nie myle to jest osobna karta graficzna, wiec jakosc obrazu nie powinna na tym ucierpiec...
ale z drugiej strony placic 250zl za tymczasowe rozwiazanie? to juz chyba lepiej kupic drugi hdd i go podpiac po usb do telewizora albo media playera
 

lcz@interia

New member
No doszukalem sie - Netgear WNDA3100 pytanie czy ktoś z forumowiczow to ma i czy mu wszystko na tym donglu hula. Prosze o szybka odpowiedz.

Ja używam Netgear WNDA3100 v.2. Działa. Kupiłem za około 150 PLN.
Swoją drogą działa szybciej niż przez Access Point Edifaxa podłączony po kablu.

W tej chwili mów router wifi to kilkuletni TPlink z siecią g i wystarcza na płynne wyświetlanie wszystkich usług w Panasonicu youtube, ipla czy cinemax.

Pewnie gdyby chcieć uruchamiać filmy lepszej jakości poprzez dlna trzeba by wymienić router na n-ke i to pewnie ze wsparciem dla videostreamingu.
 

barek71

New member
Witam szanownych forumowiczów. Wczoraj stałem sie posiadaczem plazmy Panasonic 42G30 (czy śzczęśliwym czy nie wyjdzie dopiero w praniu). Przesiadka z CRT Philipsa 21 cali. Oto moje pierwsze wrażenia:
- Po wyjęciu z pudła i zamontowaniu - bardzo ładny design telewizora.
- Sygnał wciąż jeszcze analogowy z kablówki UPC (zamierzam niebawem zamówić cyfrówkę) i jakość odbioru ... hmm znośna lecz niezbyt dobra, kasza, pixeloza, blade kolory - napewno gorsza niż na starym CRT tyle tylko, że większy obraz. Sadzicie,że po przejściu na cyfrówke UPC jakość obrazu się znacznie poprawi?
- Odtwarzacz DVD podłączony do plazmy kablem Euro - jakość bardzo średnia, koncertu U2 360 nie da sie oglądać, zdecydowanie na minus w porównaniu do CRT. Władca pierścieni też bez rewelacji. Jestem laikiem w temacie, lecz mam nadzieję, że po zakupie i podłączeniu nowego DVD do TV kablem HDMI jakość obrazu z plyt DVD także się poprawi. Jak myslicie?
- Bzyczene - jest dosyć słyszalne jak ogladam z 3m, przy głosie w tv na średnim poziome to da sie to jakoś znieść, lecz wolałbym aby go nie było.

Narazie wrażenia bez fajerwerków, gdyż zawsze zależało mi na jak najlepszym obrazie - stąd zakup plazmy zamiast LCD. Mam jednak nadzieję, że po zmianie sygnałów bedzie lepiej.
Jeszcze jedno pytanie. Jak aktywować dodatkowe tryby obrazu (czyli Profesjonalny 1 i 2 itd)?
Z góry dziekuję za odpowiedzi.

Przy takim tv sygnał ma kluczowe znaczenie:

PS3 - BD obraz wymiata:)

kablówka UPC cyfrowa - obraz rewelacja a na kanałach HD także wymiata :)

Dopieścisz tv dobrym sygnałem to stwierdzisz jak dobrego zakupu dokonałeś. Z kablami hdmi cenowo bym nie przesadzał bo zgadzam się z przedmówcami to jest sygnał cyfrowy i albo dochodzi albo nie.

Miałem zdawać relację z kolejnych dni użytkowania ale niestety nie miałem czasu na dokładną zabawę z tym tv więc może za kilka dni trochę wrażeń.

Jeżeli chodzi o kalibrację to wcześniej ktoś napisał jak jest THX to kalibracja nie ma znaczenia. Niestety nie zgodzę się. Dla uzyskania obrazu jak najbardziej naturalnego kalibracja jest konieczna. Wiem bo mam kalibrację zrobioną i widzę różnicę.

Jak na razie jedna jedyna wada, która zmusza mnie do dalszych nakładów i poświęcenia czasu to lustrzana matryca. Tv stoi na przeciwko okna. Widzę co się dzieje za oknem. Muszę zamówić rolety rozmiar i td. Niestety do następnego remontu mieszkania nie mam szans ustawić tv w innym miejcu

Poza tym nie zauważyłem żadnych przypadłości przypisywanych tego typu TV wypalenia, powidoki i td.

Tv nie bzyczy wogóle nawet jak wcisnę mute niczego nie słyszę :)

Na tą chwilę zdecydowanie polecam ze zwróceniem uagi gdzie będzie stał :twisted:
 
Ostatnia edycja:

komurka

New member
Mam pytanko, na THX nie można ustawić gammy. Czy tryby profesjonalne domyślnie są zbliżone do THX? Chciałbym porównać jak wyglądałby THX z gamma 2,4.
Tryb profesjonalny ma domyślnie parametry które WYMAGAJĄ kalibracji - nie są one strasznie rozjechane ale do THX im trochę brakuje (ale to oczywiście już zależy od telewizora).
Jeżeli masz możliwości to możesz skalibrować tryb "pro" ale po wybraniu na TV gamma 2.4 uzyskasz coś ok 2.18~2.25. Do tego w trybie pro maksymalna jasność jest ograniczona do ok. 30 ftL co dla wielu osób (np dla mnie, na maksymalnej mam 28 ftL -.-, obraz za ciemny) dyskwalifikuje niestety ten tryb :/ (używam THX z ftL na poziomie 37 i skalibrowanym greyscale w service menu).
 

komurka

New member
skad znasz te wartości? posiadasz narzedzia zeby je pomierzyc? jak kalibrowales szarosci?
Wartości są moje (28 ftL) oraz wyniki innych użytkowników G30 na innych forach (maks do 30 ftL). Niestety z niewiadomego powodu w G30 tryb pro ma ograniczoną jasność. Masz np. z review tej plasmy: "Peak light output limited to 100 cd/m2; darker than the [THX] mode".
Gamma to samo - mój wynik to ładne 2.21 (przy ustawionym na TV gamma 2.4), inni kalibrujący ten TV chwalili się przedziałem 2.18~2.25.
Narzędzia jakiś używałem to ColorHCFR i Eye-One.

EDIT: Mały dodatek - zmiana jasności z 40 na 60 w trybie pro nie robi praktycznie żadnej różnicy (+0.5~1 ftL), definitywnie jakaś blokada, ciekawe dlaczego ...
 
Ostatnia edycja:

jacek1969r

New member
1. To jaką faktycznie gamma ma tryb THX?
2. Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem, ale czy coś w THX można jednak regulować przez jakieś menu serwisowe?, bo normalnie wszystkie zaawansowane są w nim niedostępne.
 
Ostatnia edycja:

jorket

New member
witam

mam takie zapytanie/oferte do posiadaczy g30, otoz poszukuje chetnych osob na zakup adaptera wifi do naszych cacuszek w korzystnej cenie na nastepujacej stronie *VERSION 2* Netgear WNDA3100 Dual Band Wireless-N N600 - eBay (item 370449829777 end time May-23-11 16:55:41 PDT) są to refabrykowane moduły przez producenta do stanu nowosci sa to kompatybilne adaptery netgeara wtajemniczeni napewno wiedza ze oficjalnie panasonic to potwierdził, wychodzi jakies 60zł za sztuke co przy 300zł za oryginalne wifi PANASONIC DY-WL 10 E-K wychodzi skromnie., adaptery wysłałbym na adres USA do polski dotarły by bez dodatkowego cła i tutaj zagadka bo zalezy ile osob by było chetnych koszty tej przesyłki z usa podzielilibysmy przez ilosc zamowionych sztuk, a koszta wysylki do 1kg droga lotnicza to jakies 60zł mogłbym poszukac taniej a w polsce to juz jakims listem poleconym moglbym rozesłac po chetnych ? czyli jakby zglosilo sie 6chetnych osob to wyszlo by 60zł + 10zł z podzielonej wysyłki no i te polecone trzeba doliczyc w polsce czyli max 80zł łacznie, wiec i tak wychodzi połowe taniej niz w polsce a w porownaniu do 300zł za oryginał panasonica wychodzi bardzo korzystnie, wiec jak bylby ktos chetny to mozemy nawet przez allegro jakos zawrzec taka umowe.. jesli ktos sie boi o swoje pieniadze, jak cos to pisac tu lub pw bo sam osobiscie bylbym zainteresowany taka jedna sztuka adaptera im szybciej tym lepiej sorry za brak interpunkcji ale spiesze sie do snu to pozdrawiam i czekam na odezw czy ma ochote ktos nabyc taniej taki sprzet mniej wiecej to opisalem jakby to wygladalo pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jacek1969r

New member
Dla mnie jasność ustawiona na zero jest wystarczająca (może poza oczojebnym trybem dynamicznym - ale tam jest za wysoka), nie wiem po co większą dawać. Na Pro przy domyślnych ustawieniach i gamma 2.4 dałem jedynie +1. Mam tylko Eco włączone żeby jakaś autokorekta jasności była. Natomiast gamma niby dla filmów powinna być 2.2, ale może faktycznie tyle nie ma w THX bo średniojasne obrazy są trochę zbyt "mleczne".
Niuansów kalibrowanych ustawień pewnie i tak bym nie dostrzegł w stosunku do THX, chyba żebym miał drugi TV obok do porównania.
 
Ostatnia edycja:

L.Sniper

New member
Dzisiaj niestety po raz pierwszy bardzo mnie rozczarował mój Panasonic. To czego wcześniej niemalże nie słyszałem przeistoczyło się w wyraźny, głośny, wkurzający odgłos. Tak to niestety brzęczenie z lewej strony telewizora o którym część użytkowników forum pisało w poprzednich postach jak i pozostałych tematach. Nie mam pojęcia z czego się wzięła nagła eskalacja zjawiska na które wcześniej nie zwracałem większej uwagi gdyż było nieznacznie słyszalne tylko z bliska i przy małej odległości od ekranu. Teraz jest doskonale słyszalne z 2 metrów - tak oglądam TV przy otoczeniu dziennym z rozszczelnionymi dwoma oknami i wyraźnie słyszalnym ruchem ulicznym. Jestem rozczarowany. Nawet głośniki w ustawieniu skali ok 30/100 tego nie zagłuszają. Nie uśmiecha mi się za bardzo wysyłanie telewizora na gwarancję gdyż nie znoszę jak mam w domu sprzęt przy którym już ktoś mniej lub bardziej kompetentny grzebał i może mieć to dalej idące skutki w przyszłości. Dobry egzemplarz bez wad wytrzyma wg mnie dłużej jak jakikolwiek naprawiany. Takie doświadczenie z pracy w serwisie PC. Co radzicie ? Wymieniał już ktoś w Panasonicu czy każdy kto to zauważył od razu bezpośrednio u sprzedawcy ? Hałas jest bez względu na to czy jest biała czy czarna plansza i nie zmniejsza się. Pozostawienie tego problemu może doprowadzić do poważniejszych usterek telewizora w przyszłości ? Zauważyłem też dość głośne pyknięcie przy włączaniu i wyłączaniu telewizora - dosłownie jak kineskop. U Was też tak jest ?
 

urbaneq

New member
[B napisał:
Banan1970][/B] (...) No i bardzo generalna uwaga. Za mniej więcej pół roku Panasonic oleje wszystkich użytkowników i skończy się wsparcie (aktualizacje softu, itp, itd). Tak było w przypadku G20. W G30 mam Iplex-a, a w G20 chyba go nie było (nie pamiętam, bo rzadko korzystałem z Viera cast). Nie było też marketu. Tak więc jak wejdzie G40 to będą w nim nowe funkcje softwarowe, których nie uświadczycie już w G20 czy G30. Biznes musi się kręcić :twisted:
Pozdrawiam
W wielu aspektach masz zapewne racje, ale Market musi byc jednak rozwijany i bedzie dostepny tak samo dla kazdej nowej serii jak i starej. mysle ze hakiem na nowe linie bedzie, jak z komputerami, nowy hardware ktory pozwoli obsluzyc nowe programy z marketu. podejrzewam ze docelowo w telewizorach upchniete beda konsole do gry (proste NMT juz przeciez sa) - takie centrum rozrywki w jednym pudelku.
mam nadzieje rowniez (choc tu bez przekonania) ze czasem jakies np. nowe kodeki beda uzupelnianie. w sumie wiecej nic nie potrzeba, jak juz wszystko okaze sie stabilnie dzialajace. tak to juz jest, ze pierwsi uzytkownicy nie dosc ze placa premie za nowosc to sa jeszcze beta - testerami.

Witam.

Czytam od 2 dni i prawie jestem przekonany na ten model.
Po przeczytaniu cytowanych powyżej postów nasunęła mi się myśl.

Kolega kupił w ubiegłym roku tv lcd samsunga 37 " w sumie wersja tvzorka skromnie wyposażona , pogrzebał w necie i gdzies wyczytał , że istnieje możliwość odblokowanie kilku funkcji dostępnych jedynie w droższych o około 600 zł modelach. Jakież było jego zdziwienie , gdy po wrzuceniu softu z droższego modelu telewizorek działał dalej i faktycznie klika z niedostępnych do tej pory opcji pozwoliło się uruchomić.

Minął rok i jego tvzorek działa bez zarzutów.
Cz ktoś z Was zetknął się z podobnym "tuningiem" wśród grona userów marki Panasonic ?


Krzysiek
 
Ostatnia edycja:
Do góry