Panasonic seria TX-P42G30

Jojox

New member
Przy HDMI polecam najtańsze, przecież technicznie to nie ma różnicy. Albo kabel jest sprawny i każdy przesyła dane tak samo, albo jest niesprawny i nie działa. Polecam najtańsze z allegro. Nie dajcie się nabrać na jakieś HDMI po 100zł i więcej. 20zł to maks.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
lepiej za 1 zł z drutu. Jak bez znaczenia to bez znaczenia .
Nie ważna jest interferencja fal, nie ważne jest że nawet światłowody wymienia się co jakiś czas z powodu " kwitnięcia"
 

L.Sniper

New member
Bez popadania w skrajność :) Tematów i opinii nt kabli jest już tak wiele że zanim się zaczyna czytać to już głowa boli. Jednak jakieś parametry i właściwości jednak muszą te kable zachowywać skoro jedne są droższe inne tańsze. Wiadomo kabla za 10000 nie kupimy ale taki za 50-100 zł myślę warto rozważyć. Tylko który ?
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
lepiej za 1 zł z drutu. Jak bez znaczenia to bez znaczenia .
Nie ważna jest interferencja fal, nie ważne jest że nawet światłowody wymienia się co jakiś czas z powodu " kwitnięcia"
Najlepiej, za 500 kupić i być dumnym z tego, bo jakość obrazu przesyłanego przez taki za 20 jest taka sama
 

OSP110233

New member
Bez popadania w skrajność :) Tematów i opinii nt kabli jest już tak wiele że zanim się zaczyna czytać to już głowa boli. Jednak jakieś parametry i właściwości jednak muszą te kable zachowywać skoro jedne są droższe inne tańsze. Wiadomo kabla za 10000 nie kupimy ale taki za 50-100 zł myślę warto rozważyć. Tylko który ?

A np. coś takiego firmy ALPHARD ... ładnie wykonane, dobrze oceniane, ceny unormowane :)

Kabel Hdmi Alphard Da Vinci 2.0m Klasa Hi-End Tani (1589083405) - Aukcje internetowe Allegro
 

riculek

New member
Witam ponownie. Dzisiaj okoł godz 8-ej napisałem posta opisującego moje pierwsze wrażenia z obcowania z 42G30. Moj post zniknął. Czy ktoś moz wyjaśnić dlaczego? Jestem zarejestrowanym członkiem klubu i nie poto pisze posty aby zostawały wykasowywane. Prosze o odpowiedź.

Oj przepraszam, widać zamieściłem posta w teście otwartym G30. Przepraszam za zamieszanie, wyglada, że wszystko ok. Czy moge zamiwścić go także tutaj (ten wątek wydaje sie bardziej żywotny)?
 
Ostatnia edycja:

jacek1969r

New member
Im dłużej mam ten TV tym gorzszy wydaje mie się obraz na LCD, teraz to już prawie przepaść :eek:. Co ja zrobiłem, będę chyba musiał kupić drugą plazmę :niewiem:

Mam pytanko, na THX nie można ustawić gammy. Czy tryby profesjonalne domyślnie są zbliżone do THX? Chciałbym porównać jak wyglądałby THX z gamma 2,4.
 

ami68

New member
Odnośnie przewodu HDMI napiszę co ja zrobiłem.
Też nie wiedziałem czy kupić za 20 zł, czy za 120 zł. Żeby nie popadać w skrajność wybrałem lepszy, ale zapłaciłem tylko 40 zł na alle... Poszukajcie gości, którzy handlują kabelkami powystawowymi. Chyba kabelek z uszkodzonego czy też rozerwanego pudełka nie robi różnicy.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Tylko po co? Używam w rodzinie 4 kable za 15-20zł i jeden za 129zł i nie widzę żadnej różnicy, żadnej!
I tu miedź i tu miedź, sygnał cyfrowy to cyfrowy, tutaj się nie liczą niebotyczne parametry, miedź superbeztlenowa czy pozłacane końcówki, wszytko to marketingowy bełkot.
 

Thorand

New member
tak dla jasnosci kabel HDMI 15m potrafi kosztowac nawet 32 000 PLN. Ale w koncu kabel to kabel nie ma co przeplacac do 200zl ;)
 

L.Sniper

New member
Fajny ten Alphard - opakowanie jak markowego paska do spodni za 200 zł :) Prolink ma dobre opinie cena/jakość tylko trochę długie końcówki. Chciałbym coś krótszego. A co sądzicie o firmowych kablach Panasonica ? Tylko one są max 1.3a.
 

bigxlx

New member
Tylko po co? Używam w rodzinie 4 kable za 15-20zł i jeden za 129zł i nie widzę żadnej różnicy, żadnej!
I tu miedź i tu miedź, sygnał cyfrowy to cyfrowy, tutaj się nie liczą niebotyczne parametry, miedź superbeztlenowa czy pozłacane końcówki, wszytko to marketingowy bełkot.

Mozesz sie jeszcze zdziwic...:popcorn:

Podepnij PS3 kablem za 15pln, a za 99pln. Niby to samo, a jednak tu grasz na FHD, a tam widzisz ciemnosc...
 

riculek

New member
Witam szanownych forumowiczów. Wczoraj stałem sie posiadaczem plazmy Panasonic 42G30 (czy śzczęśliwym czy nie wyjdzie dopiero w praniu). Przesiadka z CRT Philipsa 21 cali. Oto moje pierwsze wrażenia:
- Po wyjęciu z pudła i zamontowaniu - bardzo ładny design telewizora.
- Sygnał wciąż jeszcze analogowy z kablówki UPC (zamierzam niebawem zamówić cyfrówkę) i jakość odbioru ... hmm znośna lecz niezbyt dobra, kasza, pixeloza, blade kolory - napewno gorsza niż na starym CRT tyle tylko, że większy obraz. Sadzicie,że po przejściu na cyfrówke UPC jakość obrazu się znacznie poprawi?
- Odtwarzacz DVD podłączony do plazmy kablem Euro - jakość bardzo średnia, koncertu U2 360 nie da sie oglądać, zdecydowanie na minus w porównaniu do CRT. Władca pierścieni też bez rewelacji. Jestem laikiem w temacie, lecz mam nadzieję, że po zakupie i podłączeniu nowego DVD do TV kablem HDMI jakość obrazu z plyt DVD także się poprawi. Jak myslicie?
- Bzyczene - jest dosyć słyszalne jak ogladam z 3m, przy głosie w tv na średnim poziome to da sie to jakoś znieść, lecz wolałbym aby go nie było.

Narazie wrażenia bez fajerwerków, gdyż zawsze zależało mi na jak najlepszym obrazie - stąd zakup plazmy zamiast LCD. Mam jednak nadzieję, że po zmianie sygnałów bedzie lepiej.
Jeszcze jedno pytanie. Jak aktywować dodatkowe tryby obrazu (czyli Profesjonalny 1 i 2 itd)?
Z góry dziekuję za odpowiedzi.
 

Jojox

New member
Mozesz sie jeszcze zdziwic...:popcorn:

Podepnij PS3 kablem za 15pln, a za 99pln. Niby to samo, a jednak tu grasz na FHD, a tam widzisz ciemnosc...

Gram na PS3 rok na kablu za 10zł. I mam jakość FHD. :) Chcesz to wpadnij zobaczyć. HDMI PRZESYŁA SYGNAŁ CYFROWY!!!

Jedyne co, to gdy chcecie przesyłać sygnał kablem o dlugości 15 czy 20 metrów to powinien on dostać wtedy wzmacniacz sygnału. Ale nawet do tego taniego da się coś takiego zrobić. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zacznijmy od przypomnienia.
Duży ekran wymaga dobrego sygnału i wówczas potrafi się odwdzięczyć extra jakością.
Tu wiele Ci nie potrzeba. Musisz zmienić sygnał na cyfrowy, wymienić kable stare na nowe HDmi , zmienić dvd , na nowy dvd lub bluraya ( dziś są w podobnych cenach ).
I zostanie Ci jeszcze kalibracja , i wówczas będziesz się cieszył ekxtra jokością dużego telewizor.
 

Dig Dug

New member
riculek - gdzie mieszkasz ?? nie ma u Ciebie DVB-t żeby sprawdzić ??

Jak masz mocny sygnał analogowy z anteny to obraz masz bardzo dobry. Ja mam 26 km od nadajnika i sygnał analogowy jest delikatnie gorszy od sygnału DVB-t, ale naprawde OK. A ja mam LCD, gdzie plazma lepiej sobie radzi z gorszym sygnałem.

U Ciebie ziarnistość bedzie wynikać z dużej zmiany średnicy. Jak siądziesz z 3 metrów to powinno być lepiej, nie patrz na telewizor z 1-1,5 m bo to mało.

Zmieniając sygnał na cyfrowy na pewno uzyskasz super jakość, a ja na zwykłym DVD za 200 zł i kablu Euro za 25 zł mam super jakość filmów i divx-ów.
 

grzeseik

New member
Mam pytanko, na THX nie można ustawić gammy. Czy tryby profesjonalne domyślnie są zbliżone do THX? Chciałbym porównać jak wyglądałby THX z gamma 2,4.

tryby porfesjonalne sa fabrycznie niemal identyczne jak tryb thx i mozna je mocno modyfikowac (w odroznieniu od thx) - polecam poprobowac.

a kabel cyfrowy ma przewodzic prad i miec przyzwoite wtyczki (jak sie luzuja, wypadaja, albo nie chca zmiescic to nie sa przyzwoite, za to mozna uszkodzic gnaizdo). 17zl to moze przesada, ale powyzej 100zl to rozrzutnosc - chyba ze ktos kupuje je do dekoracji.
co innego przewody analogowe - tu czystosc miedzi, proces techniologiczny, ekranowanie itp jest bardzo wazne. w analogu na roznych przewodach wyczujemy np. bardziej zywe kolory czy lepszy bas. w cyfrze albo widzac/slychac, albo nie (trzaski, kwadraciki, sygnal sie urywa). nie dajcie na sobie zerowac....
 

riculek

New member
Dziękuje za odpowiedzi i sugestie, jak usprawnie system (zmienię sygnał i kable i DVD/Blu) to podzielę się wrażeniami. Mam nadzieję że będę miał na to szansę gdyż mam inny problem - drażni mnie buczenie TV, słysze je wyrażnie z 3 m jak jest głos na niskim poziomie, zastanawiam się czy nie wymienić na inny egzemplarz, czas ucieka. TV kupiłem w salonie EURO AGD - dzis jest 3 dzień od zakupu. Czy sadzicie, że mogę go wymienić. Nie chce oddawać gdyż takiego TV mi właśnie potrzeba, chce wymienić tylko na inny egzemplarz bez buczenia.
 

Paweł Dziuba

New member
Podpowiedzcie mi proszę jakie kable najlepiej kupić do G30 ? To nie jest jakiś ultra high end i nie będę wiadomo kupował kabli za fortunę ale nie chcę też kupić szmelcu. Potrzebuję 2 sztuki po ok 2-3m max. Warto inwestować w coś droższego niż Prolink Exclusive ? Co sądzicie o Lindy albo jakimś Bandridge do 100 zł ? Najtaniej wychodzi Prolink bo ok 70 zł za 3m.

POLECAM : 680202 TECH+LINK - 2metry - chodzi na Allegro po ok. 60zł ;
sam mam odcinek 1metr (680201) - to firmowy i jeszcze niedrogi kabelek ,
a obraz jest , co zaobserwowałem , mało ale widocznie lepszy od zwykłej taniochy ,
i super wykonany , i też jakieś nagrody zdobył .

W wyszukiwarce w kablach najlepiej wpisać : 680202
 

Paweł Dziuba

New member
zacznijmy od przypomnienia.
Duży ekran wymaga dobrego sygnału i wówczas potrafi się odwdzięczyć extra jakością.
Tu wiele Ci nie potrzeba. Musisz zmienić sygnał na cyfrowy, wymienić kable stare na nowe HDmi , zmienić dvd , na nowy dvd lub bluraya ( dziś są w podobnych cenach ).
I zostanie Ci jeszcze kalibracja , i wówczas będziesz się cieszył ekxtra jokością dużego telewizor.

DLA MNIE TO BAJDURZENIE O KALBRACJI dla każdego egz. TV z osobna czy wręcz
dla każdego pomieszczenia w jakim gra owy TV to GRUBE przegięcie (oczywiście ,
jak najbardziej , można poprawić jakośc obrazu ustawiając parametry
wg. dobrych zaleceń jakie można znaleźć w necie) ale w przypadku Panasów
mających tryb THX to (= kalibracja) już nie ma żadnego zastosowania .
 
Do góry