Panasonic seria TX-P42G30

don111

Banned
IPLA zeszła z ekranu dopiero następnego dnia - dość długo... nawet po zastosowaniu opisywanego przez Kikiego białego paska do kasowania powidoków.
po co używać tego do usuwania powidoku znajdującego się na środku ekranu ? oglądaj tv normalnie a powidok sam zejdzie, bo chyba zresztą na niczym innym oprócz jednolitej planszy go nie widać, więc w niczym nie przeszkadza...
ogólnie należy rozróżniać wypalenie od powidoku, te drugie nie są niebezpieczne chyba że byś zostawił na kilkadziesiąt godzin telewizor na statycznym ekranie (trudno ocenić na ile dokładnie, zależy to po części od ustawień ekranu)
 

jacek1969r

New member
Na nowych plazmach powidoki jakoś wolniej znikają, nie obawiaj się zniknie po jakimś czasie.U mnie ostatnio grałem w jedną grę przez 18h miałem ładnie widoczny powidok, zszedł po obejrzeniu dwóch filmów na BD.Jak działa orbiter w G30?.
Można zapuścić przesuwający się pas.
BTW, u mnie raz widziałem ślad po prostokącie vieracast ale był ledwo widoczny i to tylko na wyłączonym przed chwilą, całkowicie czarnym ekranie i bardzo szybko zniknął. Pozatym zero powidoków a dziecko ogląda bajki w 4:3 bez rozciągania. Obie opcje oszczędzania, tzn. przesuwający się piksel i panel boczny mam jednak aktywne.
Odnośnie często komentowanej tutaj czerni
pozwolę sobie tutaj zauważyć, że włączona domyślnie funkcja EKO
podwyższa jasność w zależności od natężenia światła w otoczeniu,
co też wpływa na czernie. W sklepie ten efekt można opisać jako
szarawe czernie, ale proszę mi wierzyć, że w domu w dzień i wieczorem
mogę dać 9/10pkt za kolor czarny. Podświetlenia w pomieszczeniu całkowicie
ciemnym prawie nie widać. Naprawdę satysfakcjonujący poziom.
Lepiej niż mój stary CRT 29" 100Hz, o LCDkach w rodzinie nie wspominając.
Moim zdaniem to bardziej kwestia odbijania się światła z otoczenia w komórkach plazmy bo seria V/VT z filtrami w wersji Pro lepiej sobie radzi.
Z drugiej strony dyskusyjne jest co naprawdę powinno być czarne a nie szare. Jeżeli tracę widoczoność szczegółów w cieniach które na innym ustawieniu są widoczne to oznacza dla mnie że obraz jest za ciemny albo oglądam ... LCD. Często na początku robiłem stopklatkę na konkretnych scenach aby pobawić się ustawieniami a nawet latałem oglądać do drugiego pokoju zobaczyć jak to wyglada na LCD G20.
W końcu wybrałem jako najlepszy tryb THX z domyślnymi ustawieniami na plaźmie, a na LCD "prawdziwe kino" i jasność +10 bo LCD ma okna od południa i zachodu. Na obu Eko włączone. Co z tego że możnaby uznać że LCD jest równie czarny a może nawet bardziej, skoro w tej czerni nie było widać takiej szczegółowości w wybranych scenach co na plaźmie, a subiektywnie LCD całościowo świecił mocniej.
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
(...) To polecany przez Panasonica Twonkymedia serwer ( platny po 30 dniach, sprawdzone w Windows XP SP3, latwa konfiguracja, fajna opcja automatycznego dodawania zawartosci pendrivow, dyskow zewnetrznych do udostepnionych folderow i inne), dziala wiekszosc plikow MKV, a napisy MUSZA byc wmiksowanie przez MKV merge gui 4.0( ta wersja dziala na pewno).
(...)
Drugi dzialajacy sposob to strumienione udostepnianie muzyki, filmow i zdjec w Windows 7 Ultimate( lub Vista)
Chetnie poczytam jak to dziala po WIFI( filmy HD).
potwierdzam, ze działa twonky i to cos dostepne od razu w Windowsie (u mnie Vista). u mnie jednak czasem to wszystko dziwnie niestabilnie pracuje, czasem nie widzi serwera, czasem pokazuje pusty katalog - choc po instalacji twonky jakby jest z tym lepiej.
niestety nie dziala prawidlowo serwer xbmc, wielka szkoda bo to super narzedzie.
strasznie dziwi mnie ze poprzez dlna nie widoczne sa napisy. skoro daje sie je otworszyc z pen-drive to mam nadzieje, ze kwestia aktualizacji jest poprawienie tej funkcjonalnosci (jednak wmuksowywac w plik wideo sie ich nie chce).
co do wifi - tymczasowo za serwer robi moj laptop, ktory udostepnia pliki przez wifi. potem z routera juz kabel. dziala wszystko bezproblemowo, ani jednego przyciecia, nawet jak zona baw isie lapkiem. choc testowalem tylko na 720p (playofy w NBA, co za frajda ogladania!). jesli dongielek panasonika dziala tak sprawnie jak laptopowy to nie bedzie z tym problemow.
Odtwarzanie DLNA nie jest pozbawione wad. Jakies 5-10 % filmow jest widziane, ale nie chce sie uruchamiac , ale znalazlem pewny ciekawy sposob;). Wystarczy uzyc wspomniany MKV merge 4.0 Gui i podzielic pliki na powiedzmy maks 3,9 GB i ku mojemu zdumieniu filmy nagle daje sie odtworzyc.

Film Into the wild ( 720 p) Seana Penna nie jest widziany przez DLNA, ale doskonale dziala puszczony z pendriva ( FAT 32).

Niech ktos jeszcze sam sprawdzi i napisze czy mu sie udalo.
niestety czasem i lekkie filmy nie ida - np probowalem odpalic californication (ostatni sezon, rozmiar ok 300mb) - plik widoczny, ale przy probie odtworzenia zacina sie i stoi... na to metody nie znalazlem innej niz laptop-hdmi-tv :)
niemniej nie nalezy tych uwag brac jako wazne mankamenty - raczej jako skazy na dobrych, nieco dodatkowych funkcjonalnosciach. wystepuja nieczesto i nie draznia za mocno.

w kwestii powidokow - obejrzalem juz kilka meczy (ok 2h kazdy) i w kazdym jest wstawka z wynikiem (taki prostokacik na dole ekranu) - nie jest przezroczysty, ani nic z tych rzeczy, kiolorowy, wyrazny, praktycznie nie znika przeza caly czas i zadnych powidokow nie stweirdzilem. to samo z xbmc - logo i czerwony kwadracik w rogu po emisji filmu nie pozostawiaja najmniejszego sladu.
 

wino5555

New member
kalibracja

czy ktoś ma nastawy odnośnie kalibracji obrazu, dźwięku do TV ?
tak bym wklepał w ustawieniach zaawansowanych.
 

Keyser Soze

New member
Nawiązując do mojego opisu telewizora z postu #318 chciałbym
dodać co nieco o czerni po dłuższym okresie używania tego telewizora.

Napisałem o czerni, że dałbym 9/10 pkt. Mogę dalej podtrzymać
do zdanie, lecz muszę wskazać "parę" warunków przy których
to nie będzie pełna prawda:

1. Jasność czarnego wzrasta wyraźnie gdy mamy duże natężenie
światła od strony ekranu. Duże okno w pobliżu, boczne światło słoneczne,
mocne oświetlenie od strony widza czy po prostu środek pogodnego dnia
powodują spadek wrażenia głębokiej czerni do poziomu hmmm 5/10 pkt.
Efekt ten można zaobserwować właśnie w oświetlonych sklepach i niestety
w jasnych dziennych pokojach. Wg. mnie światło rozprasza się częściowo
po panelu i stąd ten efekt. Włączona funkcja EKO podwyższa wtedy
jasność panelu, kontrast wzrasta, lecz czerni to niestety nie pogłębia...

2. Funkcja EKO podbija jasność panelu w zależności od natężenia światła
w pomieszczeniu. Niestety wraz z podbijaniem "świateł" wzrasta też
lekko podświetlenie "cieni". Oczywiście tylko wtedy, gdy jest jasno
w pokoju.

3. Jakość materiału odtwarzanego na telewizorze ma kluczowe znaczenie
dla głębokości czerni. Wszelkie programy analogowe, SD z dekodera itp.
mają czerń, która nie ma w RGB wartości 0,0,0. Widać to wyraźnie np.
podczas czarnego tła w takim obrazie i włączenia MENU, które widocznie
przyciemnia obraz w miejscach, w których nachodzi na niego. Znacznie
lepiej jest z materiałem HD (choć nie koniecznie HDTV) czy zdjęciami
z aparatów. Poziom punktu czerni w nich jest znacznie lepszy (niższy).

3. Ustawienie zaawansowane / gamma - jej wartość wpływa na poziom
czerni. Ustawienie 1.8 rozjaśnia, a 2.6 przyciemnia czerń. Z tym muszę
jeszcze poeksperymentować, bo być może ustawienie 2.6 i rozjaśnienie
ekranu + zjechanie kontrastu da w efekcie lepszy obraz niż standardowa
gamma 2.2. To temat na dłuższe wieczory ;)

4. Wyeliminowanie oświetlenia w pokoju po stronie ekranu, a ew. dodanie
oświetlenia za telewizorem powoduje poprawienie czerni, ale to chyba
oczywiste, bo oczy pewnie nas wtedy trochę oszukują. Mówię o jednej
żarówce energooszczędnej (14-21W) w jakiejś białej lampce, pomiędzy
ścianą, a telewizorem (odległym ok 1m od ściany).

Jak widać, staram się powiedzieć, że ta plazma wygląda najlepiej wieczorem,
przy oświetlonym od tyłu telewizorze i z materiałem HD. Ja akurat do tego
kupiłem ten telewizor, ale aby sprawiedliwości stało się zadość, muszę
dodać "gwiazdkę" przy moim 9/10 pkt*, a przy gwiazdce:

"* w niedoskonałych warunkach oglądania 5-6pkt/10..."


p.s. Kolego Mariow - Sharpa nie oglądałem.
 

Mariow

New member
Własnie to samo zauważyłem przy silnym oświetleniu słonecznym czerń blada, to samo przy umiarkowanym oświetleniu żarówką, idealna przy np: lampce nocnej lub barku swiatła. Ja akurat mam dość silnie nasłoneczniony pokój także przypuszczam że ta czerń by mnie nie zadowoliła przynajmniej w dzień. I tu właśnie led daje tą przewagę że uzyskujemy na nim duże kontrasty co daje efekt lepszej czerni przy świetle.
 

lukebor

New member
Panowie (i Panie) pomóżcie w podłączeniu Panasa do sieci - mam router TP-Link W8901, korzystam tylko z połączenia wi-fi (laptop, pc, iphone). Próbowałem podłączyć tv za pomocą kabelka - NIC, nie wykrywa połączenia. Na routerze też nie świeci dioda odpowiedzialna za połączenie sieciowe kablem.
Jak to wszystko zestawić? czy muszę ręcznie podać adres IP i skonfigurować połączenie w TV?
Będę wdzięczny za porady.

PS. dzisiaj podłączyłem synowi X-boxa przez hdmi...no i CZAD :) obraz rozwala, zwłaszcza w trybie GRA.

Pozdrawiam.
 

L.Sniper

New member
Jeżeli nie wykrywa aktywności kabla to sprawdź porty i kabel. Gdy lampka zacznie się świecić i ruter ma ustawione DHCP to powinien pobrać adres automatycznie z puli i się połączyć. W innym razie trzeba wejść na stronę konfiguracyjną rutera i sprawdzić czy nie ma nadawania adresów ręcznie - wtedy musisz wpisać sam IP i inne parametry do telewizora. Może być to jeszcze kwestia ustawienia maksymalnej ilości połączeń w ruterze ale przeważnie default to ok 50 więc tu raczej jest małe prawdopodobieństwo.

Sprawdziłeś czy nie masz może kabla cross zamiast zwykłego 1:1 ? To też może stanowić problem.
 

claudio

Member
Dzisiaj widzialem w markecie 42G30 i na tle innych tv prezentowal sie naprawde fajnie. Nawet moja kobieta tez uznala ze sie prezentuje lepiej od wiekszosci tv. Leciala viva polska(jakosc byla jak z analogowki. Nigdy nie widzialem tak slabej jakosc vivy :p)
Ale Panas nawet fajnie wygladal tylko kolory mi sie wydawaly jakby lekko przesycone(nie sprawdzalem dokladnie ustawien).

Ale ladny telewizorek.
 

Dig Dug

New member
Potwierdzając słowa kolegi Keyser Soze napiszę tylko, że czerń w Sony EX501 mającym bardzo dobrą czerń, jest fakt "ciemniejsza" niż na plaźmie (obserwowane na PV80, X10, PY85), ale brak jej szczegółowości.
Jak koleś ma czarny lub granatowy garnitur to jest on tak jakby wyprasowany. Nie ma naturalnych bruzd i fałd. W plaźmie widzimy, że garnitur jest za duży bo marszczy się, widać przebieg pasków w tkaninie (gdy garnitur w paski), czego nie widzę na Sony EX501. Podobnie jest gdy jest nocna scena, tracimy duzo szczegółów. Byłem i jestem za plazmą.

Niestety plazmy nie gubią refleksów i tracą na jakości czerni, ale posiadają szybę która uodparnia telewizor na działania dziecka.

Czy ten G30 ma szybę tak jak poprzednie X10, G20. Moje dziecko upatrzyło sobie dotykanie ekranu i nie mogę zostawić go samego z bajkami, bo zaraz idzie dotyka ekranu i tylko patrzeć jak za mocno nacisnie i zostanie rozmycie kryształów lcd na zawsze :/ Będę chyba musiał zastanowić się nad wymianą tego lcd na plazme z równoczesnym pogodzeniem się z bledszą czernią i refleksami. (okno w salonie balkonowe od wschodu i normalne od południa)
 

lukebor

New member
Jeżeli nie wykrywa aktywności kabla to sprawdź porty i kabel. Gdy lampka zacznie się świecić i ruter ma ustawione DHCP to powinien pobrać adres automatycznie z puli i się połączyć. W innym razie trzeba wejść na stronę konfiguracyjną rutera i sprawdzić czy nie ma nadawania adresów ręcznie - wtedy musisz wpisać sam IP i inne parametry do telewizora. Może być to jeszcze kwestia ustawienia maksymalnej ilości połączeń w ruterze ale przeważnie default to ok 50 więc tu raczej jest małe prawdopodobieństwo.

Sprawdziłeś czy nie masz może kabla cross zamiast zwykłego 1:1 ? To też może stanowić problem.
Dzięki za podpowiedzi, sprawdzę to dzisiaj. Nie wiem, czy to czasami jednak nie wina kabla, bo próbowałem wczoraj jeszcze podłączyć lapka przez kabelek i też cisza...w routerze mam zdaje się ustawione automatyczne przypisywanie adresu, ale też jeszcze na to zerknę.
kabelek - z tego co się znam - to chyba zwykły 1:1 (w czym może być problem?).

Pozdrawiam.
 

grzeseik

New member
jezeli laptop nie działał na tym kabelku to masz niemal pewniaka (bo jesli to nie kabel to znaczy ze z konfiguracja masz problem). to czy jest krosowany czy nie nie powinno miec znaczenia przy polaczeniu z routerem.

wez tez pod uwage ze u mnie przynajmniej polaczenie potrafilo byc kaprysne. raz podlaczone dzialalo, a przy ktoryms nastepnym wlaczeniu tv juz nie! pomagalo wyciagniecie wtyczki z tv i gniazdka i ponownie podlaczenie. mam nadzieje ze to wina automatycznego ustawienia IP - wczoraj wieczorem poustawialem cala siec na stalych IP i po jednej co prawda probie, ale narazei dziala.
 

Dig Dug

New member
AXEL - znam te filmy. Właśnie tego się boję, z tym że dziecko chodzi i palcami dotyka. Czekać jak podejdzie z zabawką lub czymś innym.

Do modelu G20 wiem, że jest szyba, ale nie widziałem na oczy G30 czy V20 itp, stąd nie wiem, czy nie podmienili na jakąś cieńszą plekse by zwiekszyć jasność panelu. Ale skoro jest to OK. Dzięki. :)
 

Banan1970

New member
Do modelu G20 wiem, że jest szyba, ale nie widziałem na oczy G30 czy V20 itp, stąd nie wiem, czy nie podmienili na jakąś cieńszą plekse by zwiekszyć jasność panelu. Ale skoro jest to OK. Dzięki. :)
Witam!
W mojego G20 syn rzucił metalowym resorakiem (odl. ok. 2 m). Efekt: szyba nietknięta, ale matryca do wymiany (pękła w poprzek plus pajączek na środku). Oczywiście zero gwarancji, bo wina użytkownika. Koszt wymiany matrycy astronomiczny. Efekt: oglądamy TV na G30, a G20 czeka w pudle w piwnicy na .... W sumie to nie wiem na co :(
Pozdrawiam
 

grzeseik

New member
oj, Bananie - wspołczuje (i gratuleje jednoczesnie nowego odbiornika!)...
w jakim wieku jest Twoj synek? moj ma podobne zapedy - nie wiem czy potrzebuje zamowic mu klatke do ogladania bajek? :)

ps. jak porownanie g20/g30?
 

L.Sniper

New member
Może w takim razie kup projektor i wyświetlaj synkowi bajki na ścianie lub ekranie - taniej wymienić jak się porwie :wink:
 

Banan1970

New member
oj, Bananie - wspołczuje (i gratuleje jednoczesnie nowego odbiornika!)...
w jakim wieku jest Twoj synek? moj ma podobne zapedy - nie wiem czy potrzebuje zamowic mu klatke do ogladania bajek? :)

ps. jak porownanie g20/g30?
Syn ma niecałe 4 lata. Nigdy w nic nie rzucał, aż tu taki wypadek. Nigdy by nam do głowy nie przyszło, żeby nie pozwolić mu na wnoszenie jego ulubionych autek do salonu. Cóż, zdarza się :( Szkoda tylko, że Panasonic tak trochę mnie, brzydko mówiąc, olał. Wiem, że to moja wina, ale 2600 PLN za naprawę to bardzo wysoka kwota. Za dodatkowe 250 PLN miałem nowy model.
Porównanie jest OK. Jest kilka różnic na plus: obraz jest lepiej wykalibrowany na fabrycznych ustawieniach. Lepszy jest dźwięk chociaż do jakości kina domowego to baaaardzo daleko. TV ma ładniejszy design, za to podstawka była ładniejsza w G20. Mimo wentylatorów nie słychać go. Bzyczenia (przy białym ekranie) też nie. G20 trochę bzyczał, ale tylko wieczorem i to przy bardzo zciszonym dźwięku. Pewne irytujące rzeczy pozostały. Chociażby sposób szybkiej zmiany ustawień obrazu i dźwięku. Aby np. zmienić obraz z Kinowego na Normalny trzeba wejść dość mocno do menu. Straszne :twisted: To powinno być pod jednym klawiszem tak jak np. zmiana formatu obrazu.
No i bardzo generalna uwaga. Za mniej więcej pół roku Panasonic oleje wszystkich użytkowników i skończy się wsparcie (aktualizacje softu, itp, itd). Tak było w przypadku G20. W G30 mam Iplex-a, a w G20 chyba go nie było (nie pamiętam, bo rzadko korzystałem z Viera cast). Nie było też marketu. Tak więc jak wejdzie G40 to będą w nim nowe funkcje softwarowe, których nie uświadczycie już w G20 czy G30. Biznes musi się kręcić :twisted:
Pozdrawiam
 

barek71

New member
Jak obiecałem kilka słów o nowym tv TX-P42G30E.

Tytułem wstępu:

Nie jestem żadnym maniakiem oglądania tv jak i nie jestem maniakiem lcd, lcd led czy plazmy. Dla mnie się liczy przede wszystkim jakość obrazu i komfort oglądania. Od około 5 lat jechałem na lcd do dnia wczorajszego. Przedstawione tutaj opinie to moje subiektywne odczucia.

Obcowanie z nowym TV :)

Dzień 1

Zakup dokonany przez telefon w sklepie EURO 30 kwietnia 2011r. Dostawa do domu w dniu 05.05.2011 między godz. 11.00-13.00.

Panowie ze sklepu w umówionym terminie coś około godz.12.10. Jeszcze nie weszli do mieszkania, już chcieli wychodzić. W takiej sytuacji jednak nalegam na sprawdzenie sprzętu przed odbiorem. Z wielką niechęcia rozpakowali pudła pokazali tv. Wyglądają na zapakowane fabrycznie, nie posiadają żadnych uszkodzeń mechanicznych. Ledwo podpisałem odpowiednie papiery i zapłaciłem za dostawę gości zniknęli błyskawicznie.
Zabieram się za instrukcję, książeczkowa skąpa, ale jest płytka jednak nie mam czasu na jej przeglądanie.
Na początek stopka skręcenie bezproblemowe ( ma się te zdolności :))

Pierwsze wrażenia: stopka bardzo ładna i solidna - robi bardzo pozytywne wrażenie (dla mnie bez większego znaczenia bo tv dziś zawiśnie na ścianie).

Piszą aby tv przenosić we dwie osoby ze względu na ciężar i możliwość uszkodzenia. Cóż czekałem już tyle dni na towar, że zabieram się sam za niego. Bez problemu montuję na stopce.

Drugie wrażenie: wygląd tv w pełnej krasie robi wrażenie, naprawdę ozdoba w mieszkaniu.

Pod tv podłączam kablówkę UPC cyfrową i ps3.
Aha tv oglądam z 2,5 metra za plecami mam okno skierowane na północ.
Włączam tv przechodzę wszystkie ustawienia i ustawiam tryb domowy.

Pierwsza rzecz która mi rzuca się w oczy w tv widzę okno za plecami. Strasznie razi i irytuje. Sprawdzam na crt i lcd i jest dokładnie to samo jednak na tych tv jakoś mnie to nie rusza chyba na plazmie jest to dużo bardziej widoczne.

Przeglądam kanały tv. Na HD obraz wymiata padłem na kolana potem wyrwało mnie z butów. Perfekcja. Pozostałe kanały cyfrowe różnie. Część wygląda przyzwoicie część tragedia obraz ziarnisty o kolorze czarnym nie wspomnę bo go po prostu nie ma. Przypominam jest godz. około 13.00 za oknami dzień pochmurny słoneczka nie widać. Z braku czasu szybko włączam PS3 i tu praktycznie zawał. Obraz wymiata czegoś takiego jeszcze nie widziałem mam wrażenie jakby to nie był tv tylko wszystko leżało na komodzie jakość z jaką nie miałem jeszcze do czynienia. Sprawdzam gry Pro Evolution Soccer 2011 (gram najczęściej) wygląda znakomicie ( jak tylko uruchomią psn chyba zajadę pudło bo gry nie wyłączę do czasu aż mnie małżonka wywali z domu:)). Moto GP 2010/2011 obraz znakomity. Sprawdzam jeszcze kilka gier i wyglądają to różnie wszystko zależne od gry.

Muszę wyjść z domu wracam późnym wieczorem. Pierwsze co robię włączam tv i tutaj zdziwienie, kanały które wcześniej wyglądały źle teraz wyglądają dobrze powiem więcej nawet lepiej niż dobrze na tyle że spokojnie można oglądać bez irytacji. Żadnych ustawień nie zmieniałem.

Wieczór w kablówce nic ciekawego więc biorę pena i jakiś filmik. Podłączam pena wrzucam Bitwę o Los Angeles avi. Napisy wklejone do filmu. Uruchamiam i szok obraz zdaje się idealny..... no może przesadzam ale jakość bardzo dobra. Gdzie są napisy ?????? Jako że nowy tv menu dla mnie niezbyt znane. Szukam.... i jest włącz napisy bez przekonania włączam i są co mnie ogromnie dziwi. Laik jestem ale wydawało mi się, że jak wklejone w film powinny być widoczne od razu. Z drugiej strony bez znaczenia bo wszystko działa idealnie.

Potem drugi film Jestem numerem 4. Tutaj zaczynają się schody nie widzi i nie chce zobaczyć napisów. Jakość obrazu tutaj znacznie gorsza ale da się oglądać ten sam format avi. Zaczynąją się kombinacje z tekstem dopiero po przerobieniu ich na srt są widoczne jednak nie jest doskonale nie czyta polskich liter i momentami są opóźnione o 2-3 sekundy. Przełknąłem to i dobrnąłem do końca filmu.

Podsumowanie wrażeń po dniu 1:

Pozytywy:
- wygląd zewnętrzny - w domu robi ogromne wrażenie- nowy piękny użyteczny mebel:);
- programy w HD - jakość powala;
- programy zwykłej cyfrówki, ale wyłącznie przy sztucznym oświetleniu;
- jakość obrazu z PS3 - perfekcja
- gry zależy jaka lecz to wina gry a nie tv:)
- naturalność obrazu - plazma bije innych na łopatki;
- drugi plan - tło - to jest element który zrobił na mnie największe wrażenie. Wygląda to znakomicie, głębia jakość drugiego planu wymiata. LCD czy LCD LED leżą na łopatkach obraz płaski nijaki w tym zakresie.

Negatywy:
- lustro - widzę okno za plecami, będę się musiał do tego przyzwyczaić
- jakość obrazu z kanałów cyfrowych przy oświetleniu dziennym - zobaczymy co da jak się zacznę bawić ustawieniami;

Mieszane uczucia:

- odtwarzanie filmów z pena- dwa filmy ten sam format ciężar podobny a jakość diametralnie różna i w jednym napisy ideał w drugim duże problemy choć udaje się je w końcu uruchomić nie czyta polskich liter i zdarzają się chwilami opóźnienia.

Tyle na dziś.
Przypominam wrażenia laika, przedstawiającego czysto subiektywne odczucia. Podstawowe wrażenia:
- początkowe - na co ja wydałem tyle kasy - ale wtopa....
- późniejsze - im dalej tym mój zachwyt wzrasta - do finału jeszcze daleka droga ale mam nadzieję, że ten zachwyt będzie tylko wzrastał.

Opinia na dzień dzisiejszy - tv wart swoich pieniędzy :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry