Panasonic seria TX-P42G30

Są dostępne zarówno 46 jak i 50 cali, więc niedługo szykuję się do zakupu (celuję w większy). Mnie najbardziej dziwi ta kosmiczna różnica ceny modeli 3D względem "tradycyjnych". 1600 zeta to chyba jednak delikatne przegięcie.
 
Panowie
1.Jak to jest z tymi mkv (prosze o dokładny opis co czyta czego nie co tzreba zrobic azeby czytał.

2.Jaki dysk proponujecie kupic oraz jak go sformtowac
3.Wiem ze to nie 3d ale jestem ciekawy jak oglada sie programy dla dorosłych w 3d.

Wesołych Świąt
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
MKV na FAT 32 lub 64 .
Dysk powyżej 160GB.
Jeśli powyżej 500 GB to na dwa USB i może być z włąsnym zasilaniem.
 

ariwal

New member
Na allegro pojawił się 46g30E za 3399 - ot tak chciałem dać Wam znać, bo sam szukam tego modelu i cena mnie zaskoczyła :)
Warto poczekać jeszcze kilka dni/tygodni ?
 

polkaba

New member
odtwarzanie napisów na G30

Dzisiaj miałem chwile czasu i w końcu jako amator opanowałem otwieranie plików tekstowych do filmów czytanych z pendriva podłączonego do USB , potwierdzam ,że Panasonic G30 otwiera pliki tekstowe txt zarówno do filmów w formacie AVI jak i MKV, problem to jedynie konfiguracja uruchomienia napisów a mianowicie po uruchomieniu filmu z USB na pilocie poprzez przycisk OPTION wchodzimy do "menu konfiguracji video" a tam mamy zakładkę "napisy wyłączone" i "napisy 1" , w kolejnej zakładce ustawiamy kodowanie ,najlepiej chyba LATIN 1 . Z ustawień wychodzimy poprzez przycisk "return" a nie "exit" wowczas wszystko stracimy .
Brak polskiej czcionki plus malutki rozmiar powodują,że oglądanie filmów z czytanymi napisami jest do kitu, lepiej je wkleić do filmu , chociaż wtedy moim zdaniem napisy są znowu ciut za duże i grube.
Dźwięk z plików MKV (np. DTS, DD 5.1) odtwarzanych poprzez USB i połączenie telewizora z wzmacniaczem za pomocą kabla optycznego zachowuje swój standard DTS ,tak, że koncerty można spokojnie oglądać poprzez pena na USB chyba ,że format audio jest nie wykrywalny (np. koncert Georga Maichela) lub za wysoki jest bitrate i pen zaczyna szarpać (np. koncert Byonce)
 

timon4

New member
Jeśli powyżej 500 GB to na dwa USB i może być z włąsnym zasilaniem.

Zamierzam kupić ten TV za tydzień razem z zewnętrznym dyskiem WD Elements Desktop 1,5TB. Dysk posiada tylko jedno wyjście USB i własne zasilanie. Czy to oznacza, że nie będę mógł uruchomić pliku MKV?
Jeśli nie, to jaki dysk byłby odpowiedni?
 

racuh

Banned
Zamierzam kupić ten TV za tydzień razem z zewnętrznym dyskiem WD Elements Desktop 1,5TB. Dysk posiada tylko jedno wyjście USB i własne zasilanie. Czy to oznacza, że nie będę mógł uruchomić pliku MKV?
Jeśli nie, to jaki dysk byłby odpowiedni?

a nie lepiej jak byś kupił 2,5 calowy ? po co bawic się w osobne zasilanie ? zapłacisz niewiele więcej a nie bedzie ci pobierało dodatkowych wat.
 

timon4

New member
a nie lepiej jak byś kupił 2,5 calowy ? po co bawic się w osobne zasilanie ? zapłacisz niewiele więcej a nie bedzie ci pobierało dodatkowych wat.

Dyski 1,5TB 2,5 calowe sa prawie 2 razy droższe od 3,5 calowych, a na takiej lub większej pojemności mi zależy. W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić również odtwarzacz multimedialny, ale do tego czasu chciałem ogladać na zestawie dysk<->TV. Mój laptop nie posiada niestety wyjścia HDMI.
 

Jojox

New member
Używam tv w proporcjach 70% PS3 - 30% Dekoder N'ki
Czy wybór tej plazmy będzie dla mnie najlepszym wyborem?
Maksymalny budżet to 3000zł.
 

wujek dobro

New member
Ponawiam pytanie do posiadaczy G30:czy ktoś ma problem odtworzeniem zawartości dysku zewnętrznego Samsung 2,5 cala. Moje G30 nie rozpoznaje go. To dziwne bo Peny oraz dysk Samsung 1,5TB 3,5 cala widzi bez problemu.
 

Jojox

New member
Ja myślę, po przeanalizowaniu wszelkich danych testów, że ta plazma będzie mi odpowiadać. Zastanawiam się tylko jak dobrze w porównaniu do innych TV będzie się sprawdzała w graniu. Gram w różne gry, dużo czasu. Przeważają jednak FPS-y. Kto gra na PS3/Xboxie na tej plaźmie?
 

kyniog

New member
Witam mam pytanie odnośnie wyświetlania obrazu w plazmach. Ostatnio oglądałem G30 i VT20 i z odległości około 2m w obrazie (demo Panasonica) widoczne było zjawisko "mrowienia". Pytanie czy jet to przypadłość plazm czy może coś było źle ustawione lub sygnał miał jakieś zakłócenia. Obok było to samo demo na LCD Panasonika i nic takiego nie zauważyłem.

PS. Jak dla mnie taka przypadłość dyskwalifikuje taki telewizor.
 

Lishoo

New member
Witam mam pytanie odnośnie wyświetlania obrazu w plazmach. Ostatnio oglądałem G30 i VT20 i z odległości około 2m w obrazie (demo Panasonica) widoczne było zjawisko "mrowienia". Pytanie czy jet to przypadłość plazm czy może coś było źle ustawione lub sygnał miał jakieś zakłócenia. Obok było to samo demo na LCD Panasonika i nic takiego nie zauważyłem.

PS. Jak dla mnie taka przypadłość dyskwalifikuje taki telewizor.

Witam, też się temu zjawisku przyglądałem ostatnio, szło takie demo na wszystkich TV z dwoma tygryskami (Samsunga bodajże?) i na żadnym TV tego nie było - tylko na panasie od góry kilka centymetrów (około 5) przez całą długość TV było widoczne takie mrowienie, jakby zakócony syngał był czy coś, też mnie to zastanawiało :|
 

wujek dobro

New member
Witam mam pytanie odnośnie wyświetlania obrazu w plazmach. Ostatnio oglądałem G30 i VT20 i z odległości około 2m w obrazie (demo Panasonica) widoczne było zjawisko "mrowienia". Pytanie czy jet to przypadłość plazm czy może coś było źle ustawione lub sygnał miał jakieś zakłócenia. Obok było to samo demo na LCD Panasonika i nic takiego nie zauważyłem.

PS. Jak dla mnie taka przypadłość dyskwalifikuje taki telewizor.


Nie martw się, też miałem taki dylemat ale w praktyce nie ma takiego problemu. Mam G30 i obraz HD jak żyletka, czyściutki bez mrówek i piasku. Na wystawie odniosłem takie wrażenie jak Ty. Dodatkowo "specjalista" z MM poinformował mnie, że to sygnał HD, co dodatkowo wzmocniło moje wątpliwości. Ale jak już wspomniałem nie warto kierować się tym co zobaczysz w sklepie. Jedyny problem jaki może się pojawić to sygnał SD z kablówki. Niektóre kanały są słabsze i z odległości np. 2,5 m widać niedoskonałości. Ale to zależy od kanału. Czasem wyjściem jest przeskalowanie obrazu (chyba dobrze to określiłem) na dekoderze do mniejszych rozmiarów ale ja nie mogę tego zrobić ze wszystkimi kanałami. Generalnie G30 brać i nie marudzić.
 

skipl

New member
Drodzy bardziej obeznani w temacie forumowicze :)

Od jakiegos czasu interesuja mnie g20 i g30, z przeczytanych testów na zachodnich stronach wynika iż najwiekszy problem tych telewizorów to 50Hz obraz i jakieś konwersje PAL oraz SECAM (sekcja video processing). Jestem totalna sierota w tych tematach a wiec nie wiem czy to mnie jakos dotknie czy tez nie ...
Co z uzytkowego punktu widzenia oznaczaja te wady tego telewizora ? Mam zamiar ogladac BD oraz DVD oraz telewizje kablowa. Kiedy, co robiac, co obladajac wyjda na wierz te (z testu wynika ze istotne i bijace w panasonica) wady ?
 

Jojox

New member
Ja rownież sie podlaczam do pytania wyżej. Jak G30 bedzie sobie radzilo z dekoderem n'ki który ma 50Hz. Bo w poprzednich modelach pojawiały sie jakieś tecze i inne. Np. w meczach Ligi Mistrzow na N. Bardzo prosze jakiegoś posiadacza co ma dekoder HD 50Hz o opinie.
 
Do góry