Panasonic seria TX-P42G30

piko70

New member
Chodzi mi bardziej o filmy z dysku zewnętrznego lub przez DLNA. Jeśli film będzie z dźwiękiem 5.1 to po optyku będę miał 5.1 ??

A telewizorek już kupiony, czekam na dostawę :)

Nie,5.1 będzie tylko jeśli program jest nadawany z tym formatem dźwięku z tunera DVB-T LUB DVB-C,z dysku zew. lub DLNA tylko przez amplituner
 

rojam

New member
dziś porównywałem 2 tv plazmy panasonic G30 i V20 stały obok siebie -- V20 I liga -G30 II liga.(wyswietlany obraz). Czerń V20 wymiata tę w G30. Jeśli komuś zalezy na przyzwoitym obrazie to tylko v20.
 

Thorand

New member
Pozwolcie, ze znow podziele sie swoimi wrazeniami. Biorac pod uwage moje zaangazowanie proponuje aby dyscypline "kupowanie TV" wprowadzic na Olimpiade w Londynie :) !

Oklaski dla Saturna Tychy!
Pierwszy z wilekopowierchniowych marketow, ktory w sekcji z TV wygasil gorne swiatla. Pozostawiajac jedynie slabe lampki. Oprocz tego jeszcze strefa hifi obudowana z pelna ciemnia.
...do porownania widza obok dwa samsungi LCD w wersji 5 (przypadkowo akurat tak bylo).

1. 42G30 dodatkowo obudowany z bokow w specjalnym stoisku Panasonica, wreszcie mozna zobaczyc na co go stac. Sprzedawcy bardzo uprzejmi, dali pilota do reki i pozwolili na dwugodzinne zaprzyjaznianie sie z TV, asystujac i odpowiadajac na wszystkie pytania. Na nie wszystkie znali odpowiedzi ale mieli odwage sie do tego przyznac. Dlatego zrobie im reklame i powiem ze maja w weekend bez vat. tv u nich 3999zl czyli bez vat bedzie 3080zl. (Najtaniej fizycznie widzialem w 2850 ale w rtvagd, wiec reklama taka sobie :) )

2. Plazme da sie ustawic aby grala jak LCD - obraz dynamiczny, eco wl, podbity kontrast, kolory itd. LCD nie potrafie ustawic tak by grala jak plazma (porownanie na pieknie grajacych samsungach, zeby nie bylo)

3. Zdjecia wygladaja na G30 naturalnie. Zblizenie do rzeczywistosci piorunujace. Na LCD zdjecia wygladaja pieknie. Sa podrasowane, dla mnie za zimne, przekolorowane. Nie jeden jednak dla zdjec wybierze LCD i wcale mu sie nie dziwie.

4. Sport - pilka nozna i F1 na plazmie bez porownania. Zadnej cukierkowatosci. Za to na LCD kazde zdziebelko trawy osobno blyszczy a czerwony na bolidach az krzyczy.... no to teraz co kto lubi, razem o dziwo te efekty nie wystepuja w zadnej z technologii :(

5. Przeprowadzilem powtorny test na "powidoki" z tym samym zdjeciem. Zalaczylem. Odczekalem 5 minut i szybka przerzutka na jednolite tlo. Wynik = 0 powidokow ! No to mamy 1:1, na jednym TV bylo, na drugim nie. Od czego to zalezy? Nie jestem w stanie ocenic.

6. Redukcja szumow? Wyglada na to ze to algorytm odpowiedzialny za niwelacje powidowko. Mozna go ustawic od wyl do maximum. Dziala zupelnie odwrotnie niz sie nazywa. Poniewaz powidoki Panasonik niweluje wlasnie szumami, wiec max szum nazwac redukcja szumow - moim zdaniem bezcenne. Z 1,5m widze te szumy. Na 3m sie nie moglem cofnac. Na wlaczonej redukcji szumow na max pojawia sie takze to co inni uzytkownicy wspominali, mianowiczie TV jak sie przyjasnia, raz przyciemnia. Doskonale bylo to widac na zdjeciu z przewaga czerwonego. Raz byl bordo raz ostra czerwien. Jeszcze nie wiem na czym ten algorytm polega. Wylaczona daje obraz stabilny. (Panasonic twierdzi ze funkcja ta redukuje szum rozowy na konturach. Trudno mi ocenic)

7. Genialne wbijanie tekstu z pilota. Pilot ma klawiature jak komorka, wiec kazdy tekst sie pisze jak SMS. Wyszukanie w youtube "Shakira live concert waka waka" wpisuje sie w 5sek. BRAWO!. Mozna podpiac tez zwykla klawiature usb i dziala.

8. Minus - w Youtube nie wyszukal mi wszystkich wynikow. Nie dosc tego filmy ktore znalazl, na komputerze ogladalem w 1080i natomiast tutaj puszczal chyba w 240.... cos nie tak - do wyjasnienia. Lacze mieli raczej marne w sklepie. Za to Iplex nadal jest wartoscia dodana na tyle, ze nie jeden sie zdecyduje tylko z tego powodu.

Konkluzje na dzis: Jak chcesz TV do gier, filmow animowanych (komputerowych) i do przeslicznionych zdjec oraz nie wadzi ci "cukierkowatosc" bierz LCD. Jak chcesz miec obraz jak za oknem, zdjecia w barwie prawdziwej to plazma. Jesli to drugie to na chwile obecna nie mam watpliwosci co do modelu. Wciaz mnie jednak zastanawia dlaczego wiekszosc trybow jest ciemna i wygaszona? Moze dopiero w domowej ciemni pokaze pazurki? (Juz uprzedam, ze temat prezentacji domowej u mnie umarl, z roznych wzgledow musze wybrac w sklepie)

Na koniec puszczam na samsungu to piekne demo kwiatowe Panasonica, ktorego Panasonic nie wyswietla (mpg bez strat BDAV bluray 1080i). Juz ja zaraz naskrobie nastepnego maila do nich bo to jest niedopuszczalne aby wlasnych dem nie puszczac !

I jeszcze jedno.... przeglanie zdjec... interface + dla Samsunga. Szybkosc dzialania DUUUUUZY plus dla Panasonica. Panasonic wyswietla wszystkie zdjecia w jednym katalogu... pomimo ze pogrupowane sa w kilku Minus. W trakcie slideshow oba telewiozory maja problem z "plynnoscia" pilota. Czasem trzeba cos nacisnac dwa razy aby zaskoczylo... czyzby patenty nokii jakies tu byly ;) ?

P.S.
a) Jak sie wchodzi w menu w celu sprawdzenia ilosci wyswietlonych godzin?
b) Czy plazma tez wymaga szczegolowej zaawansowanej kalibracji jak LCD? Czy tez fabryczna jest ok a reszta pod siebie.
 
Ostatnia edycja:

polkaba

New member
Panasonic G30 problem z funkcją 24p

Cześć jestem amatorem i dzisiaj kupiłem w EURO AGD za 2999 zł. na 30 rat Panasonica G30 (G20 jest w cenie 3290zł.) ,kilka spostrzeżeń : G30 mam podpiętego do zwykłej analogowej kablówki obraz jest ok. i żadne LCD w taki sposób nie obsłuży zwykłego sygnału , ale pojawił się pewien problem techniczny, otóż na panelu sterowania G30 w zakładce obraz - ustawienia zaawansowane za chiny nie mogę znaleźć zakładki - "24p Smooth Film" . "Fachowiec" w sklepie EURO powiedział mi,że ten model automatycznie wykrywa źródło sygnału 24p i nie ma możliwości ustawienia zgodnie z instrukcją /wyłączony/pośrednie/maksimum/ ? Czy ktoś z użytkowników G30 zwrócił na to uwagę , czy w końcu G30 ma funkcje 24p czy też nie ?
Co do innych wrażeń do odtwarzanie plików mkv z pena 16 GB NTFS przy koncercie Byonce (wysoki bitrate) zawieszał się obraz ,nie do oglądania (masakra) ,film rysunkowy mkv (Opowieść wigilijna 5 GB) poszedł ok. bez zahamowań. Dwa wentylatorki cichutkie niesłyszalne, pilot "do bani" brak bezpośredniego dostępu do ustawień obrazu czy dźwięku , tak czy siak cena za taką jakość obrazu rewelacja, co do rozmiaru to 42 cale oglądam z odległości ok. 2,5 m (pokój 5x3,5 m.) i powiem ,że jest to optymalny rozmiar chociaż 46 cali też byłoby ok.
 

piko70

New member
dziś porównywałem 2 tv plazmy panasonic G30 i V20 stały obok siebie -- V20 I liga -G30 II liga.(wyswietlany obraz). Czerń V20 wymiata tę w G30. Jeśli komuś zalezy na przyzwoitym obrazie to tylko v20.
Porównywałeś dwie plazmy,z których jedna wisi w sklepie co najmniej kilka miesięcy,z plazmą dopiero powieszoną.Mam G10 od 2 lat i powiem Ci,że z czasem czerń jest soczysta,mimo czasowych problemów z jej blaknięciem po klikuset godzinach grania.Chcę zamienić tv na większy i jedyne co mnie odstrasza to kolejny czas,zanim obraz w G30 "dojrzeje".
 

don111

Banned
5. Przeprowadzilem powtorny test na "powidoki" z tym samym zdjeciem. Zalaczylem. Odczekalem 5 minut i szybka przerzutka na jednolite tlo. Wynik = 0 powidokow ! No to mamy 1:1, na jednym TV bylo, na drugim nie. Od czego to zalezy? Nie jestem w stanie ocenic.
jak włączysz tv na pustym sygnale np hdmi1 i od razu włączysz zdjęcie albo np dłużej menu tv to mocno widoczny, krótkotrwały powidok w zasadzie jest pewny
jak tv pochodzi trochę to bardzo trudno o widoczne powidoki, na moim tv jest to praktycznie niemożliwe żeby cokolwiek się przebijało nawet po paru h oglądania czegoś statycznego
oczywiście powidoki niewidoczne/ledwo widoczne tak z max pół metra to są bardzo często, ale w niczym to nie przeszkadza i nie ma się czego obawiać, powidok to nie wypalenie trwałe, do tego droga bardzo daleka
 

rojam

New member
Porównywałeś dwie plazmy,z których jedna wisi w sklepie co najmniej kilka miesięcy,z plazmą dopiero powieszoną.Mam G10 od 2 lat i powiem Ci,że z czasem czerń jest soczysta,mimo czasowych problemów z jej blaknięciem po klikuset godzinach grania.Chcę zamienić tv na większy i jedyne co mnie odstrasza to kolejny czas,zanim obraz w G30 "dojrzeje".

porównywałem 2 plazmy które zostały powieszone w prawie jednakowym czasie
 

Lishoo

New member
jak włączysz tv na pustym sygnale np hdmi1 i od razu włączysz zdjęcie albo np dłużej menu tv to mocno widoczny, krótkotrwały powidok w zasadzie jest pewny
jak tv pochodzi trochę to bardzo trudno o widoczne powidoki, na moim tv jest to praktycznie niemożliwe żeby cokolwiek się przebijało nawet po paru h oglądania czegoś statycznego
oczywiście powidoki niewidoczne/ledwo widoczne tak z max pół metra to są bardzo często, ale w niczym to nie przeszkadza i nie ma się czego obawiać, powidok to nie wypalenie trwałe, do tego droga bardzo daleka

Nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale mnie się wydaje że gaz w matrycy musi się po prostu rozgrzać, więc kiedy jest zimny to może wolniej reagować na zmiany i zostawiać lekkie powidoki, kiedy natomiast jest już nagrzany, reaguje pewnie szybciej i tego efektu już nie ma.
Nie wiem jak wy ale ja czasem jak oglądam jakąś plazmę to zbliżam twarz na parę centymetrów przed ekran i dosłownie czuje ciepło matrycy, czasem wręcz parzy :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Porównywałeś dwie plazmy,z których jedna wisi w sklepie co najmniej kilka miesięcy,z plazmą dopiero powieszoną.Mam G10 od 2 lat i powiem Ci,że z czasem czerń jest soczysta,mimo czasowych problemów z jej blaknięciem po klikuset godzinach grania.Chcę zamienić tv na większy i jedyne co mnie odstrasza to kolejny czas,zanim obraz w G30 "dojrzeje".
To wlasnie potwierdza, ze V20 pomimo wypalonych godzin ma lepsza czern. Podejrzewam, ze w warunkach wieczornych roznica sie nieco zatrze (V20 ma duzo lepszy filtr od G30, ktory sprawdza sie w mocniej doswietlonych pomieszczeniach).
 

raf81

New member
Ja od tygodnia kilka razy dziennie generuje niepotrzebny ruch na stronie i sprawdzam czy test się przypadkiem nie pojawił :neutral:.

Wczoraj mogłem pobawić się kilkanaście minut w MM (cena 3999 :shock:, dwa kilometry dalej w Euro RTV 1000 PLN mniej) tym telewizorem i odczucia mieszane. Gdy leciało demo Panasonica obraz piękny. Obok stał v20 i ciężko było dostrzec różnicę. Może główna to ta że na g30 były trochę większe refleksy. Miałem ze sobą pendrive'a (sformatowany na FAT32), materiał na nim to film DivX oraz mecz NBA 720p (niestety nie planowałem wcześniej oglądania tego tv więc nie przygotowałem wcześniej odpowiedniego materiału).
Pan z obsługi przekazał w moje ręce pilota i szybko się ulotnił (plus dla MM Białystok, w Euro RTV kilka dni wcześniej obsługa nie chciała nawet przełączyć tv w tryb THX więc o możliwość podłączenia pendrive'a nawet nie pytałem). Podłączyłem pena, wykryty bez problemu, zawartość również widoczna).
Na pierwszy ogień poszedł film Divx (Święci z Bostonu 2). Tutaj nie oczekiwałem cudów, obraz przeciętny, tv ustawiony był tak że nie dało się odejść dalej niż 2,5 metra od tv i niestety z tej odległości ciężko się to oglądało (obraz ziarnisty). Po minucie więc przeszedłem do oglądania meczyku, tutaj oczekiwania były dużo większe (mecze koszykówki i piłki nożnej oglądam często więc byłoby to jedno z głównych przeznaczeń tv) i niestety zawód. Obraz wydawał się nieostry, próbowałem zmieniać tryby ale niewiele to dawało. Przy szybszych scenach miałem wrażenie klatkowania obrazu :hmm:, tak jakby tv nie wyrabiał z dekodowaniem materiały. Myślę że o oglądaniu 1080p z pendrive'a można zapomnieć i trzeba się ewentualnie zaopatrzyć w jakiś zewnętrzny odtwarzacz. Dla mnie nie jest to duży problem bo posiadam laptopa z HDMI i to z niego będzie głownie puszczany materiał na tv a w niedalekiej przyszłości planuję zakup jakiegoś odtwarzacza multimedialnego ale do cholery chciałbym na własne oczy przekonać się co do możliwości tego tv przed zakupem. A ciągnąć laptopa do sklepu mi się nie chce.
Po kilkuminutowej walce z ustawieniami i próbą polepszenia obrazu podczas oglądania meczu usłyszałem komunikat o zamykaniu sklepu i niestety musiałem się ulotnić. Przełączyłem więc na puszczane uprzednio standardowe demo i znowu mogłem podziwiać piękny obraz.

Narazie się nie zrażam i mimo wszystko dalej ten tv jest na pierwsyzm miejscu na mojej liście.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Od dawna wiadomo że Panasonic odstaje od reszty jeśli chodzi o multimedia i wyposażenie. Obsługa kodeków, mkv, czytanie urządzeń po usb jest jakieś dwa lata za Samsungiem i LG. Podobnie zresztą wygląd zewnętrzny.
Ale Panasa ceni się za inne rzeczy.
 

tony111

New member
ciekawy jestem testu tego tv. szkoda ze nie bede mogl go zobczyc przed dniem jutrzejszym poniewaz z roznych powodow musze do jutra wybrac jeden z telewizorow a mianowice panasonic P42G30E, sharp 40LE824 lub sony KDL -40EX710. ktos moze poradzilby co z tych tv do sygnalu cyfrowego i hd z kablowki byloby najlepsze?
 
Do góry