Panasonic seria TX-P42G30

qwazar

New member
Witam.

Do tej pory Panasonic TX-P42G20E działał bez zarzutu i nagle zamiast obrazu są migające poziome pasy.
Szkoda mi TV, bo jestem z niego bardzo zadowolony.
Resetowałem TV do ustawień fabrycznych, ale czy to ma jakieś znaczenie?
Poradzono mi aby sprawdzić czy nie ma napuchniętych elektrolitów, ale nic złego nie widzę.
Jak go włączę, to działa naście minut po czym obraz miga poziomymi pasami jak na filmie.
Na środkowej płycie lewy duży kondensator ma większy luz niż prawy, ale to może tak ma być.
Poruszałem nimi delikatnie i po włączeniu TV szedł ponad 4 godziny bez usterki.
Na drugi dzień znowu sfiksował.

Może ktoś pomóc co to się mogło zepsuć?
 

Attachments

  • 13410925_1208067249204126_344027240_o.jpg
    13410925_1208067249204126_344027240_o.jpg
    231,8 KB · Wyś: 172
  • tvpanasonic.jpg
    tvpanasonic.jpg
    193,6 KB · Wyś: 129
Ostatnia edycja:

trebron

New member
forumowicze, jak tam się ma TV Panaś P42G30, od momentu premiery już mija 5 lat, u mnie ( odpukać w niemalowane ) gra bez zastrzeżeń, oczywiście nie obyło się bez przygód , jak spalony po burzy czy zbita matryca , ale udało się uruchomić

Po ostatniej naprawie ( wymiana matrycy) śrubki modułów solidnie dokręciłem i pomalowałem farbką zabezpieczającą przed odkręceniem, wczoraj sprawdziłem czy coś się nie zaczęło odkręcać, i jest wszystko w porządku

czas pracy po 5 latach,



Witam,
dawno mnie tu nie było ,ale trafiając na Twój post też sprawdziłęm ile ma godzin u mnie mój kochany Panasonic, okazuje się ze godzinowo podobnie jak twój, tylko ze ma trochę więcej włączeń :) ogolnie po 5 latach nic się nie wydarzyło, działa jak trzeba, każdy kto do mnie przyjdzie jest zachwycony ze tv ma 5 lat i smiga z obrazem ladniejszym i przyjemniejszym niż teraźniejsze sztuczne ledy i inne . pozdrawiam,,aha, raz tv dostał porządnie zabawką , mój syn trafił go konkretnie ale na szczęście matryca wytrzymala hehe
 

Attachments

  • IMG_20161229_212258.jpg
    IMG_20161229_212258.jpg
    134,6 KB · Wyś: 68

trebron

New member
przy okazji chciałbym zapytać czy jest tu jeszcze ktoś kto ma tego panasonica G30E i czy ktoś mógłby się podzielić emocjami ?? może jakies wrażenia ? przygody ? :) ciekawostki związane z tym TV
 

ranczo

New member
Bez reklam
5. czy można jakoś ustawić to, żeby automatycznie przełączył się na np. hdmi1, gdy dostanie sygnał z dekodera? A jeśli nie - to choćby, żeby pamiętał ostatnie źródło sygnału i na nim się uruchamiał (np. właśnie na hdmi1)? Stara bravia kuzyna to ma, więc rozumiem, że ogólnie się da. Może coś źle ustawiam?


można wejść w tryb hotelowy i zdefiniować ustawienia z jakimi TV ma się obudzić - tak zrobiłem na swoim
 

trebron

New member
Jeżeli chodzi o youtube z tego tv to już dawno przestałem się tym przejmować. Kupiłem Android boxa. Mam podłączone przez hdmi , do tego myszka bezprzewodowa, kodi, usb który wszystko czyta i ogranicZa mnie tylko fantazja 😉
 

j@j

Member
Także taki posiadam,dzisiaj sprawdzałem to miał 10699h a zakupiony był w 2012r,tak przy okazji chciałem spytać czy próbował ktoś wifi na usb czy da się uruchomić inne niż oryg.może da się jakoś obejść.
 

j@j

Member
Brak edycji więc piszę post.
W sumie szkoda wydawać kasę na te wifi,podłączyłem kabel lan i jak się okazało nic tam w aplikacjach nie ma ciekawego,większość nawet nie działa.
 

Jojox

New member
Cześć. Niedługo minie 6 lat jak mam ten telewizor. Przymierzam się po mału do zakupu 55 cali 4K, jednak jakość obrazu w telewizorach za jakieś 3,5-4k słabsza od poczciwej plazmy. Chcę zresztą zostawić ten telewizor w rodzinie. :)

Ostatnio jednak mam pewne problemy.

Działa tylko jedno HDMI, dokładnie HDMI 1 i to też niedoskonale. Co jakiś czas przerywa na półsekundy obraz i wyświetla dalej. Widać też czasami, że po takiej chwilowej przerwie zmienia jasność ekranu.

Natomiast na innych HDMI nagle jakby wyłącza obraz i trzeba z pilota ponownie wybrać AV i dany HDMI.

Niestety jeśli nastąpi taka przerwa sygnału to potem nie mogę już zmienić trybu obrazu. Np. odpalam netflix na konsoli i chciałbym zmienić tryba gra na kinowy - bez szans. Zacina się i jedynie mogę wyłączyć.

Jeśli przez USB mam podłączonego pada do ładowania od PS4 to telewizor sam zwiększa co chwilę głośność. Bardzo irytujące. Najpierw myślałem, że to coś z pilotem ale wyciągnąłem baterie a on nadal zgłaśnia...

Czy to objawy umierania tego TV? Czy idzie to jakoś po taniości naprawić? :) Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli matryca ok to naprawa powinna być opłacalna.
Wymiana HDMI tez nie jest droga.
 

Snt_

New member
Cześć

Mam ten telewizor już od jakichs 10 lat i dalej gra świetnie. Doświadczyłem ostatnio problem po zakupie soundbara Samsung Q900A.
Po puszczeniu sygnału z zewnętrznego źródła przez soundbar (passthrough - powinno działac do 4K przy 4:4:2) sygnał jest ograniczany do 1048p i 24Hz.

Po kilku kontaktach ze wsparciem Samsunga, jeden z ich konsultantów powiedział, że trzeba włączyć w tv rozszerzanie sygnału. Przeglądałem i próbowałem różnych opcji ale nic nie działa.

Oczywiście kable hdmi wymienione i mam HDMI 2.1, pomimo, że zwykłe Hi speed powinny wystarczyć. Miałem kiedyś soundbara TCL i nie było żadnego problemu.

Czy ktoś z Was zna sposób na rozwiązanie?
 

Broda4

Member
nie rozwiążę twojego problemu.
Napiszę tylko że także mam ten model w tym samym wieku.
I śmiga bez problemu.
Jedynie widać przy włączaniu i na czarnym tle już lekką poświatę.
tzn przy włączaniu widać jakby " kilka okienek w windowsie ".
Niezależnie od źródła.
 

Snt_

New member
nie rozwiążę twojego problemu.
Napiszę tylko że także mam ten model w tym samym wieku.
I śmiga bez problemu.
Jedynie widać przy włączaniu i na czarnym tle już lekką poświatę.
tzn przy włączaniu widać jakby " kilka okienek w windowsie ".
Niezależnie od źródła.

Jak podłączałem kompa i był przez chwiłe dłużej np na pulpicie to też się pojawiały duszki, ale potem to szybko znika. W razie czego włączanie w ustawieniach przesuwające sie pasa to naprawia szybko.
Nie mam aktualnie żadnych poświat na ekranie.

Zastanawiam sie nad zmianą telewizora z kilku powodów (m.in powyższy), ale nie wiem w jakim kierunku pójść żeby moje doświadczenie było lepsze zamiast gorszego/mieszanego
 

Broda4

Member
obecnie to "drugi TV" - zapasowy gdy np trzeba oglądać siatkówkę i żużel :)
Chyba już próbowałem z przesuwającym się pasem - ale chyba starość już daje za wygraną.
Do póki działa - pozostaje . Chyba tylko ekologia jest na minus....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Starość nie radość.
Jedynie czas teraz jest taki ,że warto kupować, bo nowe nadchodzące ceny są nawet dwa razy wyższe.
Więc możesz dobrać extra modele.
 

Snt_

New member
Starość nie radość.
Jedynie czas teraz jest taki ,że warto kupować, bo nowe nadchodzące ceny są nawet dwa razy wyższe.
Więc możesz dobrać extra modele.

Co mógłbyś polecić zamiast tego tv aby nie zrujnowało budżetu?

Myślałem nad Philips 55PUS9206 ze względu na to, że mam wszędzie Philips HUE w mieszkaniu. Nie wiem tylko czy jakość obrazu na LCD mnie nie rozczaruje. Aktualnie na plazmie mam zamontowane z tyłu Hue Play, ale synchronizacja działa tylko jak podepnę PC, bo na Mi boxie nie da się włączyć synchronizacji. Dodatkowo jest kwestia DRM. Liczyłem na to, że jeśli ambilight jest wbudowany to będzie działać nawet z DRMowym contentem + KODI.

Myślałem też nad OLED Philipsa, ale ceny teraz podskoczyły, a zeszłoroczne modele znikają.
 

Snt_

New member
obecnie to "drugi TV" - zapasowy gdy np trzeba oglądać siatkówkę i żużel :)
Chyba już próbowałem z przesuwającym się pasem - ale chyba starość już daje za wygraną.
Do póki działa - pozostaje . Chyba tylko ekologia jest na minus....

Też na nim oglądam żużel! :) +filmy oczywiście

Dla mnie jest to standard i nie mam odniesienia do LCD, bo nie miałem nigdy LCD TV.
 

Snt_

New member
obecnie to "drugi TV" - zapasowy gdy np trzeba oglądać siatkówkę i żużel :)
Chyba już próbowałem z przesuwającym się pasem - ale chyba starość już daje za wygraną.
Do póki działa - pozostaje . Chyba tylko ekologia jest na minus....

Jaki masz przebieg swojego tv?
Ja właśnie sprawdziłem swój w menu serwisowym i mam niecałe 9tys godzin. TV kupiony w 2012.
 

Snt_

New member
Podpowiedz mi jak bo nie pamiętam.
Sprawdzę jutro z ciekawości...

Poniżej instrukcja znaleziona na jednej ze stron:


Press and hold the {VOL -} button ON THE PLASMA TV.
Then press the {0} button on the remote control 3 times.

"Start Adjustment Menu" message will be displayed followed
by the Service Menu after few seconds.


ADJUST {Picture Adjustment}
WB-ADJUST {White Balance Adjustment}
OPTION {Option Setting}
V-SUS {V-SUS Adjustment}
AGING
SRV-TOOL {Service Tool}

{1} & {2} buttons move through options​



Press the {2} button once to select "SRV-TOOL".

Then press the {OK} button to access it.

Using the cursor keys, highlight the right side
of the last item "PTCT :00.00.00.00.00" :






Then press and hold the {MUTE} button for 3 seconds.

Time and Count will be displayed in red color:





__TIME = Hours : Minutes of operation.
COUNT = Times the Plasma was powered on.​


To exit, unplug the power cable.

<<<<<<<<<< WARNING BY BRUZZI >>>>>>>>>>
The {VOL+} & {VOL-} buttons are used to change values
while in the Service Menu. Make sure not to touch those
buttons anytime while checking the hours used.​
 
Do góry