Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Rivam

New member
Wysłałem wczoraj maila do Panasonic Polska z pytaniem o konsekwencje utraty gwarancji w związku z aktualizacją softu w telewizorze, który mam (patrz podpis). Dziś dostałem odpowiedź.

Witam, uprzejmie informujemy, że do n/w odbiornika na rynku polskim nie było potrzeby tworzenia nowego firmware. Jednocześnie informujemy że wszystkie aktualizacje dla oborników TV Panasonic są dostępne w internecie w wersji do pobrania na anglojęzycznej stronie globalnej Panasonic. Poniżej podaję link: TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global

Odpowiedź lakoniczna, w zasadzie to nie powiedzieli nic. Na tej stronie jest firmware tylko do modeli z 2010. Do tych z 2009 jakoś nie mogłem się doszukać...
 

przemo3642

New member
Witam, mam kilka pytań, przepraszam, jeśli dublują się one względem wcześniejszych postów, ale temat strasznie się rozrósł... Od razu piszę, że nie znalazłem tego w instrukcji.

1) Czy w naszym telewizorze (Tx-p42s10) można zrobić sobie mieszaną listę kanałów (cyfrowe + analogowe), tak, żeby wszysko mieć na jednej liście i nie przełączać się za każdym razem między DVB-T i TV analogową, a co za tym idzie, pomiędzy osobnymi listami?

2) Czy istnieje funkcja w stylu 'brightness'? Np. podoba mi się jasność obrazu na poziomie, jaki TV ustawia, gdy w pokoju jest jasno i chciałbym móc ustawić taki poziom jasności nawet w zaciemnionym pomieszczeniu. Samo wyłączenie funkcji "eco" nadal nie pozwala mi uzyskać takiej jasności.

3) Czy to normalne, że obraz z kompa puszczony cyfrowo nie jest tak ostry na TV, jak na monitorze PC? (Oczywiście karta puszcza sygnał 1920x1080). O ile w przypadku oglądanie filmu i scen dynamicznych tego nie widać, to np. na czcionkach czy elementach menu widać wyrażnie. Nie chodzi o to, że wyraźnie widać pixele, ale jeśli patrzy się na ekran z bliska to widoczne jest takie subtelne, delikatne "mrowienie" - trudno to opisać, w każdym razie obraz nie jest żyleta. Czy to normalne?
 

przemo3642

New member
Overscan (rozumiem, że to "powierzchnia obrazu") mam wyłączony, może poprostu jest zbyt wymagający/przeczulony, bo jak dobrze się przyglądnę z bliska, to nawet na menu telewizora widać te "artefakty" obrazu (obraz jest jakby "mało stabilny", jakby niektóre piksele zmieniały na ułamki sekundy swoją jasność, co daje jakby efekt mrowienia, dostrzegalny jedynie z bliska i na statycznym obrazie).

I jeszcze jedna sprawa: da się coś zrobić, żeby np. opisy/informacje dotyczące aktualnie oglądanych programów (tryb DVB-T, pod przyciskiem "i" na pilocie) były poprawnie wyświetlane - obecnie polskie czczcionki są niepoprawnie wyświetlane (np. "ą" to "Oa").
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
2) Czy istnieje funkcja w stylu 'brightness'? Np. podoba mi się jasność obrazu na poziomie, jaki TV ustawia, gdy w pokoju jest jasno i chciałbym móc ustawić taki poziom jasności nawet w zaciemnionym pomieszczeniu. Samo wyłączenie funkcji "eco" nadal nie pozwala mi uzyskać takiej jasności.

3) Czy to normalne, że obraz z kompa puszczony cyfrowo nie jest tak ostry na TV, jak na monitorze PC? (Oczywiście karta puszcza sygnał 1920x1080). O ile w przypadku oglądanie filmu i scen dynamicznych tego nie widać, to np. na czcionkach czy elementach menu widać wyrażnie. Nie chodzi o to, że wyraźnie widać pixele, ale jeśli patrzy się na ekran z bliska to widoczne jest takie subtelne, delikatne "mrowienie" - trudno to opisać, w każdym razie obraz nie jest żyleta. Czy to normalne?
ad2)
a nie możesz sobie w menu zmienić tej jasności na jaką chcesz ?
w menu serwisowym jest jeszcze "sub brt", bardziej dokładne ustawienie jasności panelu, z o wiele mniejszym krokiem
ad3)
plazmy się nie ogląda z pół metra, to nie monitor tak jak LCD
z bardzo bliska będziesz widział właśnie taki efekt mrowienia, taka technologia
czcionki w nowych Windowsach też standardowo są dopasowane do ostrości LCD, można to trochę zmienić ale aż takiej ostrości jak w LCD nie uzyskasz
 

marmar3

New member
HD z Vectry na S10

Witam. Czy ktoś z szacownych ma może podłączony S10 do dekodera HD z Vectry? Chodzi mi o subiektywną ocenę jakości sygnału "HD" z Vectry (może ktoś ma) oraz podpowiedź czy na tym ich dekoderze można tak poustawiać aby na programach nadawanych w 16/9 nie mieć stale pasów na górze i dole. Pytanie może wydać się śmieszne ale mam tak że pasy trochę mnie irytują a gdy ustawię w panasie na auto to momentalnie pogarsza się jakość obrazu i ucina część informacji epg na dole. Na tą chwilę mam jakiś stary sprzęt z Vectry i zamierzam albo przejść na ich HD albo się z nimi pożegnać.
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów
 

Rivam

New member
Czy ktoś zmierzył ile faktycznie energii pobiera ten telewizor (42 cale)? Wiem, że jest nalepka producenta na obudowie, ale może ktoś się pofatygował.
 

Cook

New member
Czy ktoś zmierzył ile faktycznie energii pobiera ten telewizor (42 cale)? Wiem, że jest nalepka producenta na obudowie, ale może ktoś się pofatygował.

Plazmy pobierają w zależności od wyświetlanej sceny, ja sprawdzełem: 80-300W. Ale nie mierzyłem ile średnio, bo zależy co się akurat ogląda.
 

jejek78

New member
Witam jak macie ustawione parametry obrazu tak żeby obraz był jak najbardziej naturalny ,bo ja mam problem z cieniami na twarzy czasami są takie plamy ciemniejsze wyglądają jak optarcia zabarwienia też coś takiego macie Prosze o rade.
 

langolier

New member
Witam jak macie ustawione parametry obrazu tak żeby obraz był jak najbardziej naturalny ,bo ja mam problem z cieniami na twarzy czasami są takie plamy ciemniejsze wyglądają jak optarcia zabarwienia też coś takiego macie Prosze o rade.
Powiem Ci, że ja nie modyfikowałem ustawień i jadę na fabrycznych schematach. I jest super OK.
Aczkolwiek problem u Ciebie może być głębszy i zależeć od ustawienia rzeczy, których nie ma w standardowym menu, np. balansu między poszczególnymi barwami
 

jejek78

New member
Wiesz ja mam kablówkę analogową ale też widze że to sie zdarza na filmach HD te dziwne odbarwienia plamy i też kolor musiałem zdjąć na 23 bo bardzo podbija mi czerwony troszke boje śię grzebać serwisowych ustawieniach .
 

langolier

New member
Wiesz ja mam kablówkę analogową ale też widze że to sie zdarza na filmach HD te dziwne odbarwienia plamy i też kolor musiałem zdjąć na 23 bo bardzo podbija mi czerwony troszke boje śię grzebać serwisowych ustawieniach .
Nigdzie nie pisałem, że to wina sygnału. Jeśli będziesz mógł zademonstrować bardzo widoczne wady i masz gwarancję to wezwij serwis.
Widziałem ogłoszenie gościa który robi kalibrację tv/monitorów itd.
Ale naprawdę nie chcesz wiedzieć ile kosztuje :(
 

Papke

New member
Na tych Panasach kablowka po analogu wyglada bardzo srednio.
Kolor czerwony jest za obfity i do tego lekko przesuniety.

Za to na kablowce cyfrowej w SD jest juz bardzo dobrze a w HD swietnie.
 

langolier

New member
Na tych Panasach kablowka po analogu wyglada bardzo srednio.
Kolor czerwony jest za obfity i do tego lekko przesuniety.

Za to na kablowce cyfrowej w SD jest juz bardzo dobrze a w HD swietnie.
Mam inne wrażenie - puszczałem analog (głównie lokalne TVP3) i nie zauważyłem żadnych przesunięć czy zbytniej obfitości kolorów; po prostu gorzej tam widać... Nie mam też problemów z cyfrową TV ani HD.
IMO to problem konkretnego egzemplarza lub jakości sygnału analogowego
 
Ostatnia edycja:

jejek78

New member
Mi najbardziej podoba się obraz Kinowy ale wydaje mi się że za dużo jest żółtego i zielonego czy w serwisowych ustawieniach da rade to zmienić.
 
Do góry