Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

gorylla

New member
Bez reklam
Najpierw wejdź, a dopiero później ewentualnie narzekaj, że nie wiesz. W co oczywiście wątpię, bo poziom skomplikowania menu hotelowego iście zerowy.
 

langolier

New member
_errr chodziłeś do szkoły? Uczyli Cię czytać? Wystarczyłoby przeczytać 4 posty wcześniej... no ale to tyylleeeeee czytania ;)

P.S.
Ma ktoś pilota HARMONY i plazmę Panasonica? Udało Wam się zaprogramoać przycisk "ostatnio oglądany kanał"? Przełącznik między obecnym a ostatnio oglądanym kanałem

A na oryginalnym pilocie masz taki przycisk ?
Bo ja nie :niewiem:
 

tobas

New member
To że nie ma takiego przycisku na oryginalnym pilocie to niczego nie oznacza. TV posiada dużo więcej funkcji dostępnych bezpośrednio których na oryginalnym pilocie nie ma, np. możliwość wybrania wejścia np. HDMI3. Na oryginalnym nie ma, a w bazie logitecha jest takie polecenie i jednym przyciskiem możesz wymusić od razu przełączenie na HDMI3 lub VGA.
Jest też funkcja przełączania między obecnym a ostatnio oglądanym programem, ale u mnie niestety nie działa :( Nie wiem czy to tylko kwestia modelu S10, czy w bazie logitecha jest błąd w kodzie.
 

langolier

New member
To że nie ma takiego przycisku na oryginalnym pilocie to niczego nie oznacza. TV posiada dużo więcej funkcji dostępnych bezpośrednio których na oryginalnym pilocie nie ma, np. możliwość wybrania wejścia np. HDMI3. Na oryginalnym nie ma, a w bazie logitecha jest takie polecenie i jednym przyciskiem możesz wymusić od razu przełączenie na HDMI3 lub VGA.
Jest też funkcja przełączania między obecnym a ostatnio oglądanym programem, ale u mnie niestety nie działa :( Nie wiem czy to tylko kwestia modelu S10, czy w bazie logitecha jest błąd w kodzie.
Ja mam Logitecha Harmony One i powiem Ci, że Logitech ma mnóstwo źle poopisywanych urządzeń w swojej bazie.
Ja mam np. bardzo wiele problemów z tunerem i wzmacniaczem Technicsa (min. wzmacniacz reaguje na polenia dla tunera a tuner nie - np. na włączanie co ciekawe jak pilot odnalazł mi kod dla tunera to ten kod także załacza wzmacniacz... a jako funkcje wzmacniacza i tunera jako urządzenia na wyświetlaczu pojawiają funkcje, których na pewno te urządzenia nie mają, np. Dolby .... cuda)
 

tobas

New member
Dlatego jest możliwość odczytania kodów z oryginalnego pilota, wtedy pewno błędów nie ma. Niestety ograniczna nas to do funkci które są dostępne z poziomu oryginalnego pilota.
Ja jednak jestem zadowolony z harmony, jeden zamiast pięciu :) W dodatku mogę nim "celować" niemal w dowolnym kierunku gdzie np. dekoder polsatu reaguje na oryginalny pilot pod bardzo wąskim kątem.
 

langolier

New member
Dlatego jest możliwość odczytania kodów z oryginalnego pilota, wtedy pewno błędów nie ma. Niestety ograniczna nas to do funkci które są dostępne z poziomu oryginalnego pilota.
Ja jednak jestem zadowolony z harmony, jeden zamiast pięciu :) W dodatku mogę nim "celować" niemal w dowolnym kierunku gdzie np. dekoder polsatu reaguje na oryginalny pilot pod bardzo wąskim kątem.
Niestety do tunera nie było w Technicsach oryginalnego pilota tylko pilot wzmacniacza załatwiał wszystkie dodatkowe urządzenia
a włączenie tunera polegało na długim, 3 sek. przytrzymaniu przycisku "TUNER" na tym pilocie (z innymi urządzeniami jest tak samo) a Logitech nie kuma tego sygnału przy próbie bezpośredniego programowania (nie potrafi go odtworzyć)
O dziwo, zaprogramowany wg symbolu CD też Technicsa działa ok
 

Alienscum

New member
Dziś wróciłem do domu i załamka. Połowa ekranu plazmy zarysowana, synek wziął metalową pensetę i porysował ekran tam dokąd sięgał, czyli tak na oko dolna połowa ekranu... wygląda naprawdę paskudnie, można to czymś wypolerować lub wymienić szybę?



Uploaded with ImageShack.us
 
Ostatnia edycja:

osip

New member
Raczej nie kombinuj z czyszczeniem, bo mozesz uszkodzic powloke antyodblaskowa.
A z szyba za duzy koszt.
Musisz sie po prostu przyzwyczaic.
A na wlaczonym tv, tez to przeszkadza?
 

Alienscum

New member
Szyba 500 zł, usługa 150 zł. Razem 650 zł.
Za drogo trochę.
Spróbowałbym czymś to wypolerować żeby były trochę mniej widoczne, możecie coś polecić?
 

langolier

New member
Szyba 500 zł, usługa 150 zł. Razem 650 zł.
Za drogo trochę.
Spróbowałbym czymś to wypolerować żeby były trochę mniej widoczne, możecie coś polecić?
są srodki do polerowania szybek w komórkach
ale kup jedną tubkę i wypróbuj kawałek
ale i tak wszystko zależy od tego czy rysy głębokie

jak nie da rady to jednak .... przygotuj te 650zł
 

timbot

New member
Bez reklam
no skoro i tak szyba do wyrzucenia to można szorować... ale zgadzam sie z przedmowca, ze zanim sie rysy zatrą, to pójdzie powłoka antyodblaskowa - kiedyś sprzataczka w pracy wyszorowała cifem nam monitor CRT i był dramat :)
 

Pikus

New member
Podobno panasonic wlasnie wydal aktualizacje oprogramowania dla modeli z 2009 roku ktora rozwiazuje problem rozjasniajacej sie czerni.
 

bartolinio

New member
jak chcecie to znaleźć to szukajcie na zagranicznych stronach panasonic'a bo polski oddział nigdy nie udostępniał aktualizacji (a trochę już ich było)
spróbujcie na stronie czeskiej, bo jak dobrze pamiętam to właśnie tam były poprzednie aktualizacje...
 

bartolinio

New member
jak chcecie to znaleźć to szukajcie na zagranicznych stronach panasonic'a bo polski oddział nigdy nie udostępniał aktualizacji (a trochę już ich było)
spróbujcie na stronie czeskiej, bo jak dobrze pamiętam to właśnie tam były poprzednie aktualizacje...
 

pwtr666

New member
Czy wie ktoś jak można wgrać starszy soft?

Mam taki problem, że podczas dynamicznych scen drży obraz np. jak w meczu zostaje zagrana szybko piłka to linia środkowa drży i się rozmazuje. Mam to tak samo na kanałach sd jak i hd z tym, że na hd jest to mniej dokuczliwe. Żadne ustawienia nie pomagaja. Najbardziej jest to wkurzające na dvd.

Ostatnio wgrywałem ten soft 1216 i może to jest jego wina a poprzedniego nie chce mi wgrać ten tv. Czy jest na to jakiś sposób?
 

szmeli

New member
u mnie w markecie znalazłem taką plazmę za 1799zł , ale chodził u nich chyba za długo w jakimś trybie i jak się pojawiają jasne sceny na dłużej to widać jakieś kółka i napisy , ale naprawdę nie jest to jakieś dużo widoczne , trzeba mieć cały czas oczy skupione na tym, jednakże się nie za bardzo znam wole kolegów spytać czy warto brać z takim defektem, dodam tylko że na droższego mnie nie stać a gównianej plazmy czy lcdeka nie chcę
 
Do góry