Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Krisu.

New member
Jeśli chodzi o problemy z gradacją to dziś zauważyłem wyraźne granice między obszarami na planszach Kino Polska (takich sinawych, z napisami "reklama" czy "serial" jakie pokazują się między filmami).
Natomiast czy to problem telewizora czy jakości (transmisji) to trudno stwierdzić...

Na 100% wina TV z netu pobrałem 40 Gb dem w HD i prawdę mówiąc wszędzie występuje ten problem.

Przejścia tonalne najlepiej widać na niebie albo wodzie , dopóki się nie dowiedziałem o tym problemie to wcale go nie widziałem.

Więc :hmm: jakby problemu nie było :razz: ale........ faktycznie wygląda to tragicznie :(:(:(
 

gorylla

New member
Bez reklam
Wierzcie czy nie, oglądam obecnie prawie non stop olimpiadę na EurosportHD i nie mogę dostrzec efektu skokowej gradacji. Na innych HD tak samo.
A na słabszych kanałach wystarczy przełączyć na 2 sekundy, żeby to zobaczyć.
Wina leży pewnie gdzieś po środku. TV z pewnością ma problem z wyświetlaniem gradacji, ale i jakość materiału też ma wpływ na intensywność tego zjawiska.
 

Tomaszz

New member
Zamykając sprawę gradacji:
1) TV z ma trochę z nią problemy (mówię tu o serii G, która teoretycznie ma więcej odcieni gradacji, a też ma ten problem), ale
2) na szczęście występują one niezmiernie :-o rzadko na każdej jakości sygnału np. jak mówi Krisu dema poszczególnych firm. Nie którzy czepiają się, że ripy tak mają przez kompresję, ale ja mówię o ripach, które praktycznie są po prostu zremuxowane, i zajmują raptem kilka giga mniej niż oryginał (film np. zajmuje 15-17 gb, a na bluray sam plik z filmem 20 gb) - te ripy są praktycznie w 100% transparentne ze źródłem. Wracając do dem, w których problem też występuje, to one są przecież w formacie m2ts, a to jest żywcem wyjęty z bluray, więc jakość jest w 100% taka sama jak z bluraya.:evil:
3) Tak czy siak, jak pisałem wcześnie problemu praktycznie nie ma przy oglądaniu filmów i tv, czasami 1-2 sceny na film się trafią i tyle. Zazwyczaj właśnie na niebie, jak filmowo ekran się ściemnia lub rozjaśnia.:mrgreen:
4) Na xboxie 360 NIGDY nie zwróciłem na to uwagi :twisted:
 

Krisu.

New member
Mam problem a dźwiękiem przy oglądaniu reklam strasznie bije w uszy.Czy jest opcja normalizująca dźwięk reklam i reszty.
 

hszonszcz

New member
Trzaski z głośników

Witam ponownie. Mam taki problem. Otóż czasem słyszę wyraźne trzaski z głośników telewizora (p42s10e) z obrazem w tym czasie nic się nie dzieje (ostatnio). Nie występują one równomiernie co jakiś czas. Kiedyś się zdarzyło- 2 razy, że w trakcie tych trzasków również obraz znikł- czarny ekran a na telewizorze pojawiły się napis ,,szeroki" tak jakby odbiornik dopiero łapał sygnał. Czy to może byś spowodowane słabym sygnałem - czy to może awaria sprzętu. Telewizor mam od 1,5 tygodnia - podpięty on jest pod N przewodem HDMI. Proszę o radę lub wskazówki.
 

Tomaszz

New member
Witam ponownie. Mam taki problem. Otóż czasem słyszę wyraźne trzaski z głośników telewizora (p42s10e) z obrazem w tym czasie nic się nie dzieje (ostatnio). Nie występują one równomiernie co jakiś czas. Kiedyś się zdarzyło- 2 razy, że w trakcie tych trzasków również obraz znikł- czarny ekran a na telewizorze pojawiły się napis ,,szeroki" tak jakby odbiornik dopiero łapał sygnał. Czy to może byś spowodowane słabym sygnałem - czy to może awaria sprzętu. Telewizor mam od 1,5 tygodnia - podpięty on jest pod N przewodem HDMI. Proszę o radę lub wskazówki.

Dekoder nie jest nastawiony na 1080p?
Może masz stary firmware w TV i zrywa obraz przy full hd.

Rozwiązanie:
aktualizacja softu do minimum 1.213

Popatrz też na inne źródła czy problem występuje!!!
 

langolier

New member
Witam ponownie. Mam taki problem. Otóż czasem słyszę wyraźne trzaski z głośników telewizora (p42s10e) z obrazem w tym czasie nic się nie dzieje (ostatnio). Nie występują one równomiernie co jakiś czas. Kiedyś się zdarzyło- 2 razy, że w trakcie tych trzasków również obraz znikł- czarny ekran a na telewizorze pojawiły się napis ,,szeroki" tak jakby odbiornik dopiero łapał sygnał. Czy to może byś spowodowane słabym sygnałem - czy to może awaria sprzętu. Telewizor mam od 1,5 tygodnia - podpięty on jest pod N przewodem HDMI. Proszę o radę lub wskazówki.
Sprawdź inny kabel.
 

Spite

New member
Witam.
Zamieściłem już to pytanie w dziale "Jak podłączyć", ale skoro jet tu mowa o konkretnym modelu to i tu postanowiłem zagościć.
Mianowicie mam problem z podpięciem PC do Viera tx-p42s10e.
Podłączam kablem d-sub/d-sub.
Maksymalna rozdzielczość 1200x720, standardowa 1024x768. Przy próbie przełączenia na 1365x768 wraca do 1024x768. Za nic nie mogę przełączyć na 1920x1080.
Karta grafiki GF7300go. Wyjście sygnału wg. producenta do 2500x1***(nie pamiętam dokładnie)
Telewizor teoretycznie przyjmuje 1920x1080 na złączu PC.
Już chyba wszystkiego próbowałem. Reinstalka sterowników, Power Strip.
Pomóżcie proszę.
Zależy mi na "wyciągnięciu" tego 1080p.
Pozdrawiam
Spite.
 

Krisu.

New member
Witam.
Zamieściłem już to pytanie w dziale "Jak podłączyć", ale skoro jet tu mowa o konkretnym modelu to i tu postanowiłem zagościć.
Mianowicie mam problem z podpięciem PC do Viera tx-p42s10e.
Podłączam kablem d-sub/d-sub.
Maksymalna rozdzielczość 1200x720, standardowa 1024x768. Przy próbie przełączenia na 1365x768 wraca do 1024x768. Za nic nie mogę przełączyć na 1920x1080.
Karta grafiki GF7300go. Wyjście sygnału wg. producenta do 2500x1***(nie pamiętam dokładnie)
Telewizor teoretycznie przyjmuje 1920x1080 na złączu PC.
Już chyba wszystkiego próbowałem. Reinstalka sterowników, Power Strip.
Pomóżcie proszę.
Zależy mi na "wyciągnięciu" tego 1080p.
Pozdrawiam
Spite.

Jedyne rozsądne wyjście mam i działa do 1080i

Przewód HDMI/DVI Techlink z serii Wires model 690305 o długości 5m

są i tańsze kable około 50 zeta jedyny warunek to na karcie w DVI a na TV pod HDMI
 
Ostatnia edycja:

zalesiu

New member
Witam.
...
Podłączam kablem d-sub/d-sub.
Maksymalna rozdzielczość 1200x720, standardowa 1024x768. Przy próbie przełączenia na 1365x768 wraca do 1024x768. Za nic nie mogę przełączyć na 1920x1080.
Spite.
Po ds-sub ten TV nie wyciągnie 1080p.
W pełnej specyfikacji na 60str masz dokładnie rozpisane.
Po d-sub max to: 1366x768

1080p jedynie po HDMI lub DVI-HDMI - ja tak mam.
 

hszonszcz

New member
Dekoder nie jest nastawiony na 1080p?
Może masz stary firmware w TV i zrywa obraz przy full hd.

Rozwiązanie:
aktualizacja softu do minimum 1.213

Popatrz też na inne źródła czy problem występuje!!!



Tak- dekoder mam na 1080p a soft 1215-10000 cokolwiek to znaczy. Popatrzę podepnę pod inny kabel. Zjawisko występuje rzadko i nieregularnie więc o wynikach napiszę później. Dzięki za zajęcie się tematem.
 

filip1111

New member
Czytnik kart SD

Witam
Mam pytanko odnośnie czytnika kart SD w PANASIE. Chodzi o to że w aparacie mam karte XD i jak się okazuje czytnik kart w PANASIE nie pasuje do mojej karty XD którą mam w aparacie. Czy jest jakaś przejściówka adapter abym mógł swobodnie umieścić kartę XD z aparatu w mojej plaźmie?
Z góry dzięki za odpowiedź
 

langolier

New member
Witam
Mam pytanko odnośnie czytnika kart SD w PANASIE. Chodzi o to że w aparacie mam karte XD i jak się okazuje czytnik kart w PANASIE nie pasuje do mojej karty XD którą mam w aparacie. Czy jest jakaś przejściówka adapter abym mógł swobodnie umieścić kartę XD z aparatu w mojej plaźmie?
Z góry dzięki za odpowiedź

Skoro czytnik jest SD to nie ma się co dziwić, że karta xD nie pasuje :-D
Nie słyszałem o przejściówkach xD - > SD :|
 
Do góry