Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

darekn12

Member
tv powieszony na scianie powiem szczerze ze troszke sie bawilem z tym uchwytem obrotowym ale udalo sie.calkiem inaczej sie patrzy jak wyzej wisi na scianie.
pozdrawiam i dzieki za porady w sprawie wieszaka.
 

ornak3

New member
Mam takie szybkie pytanie. Czy orientuje się ktoś jak wyglądają kanały HD z Multimedia Polska na s10e? Chodzi mi głównie o to czy kanały HD z Multimedii wyglądają równie dobrze jak te z n-ki (np. nsport HD który też jest w ofercie Multimedii). Przy okazji mógłby ktoś napisać jak działa ich internet bo planuję założyć cały pakiet (tj. TV + net 2MBit).
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Ja podłączyłem sobie kiedyś na próbę cyfrówkę Multimedia i myślę ,że co do HD to będziesz zadowolony ale do n-ki to im trochę brakuje ale ogólnie pozostałe kanały też na pewno lepiej niż sd.
Co do internetu to działa z taką prędkością jak oferują jak chcesz więcej informacji o Multimediach to pisz
 

sebul

New member
I sa powidoki ! niby dotarlem plazme ale i tak sie pojawily. A wszystko przez Dragon Age Origins na X360. Zostaly czarne obwodki , tzn na obrazie tego nie widac, ale jak wylacze np ps3 i jest czarny ekran to widac w niektorych miejscach obwodke od kolek postaci i obwodke od kolka mapy. Zal panowie, plazmy wciaz maja powidoki... docieranie to sciema. Wystarczy pare godzin pograc, aby je miec. Co najlepsze nie bylo to granie np 6 h non stop, a jedynie z 3 max . Tak wiec zal ogolnie. Cos mi sie wydaje ze w przyszlosci juz plazmy nie kupie.
 

batik87

New member
Sebul u mnie to samo jest no ale wystarczy zapuścić na pare minut "śnieg" albo jakiś program i nie ma śladu - bynajmniej tak jest u mnie, powidoki szybko się pojawiają i szybko znikają.
 

sebul

New member
Gralem teraz w uncharted 2 na ps3 i jak wylaczylem dalej sa, wiec nie wiem czy to zniknie, a na pare h nie zostawie sniegu bo po co marnowac tyle energii
 

killer78

New member
Rwanie obrazu i dźwięku HDMI2

Panie, Panowie...
Pojawił się problem z moją S-ką:(, kupiłem DVD Manta 056 (z HDMI), podłączyłem pod HDMI2, pod HDMI1 mam n-kę, i... ZONK. Po przełączeniu w Mancie parametrów obrazu na HDMI obraz zniknął, dźwięk się rwał, TV pokazywał obraz ale tylko poszarpany, z "wariackimi kolorami", lub wcale. Pomyślałem, że Manta nie chce współpracować! A może i kabel HDMI... Przełożyłem najpierw kabel z n-ki (kabel HDMI Panasonic) i nadal wpięłem się w HDMI2. Nadal to samo. Ups... myślę Manta nie dobra - Panasonica nie lubi:? Przepiąłem kabel z gniazda Manty do gniazda n-ki (ale zostawiłem w HDMI2). Odpaliłem całość... a tu to samo... Próbowałem w różne strony... HDMI2 niestety wykazuje brak współpracy z rozdzielczością 1080i. Podłączyłem do gniazd HDMI1 i HDMI3 i wszystko śmiga - Manta też. Więc chyba gniazdo uwalone... Przywróciłem w TV wartości domyślne, ale nie pomogło... Pomaga tylko w n-ce zmiana rozdzielczości na 576 wtedy jest i obraz i dźwięk. Po przełączeniu na 720 i 1080 już kicha... Macie jakieś sugestie?
 

maciej2m

New member
Ja mam powidoki nawet jak oglądam film z napisami, to tam gdzie są napisy, po przełaczeniu na źródło bez sygnału, widać jaśniejsze pasy, ale wystarczy na chwilke przełączyć na inny kanał i po kłopocie.

A teraz pytanie :). Czym się objawiają fatalne przejścia tonalne w S10?
 

langolier

New member
Ja mam powidoki nawet jak oglądam film z napisami, to tam gdzie są napisy, po przełaczeniu na źródło bez sygnału, widać jaśniejsze pasy, ale wystarczy na chwilke przełączyć na inny kanał i po kłopocie.

A teraz pytanie :). Czym się objawiają fatalne przejścia tonalne w S10?
Wg wikipedii:

"Przejście tonalne
w malarstwie, poligrafii, fotografii równomierne przejście na pewnej powierzchni z jednej barwy do drugiej lub z jednego odcienia tej samej barwy do innego jego odcienia."
Nie wiem o co chodzi: albo koledzy źle to nazywają albo ja tego po prostu nie widzę. Tego złego znaczy. Bo rozumiem, że zwykle wynika to z ograniczonej liczby odcieni (kolorów) i że w przypadku "fatalności" następuje to skokowo i widać wyraźne granice poszczególnych kolorów zamiast jednolitej powierzchni ?
Nawet jeśli koledzy to widzą to czy mogą przytoczyć taki przykład, który mógłbym odtworzyć w domu ? Np. jakiś ogólnie dostępny plik ze zdjęciem w formacie .jpg ?
 
Ostatnia edycja:

Krisu.

New member
Czy ma ktoś patent na ustawienie dźwięku tak aby reklamy nie urywały uszu
i były na tym samym poziomie co reszta .
 

bartolinio

New member
Świetnie to widać na reklamach np.kremów do twarzy,gdy twarz modelki jest w ruchu i dużym powiększeniu

a na jakim to kanale??
jak się ogląda gówniany, często mocno skompresowany materiał, to jak ma nie być kiepskich przejść tonalnych???? wrzuć porządne zdjęcie które Twoim zdaniem świetnie wygląda na monitorze komputerowym (czyt. wg. Ciebie przejścia tonalne wyglądają na idealne) i wtedy oceniaj to na TV...
 

gorylla

New member
Bez reklam
Zgadzam się w pełni.

Ja zauważam wyraźne przejścia tonalne wyłącznie na słabiej odbierających kanałach i divx-ach. Jeśli byłoby więc z nimi ogólny problem, to powinny występować też na kanałach HD czy konsoli bądź BR. A tu ich w ogóle nie ma. Więc problem dotyczy tylko słabej jakości materiału.
 

staceb

New member
dałem tylko skrajny przykład,gdzie to zjawisko można zobaczyć,ale polecam też np.Na dobre i na złe na TVP HD,też można słabe przejścia tonalne zaobserwować.
 

bartolinio

New member
to że kanał ma w nazwie HD nie znaczy, że wszystkie programy na nim puszczane są HD, ale nie wiem jak to jest w przyp. tego serialu ;)
zresztą nasze pseudo kanały HD też mają w większości przyp. zbyt dużą kompresję :?
 

Krisu.

New member
Czy ma ktoś patent na ustawienie dźwięku tak aby reklamy nie urywały uszu
i były na tym samym poziomie co reszta .
 

Tomaszz

New member
Zgadzam się w pełni.

Ja zauważam wyraźne przejścia tonalne wyłącznie na słabiej odbierających kanałach i divx-ach. Jeśli byłoby więc z nimi ogólny problem, to powinny występować też na kanałach HD czy konsoli bądź BR. A tu ich w ogóle nie ma. Więc problem dotyczy tylko słabej jakości materiału.

No niestety tak nie jest :evil: Problem występuje również na materiałach HD i to z b. dobrej jakości ripów BLURAY. Tu jest o tym wątek: http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/48796-s10-problem-z-gradacja-i-ifc.html
Najbardziej to widać w bajkach. Przy oglądaniu normalnych filmów jest to praktycznie niezauważalne. Trochę to widać w momencie jak się ekran powoli rozjaśnia (albo ściemnia).
Chociaż nie porównywałem tej sceny z odlotu na bluray'u, może ktoś się pokusi?
 
Do góry