Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

danch

New member
No niestety tak nie jest :evil: Problem występuje również na materiałach HD i to z b. dobrej jakości ripów BLURAY. Tu jest o tym wątek: http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/48796-s10-problem-z-gradacja-i-ifc.html
Najbardziej to widać w bajkach. Przy oglądaniu normalnych filmów jest to praktycznie niezauważalne. Trochę to widać w momencie jak się ekran powoli rozjaśnia (albo ściemnia).
Chociaż nie porównywałem tej sceny z odlotu na bluray'u, może ktoś się pokusi?

No dobra, ale chyba 42s10 ma lepsza gradacje niz jakies 42'' lcd za 3k-3,5k zl ?
 

g41

New member
Ripow nie mozna brac pod uwage jesli chodzi o przejscia tonalne to jet efekt kompresji.
Jesli ktos mowi cos o przejsciach tonalnych to mozna tylko w porownaniu z innym TV na tym samym materiale.
 

frufru

New member
Ripow nie mozna brac pod uwage jesli chodzi o przejscia tonalne to jet efekt kompresji.
Jesli ktos mowi cos o przejsciach tonalnych to mozna tylko w porownaniu z innym TV na tym samym materiale.
Jutro zrobię fotki z bluray'a BBC "Wild China". Piękne HD, ale przejścia tonalne są na nim widoczne na max'a. Tak jak pisze Tomaszz, zawsze są najbardziej widoczne podczas np. wshcodu lub zachodu słońca.
 

spanker

New member
wlaczcie sobie ps3 lub xbox 360 na planszy glownej, piekny kolor banding, tak naprawde okazuje sie ze panasoniuc jako plazma nie ma zadnych zalet, gdyz szajsun mimo fatalnj czerni ma wspaniale przejscia tonalne, panascanix najgorzsze przejscoa jakie widzialem, a do tego ta afera z utrata czerni... prawdziwe dno
 

Krzych275

New member
Mam mały problem, gdy włączam tryb 24p w odtwarzaczu wdtv to telewizor migocze jak stare plazmy albo crt (50hz). Natomiast gdy włączę tryb 50p to obraz jest stabilny. Mam najnowsze oprogramowanie więc telewizor powinien przerabiać 24p na 96hz, więc różnic pomiędzy trybem 24p a 50p (50p>100hz) nie powinno być. Czy ktoś wie jak temu zaradzić?
Co do przejść tonalnych to są okropnie widoczne, w menu wdtv można aż liczyć poszczególne odcienie koloru. Na moim starym tv i monitorze (lcd samsung) w ogóle czegoś takiego nie było.
 

diodes

New member
Oj tyle miesięcy a wy dalej tylko wad szukacie, taki sposób na życie ja chętnie odkupie od niezadowolonych telewizorki za symboliczne 1 zł, bo z tego co słychać to tragedia i miernota jest. Idealny nie jest to fakt powidoki są ale trzeba się dobrze z bliska przyjrzeć a ja z 20 cm to raczej nigdy nie oglądam może ktoś jednak lubi. A powidoki szybko znikają, jakieś przejścia tonalne ? kto na to patrzy i szuka jak normalnie ogląda TV dla TV horror jakiś, obudowa fakt piano tragedia rysuje się od najdelikatniejszych ściereczek ale co tam przecież w oglądaniu nie przeszkadza z 2 metrów nie widać a pod słońce z boku tez raczej nie oglądam ale widać są tacy. Ale za to obraz rewelacja po prostu cud miód zarówno kanały SD nie mówiąc o HD piękne. Miałem już porównanie z wieloma innymi LCD u znajomych od tych tańszych do droższych i bez porównania nigdy LCD znajomi również są mile zaskoczeni jak widza jakość obrazu na moim TV. W sklepach nagadali że plazma be i w ogóle . Jak ktoś chce się cieszyć pięknym obrazem a nie poddawać go najtrudniejszym testom Polecam . I jeszcze jedno nie wierzyłem za bardzo że po kilkuset godzinach obraz będzie lepszy ale to szczera prawda jest coraz piękniejszy
 
Ostatnia edycja:

MeloNick

New member
są też i inne wady....

Oj tyle miesięcy a wy dalej tylko wad szukacie, taki sposób na życie ja chętnie odkupie od niezadowolonych telewizorki za symboliczne 1 zł, bo z tego co słychać to tragedia i miernota jest. Idealny nie jest to fakt powidoki są ale trzeba się dobrze z bliska przyjrzeć a ja z 20 cm to raczej nigdy nie oglądam może ktoś jednak lubi. (....). I jeszcze jedno nie wierzyłem za bardzo że po kilkuset godzinach obraz będzie lepszy ale to szczera prawda jest coraz piękniejszy

a ja np. chciałem ten telewizor kupić swojej babci....
I nic z tego!!!
Bo czy można na tym telewizorze rozłożyć serwetkę, poukładać maskotki, dzbanuszki lub zrobić inną "wystawkę"? NIE! Więc jak go ustawić by pełnił funkcję "prawdziwego" telewizora? Wszystko z niego spadywa!!! Jest do niczego.
 

boby7

Member
jakieś przejścia tonalne ? kto na to patrzy i szuka jak normalnie ogląda TV dla TV horror jakiś
Ogólnie się z Tobą zgadzam, jakość obrazu za te pieniądze jest bardziej niż ok, ale...
Jakości odwzorowywania przejść tonalnych nie trzeba na s10 specjalnie szukać. Niestety widać to na wielu materiałach. Z czego to wynika, nie wiem. Padła teoria, że to przypadłość wielu współczesnych odbiorników, są tacy, którzy wiążą to zjawisko z wyjściową jakością wyświetlanego materiału wideo.
Ja to widzę na różnych materiałach, czasem zejście w czerń, czy nawet miks między ujęciami generują migotliwy banding. Obraz do TV dostarcza tuner telewizji kablowej firmy Technisat. Niestety kilka osób widzi to nawet na menu podłączonych urządzeń i to HDMI.
Kurcze, może kiedyś znajdę czas i zrobię fotki przejść między różnymi kolorami, by sprawdzić, gdzie leży problem. Pewne jest dla mnie jedno. Dziwne jest, że w ogólnie dostępnych na necie testach różnych telewizorów nikt tego nie sprawdza, nie pokazuje jak sobie z tym pudełka radzą.
 

Krisu.

New member
Oj tyle miesięcy a wy dalej tylko wad szukacie, taki sposób na życie ja chętnie odkupie od niezadowolonych telewizorki za symboliczne 1 zł, bo z tego co słychać to tragedia i miernota jest. Idealny nie jest to fakt powidoki są ale trzeba się dobrze z bliska przyjrzeć a ja z 20 cm to raczej nigdy nie oglądam może ktoś jednak lubi. A powidoki szybko znikają, jakieś przejścia tonalne ? kto na to patrzy i szuka jak normalnie ogląda TV dla TV horror jakiś, obudowa fakt piano tragedia rysuje się od najdelikatniejszych ściereczek ale co tam przecież w oglądaniu nie przeszkadza z 2 metrów nie widać a pod słońce z boku tez raczej nie oglądam ale widać są tacy. Ale za to obraz rewelacja po prostu cud miód zarówno kanały SD nie mówiąc o HD piękne. Miałem już porównanie z wieloma innymi LCD u znajomych od tych tańszych do droższych i bez porównania nigdy LCD znajomi również są mile zaskoczeni jak widza jakość obrazu na moim TV. W sklepach nagadali że plazma be i w ogóle . Jak ktoś chce się cieszyć pięknym obrazem a nie poddawać go najtrudniejszym testom Polecam . I jeszcze jedno nie wierzyłem za bardzo że po kilkuset godzinach obraz będzie lepszy ale to szczera prawda jest coraz piękniejszy

Nareszcie ktoś pisze rozsądnie na temat tego TV.
Jak patrzę na treść nadawanego obrazu to jest OK ale przez lupę to i widać d....ę.
Ja cieszę się oglądaniem a nie szukaniem problemów .
To tak ja z kartą graficzną w Kompie na jednej wycinek obrazu powiększymy x50 i widać kwadraciki a na drugiej nie a x1 to to samo :D
 

zalesiu

New member
Witam
Ciekawostka:
Aktualnie używam do oglądania TV wbudowanego tunera DVB-C z modułem CAM oraz zewnętrznego tunera Technisat HD4. Mam więc okazję na bieżąco porównać jakość obrazu generowaną w obu tunerach. Na kanałach HD nie widać różnicy. Natomiast na kanałach SD lepszy obraz jest z wbudowanego w Panasa tunera. Obraz ma ładniejsze kolory i jest bardziej wyrazisty. Nawet moja Żona, totalny laik, to stwierdziła.

Może komuś się przyda:
Tuner Technisata, który używam ma opcję o nazwie HDMI TechniLink, która jest związana z HDMI-CEC. Można w niej ustawić "Automatyczne włączanie i wyłączanie". Po ich aktywowaniu wystarczy, że włączę TV lub tuner i automatycznie włącza/wyłącza mi się drugie urządzenie a w TV automatycznie jest ustawiane prawidłowe wejście HDMI.
W związku z tym nie muszę używać trybu hotel do automatycznego ustawiania w TV prawidłowego wejścia oraz mam rozwiązany problem włączania TV za pomocą uniwersalnego pilota logitech harmony. Ci którzy używają te piloty wiedzą, że jest problem przy wykorzystaniu polecenia Power on/off z włączaniem TV Panasa. Impuls jest za krótki i TV się nie włącza.
Pozdrawiam
 

sebas101

New member
Prawidłowe skonfigurowanie pilota harmony pozwala na bezproblemowe obsługiwanie TV. Nie ma problemu z włączaniem, trzeba tylko podobnie jak w oryginalnym dłużej przytrzymać odpowiedni przycisk.
 

zalesiu

New member
Prawidłowe skonfigurowanie pilota harmony pozwala na bezproblemowe obsługiwanie TV. Nie ma problemu z włączaniem, trzeba tylko podobnie jak w oryginalnym dłużej przytrzymać odpowiedni przycisk.
Ręcznie wiadomo nie ma problemu. Ale ja używam "Activities" i tam za cholerę nie mogłem ustawić aby TV się włączał. Nie mogłem znaleźć gdzie się ustawia długość trwania wysyłanego polecenia z pilota. Mam Harmony 555. :)
 

diodes

New member
Potwierdzam słowa zalesiu ja również odbieram kablówkę przez moduł CAM i jak chyba wcześniej pisałem kanały SD dużo ładniejsze niż przez dekoder kablówki a już myślałem że może coś mi się na oczy rzuciło ale jest Nas już dwóch to może nie :-D. Mam TV kablowa Telpol - Śląsk. Tylko jest jeden problem nie mam EPG, na sprawdzałem się jak porąbany a wystarczyło zadzwonić do operatora, odpowiedź w chwili obecnej usługa jest testowana i nie ma możliwości EPG nie wiadomo czy w ogóle będzie :hihi::kom::confused:
 

sebas101

New member
Ręcznie wiadomo nie ma problemu. Ale ja używam "Activities" i tam za cholerę nie mogłem ustawić aby TV się włączał. Nie mogłem znaleźć gdzie się ustawia długość trwania wysyłanego polecenia z pilota. Mam Harmony 555. :)
Po wprowadzeniu urządzeń i automatycznym ustawieniu aktywności wszystko działało ok. Problemy zaczeły się gdy zczytałem kody z oryginalnego pilota. Wtedy rzeczywiście przez ACTIVITIES TV nie chciał się włączać Mieszanie z długością polecenia nic nie dało. Zadzwoniłem do wsparcia tam miły pan zresetował mi całe konto. Po ponownym wprowadzeniu ustawień zaczęło wszystko działać. Proponuje wykasować TV i raz jeszcze go wprowadzić, aktywności z nim związane też, powinno pomóc. Jak nie to pozostaje kontakt z wsparciem Logitech, do 3 miesięcy po rejestracji pomoc jest darmowa.
 

Tomaszz

New member
Ręcznie wiadomo nie ma problemu. Ale ja używam "Activities" i tam za cholerę nie mogłem ustawić aby TV się włączał. Nie mogłem znaleźć gdzie się ustawia długość trwania wysyłanego polecenia z pilota. Mam Harmony 555. :)

Spokojnie, spokojnie to działa, chociaż potwierdzam, że miałem z tym problem również. Na początku działało bez problemu, potem coś się pobawiłem dodawaniem klawiszy i przestał się włączać. Koniec końców teraz znowu działa.
Pierwsza rzecz to może wystarczy włączyć odpowiednią activities i jak się TV nie włączy to wcisnąć HELP i odczekać chwilę, pilot powinien wydłużyć czasy przycisków i spróbuje włączyć jeszcze raz wszystko, jak to pomoże wybieramy na pilocie TAK i powinno być po sprawie. Można wybrać NIE i pilot zada bardziej szczegółowe pytania.:-D
Druga opcja to samo tylko zrobione ręcznie. Długość powtórzeń przycisków reguluje się w menu urządzenia w opcji "ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW" czy coś takiego. Trzeba potem wybrać opcję "sprzęt nie reaguje jak powinien albo za szybko" coś takiego.
Wszystko jest dokładnie opisane w podręczniku użytkownika dostępnym przez aplikację logitecha.
 

langolier

New member
Jeśli chodzi o problemy z gradacją to dziś zauważyłem wyraźne granice między obszarami na planszach Kino Polska (takich sinawych, z napisami "reklama" czy "serial" jakie pokazują się między filmami).
Natomiast czy to problem telewizora czy jakości (transmisji) to trudno stwierdzić...
 
Do góry