Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

darekgra

Member
Pod HDMI nie będzie Ci sam skalował. Musisz albo na sztywno ustawić w nboxie, albo bawić się guzikiem OPT w pilocie nboxa i ASPECT na pilocie od S-ki w trakcie oglądania..
no to sie mylisz ja mam ustawione w nbox na rozciągnięcie a na plazmie na auto i skaluje prawidłowo, czasami trochę trzeba poczekać jakieś 5 może 10 sek.
 

marecki1

New member
U mnie skaluje (podłączenie przez HDMI z tunerem Opticum)
Na pilocie panasa aspect na auto, w tunerze rozmiar obrazu także na auto i generalnie skaluje, niekiedy trzeba poczekać.
 

zawiej

New member
S10 + nbox po HDMI skaluje, ale tylko górę i dół obrazu, jeśli na kanale nadawanym w 16:9 będzie emitowana reklama w proporcjach 4:3 (np. TVN HD) Panas nic z tym nie zrobi, nie rozciągnie obrazu.
 

darekn12

Member
witam zdecydowalem sie na obrotwy uchwyt z mysla ze kupuje go raz na dluuuugi czas pozniej zmienie tylko tv na wiekszy:)
dzieki i pozdrawiam
 

maciej2m

New member
no to sie mylisz ja mam ustawione w nbox na rozciągnięcie a na plazmie na auto i skaluje prawidłowo, czasami trochę trzeba poczekać jakieś 5 może 10 sek.

A mi nie skaluje po HDMI, mam dekoder cyfrowy kablówki. Zależy to od dekodera? A może od softu? Jaką wersję oprogramowania macie?
 

gorylla

New member
Bez reklam
W moim dekoderze CP Samsung HD 370G nie skaluje ani po HDMI, ani po Scart.

Ale nie wiem czym się tak podniecać, jeśli chodzi o skalowanie w trybie auto- przecież nie wygląda to najlepiej. TV przy skalowaniu w trybie auto bardzo często gubi znaczną część ekranu, np. loga, paski informacyjne (TVN24, czy TVP Info) i jeszcze inne rzeczy. Zdecydowanie lepiej jest samemu bawić się aspektem, niż liczyć na "łaskę" telewizora. Chyba nie jest wielkim problemem przełączyć samem aspekt?
 

tedd55

New member
Mam od miesiąca ten telewizor. Kupiłem go dzięki temu forum, ale z mieszanymi uczuciami dziękuję starym wyjadaczom, takim jak gorylla i spółka. Dlaczego? Bo sprzedawcy też go czytają i ceny zamiast spadać, idą nawet w górę! TV jak to mówią górale 'gro i bucy' ale wcale nie buczy! Już 'dotarty' stoi na stoliku, 0,5 m od ściany i ani słychu. Chyba,że ucho do niego przyłożę. Nie przyciąga kurzu, obudowa czarna, bo srebrna była o 200 droższa. Bardzo dobrze współpracuje mi z n-rekorderem. Połączony dwoma kablami. HDMI (chiński - 80zł) dla kanałów HD, obraz bajkowy, aspekt w n-ce ustawiony na 'zoom'. Przez powiększenie nie zauważyłem żadnej straty, wręcz wzrosła szczegółowość obrazu. Komponent (25 zł) dla kanałów SD, są wg. mnie lepsze na tym kablu, a aspekt ustawiony na 'auto'; doskonale i b. szybko skaluje obraz. Mała uwaga dla potencjalnych 'esioków' nie sugerujcie się obrazem w sklepie! A czytając to forum nie bierzcie wszystko na poważnie, bo może się zdarzyć, że tylko niewielka część wad tu opisana wystąpi w Waszym TV. Ja jestem zadowolony i jeszcze raz dziękuję wspomnianym forumowiczom za rzeczową dyskusję o tym sprzęcie!
 
Ostatnia edycja:

mol

New member
Jestem zadowolony :)

Na wstępie chciałbym podziękować kolegom: gorylla, slimak, Tomaszz za ich rzeczowe posty oraz wszystkim innym, którzy dzięki swoim wypowiedziom przyczynili się do tego, iż kupiłem właśnie Panasia 42S10E.

O samym telewizorze napisano już wszystko więc nie będę się zbytnio rozwodził. Obraz jak dla mnie idealny, Blu-Ray wymiata, nawet analogowa kablówka wygląda OK, dużo lepiej niż się spodziewałem. Nastawiony byłem na to, że będę musiał biec od razu po N-kę, a tu taka pozytywna niespodzianka :) Wcześniej miałem niczego sobie CRT 29 cali - Thomson Scenium 100Hz i obraz jest porównywalny. Tak jak kolega wyżej napisał, nie ma co się sugerować obrazem w sklepie, gdyż w domu wszystko dużo lepiej wygląda. Na podstawie tego co widziałem niejednokrotnie w sklepie nigdy nie mógłbym tego Panasia kupić, tak tragiczny obraz był za każdym razem wyświetlany.
Syczenie jest obecne, aczkolwiek da się z tym żyć. Zjawisko to można złagodzić odsuwając TV dalej od ściany.

Chciałbym poruszyć temat kabli HDMI. Czytając to forum stwierdziłem, że kupię coś na szybko na miejscu w sklepie komputerowym, bo i tak nie będzie różnicy a zależało mi żeby połączyć TV z lapkiem w celu obejrzenia Blu-Ray'a. No i kupiłem najtańszy nota bene nie aż taki tani, bo 2m za 20zł. Miał pozłacane końcówki i filtry, wyglądał nawet solidnie. Po podłączeniu laptopa okazało się, że na 50 i 60Hz pojawiały się poziome kolorowe paski ciągnące się przez całą szerokość ekranu. Na 24Hz tego zjawiska nie było. Po kupieniu niewiele droższego Prolinka z serii Classic na allegro (34 zł za 1,5m), paski na 50 i 60Hz zniknęły.
Wniosek jest taki, że kupując no name'a można trafić na badziewie i będą widoczne zakłócenia, lepiej dołożyć te kilka złotych (bez przesadzania też w drugą stronę) i kupić markowy produkt, chyba że ktoś lubi rosyjska ruletkę :grin:
 

Krisu.

New member
Na wstępie chciałbym podziękować kolegom: gorylla, slimak, Tomaszz za ich rzeczowe posty oraz wszystkim innym, którzy dzięki swoim wypowiedziom przyczynili się do tego, iż kupiłem właśnie Panasia 42S10E.

O samym telewizorze napisano już wszystko więc nie będę się zbytnio rozwodził. Obraz jak dla mnie idealny, Blu-Ray wymiata, nawet analogowa kablówka wygląda OK, dużo lepiej niż się spodziewałem. Nastawiony byłem na to, że będę musiał biec od razu po N-kę, a tu taka pozytywna niespodzianka :) Wcześniej miałem niczego sobie CRT 29 cali - Thomson Scenium 100Hz i obraz jest porównywalny. Tak jak kolega wyżej napisał, nie ma co się sugerować obrazem w sklepie, gdyż w domu wszystko dużo lepiej wygląda. Na podstawie tego co widziałem niejednokrotnie w sklepie nigdy nie mógłbym tego Panasia kupić, tak tragiczny obraz był za każdym razem wyświetlany.
Syczenie jest obecne, aczkolwiek da się z tym żyć. Zjawisko to można złagodzić odsuwając TV dalej od ściany.

Chciałbym poruszyć temat kabli HDMI. Czytając to forum stwierdziłem, że kupię coś na szybko na miejscu w sklepie komputerowym, bo i tak nie będzie różnicy a zależało mi żeby połączyć TV z lapkiem w celu obejrzenia Blu-Ray'a. No i kupiłem najtańszy nota bene nie aż taki tani, bo 2m za 20zł. Miał pozłacane końcówki i filtry, wyglądał nawet solidnie. Po podłączeniu laptopa okazało się, że na 50 i 60Hz pojawiały się poziome kolorowe paski ciągnące się przez całą szerokość ekranu. Na 24Hz tego zjawiska nie było. Po kupieniu niewiele droższego Prolinka z serii Classic na allegro (34 zł za 1,5m), paski na 50 i 60Hz zniknęły.
Wniosek jest taki, że kupując no name'a można trafić na badziewie i będą widoczne zakłócenia, lepiej dołożyć te kilka złotych (bez przesadzania też w drugą stronę) i kupić markowy produkt, chyba że ktoś lubi rosyjska ruletkę :grin:


:hmm:Cały czas to mówię najważniejszy rozsądek :grin::grin: nie za 20 i nie za 500 :-D:-D
 

diodes

New member
.

Mam problem i w/z z tym pytanko odbieram telewizje cyfrową w standardzie DVB - C z kablówki Telpol przez moduł CAM (karta w module CI - Common Interface )z całkowitym pominięciem dekodera ( w trakcie wyszukiwania kanałów ustawiłem kraj Szwecja żeby wyszukało DVB-C). Wszystko jest pięknie ładnie ale nie działa mi EPG (przewodnik programów TV)czy da się coś z tym zrobić. Może coś źle zrobiłem może inny kraj podczas wyszukiwania ustawić doradźcie
 
Ostatnia edycja:

Krisu.

New member
Mam problem i w/z z tym pytanko odbieram telewizje cyfrową w standardzie DVB - C z kablówki Telpol przez moduł CAM (karta w module CI - Common Interface )z całkowitym pominięciem dekodera ( w trakcie wyszukiwania kanałów ustawiłem kraj Szwecja żeby wyszukało DVB-C). Wszystko jest pięknie ładnie ale nie działa mi EPG (przewodnik programów TV)czy da się coś z tym zrobić. Może coś źle zrobiłem może inny kraj podczas wyszukiwania ustawić doradźcie


Lokalizacja Niemcy.

Działa DVB-T mpeg4 i EPG
Działa DVB-C mpeg4
Działa TV analogowa ze strojeniem do ~K78.


Lokalizacja Finlandia.

Działa DVB-T mpeg4 i EPG
Działa DVB-C mpeg4 i EPG
Działa TV analogowa ze strojeniem do K99.


W obydwu przypadkach niektóre kanały analogowe należy szukać ręcznie.
:):)
 

zalesiu

New member
Wszystko jest pięknie ładnie ale nie działa mi EPG (przewodnik programów TV)czy da się coś z tym zrobić.
U mnie na Szwecja EPG w kablówce przez CAM działa tylko polskich znaków brak :(
Soft TV 1209 i aktualnie 1213. Kablówka Tesat Poznań.
Uderz do swojej kablówki, może problem jest po ich stronie
 

bartolinio

New member
Mam problem i w/z z tym pytanko odbieram telewizje cyfrową w standardzie DVB - C z kablówki Telpol przez moduł CAM (karta w module CI - Common Interface )z całkowitym pominięciem dekodera ( w trakcie wyszukiwania kanałów ustawiłem kraj Szwecja żeby wyszukało DVB-C). Wszystko jest pięknie ładnie ale nie działa mi EPG (przewodnik programów TV)czy da się coś z tym zrobić. Może coś źle zrobiłem może inny kraj podczas wyszukiwania ustawić doradźcie

jak zgodnie z propozycją Krisu zmienisz na Finlandię to daj znać o efektach, bo też mam ustawioną Szwecję i EPG nie działa :/ a nie chcę niepotrzebnie (bez upewnienia się) robić zmiany, bo znowu będę musiał kanały układać po swojemu, a nie jest to zajęcie ciekawe :)

ps. a tak swoją drogą czy zmiana kraju jest możliwa tylko poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych? czy może jest jakiś inny sposób?
 

diodes

New member
bartolinio o ty spryciarzu a myślisz że mi się chce heheeheh :grin: ale ok pobawię się dam Ci znać. Mam pytanko a ty z jakiej firmy masz telewizję
 

Smirnoff07

New member
jak zgodnie z propozycją Krisu zmienisz na Finlandię to daj znać o efektach, bo też mam ustawioną Szwecję i EPG nie działa :/ a nie chcę niepotrzebnie (bez upewnienia się) robić zmiany, bo znowu będę musiał kanały układać po swojemu, a nie jest to zajęcie ciekawe :)

Witam, odbieram kablówkę poprzez DVB-C i mam ustawioną Finlandię. W moim przypadku EPG działa ale nie na wszystkich kanałach mam polskie znaki. Myślę jednak, że to wina operatora.
 

Alienscum

New member
Dzięki chłopaki za wypowiedzi, od trzech dni stoi u mnie nowiutki s10e.
Załapałem się jeszcze na 5 lat gwarancji :p Wydałem na to 2380 z trasportem więc wydaje mi się że nie aż tak dużo.

Na szybko:

- Obraz z Tvix 7000 po hdmi (14 zł allegro) - rewelacja. Materiał to głównie 720p, trochę dokupentów w 1080p, wygląda wyśmienicie. Zwykłe divx - już gorzej, ale w zasadzie to z 2-3 metrów jest miodzio.

- Tv sat - dbox2 po komponencie - zadziwiająco dobry,chciaż zauważyłem na wysokości logo stacji delikatne przebawienie na całej długości ekranu - widać tylko czasami, zakładam że to wina kabla.

Telewizor delikatnie buczy przy jasnym obrazie, szczególnie widoczne to jest jak się włącza np. przeglądanie zdjęć z slotu sd. Ale przy telewizji jest prawie niesłyszalne.

Słabe przejścia tonalne, muszę porównać to na słabym i lepszym materiale, bo większość mam do 4gb i brakuje czegoś lepszego. Ale o tym wiedziałem wcześniej i nie jest to problem, w końcu to jest najtańsza plazma:p

Ogólnie to żona jest zadowolona i to jest najważniejsze :p
 

grzegorz1981

New member
Mam takie szybkie pytanie. Czy orientuje się ktoś jak wyglądają kanały HD z Multimedia Polska na s10e? Chodzi mi głównie o to czy kanały HD z Multimedii wyglądają równie dobrze jak te z n-ki (np. nsport HD który też jest w ofercie Multimedii). Przy okazji mógłby ktoś napisać jak działa ich internet bo planuję założyć cały pakiet (tj. TV + net 2MBit).
Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

bartolinio

New member
bartolinio o ty spryciarzu a myślisz że mi się chce heheeheh :grin: ale ok pobawię się dam Ci znać. Mam pytanko a ty z jakiej firmy masz telewizję

mam kablówkę od lokalnego dostawcy w Koszalinie, droga i beznadziejna jak cholera, ale niestety nie ma tu dla niej konkurencji i raczej przez najbliższe kilka/kilkanaście lat nie będzie ;)
myślałem o przesiadce na talerz Cyfry, ale nie uśmiecha mi się trzymać dekodera, kolejnego pilota i ciągnąć kabla do talerza, bo mam wszystko całkowicie pochowane za TV (łącznie z zasilaniem)
 
Do góry