Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

lisqu

New member
Przyznaje się faktycznie nie zajrzałem, jakoś Twój post mi umknął. A chyba faktycznie była to wina automatycznej aktualizacji (po wyłączeniu narazie cykanie się nie ujawniło... poczekamy zobaczymy ;) ). Co do linków nie działają bo wszystkie adresy podstron forum się pozmieniały.

@Ostry1 Chodziło mi o ustawienia "viera link" a nie o sam przycisk "viera link" na pilocie. Możesz się tam dostać tak: menu-> ustawianie-> ustawienia link :)
 

jarek20

New member
Ato coś u mnie nie tak? Mam taki ciąg Menu-Ustawienia-System Manu i tu mam do wyboru tylko Ustawienia fabryczne, Licencja oprogramowania, system informacji. żadnej opcji aktualizacji. Co tu jest nie tak??? Dodam że soft mam 1215-10000


Już wiem!!! Opcja ta pokazała się dopiero po przeszukaniu kanałów w menu strojenia (DVB-T) wcześniej ta opcja nie była wyświetlana.
 
Ostatnia edycja:

frufru

New member

Nie chcę się jakoś bardzo podniecać, ale właśnie się natknąłem na dane techniczne Full HD 42" profesjonalnych plazm Panasonic'a, modeli TH-42PH12U oraz TH-42PF11

Resolution: 1920 x 1080 pixels (1 pixel=3cells for RGB)
Pixel Pitch: 0.430 x 0,480mm
Brightness: 1200 cd/m2
Contrast Ratio (Bright room): 30000:1 (400:1)
Dynamic Contrast Ratio: 1000000:1
Gradation: 5120 steps (equivalent)

źródło: http://www.panasonic.com/business/plasma/plasmas.asp

To tyle na temat cyferek. Najepiej o nich świadczy różnica w kontraście: 400:1 w oświetleniu dziennym.
 

Krisu.

New member
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
bez przesady... no trochę ciągnie dużo. ale dla współczesnych kompów to przecież standard :) poza tym wiadomo... taka plazma to oglądanie w nocy=taryfa nocna obowiązkowa :)

moja plazma w serwisie... i tutaj mam pytanie... CZY JEST MOŻLIWOŚĆ przedłużenia gwarancji mojego tv? panas zrobił jak wiadomo promocję, jednak ja kupowałem w lipcu. czy są możliwości nawet odpłatnej gwarancji na dodatkowe lata?

[edit]
co myślicie o serwisie e-gwarancja.pl? tutaj widzę można to zrobić.
 
Ostatnia edycja:

Bucek

Banned
No jakby mi miał telewizor żreć tyle Watów, to bym mu podziękował. To jakieś szaleństwo.

Ale rozumiem, że to moc znamionowa, bo rzeczywiście chłepnie mniej. Ale i tak dużo. Dużo za dużo.

gorylla ....

wez miernik, znedz z jasnoscia i innymi parametrami obrazu tak, zeby ten zajebiscie energożrący TV zjadal tylko 295W tak jak ten zajebiscie mocniej energooszczedny ...

moze sieokazac, ze przy takich samych wartosciach luminancji i innych parametrach ten strasznie żrący chłam zne mniej niz ten wyjatkowo oszczedny ...

energożernosc tV na moje to mozna sobie porownywac ale tylo dla tych samych parametrow obrazu ...



bo to tak jakby miec pretensje, gdy zarowka dajace 1200 luksow, zjada 2x wiecej wat niz ta dajaca 120 luksow :p

niby zjada 2x wiecej ale daje 10x wiecej swiatla ... kupic o polowe slabsze odpowiedniki a i tak sie ma 5x wiecej fotonow na tym samym pradzie
 

gorylla

New member
Bez reklam
Odnosiłem się do mocy znamionowej. Zresztą sam zastrzegłem, że na pewno zużycie rzeczywiste będzie sporo mniejsze. W mojej Esce też jest niby sporo, a przy moich nastawach ciągnie średnio około 170W. Ale samo wychodzenie z poziomu 525W to i tak szok. Szczególnie zważywszy na Ledy, które z powodzeniem schodzą poniżej 100W.

Myślę, że wielu potencjalnych a nieuświadomionych w przedmiocie rzeczywistego poboru, nabywców plazm odstraszy taka etykietka znamionowa.
 

Danielvoisa

New member
Migotanie.Panasonic TX-p46S 10E

mysle ze moge cos napisac nt migotania, w panasonicach, otoz jest ono znacznie bardziej dostrzegalne niz w samsungu, mialem przez ponad miesiac sam. ps50b550 i tam na matriale 50hz nawet przy wyswietlaniu calej bialej planszy obraz byl stabilny jak skala! nic, doslownie nic nie drgalo nawet patrzac katem oka! natomiast na zrodle 60hz np ps3, xbox masakra migotanie bardzo wyrazne nawet przy nieduzej jasnosci. Z powodu powidokow zmienilem go na panas. tx-p50u10, ktory miaelm 10dni :) obraz miogocze zarowno na zrodle 50hz jak i 60hz gdy jest duzo bialego, lub nawet jasnego szarego, itp, alee migocze z takim amym natezeniem na 50 i60hz, jest to migotanie lagodniejsze od samsunga na 60hz,ale jest caly czas, teraz mam tx-p50s10 z softem 1215 i migocze tak samo jeak poprzedni 50u10, identycznie nawet, do tego do sypialni kupile tx-p42s10 i ten migocze rowniez tak samo wieksze 50tki, takze wykluczam tu mozliwosc usterki, bo jakie jest prawdopodobienstwo identycznej usterki w 3 roznych modelach kupionych w roznych zrodlach?


Mam niestety takie samo wrazenie przy moim Tv.
po czytaniu opini na jego temat i grzebaniu w róznych forach wybór padł na niego.pisiadam N-ke podłaczoną kablem HDMI i niestety powiem szczerze ze spodziewałem sie czegoś wiecej.Jedynie programy nadawane w HD ( a i nie wszystkie ) daja zadowolenie....wrazenie ostrosci i gladkości...co do innych to byłem o wiele bardziej zadowolony z obrazu na moim starym Crt Sony...przy podłaczeniu do n-ki euro kablem obraz był miodzio.co do panasa to drgania przy jasnych nawet kolorach nie wspominaja o białych sa zauwazalne niestety. Nawet ogladajac dzisiaj TVn Hd rano było to bardzo widoczne a na konturach ubran niektórych prowadzacych była widoczna taka minimalna poswiata swietlna...jakby prowadzacy zaczał sie rozdwajać...dziwne to było....MOze mam coś nie tak z ustawieniami, moze trafiłem na jakis trefny egzemplarz???Powiedzcie czy jestem jakims odosobnionym przypadkiem z moimi doswiadczeniami???:eek:
 

digitalus

Banned
witam
niestety jakosc obrazu sd przez hdmi z tunera nbox nie jest najlepsza. potwierdzenie mozna uzyskac na stronach www
cytat ze strony
Blaski i cienie nbox recordera - Aktualności Bezpieczeństwo IDG.pl
Może się więc okazać, że oglądając programy nadawane w słabej jakości (niska rozdzielczość) obraz z HDMI będzie niższej jakości niż uzyskany ze złącza komponentowego.
i forum nowej generacji nhdtv
Wyjście component - n telewizja nowej generacji
Fatalna jakość kanałów SD !!! - Strona 4 - n telewizja nowej generacji
lepsza jakosc obrazu mozna uzyskac przez component. jesli masz taka mozliwosc to sprawdz .
 
Ostatnia edycja:

python636

New member
Panasonic TX-P50S11

Wie ktoś może coś na temat tego modelu??
Jestem zainteresowany kupnem Panasonic TX-P50S10 ale w sklepach internetowych pojawił się właśnie Panasonic TX-P50S11.
Czy warto zawracać sobie nim głowę , czym się różnią te dwa modele ??
Dziekuję za pomoc .



 

MeloNick

New member
Wie ktoś może coś na temat tego modelu??
Jestem zainteresowany kupnem Panasonic TX-P50S10 ale w sklepach internetowych pojawił się właśnie Panasonic TX-P50S11.
Czy warto zawracać sobie nim głowę , czym się różnią te dwa modele ??
Dziekuję za pomoc .



[/QUOTE]
Przed zakupem swojego TV dzwoniłem do Panasonic Polska z pytaniem o model *11, i: jest to model jeszcze oficjalnie niedostępny w Polsce. Niektóre sklepy internetowe sprowadzają to np. z Niemiec i oferują w Polsce. Niestety modele te nie kwalifikują się do 5-letniej gwarancji. Jako, że mam zwykłe oczy - zakupiłem model z serii *10.
 

g41

New member
oczywiście www .lcd-compare.com/index.php?action=compare&PANTXP42S10=on&PANTXP42S11=on
usunąć spacje z linku :)
jakieś porównanie s10 i s11 z francuskiej strony.
A gdzieś wyczytałem, że różnią się srebrnym paskiem na dole obudowy :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry