Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

sbronko

New member
w temacie SD jeszcze ode mnie
najładniej wyglądają programy 4:3 - bo nie ma zooma :) - wtedy właściwie na wszystkich stacjach obraz dorównuje mojemu byłemu CRT, czyli jest naprawdę super
jest też podobnej wielkości (odrobinkę większy) :)

natomaist na auto lub zoom1, widac już większe różnice między stacjami i programy w 16:9 najlepsze są na tvp1, 2 i tvn
ogólnie wyglądają słabiej, no bo są jeszcze mniejszej rozdzielczości, ale na tych stacjach też jest jeszcze dobrze

po pierwszym trochę negatywnym wrażeniu zaraz po włączeniu TV, teraz jestem bardzo zadowolony z jakości SD
 

gorylla

New member
Bez reklam
sebul napisał:
Rapidshare, torenty ;]

Stanowczo odradzam torrenty, jak również wszelkie systemy współdzielenia plików (emule, kazy i inny shit). W tych systemach co do zasady jesteś również "dystrybutorem" nielegalnych treści (o ściąganiu legalnych filmów raczej trudno mówić), więc policja może zapukać do drzwi. Stykam się już z takimi przypadkami.

Ściąganie z rapidów, hotfile, netloadów itp. jest obecnie o wiele bezpieczniejsze, bo po pierwsze serwery są dużej anonimowości, a po drugie tylko TY ściągasz plik, więc nie jesteś jednocześnie udostępniającym i w razie co zawsze można się wybronić, że to na własne potrzeby.
 

bartolinio

New member
jedna z najlepszych metod obecnie to p2m, jednak ciężko znaleźć dobre fora, na których są udostępniane hash'e do filmów HD (zazwyczaj "królują" divx'y)... ja korzystam z www.ufs.pl ale tam jest cienko z filmami HD...
 

sign

New member
.

bartolinio napisał:
jedna z najlepszych metod obecnie to p2m, jednak ciężko znaleźć dobre fora, na których są udostępniane hash'e do filmów HD (zazwyczaj "królują" divx'y)... ja korzystam z **** ale tam jest cienko z filmami HD...
No nie wiem, czy p2m to takie super rozwiązanie --> frazpc (tam była dyskusja, niedawno policja przyczepiła się do p2m)
Przychylę się do zdania Gorylli - RS, NL, HF itd. - nie udostępniasz - nie ryzykujesz ...
Ależ się OT robi :cool:
 

Tomaszz

New member
Enjama napisał:
Ok czyli wystarczy ze zainstaluje Reclock i on sobie sam dopasuje prawidłowe odświeżanie filmu ? czy trzeba coś tam jeszcze ustawiać w programie

I czy jak mam ReClock to PowerStrip potrzebny mi jest ?

Sam reclock powinien wystarczyć. Jak film będzie leciał, powinna być zielona ikonka reclocka przy zegarze, jak ją klikniesz to będzie tam napisane:
fps filmu i odświeżanie ekrany. Jeśli odświeżanie ekranu będzie mocno odbiegać od 23.976 albo 24, wtedy powerstrip. Niestety u mnie przy wachlowaniu odświeżaniem ekranu w powewrstripie system, często zalicza zwisa.
 

Rafo37

New member
Jesli chodzi o p2m to na stronie p2mforum . info jest 559 tematow w dziale hd filmy moga sie powtarzac ale i tak jest tego sporo :p koniec offtopu.

Jak bylem ostatnio w sklepie rtv to facet odradzal s10 . Mowil ze w tej cenie mozna dostac cos lepszego np: samsung b650 tylko 32 . Ogolnie zachwalal lcdki :p
 

sign

New member
.

Rafo37 napisał:
Jak bylem ostatnio w sklepie rtv to facet odradzal s10 . Mowil ze w tej cenie mozna dostac cos lepszego np: samsung b650 tylko 32 . Ogolnie zachwalal lcdki :p

Facet mówił, zachwalał ...
Trzeba mieć trochę własnego rozumku :cool:
Jak ktoś mi mówi, że 32 calowy LCDek, jest lepszy od 42calowej plazmy fullHD w podobnej cenie - to ja od razu zaczynam podejrzewać u niego chorobę psychiczną.
Żeby choć były podobnej wielkości - można dyskutować, porównywać ...
 

Rafo37

New member
Wiem . Smiac mi sie tylko chcialo jak ten "snaffca" zucal jakims argumentami z kosmosu az strach pomyslec jacy ludzie pracuja w tych sklepach :p
 

krzichu

New member
frufru napisał:
Czy pisząc "W zasadzie źródłem takiego obrazu są tylko płyty Blu Ray lub HD DVD" nie biorę pod uwagę rip'a z BR? Chyba nie muszę pisać, że jak się ktoś uprze to przekoduje sobie nawet VHS na 24p... Tylko po co? na swojim kompie divixów nie posiadam bo mi szkoda czasu na takie rzeczy.... Zasadniczo kupuję legalne filmy na BR; HD DVD (to było 2 lata lemu) i SD DVD. Poza tym mam dużo rzeczy bez kompresji (avi lub mov 24p lub 25p).
Wierz mi, że w sprawie obrazu, napewno wiem więcej niż ci się wydaje.... Dziesięć lat temu napisałem pracę magisterską na temat dygitalizacji obrazu....

Mam pytanie, czy na zwykłej Mancie Emperor IV można obejrzeć film w HD DVD jeżeli tak to jakie musi mieć rozszerzenie aby go odtworzyć.
 

krzichu

New member
frufru napisał:
Czy pisząc "W zasadzie źródłem takiego obrazu są tylko płyty Blu Ray lub HD DVD" nie biorę pod uwagę rip'a z BR? Chyba nie muszę pisać, że jak się ktoś uprze to przekoduje sobie nawet VHS na 24p... Tylko po co? na swojim kompie divixów nie posiadam bo mi szkoda czasu na takie rzeczy.... Zasadniczo kupuję legalne filmy na BR; HD DVD (to było 2 lata lemu) i SD DVD. Poza tym mam dużo rzeczy bez kompresji (avi lub mov 24p lub 25p).
Wierz mi, że w sprawie obrazu, napewno wiem więcej niż ci się wydaje.... Dziesięć lat temu napisałem pracę magisterską na temat dygitalizacji obrazu....

Mam pytanie, czy na zwykłej Mancie Emperor IV można obejrzeć film w HD DVD jeżeli tak to jakie musi mieć rozszerzenie aby go odtworzyć.
 

derlysy

New member
Panowie plazmę mam od tygodnia i ogólnie cacy i malina. Dziś pierwszy raz zauważyłem że na kanałach z kablówki -sygnał SD i nie wszystkich, idzie taka kreska pozioma przez cały ekran od dołu do góry. Trzeba dobrze się przypatrzeć żeby ją zauważyć ale jest, wcześniej tego nie było. Na cyfrze połączonej przez euro tego nie ma, jak i na N połączonej hdmi również. Jakieś pomysły skąd ta kreska?? Może od tych mrozów jakość z kablówki spadła ??
 

piopio1

New member
Witam urzytkowników s10,chciałbym zapytać jak u Was wyglądają na
tv przejścia tonalne,ja do obrazu nie mam żadnych zastrzezeń oprocz
schodkowania które u mnie jest najbardziej widoczne na słabej jakości
programach z bajkami-bbc cbeebies,polat jim jam i schodkownie to
tworzy zamknięte owale okręgi wygląda to jak kopalnia rudy żelaza z lotu
ptaka:) nie wiem jak to poprawnie opisać.Na innych programach
też to występuje choć nie w takim stopniu,zdarzy sie że czasem
zauważe na discovery hd te niepłynne przejścia.Zatanawiam się czy
to normalne zjawisko a może wina leży po stronie taniego chińskiego
kabla hdmi który kupiłem na szybko.Tv podłączony pod dekoder
echostar cyfrowego polsatu.Chłopaki co o tym sądzicie?
 

Kristobal

New member
piopio1 napisał:
Witam urzytkowników s10,chciałbym zapytać jak u Was wyglądają na
tv przejścia tonalne,ja do obrazu nie mam żadnych zastrzezeń oprocz
schodkowania które u mnie jest najbardziej widoczne na słabej jakości
programach z bajkami-bbc cbeebies,polat jim jam i schodkownie to
tworzy zamknięte owale okręgi wygląda to jak kopalnia rudy żelaza z lotu
ptaka:) nie wiem jak to poprawnie opisać.

Schodkowanie - to po prostu efekty algorytmu kompresji obrazu - i nie wiele wpływu ma na to telewizor - po prostu, na większym ekranie łatwiej zobaczyć wszelkie niedoskonałości nadawanego sygnału telewizyjnego - a niestety wiele kanałów nadawanych jest poniżej krytyki....
 

sebul

New member
Ja napisze o tych "rysach ". Zaswiecilo mocniej slonko i to zauwazylem, ale ja mysle ze to moga byc wzmocnienia z plastiku, aby obudowa nie pekla pod byle jakim naciskiem, b o fajnie ze w kazdy mmodelu by to byl ow dokaldnie tym samym miejscu


gorylla napisał:
Stanowczo odradzam torrenty, jak również wszelkie systemy współdzielenia plików (emule, kazy i inny shit). W tych systemach co do zasady jesteś również "dystrybutorem" nielegalnych treści (o ściąganiu legalnych filmów raczej trudno mówić), więc policja może zapukać do drzwi. Stykam się już z takimi przypadkami.

Ściąganie z rapidów, hotfile, netloadów itp. jest obecnie o wiele bezpieczniejsze, bo po pierwsze serwery są dużej anonimowości, a po drugie tylko TY ściągasz plik, więc nie jesteś jednocześnie udostępniającym i w razie co zawsze można się wybronić, że to na własne potrzeby.


Ja tam wole torenty, bo sciaganie calego BD z RS to masakra, tyle GB idzie. A z torentow nic nie ucieka, a leci mi max laczem czyli tylko 1.8MB/s :( No ale cala plytka BD jest :) Ba, w wiekszosci jest nawet lektor ! :D


Trzeba czekac na koniec umowy z UPCi brac lepszego necika
 
Ostatnia edycja:

ornak3

New member
derlysy napisał:
Panowie plazmę mam od tygodnia i ogólnie cacy i malina. Dziś pierwszy raz zauważyłem że na kanałach z kablówki -sygnał SD i nie wszystkich, idzie taka kreska pozioma przez cały ekran od dołu do góry. Trzeba dobrze się przypatrzeć żeby ją zauważyć ale jest, wcześniej tego nie było. Na cyfrze połączonej przez euro tego nie ma, jak i na N połączonej hdmi również. Jakieś pomysły skąd ta kreska?? Może od tych mrozów jakość z kablówki spadła ??

Problem może leżeć po stronie kablówki tzw. przydźwięk sieciowy(jeden lub dwa pasy poziome) źle uziemiona instalacja albo walnięty zasilacz we wzmacniaczu ja bym to zgłosił na pewno naprawią
pozdrawiam
 
Do góry