Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

slimak

New member
Bez reklam
beyco napisał:
Jeżeli kogoś interesują nastawy 42s po kalibracji zapraszam na stronke http://translate.google.com/transla...ja-plazma-panasonic-tx-p42s10es-107-cm/all/1/


Test ciekawy, ale TV był kalibrowany w jasnym pomieszczeniu???? i parametry kontrastu i jasności wyszły dziwne, co potem wpłynęło na obraz i waty (W).
S10:
Mode: Cinema
Contrast: 56
Brightness: -3

Przy V10 też niewiadomo, co chcieli wyciągnąć z zasady szarego THX:
Mode: THX
Contrast: 56 :shock:
Brightness: -3
http://hdtelevizija.com/2009/06/29/recenzija-plazma-panasonic-tx-p50v10-127-cm/14

Co ciekawe w G10 po kalibracji, parametry wyszły im normalne (takie jak na innych www):
Mode: Cinema
Contrast: 36
Brightness: 0
http://hdtelevizija.com/2009/06/04/recenzija-plazma-panasonic-tx-p42g10-107-cm/14
 
Ostatnia edycja:

beyco

New member
To znaczy ze przy pomiarze kalorymetrem ma wpływ jasność pomieszczenia?? Jeżeli możesz slimak podaj swoje nastawy, widziałem gdzieś na forum ze rozpisywałeś się na temat ustawień w trybie serwisowym ,coś zmieniałeś ??

a to moje nastawy
kontrast 39/41
jaskrawosc 0
kolor 28/30
ostrosc 5
tuner gi870 podłączony po component
 

sbronko

New member
beyco napisał:
To znaczy ze przy pomiarze kalorymetrem ma wpływ jasność pomieszczenia?? Jeżeli możesz slimak podaj swoje nastawy, widziałem gdzieś na forum ze rozpisywałeś się na temat ustawień w trybie serwisowym ,coś zmieniałeś ??

a to moje nastawy
kontrast 39/41
jaskrawosc 0
kolor 28/30
ostrosc 5
tuner gi870 podłączony po component

dla mnie jaskrawosć musi być podniesiona, inaczej jest za ciemno ...
kablówka +3
a ps3 to nawet +5 czasami - zależy od gry/filmu
kontrast 36-40 - też zależy co oglądam
kolor 30-36

a balans bieli ustawiam zimny
to jest pierwszy TV, w którym "normal" jest dla mnie za ciepły ...
i na TV i na ps3

w menu serwisowym jeszcze nie grzebałem
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
beyco napisał:
To znaczy ze przy pomiarze kalorymetrem ma wpływ jasność pomieszczenia??

W zależności od jasności pomieszczenia ustawia się odpowiedni kontrast. Wysoki kontrastu wpływa na odcienie kolorów (na ich brak).

Dzień
Mode: Normalny
kontrast 36/45*
jaskrawość 0
kolor 23
ostrość 5

Noc
Mode: Normalny
kontrast 20/25*
jaskrawość 0
kolor 23
ostrość 5

Sygnał z wbudowanego tunera DVB-C/DVB-T.


W menu serwisowym zmieniałem kolory i gammę, ale wróciłem do ustawień fabrycznych ze względu na to, że ustawienia fabryczne mają optymalny kompromis między ładnym obrazem, a naturalnym.

------------------------------------

* Używam trybu ECO z częściowo zasłoniętym czujnikiem światła, dzięki czemu automatyczna regulacja kontrastu wacha się między 20 – 45 (przy ustawieniu K=42)
 
Ostatnia edycja:

mac_tul

New member
Trochę wrażeń na gorąco:
- czarna obudowa jest super, pięknie wygląda
- jakieś piszczenie z tyłu słychać ale na razie przy normalnym wieczornym oglądaniu meczu nie przeszkadza
- obraz z kablówki analogowej kiepski niestety, ale nie po to był kupiony ten TV
- obraz z odtwarzacza bluray LG BD370 wgniata w fotel! o to chodzi,
w Full HD ten telewizor pokazuje na co go stać
- gwarancja przedłużona do 5 lat, wg wskazówek z tego wątku sprawdziłem
przebieg telewizora, w tej chwili ma 3h ;), firmware 1.215 czyli zdaje się najnowszy

Podsumowując, jestem strasznie zadowolony z zakupu i nie żałuję ani złotówki:)
Przy okazji mogę polecić sklep electro.pl i firmę kurierską UPS,
wszystko przebiegło bezproblemowo.

Pozdrawiam!
 

langolier

New member
Goralek napisał:
Rowniez potwierdzam ze tv z torres wlasnie przed chwila zarejstrowalem bez problemu na stronie.
Pewnie Panasonic Polska ma bazę numerów seryjnych sprowadzanego przez siebie sprzętu i porównuje wpisywany numer z numerami z tej bazy.
 

slimak

New member
Bez reklam
langolier napisał:
W wielu punktach wskazują że X10 lepszy :cry:


Napisali też, że S10 ma inny panel w porównaniu do G10 i dlatego zużywa dużo energii. :shock:
Oraz że ma taką samą elektronikę jak X10, bo ma podobne nastawy kalibracji.
Ciekawe, że nie napisali tak o V10, który też ma takie same nastawy po kalibracji, co X10 i S10. :p



X10 elektronika V-real 4.
S10 elektronika V-real 3PRO.
V10 elektronika V-real 4PRO.
 
Ostatnia edycja:

FullObcyk

Member
Pytanie z innej beczki!
Panowie napiszcie jak wygląda karta gwarancyjna do panas s10.
Czy jest to ta książeczka z instrukcja obsługi w języku polskim, gdzie na ostatniej stronie jest takie pole: Notatki klienta? Pisze tam min. ,że należy zanotować sobie nr seryjny tv, i ,że ten właśnie podręcznik wraz z paragonem może okazać się pomocny przy zgłaszaniu reklamacji w serwisie gwarancyjnym?Musze jechać podbić gwarancje ale jakoś nie wiem który papier mam zabrać ze sobą?
 

kojer

New member
"W dniu 18 września 2006 roku Panasonic Polska wprowadził system e-GWARANCJA, który uprości realizację procedury reklamacyjnej produktów dystrybuowanych przez Panasonic Polska.
Teraz, aby skorzystać z gwarancji na produkty marki Panasonic nie potrzebujesz przedstawiać w serwisie papierowej karty gwarancyjnej. Wystarczy okazać produkt oraz dowód zakupu - paragon lub fakturę VAT. Nie musisz gromadzić ani przechowywać żadnych dodatkowych dokumentów. Nie jest również konieczna rejestracja.

e-GWARANCJA dotyczy produktów zakupionych od 18 września 2006 roku.

Więcej szczegółów znajdziesz tu." http://www.panasonic.com.pl/e-gwarancja/faq.php
 

FullObcyk

Member
kojer napisał:
"W dniu 18 września 2006 roku Panasonic Polska wprowadził system e-GWARANCJA, który uprości realizację procedury reklamacyjnej produktów dystrybuowanych przez Panasonic Polska.
Teraz, aby skorzystać z gwarancji na produkty marki Panasonic nie potrzebujesz przedstawiać w serwisie papierowej karty gwarancyjnej. Wystarczy okazać produkt oraz dowód zakupu - paragon lub fakturę VAT. Nie musisz gromadzić ani przechowywać żadnych dodatkowych dokumentów. Nie jest również konieczna rejestracja.

e-GWARANCJA dotyczy produktów zakupionych od 18 września 2006 roku.

Więcej szczegółów znajdziesz tu." http://www.panasonic.com.pl/e-gwarancja/faq.php
Czyli jeśli skorzystałem z przedłużenia gwarancji do 5 lat. Jestem zarejestrowany na stronie panasonica, mam wydrukowany certyfikat o przedłużeniu tej gwarancji, posiadam fakturkę - to chyba mogę spać spokojnie?
 

kojer

New member
FullObcyk napisał:
Czyli jeśli skorzystałem z przedłużenia gwarancji do 5 lat. Jestem zarejestrowany na stronie panasonica, mam wydrukowany certyfikat o przedłużeniu tej gwarancji, posiadam fakturkę - to chyba mogę spać spokojnie?

Tak, nie musisz nic podbijać.
 

Foxxx24

New member
W tej chwili juz nie musisz niczego podbijać gdyż gwarancja jest honorowana na podstawie faktury zakupu i obowiązuje od dnia w,którym zakupiłeś tv!:)

Pozdrawiam
 

yello

New member
FullObcyk napisał:
Pytanie z innej beczki!
Panowie napiszcie jak wygląda karta gwarancyjna do panas s10.
Czy jest to ta książeczka z instrukcja obsługi w języku polskim, gdzie na ostatniej stronie jest takie pole: Notatki klienta? Pisze tam min. ,że należy zanotować sobie nr seryjny tv, i ,że ten właśnie podręcznik wraz z paragonem może okazać się pomocny przy zgłaszaniu reklamacji w serwisie gwarancyjnym?Musze jechać podbić gwarancje ale jakoś nie wiem który papier mam zabrać ze sobą?
Nie ma czegoś takiego jak karta gwarancyjna..
Też się nad tym zastanawiałem, i jej szukałem ;) ..
Tak jak pisałem wcześniej dokumentem do gwarancji jest dowód zakupu - Paragon / Faktura
langolier napisał:
Natomiast DODATKOWA 3-letnia gwarancja (w sumie 2+3= 5-letnia) jest realizowana tylko dla OFICJALNEGO KANAŁU DYSTRYBUCYJNEGO (czyli realizowanego przez Panasonic Polska). Oznacza to, że jak kupisz tv za granicą lub bez kwitów Panasonic Polska to nie dostaniesz tych 3 dodatkowych lat....:(
Zgadza się.. Ale rozmawiamy o Tv zakupionych w polskich sklepach [internetowych] tak że są to Tv na rynek polski.. Naprawdę rzadko sklepy sprzedają Tv zakupione w innych krajach, ludzie by ich zjedli za takie coś..;) Także Tv o których pisali koledzy z torres.pl czy redcoon.pl w 80% są bezpieczne czytaj można rejestrować +3 lata Gwar.
FullObcyk napisał:
Czyli jeśli skorzystałem z przedłużenia gwarancji do 5 lat. Jestem zarejestrowany na stronie panasonica, mam wydrukowany certyfikat o przedłużeniu tej gwarancji, posiadam fakturkę - to chyba mogę spać spokojnie?
Ja mam dokładnie to samo co wymieniłeś .. i śpię spokojnie :)

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

sbronko

New member
a ja kupiłem w sklepie "normalnym" - MIX RTV AGD w Krakowie
i jestem BARDZO zadowolony
zapłaciłem 2899zl za czarna 42 calową plazmę s10 - może można w necie taniej, ale miałem tak miłą, fachową i cierpliwą obsługę :) że po prostu nie mogłem po całym oglądaniu, porównywaniu i sprawdzaniu wypiąć się na nich i kupić w necie
mogłem sobie spokojnie porównać jak różne TV, które mnie interesowały sprawują się z anteną, HD, podłączyć swoje PS3, sprawdzić lag, kąty, kolory i co tam jeszcze chciałem
dostałem też 10 dni na ew. rozmyślenie się i zamianę na inny model
no i nie mam dylematów, czy TV jest z naszej dystrybucji czy nie
polecam ten mały sklepik na Karmelickiej - jestem bardzo zadowolony z zakupów u nich

TV już zarejestrowany, wisi na ścianie :)
wczoraj zszedłem z ustawieniami do tych sugerowanych kilka postów wcześniej i faktycznie jaskrawość 0 na TV jest OK
na ps3 dałem sobie +3 i więcej nie trzeba, na 0 jednak dla mnie za ciemno, przy włączonej funkcji full range rgb
 

sebul

New member
Patricko napisał:
Mógłby ktoś potwierdzić informację, że w redcoon.pl przy zakupione p42s10 nie ma możliwości przedłużenia gwarancji na 5 lat?
No i czy warto tam kupować? Mają w ogóle na stanie jeszcze egzemplarze?
Tzn. nie będę teraz raczej kupował, ale dopiero w styczniu. Mam nadzieję, że cena nie wzrośnie znów, a może jeszcze troszkę stanieje.
Bo obecnie w tej cenie to chyba nie ma lepszej plazmy.

No i czym się różni wersja nie przeznaczona na nasz rynek? Nie posiada polskiego menu, czy są jakieś bardziej znaczące różnice?
Przepraszam za pytanie, ale czytając prawie cały ten temat nie natknąłem się na taką informację.

PS.
Z tego co czytałem to promocja Panasa na 5 lat gwarancji trwa maksymalnie do 31 Stycznia, tak? Czy jednak jest dłużej?

Będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam.

Ja jak pytalem na czacie to mi napisali ze jest objety 2 letnia , ale dodatkowa juz nie , bo tv nie z polskiej dystrybucji.

Chcecie to kupujcie tam, ja wolalem dolozyc 50 zl i samemu pojechac do sklepu po odbior, ktory ma tv z polskiej dystrybucji.
 
Ostatnia edycja:

anusia1221

New member
sebul napisał:
Ja jak pytalem na czacie to mi napisali ze jest objety 2 letnia , ale dodatkowa juz nie , bo tv nie z polskiej dystrybucji.

Chcecie to kupujcie tam, ja wolalem dolozyc 50 zl i samemu pojechac do sklepu po odbior, ktory ma tv z polskiej dystrybucji.


Witam . Jeśli ktoś kupił ten lub inny model Panasonica i czyta to forum to może odpowie jak to jest z gwarancją 5letnią w sklepie recoon. Bo jest dużo informacji rozbieżnych i może wreszcie ktoś wyjasni jak to jest . Sama zdecydowałam sie na zakup tego panasa i mam mozliwosc odstapic jeszcze od umowy. :) pozdrawiam ANNA
 

sbronko

New member
Hej

Jeżeli masz takie wątpliwości to zapytaj w sklepie, albo najlepiej zadzwoń sobie na infolinię Panasonica 0 801 801 887 i wszystkiego się dowiesz.
Wydaje mi się, że kupno TV w polskim sklepie internetowym jest zupełnie normalną rzeczą i nie powinno być żadnych tego typu problemów, ale w naszym kraju różnie bywa :)

Właśnie patrzę w gazetkę MM w Krakowie - ten Panas 42 cali jest za 2670zl :)
 

sebul

New member
anusia1221 napisał:
Witam . Jeśli ktoś kupił ten lub inny model Panasonica i czyta to forum to może odpowie jak to jest z gwarancją 5letnią w sklepie recoon. Bo jest dużo informacji rozbieżnych i może wreszcie ktoś wyjasni jak to jest . Sama zdecydowałam sie na zakup tego panasa i mam mozliwosc odstapic jeszcze od umowy. :) pozdrawiam ANNA

skoro pracownik sklepu mi powiedzial, ze nie to chyba jasno sie wyrazam ? Pisze to juz 3 albo 4 raz, ze nie uznaja gwary z tego sklepu bo to sa tv nie na polski rynek, one ida z niemiec
 
Do góry