Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

web

New member
Witam,
posiadam 42S10 od trzech dni i dziwi mnie, że wyświetlany przez TV biały jest szarym odcieniem. Ponadto jakość sygnału z kabla jest dużo gorsza od tego jaki miałem z poprzedniego LCD Toshiba 37", w drugim pokoju mam starszego typu LCD Samsunga 37" i tam odbiór również jest zdecydowanie lepszej jakości, mam na myśli sygnał. Myślałem, że plazma lepiej sobie radzi z sygnałem niż LCD. Powracając do szarego białego, mam pytanie, czy u innych użytkowników jest podobnie? Przykładem może być biała plansza w NG, na LCD może niezupełnie, ale jest biała, u mnie jest to odcień szarego.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

demille

New member
Witam . Prosze mi napisac jak mozna dostac sie do testow porownawczych ktorych linki sa na HDforum.Jestem nowym czytelnikiem forum i bardzo interesuje mnie test S 10 i G 10.Niestety klikajac na link nie wpuszcza mnie do srodka
pzdr demille
 

kivlov

New member
Gorylla jak długo używałeś tv jako monitora - jak długo był wyświetlany dolny pasek, aby zostały powidoki i na jak długo zostawały i czy są bardzo widoczne z ok 2 metrów? Czy używanie jako cały czas plazmy jako monitora Twoim zdaniem nie jest czymś nadzwyczajnym (nie będzie komplikacji)?
 

gorylla

New member
Bez reklam
demille napisał:
Witam . Prosze mi napisac jak mozna dostac sie do testow porownawczych ktorych linki sa na HDforum.Jestem nowym czytelnikiem forum i bardzo interesuje mnie test S 10 i G 10.Niestety klikajac na link nie wpuszcza mnie do srodka
pzdr demille

Musisz niestety parę groszy wyskrobać na abonament- jak wszyscy (prawie).

@ kivlov- nie jestem miłośnikiem tego rozwiązania i uważam, że to nie jest dobry pomysł, aby permanentnie korzystać z plazmy jako monitora. Nie wiem jak inni, ale mnie po około 2 godzinach bolą oczy i muszę skupiać wzrok, co bardzo męczy. Kompa mam podłączonego przez d-sub i rozdzielczość 1366x768. Wygląda to bardzo dobrze, ale mimo wszystko na dłuższą metę nie można komfortowo pracować. TV jest jednak za duży do tego celu. Czcionki wyglądają w sumie dobrze, ale jednak nie są obrysowane jakoś perfekcyjnie i na dłuższą metę męczą wzrok.

Najdłuższe sesje miałem w granicach 3-4 godzin i nie miałem żadnych problemów z utrwaleniem jakiegoś powidoku. Wszystko szybko znikało. Ale dla uczciwości dodam, że plazmę na dłuższy czas niż sprawdzenie zacząłem podłączać dopiero po około 300 godzinach jej pracy. Jednak na początku nie chciałem ryzykować.

Reasumując- jakkolwiek obraz z kompa na plazmie (po d-sub) wygląda super, niemniej jednak na dłuższą metę nie wyobrażam sobie korzystania z niej jako monitora.
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
demille napisał:
Witam . Prosze mi napisac jak mozna dostac sie do testow porownawczych ktorych linki sa na HDforum.Jestem nowym czytelnikiem forum i bardzo interesuje mnie test S 10 i G 10.Niestety klikajac na link nie wpuszcza mnie do srodka
pzdr demille

ustawienia i Klub HDTV.com.pl
musisz uiścić symboliczną opłatę.
s10 wypadł lepiej od g10.
 

waldemaro7

New member
Witam Wszystkich,

Właśnie mój 10-cio letni 25" 100 hz CRT padł :( . Miałem już ułożony misterny plan pt.Sharp LC-32LE700E no i stało się.Nieopacznie trafiłem na to forum
;) .Cały plan w p....du !!! 32" to za mało, bo pokój 22m2 a odległość 3-3,5 m.Na 40" LED mnie nie stać więc kliknąłem parę razy i burcząco - świszczący srebny s10 jest w wirtualnej drodze (2561zł z dostawą) . Co prawda w domu lekki dym ,Koleżanka Małżonka twierdzi , że za DUŻY.Co do dźwięków, to skrzynka multibox UPC z nagrywarką też je nieraz produkuje.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

PiotrekHD

New member
web napisał:
Witam,
posiadam 42S10 od trzech dni i dziwi mnie, że wyświetlany przez TV biały jest szarym odcieniem. Ponadto jakość sygnału z kabla jest dużo gorsza od tego jaki miałem z poprzedniego LCD Toshiba 37", w drugim pokoju mam starszego typu LCD Samsunga 37" i tam odbiór również jest zdecydowanie lepszej jakości, mam na myśli sygnał. Myślałem, że plazma lepiej sobie radzi z sygnałem niż LCD. Powracając do szarego białego, mam pytanie, czy u innych użytkowników jest podobnie? Przykładem może być biała plansza w NG, na LCD może niezupełnie, ale jest biała, u mnie jest to odcień szarego.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Masz sygnał SD, z jakiejś kablówki, tak? Pamiętaj, że odwzorowanie kolorów w każdym TV jest nieco inne i po prostu przyzwyczaiłeś się do LCD. Widziałem ten TV na sygnale demo (z komputera) w MM obok LCD HD i bił go na głowę jakościa obrazu.
 

qualin

Member
Ciag dalszy przygody z "peknieta" obudowa.
Napisalem kolejnego maila do serwisu o tym, ze ogladalem kilka tv w sklepie i wszystkie maja taka wade. W odpowiedzi przeczytalem, ze nie spotkali sie z taka reklamacja jeszcze, a skoro wszystkie tak maja to moze poprostu taka jest specyfikacja tej obudowy i nic sie z tym nie zrobi :/
 

reniew

New member
Witam! Dołączam do grupy szczęśliwych posiadaczy TX-p42S10e, u mnie wersji srebrnej. Kiedy właczyłem po raz pierwszy TV, w ustawieniach miałem menu wgrywania firmware. Potem to menu zniknelo zupelnie. W instrukcji do TV ono jest, na ekranie go fizycznie nie ma. Jak przywrocilem ustawienia fabryczne, to menu z aktualizacja firmware sie juz nie pojawilo? Ma ktos pomysl dlaczego tak jest?
 

kra

New member
qualin napisał:
Ciag dalszy przygody z "peknieta" obudowa...

Mam niestety to samo... Prawdopodobnie "Ten Typ Tak Ma" ;)
MZ tragedii nie ma.
Jak jest u pozostałych użytkowników obudowy piano black?

Edit: Ciekawe czy np Samsung ma podobne przypadłości w swoich czarnych obudowach? :hmm:
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
kra napisał:
Mam niestety to samo... Prawdopodobnie "Ten Typ Tak Ma" ;)
MZ tragedii nie ma.
Jak jest u pozostałych użytkowników obudowy piano black?

Edit: Ciekawe czy np Samsung ma podobne przypadłości w swoich czarnych obudowach? :hmm:
Przy samsungu nie ma czegoś takiego nawet ciężko ją porysować. Ojciec mam Sama 40" kupił w tam tym roku i uwierzcie jak on traktuje ten tv podczas czyszczenia to ..... zresztą to jest osoba starszej daty uważa że tv to tv i szanuje go jak dawniejsze CRT. I o dziw nie ma jeszcze rys.
 

gorylla

New member
Bez reklam
kra napisał:
Jak jest u pozostałych użytkowników obudowy piano black?

Jeszcze raz napiszę- tak samo. Ta obudowa to totalny, granatowo przebarwiony, pocięty jakimiś pasami, zajeb.... rysujący się shit.

Dobrze, że przebarwienia obudowy widać tylko przy mocnym oświetleniu. A jak wiadomo plazma i mocne oświetlenie mają się ku sobie jak sprite i pragnienie. A światłu przypada rola pragnienia, więc większego problemu w sumie nie ma.
 

DM914

New member
Przestańcie używać do czyszczenia szczotek drucianych :D
- a poważanie to przyjże się dzisiaj tej obudowie , bardzo mnie zaintrygowaliście , zrobię jak ktoś napisał "test latarki" bo jak dotąd rys , przebarwień nie zauważyłem , Tv ostatnio jest mocno eksploatowany a obrotowa szczotka do kurzu "Power duster" naprawdę się sprawdza
 

darekgra

Member
witam
użytkuję s10 już prawie 3 miesiące, po przeczytaniu postów dotyczących obudowy(łatwość zarysowań i przebarwienia), postanowiłem sprawdzić swoją, bo nie uczulałem żony aby używała specjalnych ściereczek itp. okazało się że niema żądnych rys ani też przebarwień, nawet światło odbija się bardzo równo od obudowy co znaczy że jest ona równa i bez zadnych pęknięć. Nie wiem może trafiliście na jakąś trefną serię, albo mi trafił się super egzemplarz.
pozdrawiam
 

web

New member
Zacząłem dopatrywać się różnic pomiędzy modelem 42U10E , a zakupionyum przeze mnie niedawno 42S10E i znalazłem w necie, że ten pierwszy pomimo pewnego zubożenia względem wyposażenia posiada panel NeoPDP .
 

Rudiok

New member
kra napisał:
Jak jest u pozostałych użytkowników obudowy piano black?

Czytając niektóre wypowiedzi wynika, że użytkownicy spędzają 50% czasu na szukaniu powidoków, 20% na szukaniu green ghostingu a 29% na szukaniu rys na obudowie. 1% przy dobrych wiatrach zostaje na oglądanie TV...

TV trzeba używać a nie obchodzić się jak z jajkiem. Ja kupiłem i używam, nie docierałem, powidoków brak, obudowę przecieram różnymi rzeczami i jest git. Nie wpatruję się w nią z lupą i nie szukam rysek, bo oglądam TV a nie obudowę :)

Życzę trochę luzu niektórym.

--
Pozdrawiam, Rudiok
 

yaneq

New member
Bez reklam
Rudiok napisał:
Czytając niektóre wypowiedzi wynika, że użytkownicy spędzają 50% czasu na szukaniu powidoków, 20% na szukaniu green ghostingu a 29% na szukaniu rys na obudowie. 1% przy dobrych wiatrach zostaje na oglądanie TV...

zapomniałeś o wsłuchiwaniu się w bzycznie :)

właśnie oglądam na polsacie hd "i, robot"... nie jest to ideał obrazu HD ale jest duuużo lepiej niż na SD.

i masz rację! tv się ogląda a nie wyszukuje problemów. jednak po to mamy forum, aby rozważyć wszystkie za i przeciw składające się na ten model.
 

qualin

Member
yaneq napisał:
i masz rację! tv się ogląda a nie wyszukuje problemów.
Masz racje, ale jak sie placi ok 3000 zl za telewizor i w sloncu widac na nim "pekniecia" to chyba nie jest to szukanie wad z lupa w reku tylko ewidentne spartolenie obudowy przez producenta. TV nie kosztowal 3 zl zeby takie rzeczy puszczac plazem :/
Jakbys kupil sobie nowe auto z salonu powiedzmy mercedesa E klase i okazaloby sie, ze powloka lakiernicza ma skazy, grudki pod lakierem i przebarwienia, a pozatym latwo sie rysuje od gabki do mycia to tez olalbys sprawe i stwierdzil, ze przeciez auto sluzy do jezdzenia, a nie do przygladania sie mu i wyszukiwania wad ? Chyba jednak nie.
 
Do góry