Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

broda1725

New member
Bez reklam
qualin napisał:
Pare stron wczesniej opisywalem i wklejalem fotki. Obudowa wyglada jakby popekana byla, a w rzeczywistosci jest to zle odlany/zabarwiony plastik...
No właśnie szukałem ale nie mogę znaleźć albo źle szukam pytam dlatego bo u mnie na obudowie też widać tak z bliziutka takie jaśniejsze plamy plastiku wpada w granat nie jest czarny tak jak by nie równo odlany i chciałem porównać. W sumie z 0,5m nie widać nic ani pęknięć no oprócz tego że się piekielnie rysuje obudowa.
Jak możesz to podaj linka.

nowart napisał:
Lichy?? Spójrz na zdjęcia - przecież to jest zrobione z grubej na dobre 1-2mm stali... Jakich łączeń na bolce? Masz na całej długości podłużne otwory, żebyś mógł przykręcić do ściany w wielu miejscach. Łączenie na środku jakąś blachą?? No a jaka by miała być? Co Ci w niej nie pasuje? Służy ona jedynie łączeniu dwóch szyn, które przykręcasz do ściany, abyś miał je równolegle zamiast dwóch szyn w łapkach, które musisz sobie idealnie poziomicą dopasowywać...
Nie kumam Twoich rozterek za bardzo - pisałem Ci , że uchwyt jest naprawdę bardzo solidny i świetnie wykonany. Przykręciłem go jedynie czterema kołkami a udźwignąłby jeszcze mnie pewnie. Zatem nie martw się o jego jakość bo nie masz o co - oglądałem znacznie droższe uchwyty w sklepach i różnic w jakości nie widziałem żadnych a lubię kupować rzeczy solidne i starannie wykonane.
Ludziska, nie módlcie się nad takimi pierdołami jak ilośc dziurek, czy taka czy owaka blaszka (oczywiście piszę o rozsądnych uchwytach a nie badziewiu za pinćpinćdzisiąt, który to waży tyle co kartonik, w który jest zapakowany). I tak najważniejszym elementem jest KOŁEK. To on trzyma całą konstrukcję przy ścianie. Jeśli przytwierdzi się uchwyt dobrymi kołkami to czołgiem tego nie ruszycie - chyba, że razem ze ścianą :)
Źle mnie zrozumiałeś ja nie wybrzydzam i nie mowie że 1-2mm blachy to mało tylko mi chodziło że sporo jest bolców przy tych uchwytach co przykręcasz do tv, co do tego uchwytu co przykręca się do ściany to nie chodzi mi o te dziury tylko o to łączenie na środku. Nie mowie że jest zły ja tylko zapytałem czy jest solidny bo w sumie on mi nawet podchodzi i nie tylko ty go polecałeś ale i Cukiernik polecał podobny tylko bez poziomicy.
A ty masz właśnie ten z linku http://www.allegro.pl/item762120349_uchwyt_lcd_plazma_30_60_kolor_piano_kolki_fischer.html co podałeś od tego kupiłeś z tą poziomicą ?

DM914 napisał:
...Do: broda1725
jak masz wątpliwości to zajrzyj na :
http://www.dipol.com.pl/instalacje-uchwyty-tv-lcd-plazma,4642.htm
ja tam kupiłem dla swoich rodziców nieco droższy niż oferowany na Allegro też solidny dodatkowo firmowany.
Czy to nie te same uchwyty co z tych linków co podałem ?
http://www.allegro.pl/item760094015_uchwyt_wieszak_plazma_lcd_30_63_tuv_ce_iso_favat.html#gallery
http://www.allegro.pl/item760255768_uchwyt_wieszak_tv_lcd_30_60_80kg_ce_tuv_gwar_2lata.html#gallery
Wyglądają identycznie i nic nie piszą jaka to firma.
Teraz to już zgłupiałem w sumie nastawiałem się właśnie na taki lub Cukiernik i Nowart. Ale z drugiej strony też myślałem o tych z linków powyżej wyglądają na takie mało skomplikowane.
 
Ostatnia edycja:

loren185

New member
Świeży

Nie znam się na TV FullHD, wczoraj kupiłem swój pierwszy, przez ostatni tydzień ślęczałem na necie i grzebałem, grzebałem aż wygrzebałem Pasikonika TX-P42S10ES i...
A-Jak można zapłacić 300 zł więcej dla czarnej obudowy.
B-Jak chodzi o te "duszki" to juz mnie szlag trafia "wypalają się", "nie wypalają się", "wypalają się", itd. Profilaktycznie oglądam wszystko na 20 jaskrawość i 20 kontrast.
C-Jeśli chodzi o brzęczenie, sykanie itd. Luuuuudzie czepiacie się i tyle. Przez takie wasze gadanie ktoś jeszcze gotów zrezygnować z tego telewizora.
D-Kupiłem go jedynie do PS3 i filmów, nie do telewizji HD. I dobrze, bo jak chodzi o telewizje SD to moja siora ma racje" Po co dałeś za telewizor tyle kasy skoro na naszym starym wszystko sto razy lepiej wygląda"

Dobrze robicie ludzie że tak aktywnie działacie na forum bo byłem gotów kupić telewizor w zwykłym sklepie za 3100zł-50 Hz MPEG-2 itd, a po ślęczeniu i grzebaniu na tym forum kupiłem super TV za super cene 2500....coś tam zł, w kuptv.pl(zresztą polecam ten sklep.
 

qualin

Member
broda1725 napisał:
No właśnie szukałem ale nie mogę znaleźć albo źle szukam pytam dlatego bo u mnie na obudowie też widać tak z bliziutka takie jaśniejsze plamy plastiku wpada w granat nie jest czarny tak jak by nie równo odlany i chciałem porównać. W sumie z 0,5m nie widać nic ani pęknięć no oprócz tego że się piekielnie rysuje obudowa.
Jak możesz to podaj linka.
Mowisz i masz: hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=408786#post408786
 

broda1725

New member
Bez reklam
Hmm... nie no tak to nie ma u mnie u mnie są tak jak by odbarwienia jutro zrobie fotke w dzień to zobaczysz. Ale i tak to widać z 10cm i to pod kątem.

Coś zwalili z tymi obudowami jak się nie rysują to znowu odbarwienia, rysuje to się piekielnie nawet lekkie przejechaniem paznokciem robi od razu ryze nie do usunięcia.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
@ qyalin, broda- mam dokładnie te same efekty na obudowie, chyba taki urok tego plastiku.

Już o tym pisałem wiele razy, że ta obudowa to totalny szajz.
 

Rudiok

New member
broda1725 napisał:
Hmm... nie no tak to nie ma u mnie u mnie są tak jak by odbarwienia jutro zrobie fotke w dzień to zobaczysz. Ale i tak to widać z 10cm i to pod kątem.

Coś zwalili z tymi obudowami jak się nie rysują to znowu odbarwienia, rysuje to się piekielnie nawet lekkie przejechaniem paznokciem robi od razu ryze nie do usunięcia.

Tak spytam z lekkim przekąsem: na codzień oglądasz telewizor czy obudowę?

--
Pozdrawiam, Rudiok
 

broda1725

New member
Bez reklam
Rudiok napisał:
Tak spytam z lekkim przekąsem: na codzień oglądasz telewizor czy obudowę?

--
Pozdrawiam, Rudiok
Nie no w sumie to mi to lotto bo przecież racja ogląda się ekran a nie obudowę ale wiesz jak się płaci kasę to się wymaga, prawda. A po drugie to bardzo się kurzy i niestety trza ściereczką przejechać a tu zonk bo trza się z nią obchodzić jak z jajkiem. Samsungi mają lepszą obudowę. Mogli zrobić tak jak miał model PV8. Jak już to mogli napisać że kolor Piano black+blue :p a w takim wypadku to można powiedzieć że towar niezgodny z umową, he he.
 
Ostatnia edycja:

qualin

Member
Rudiok napisał:
Tak spytam z lekkim przekąsem: na codzień oglądasz telewizor czy obudowę?

--
Pozdrawiam, Rudiok
Telewizor to takze obudowa ;) . Ja ogladam telewizje. Telewizji nie oglada sie na okraglo, a telewizor przewaznie stoi w pokoju dziennym/salonie wiec w miejscu dostepnym dla oczu nas samych jak i naszych gosci, a zerkajac na niego takie pekniecia czy rysy strasznie irytuja bo je widac (szczegolnie kiedy pada na tv swiatlo sloneczne). Prawda jest taka, ze jak sie placi tyle kasy za sprzet rtv to ma sie pewne wymagania. pewnie w dobie kryzysu nawet Panasonic szuka oszczednosci i robi podzespoly w chinach badz z tanszych materialow. Jak pracowalem w sharpie to nie bylo mowy zeby japonska kontrola jakosci przepuscila tv z taka wada obudowy. tam wszystko bylo made in japan, albo przynajmniej wytwarzane z elementow sciagnietych z japonii, nawet glupia stal do budowy backligt chasis pochodzila z japonii bo nasza europejska byla zbyt krucha. Panasonic zawsze byl dla mnie pewna i dobra marka, jak wiekszosc japonskich, ale to co widze po tym TV sklania mnie do zmiany zdania na temat tego producenta :/ nawet gdyby TV kosztowal 1000 zl to nie powinien miec takich wad, a ten jest przeciez 3x drozszy. Cale szczescie, ze w sklepie wymienia mi na inny :)
 
Ostatnia edycja:

pokonek

New member
zdjęcie

ryba229 napisał:
Czy ktorys z kolegow moglby wstawic zdjecie srebrnego S10??
Na stronie Panasonica w lewym górnym rogu otwórz katalog. Moim skromnym zdaniem prezentuje się o wiele lepiej niż czarny. W rzeczywistości jest matowy (łatwiejszy w utrzymaniu), bardziej elegancki i trochę mniej pospolity.
Pozdrawiam
 

grzegorz1981

New member
pokonek napisał:
Na stronie Panasonica w lewym górnym rogu otwórz katalog. Moim skromnym zdaniem prezentuje się o wiele lepiej niż czarny. W rzeczywistości jest matowy (łatwiejszy w utrzymaniu), bardziej elegancki i trochę mniej pospolity.
Pozdrawiam
Popieram. Dla mnie liczy się tylko srebrny TV.
 

reuser

New member
RE: Obcinanie obrazu DVI -> HDMI

reuser napisał:
Witam,
czy ktoś z Was miał problem z obcinaniem obrazu na TX-46S10E przy podłączeniu DVI -> HDMI? :hmm: Testowane na 1920x1080 i niższych rozdzielczościach. Zjada mi cały pasek start i mniej więcej tą samą szerokość dookoła obrazu. Panel sterowania nvidia daje możliwość dostosowania wielkości pulpitu dla TV, ale to w ogóle nie działa.
Pozdrawiam
Odpowiem sobie sam. TV plazmowe mają tzw overscan, tzn kompensują ciemne paski jakie karta podaje na zwykłe ekrany crt. Niestety nie wiem jak to wyłaczyć w TX-P46S10E, może ktoś z was wie. Jest za to fix do sterowników nvidia, który dodaje wpis do rejestru który powoduje poprawne działanie rozszerzania pulpitu (OverscanCompensation). Opis tutaj: nvidia.custhelp.com/cgi-bin/nvidia.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=2064
Pozdrawiam
Hubert
 

tdsmaniak

New member
reuser napisał:
Witam,
czy ktoś z Was miał problem z obcinaniem obrazu na TX-46S10E przy podłączeniu DVI -> HDMI? :hmm: Testowane na 1920x1080 i niższych rozdzielczościach. Zjada mi cały pasek start i mniej więcej tą samą szerokość dookoła obrazu. Panel sterowania nvidia daje możliwość dostosowania wielkości pulpitu dla TV, ale to w ogóle nie działa. Przy podłączeniu HDMI nie ma też możliwości sterowania wielkością obrazu w samym tv. Przez DSUB ten problem nie występuje, ale oczywiście rozdzielczość jest do d...
BTW, co się stało, że te tv tak lecą w dół? Miałem nadzieję, że kupiłem w dołku a tu nadal leci i leci :)

Pozdrawiam

Menu>Ustawianie>Inne ustawienia>Powierzchnia obrazu>Wł\Wył. -stestuj widać różnicę z miejsca.
Tak jest w U10 a podobno to prawie to samo co S10:cool:
a i na forum to było ;)
 

reuser

New member
tdsmaniak napisał:
Menu>Ustawianie>Inne ustawienia>Powierzchnia obrazu>Wł\Wył. -stestuj widać różnicę z miejsca.
Tak jest w U10 a podobno to prawie to samo co S10:cool:
a i na forum to było ;)
U mnie w tym miejscu są tylko 2 pozycje - IFC i tryb oszczędny :( pierwszy minus dla tego TV... Czy wszyscy z s10 nie mają tej pozycji?
 
Ostatnia edycja:

reuser

New member
darqman napisał:
ja mam 42s10 i na pewno jest ta opcja tdsmaniak dobrze Ci podał jak tam wejść z resztą jest to też w instrukcji
Ok, sprawdziłem, na wejściu z dekodera na HDMI1 ta opcja jest. Przełączyłem dekoder na hdmi3 i wtedy na tym wejściu ta opcja też się pojawiła. Widocznie to jest zależne od jakichś specyficznych właściwości sygnału HDMI konwertowanego z DVI albo z powodu kabla. Może jednak ta informacja komuś się przyda :)

EDIT
Niespodzianka - po przełączeniu na tryb obrazu GRA nie trzeba się bawić z żadnym overscanningiem :p ech...
 
Ostatnia edycja:

kivlov

New member
TX-P42S10E czy ten model będzie dobry do podłączenia głównie do komputera (zamiast monitora) za pośrednictwem HDMI? Czy ktoś może powiedzieć mi jak wygląda przeglądanie stron WW z odległości ok 2 metrów? Czy lepiej kupić LCD?
 

lexo

New member
kivlov napisał:
TX-P42S10E czy ten model będzie dobry do podłączenia głównie do komputera (zamiast monitora) za pośrednictwem HDMI? Czy ktoś może powiedzieć mi jak wygląda przeglądanie stron WW z odległości ok 2 metrów? Czy lepiej kupić LCD?
Stałych powidoków jeszcze nie mam (odpukać) ale gra na konsoli to nie używanie jako monitor. Ja bym jednak wolał LCD, po co ryzykować. Nikt jakoś nie kwapi się do zrobienia testu w postaci wyświetlenia jednego stałego obrazu przez parę godzin i jakoś się nie dziwię.
 

diodes

New member
.

Właśnie zakupiłem TV w tym sklepie cena nawet niezła marketagdrtv.pl/Telewizor-plazmowy-Panasonic-TX-P42S10E-tuner-DVBT-MPEG-4-p122324620.html sklep mogę szczerze polecić zakupiłem w nim bardzo dużo sprzętu bez problemu
 

qualin

Member
kivlov napisał:
TX-P42S10E czy ten model będzie dobry do podłączenia głównie do komputera (zamiast monitora) za pośrednictwem HDMI? Czy ktoś może powiedzieć mi jak wygląda przeglądanie stron WW z odległości ok 2 metrów? Czy lepiej kupić LCD?
Przegladac sie da, ale z takiej odleglosci trzeba uzywac programu lupa, zeby dalo sie cokolwiek odczytac, ewentualnie mozna zmniejszyc rozdzielczosc. jednakze, ja osobiscie nei uzywalbym na stale telewizora jako monitora od kompa w obawie ze cos mi sie utrwali na ekranie.
 
Do góry