Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

tobas

New member
Ktoś tu pytał o ustawienia jakie są najlepsze... też jestem ciekaw jak ustawiacie parametry obrazu. Na fabrycznych ustawieniach w trybie normal i kinowy obraz jest za ciemny przy ciemnych scenach.

Ja tymczasowo testuje takie:
40, +4, 35, 5, zimny, włączony, wyłączony, wyłączony

A propos... widzicie jakieś zmiany w sterowaniu kolarami i P-NR?
U mnie nie ma znaczenia czy jest włączone czy wyłączone.
 

ryba229

New member
Jeszcze co do "bzyczenia" to obecnie jestem posiadaczem tv Samsung CW-29Z306V. Charakteryzuje sie on tak samo "buczeniem - bzyczeniem" przy jasnych scenach. Na poczatku bylo to bardzo uciazliwe ale teraz mi w ogole nie przeszkadza.Nie wiem czy ktorys z uzytkownikow forum mial z nim do czynienia ale jesli jest taka osoba i dodatkowo moglaby porownac "bzyczenie" Samsunga do "bzyczenia" S10 to byloby swietnie i wtedy ja rowniez moglbym pomoc innym w opisaniu tegoz "bzyczenia".
 

thermoos

New member
Witam
po długiej (kilkumiesięcznej) lekturze tego forum w końcu zdecydowałem i zakupiłem nowy tv. Padło na P42S10. W międzyczasie wersje były różne: led samsunga lub plazma z tej firmy, ale w końcu skończyło się na naszym panasie. I chyba dobrze. Jakie wrażenia: Na kablówce tak sobie, ale i tak a wiele lepiej niż na lcd philipsa u znajomego. Tak naprawdę kupowanie tego typu tv tylko do kablówki (sd) wg mnie nie da żadnej przyjemności z oglądania. Co innego sygnał z N (lub innej platformy). Są oczywiście kanały lepsze i gorsze, ale na to już mozna patrzeć bez problemu. Oczywiście poza konkurencją są programy hd - powiem szczerze że jak już trochę pooglądam coś na powiedzmy tvphd to już niespecjalnie mam ochotę przełączyć na "zwykły" kanał. Miejmy nadzieję że jak najszybciej będzie przybywać kanałów hd. I jeszcze jedna uwaga do modnego tu ostatnio problemu: bzyczenia. Tak mnie nastraszyliście przed zakupem że byłem cały w strachu czy przypadkiem nie będę żałował kolejnych kilku lat, co też za bubel kupiłem. Ale nic z tych rzeczy. TV faktycznie wydaje lekki dźwięk - dla mnie słyszalny gdzieś z ok. 1 m. Z miejsca z którego oglądam czyli z ok. 3m - nie ma tematu ! Może gdybym miał specjalny pokój do oglądania - wyciszony itd... to bym miał z tym problem. Zdecydowanie bardzie hałasuje nbox recorder. Więc do wszystkich którzy mają obawy po lekturze tego wątku czy aby nie wstawią sobie do pokoju jakiegoś brzęczącego pudła - zdecydowanie nie. No chyba że jest taka możliwośc, że można trafić na różnie piszczące egzemplarze.
Reasumując: za takie pieniądze (u mnie to było 2800) nie kupicie lepszego telewizora.
Pozdrawiam
 

greend

New member
ryba229 napisał:
Jeszcze co do "bzyczenia" to obecnie jestem posiadaczem tv Samsung CW-29Z306V. Charakteryzuje sie on tak samo "buczeniem - bzyczeniem" przy jasnych scenach. Na poczatku bylo to bardzo uciazliwe ale teraz mi w ogole nie przeszkadza.Nie wiem czy ktorys z uzytkownikow forum mial z nim do czynienia ale jesli jest taka osoba i dodatkowo moglaby porownac "bzyczenie" Samsunga do "bzyczenia" S10 to byloby swietnie i wtedy ja rowniez moglbym pomoc innym w opisaniu tegoz "bzyczenia".

ja mam samsunga crt 29 też CW coś tam z serii slim, i moim zdaniem w porównaniu do plazmy jest głośniejszy, chodź tej plazmy jeszcze nie mam ale słuchałem u znajomego
 

darekguma

New member
Bez reklam
ryba229 napisał:
A wiec wychodzi na to ze jedyna jego wada jest to legendarne "bzyczenie" ;)
To ja jeszcze dodan dwie wady tego tv:Brak białego a jak się pojawi coś co przypomina biały to ekran zaczyna migotać:eek: i gdzie te 100(400)Hz.A jeszcze trzecia wada to antyrefleks,tv może smiało zastąpić lustro w domu.
 
Ostatnia edycja:

ryba229

New member
darekguma napisał:
To ja jeszcze dodan dwie wady tego tv:Brak białego a jak się pojawi coś co przypomina biały to ekran zaczyna migotać:eek: i gdzie te 100(400)Hz.A jeszcze trzecia wada to antyrefleks,tv może smiało zastąpić lustro w domu.

Co masz na mysli mowiac gdzie te 100(400)Hz??

ja mam samsunga crt 29 też CW coś tam z serii slim, i moim zdaniem w porównaniu do plazmy jest głośniejszy, chodź tej plazmy jeszcze nie mam ale słuchałem u znajomego
Dokladnie o takim Samsungu mowie. Jesli wedlug Ciebie S10 jest mniej uciazliwy to naprawde nie ma sie czym przejmowac.
 
Ostatnia edycja:

Kris02

New member
darekguma napisał:
To ja jeszcze dodan dwie wady tego tv:Brak białego a jak się pojawi coś co przypomina biały to ekran zaczyna migotać:eek: i gdzie te 100(400)Hz.A jeszcze trzecia wada to antyrefleks,tv może smiało zastąpić lustro w domu.

Ustaw temperaturę barw na zimną, a biały się pojawi.
Panasonic ma bardzo dobry antyrefleks, sprawdż LG tam to jest masakra.
 

tobas

New member
kiki napisał:

KiKi nie wątpie że taka kalibracja to świetna sprawa, ale wydawanie 1000zł + pare setek na dojazd to lekka przesada... to może dla użytkowników tv z przedziału 7-10tys. ma sens.

Co do narzekań na brak bieli to ja bym nie dramatyzował. Balans bieli na zimny i jest naprawdę OK. LCD może i jest jaśniejszy (bo też mam), ale LCD jest po prostu nienaturalnie jasny... jak latarka :)
Z kontrastem w nasłonecznionym pomieszczeniu też nie ma żadnych problemów... mam pokój z bardzo dużymi oknami na zachód... słońce jest od ok. 13-tej do samego wieczora i bez problemu da się oglądać. Jak łączysz ECO to kontrast sam się dostosuje do warunków. Pod tym względem nie widzę przewagi LCD.

Ale słynne buczenie to już całkiem inna para kaloszy...
Ja odnosze wrażenie że:
  1. Zależy to od indywidualnych odczuć użytkownika, nie każdemu musi to przeszkadzać... niektórzy nawet mogą tego nie słyszeć ze względu na taką a nie inną częstotliwość brzmień
  2. Bardzo możliwe że zależy to od wielkości TV. 90% osób na tym forum ma 42". Ja mam 46" i słyszę to sorki za określenie cholerne bzyczenie nawet z 4m, szczególnie wieczorem, przy jasnych scenach na tv. Nie trzeba się nawet wsłuchiwać... to po prostu słychać tak że nie da się tego "przeoczyć" nawet przy głośności 15-20!!!!! W dzień też da się to usłyszeć tak że dla mnie to wada i tyle.
    Gdyby nie brak wizji na zakup lepszego tv (x10 nie występuje w 46", g10 ma swoje wady - w teście KiKiego wypadł gorzej niż S10, LCD nie chcę bo już mam), to spróbowałbym go sprzedać nawet za 3tys. gdzie niecały miesiąc temu dałem za niego ponad 4tys.
Możliwe że jak ktoś miał już w domu inne urządzenia które bzyczą, jak wspominane xbox rekordery itd. to nawet nie zwróci na to uwagi... ale nie każdy miał wcześniej w domu innego bzykacza ;)
Proponuję wszystkim którzy chcą kupić ten tv żeby odpalili go w sklepie i sami zadecydowali czy im to przeszkadza czy nie.. a jeszcze lepej kupicie przez neta, zawsze macie możliwość zwrotu w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny.
 

ryba229

New member
tobas

A ty zauwazyles jakies problemy z plynnoscia obrazu?? Kolega pare postow wczesniej zarzucal brak nawet nie 400Hz a 100Hz. Jak ty to widzisz?? Jak sport??
 

yaneq

New member
Bez reklam
ryba229 napisał:
tobas

A ty zauwazyles jakies problemy z plynnoscia obrazu?? Kolega pare postow wczesniej zarzucal brak nawet nie 400Hz a 100Hz. Jak ty to widzisz?? Jak sport??

oglądałem sport (F1, piłka, snooker) na LCD w podobnej scenie. nie ma co porównywać. s10 to klasa sama w sobie. jak można narzekać? nie oglądam nigdy całego białego ekranu, więc nie polemizuję. jak ktoś woli biały ekran oglądać to proszę, ja tam wolę jak się coś rusza. a rusza się bardzo dobrze.
nie widać smużenia, dynamika akcji jest na bardzo dobrym poziomie.
 

tobas

New member
Nie zauważyłem żadnego mrugania obrazu o którym pisał jeden z użytkowników pare postów wcześniej. Mi nie mruga na żadnym programie i w żadnej sytuacji nie zaobserwowałem nic podobnego.
Jeżeli chodzi o płynność obrazu to jest jak najbardziej OK, ale ja niestetty nie mam kanałów HD, tak że jedynie na SD oceniam.
Dla przykładu napisy po filmnie np. białe na czarnym tle przesuwają się bardzo płynnie i nie widać też tradycyjnego mrugania czy drżenia.

Nie jestem fanem piłki nożnej, lubię bardzo oglądać ale tylko MŚ, ME, itd, a ligowe rozgrywki mnie nie wciągają.
Ale właśnie na Polsat Sport Extra leci jakiś mecz... Arsenal z kim tam :) nie znam się... ale mogę Ci to opisać tak:
Na ujęciach kamery z bliska na zawodników obraz jest bardzo fajny. Duże postacie zawodników są bardzo "czytelne" i wszystko wygląda naprawdę OK.
Ujęcia kamery z góry trybun (kadr połowy albo i więcej boiska), jakość obrazu w SD nie powala... widać że rozdzielczość jest słaba, ale oglądać się da. Jeżeli chodzi o płynność to nie widać tradycyjnego dla LCD smużenia szczególnie za szybko przelatującą piłką (mam LCD więc znam to). Jednak przy takim ujęciu kamery możesz zapomnieć o szczegółach, tzn. nie zobaczysz jakiej marki piłką grają, ale to razej rozdzielczość a nie płynność TV :)

Przy ujęciach z bliska, wszystko wygląda fajnie.. przy ujęciach z daleka widać że zawodnicy wyglądają jak na grze z za niską rozdzielczością :)
Im kamera bliżej pokazuje zawodników tym lepiej... wiadomo. Przy ujęciach z bliska widać jak piłeczka się kręci i jakie ma malowanie:)
Wydaje mi się że jak chcesz oglądać piłkę nożną to zainwestuj w jakąś platformę cyfrową, bo z SD to jakość jest tylko przyzwoita.

Na Polscat Sport leci boks... tu wygląda to dużo lepiej bo kadr jest lepszy... zawodnicy są z bliska pokazywani tak że jest OK.

W F1 nie ma żadnych problemów bo to oglądam co wyścig jest OK, ale tam nie ma tak szybko zmieniających pozycje na ekranie elementów.

Powiem tak... zależy jakiej klasy masz obecny CRT bo do niego będzie porównywał, ale ogólnie obraz jest naprawdę Ok, a to jak bardzo OK to zależy tylko i wyłącznie od jakości sygnału.
Ja jak zmieniałem z Sony CRT 25" na LCD Samsung 23" to się rozczarowałem. A teraz jak zmieniłem ww LCD na 46" plazmę to się mile zaskoczyłem... pomimo że tv dużo większy.
Weź pod uwagę że ten telewizor będzie większy od poprzednika tak że przydałby mu się też pewno lepszy sygnał jeżeli chcesz dużo szczegółów (małe postacie zawodników na kadrze całego boiska)... chyba że już masz dobry (np. platforma cyfrowa).

Dla przykładu u mnie na analogowej kablówce:
np. TVP1, TVP2, TVN, Polsat, TV4, niektóre Discavery - wyglądają całkiem dobrze
za to AXN, AXN Cinema, TVN Turbo, Tele5 - wyglądają raczej słabo... kolory pozostawiają wiele do życzenia.
 

Flapu

New member
skopany tuner SD ?

Od 5 dni jestem nowym użytkownikiem TX-p50S10. Poprzednio przez 3 lata użytkowałem plazmę Panasonica 42PV60 i chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami.
- bardzo obawiałem się piszczenia/brzęczenia ale zaryzykowałem i całkowicie mi to nie przeszkadza. Owszem telewizor wydaje dźwięki ale są one dla mnie pomijalne, tak więc problemu nie ma. Myślę że znaczenie ma to w indywidualnych przypadkach w zależności od percepcji słuchowej użytkownika.
- wszystkie plusy tego telewizora opisywane w tym wątku potwierdzam.
- Jest natomiast jeden minus: Mam w domu zwykłą analogowa kablówkę. Na poprzedniej plaźmie PV60 obraz całkowicie mnie zadowalał i nie myślałem nawet o dekoderze HD. Nieco gorszy obraz (ale też akceptowalny) był przez tuner nagrywarki Panasonica EH65 (podłączonej przez HDMI upscalowany do 1080i). W przypadku tego TV muszę stwierdzić że obraz jest sporo gorszej jakości od obrazu puszczanego przez tuner nagrywarki (a w porównaniu do PV60 to przepaść, oczywiście na minus dla S10). I raczej nie ma tu znaczenia że teraz mam 50 cali a miałem 42. Uważam że powody sa dwa: albo Panasonic w tym modelu położył "laskę" na tuner analogowy albo wynika to z tego że telewizory Full HD jednak gożej radzą sobie z sygnałem SD (bo z nagrywarki po 1080i jest lepiej) - chodzi głównie o ostrość sygnału i nasycenie barw. W tym TV wygląda to jak z LCD.
W związku z powyższym zacząłem zastanawiac się nad dekoderem HD do kablówki jednak przeraża mnie wizja kolejnej skrzynki na półce. Telewizor ładnie łapie wszystkie cyfrowe kanały z kabla jednak są one zakodowane. Zastanawiałem się czy byłaby szansa zakupienie common interface i włożenie do niego karty dostarczanej z dekoderem ?
Czy ktos ma doswiadzenia w tym temacie ?

Pozdrawiam
 
Do góry