Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

markusz

New member
też mam...

Witam

Więc dzisiaj też zakupiłem 46`. To pierwszy tv po CRT.
To mój pierwszy post, czytałem i czytałem o tych panasach , dylematy jak chyba każdy.
Już byłem prawie zdecydowany na leda B6000 samsunga,ale pojechałem se do kumpla który go kupił 46 cali i pierwszy rzut oka -- jaki super-- ale po chwili oczy mnie bolały, obraz ostry to fakt ale leciał jakiś film na tvn (cyfrowy polsat SD) i miałem wrażenie jakby to była jakaś gra komputerowa z super grafiką, nie pomogły nawet inne ustawienia.
Koniec.
I padło na plazmę i znowu dylemat: Z kasą którą miałem na tv wchodził w grę 42G10 czy większy ale niby słabszy 46S10.

Testu nie znalazłem bo nie działa, moze tylko mnie, nie wiem, w kazdym razie padło na większy.

kupiłem go za 3545 zeta, dzisiaj odebrałem podłaczam w południe do zwykłej naziemki i obraz całkiem całkiem, pomijając to że na razie wszyscy w domu lekko się szokują ogromnymi rozmiarami.

potem podłaczam C+ SD (pionek 14**) po RGB i miłe zaskoczenie.
Obraz jest naprawdę fajny, oczywiście są stacje gorsze i lesze ale spoko mozna kupować w ciemno, ja tak zrobiłem i nie żałuję (narazie).

Nie mam jesze HD zakupie sobie i podejrzewam że szczęka opadnie
Nie wiem czy dobrze robie ale, nie bawie sie na razie w żdne tam wygrzewanie czy cóś, mój mały od południa patrzy na disney i tv gra do teraz.

Oglądam go z ok 3,5-4m, cholera wielki jest..;) nie wiem czy nie za wielki.
Nie ma zasięgu do DVB-T muszę obrócić antenę na Wisłę.
Fotki z SD -rewelacja.
Aha. Bzyczenie, ja nie wiem ale wydaje mi się że ludzie chyba nie mają większych problemów, na pewno bym o nim nie wiedział jakby nie to forum.
jak przyłożyć ucho do obudowy to coś tam słychać, stary soniak bardziej mi bzyczał, przecież nikt chyba tv nie ogląda po cichu.
Zobaczymy co dalej.

tyle na świeżo.
Marek.
 

tdsmaniak

New member
Przeglądając tutejsze forum zdecydowałem że odpowiednim TV dla mnie będzie Panas p42s10 bądź ostatnio oferowany p42u10. Z zamiarem oglądnięcia i zakupu wparowałem dziś do rtv euro ... i poprosiłem z miejsca o podłączenie sygnału z BR do wyżej wymienionych. Sprzewdawca zrobił to chętnie bo jak sam stwierdził nie widział jeszcze p42u10 w akcji a cena jest atrakcyjna. Z podłaczonego przez component BR korzystał także Samsung LE40B651 oraz Philips 42PFL5603 a sygnał był 1080i jakieś dema Philipsa. Pierwsze wrażenie co jest grane Panas wprost z pudełka dramat obraz niewyraźny, wręcz skaczący, napisy z poszarpanymi krawędziami , Philips pomimo 50Hz znacznie lepiej Samsung 100Hz super. Sprzedawca zdziwiony ja w szoku -spodziewałem się przewagi Panasa a tu co?? Po chwili sprzedawca mówi że wcześniej mieli na wystawie Panasonic TH-42PY8 i że był spoko więc poszukał na magazynie i przytargał, podłączył - okazało sie że pobił bez problemu p42s10/p42u10 i w kategorii obraz był dla mnie na równi z Philipsem ale do Samsunga sporo mu brakowało. Wyszedłem z sklepu bez TV i poszukałem innych sklepów z p42s10 - tak czy inaczej chłopcy puszczali różny sygnał ale w żadnym przypadku to nie było to czego oczekiwałem od ponoć nie smużącej plazmy. Własnie rewiduję swoje plany zakupowe rozszerzając je o kilka lcd z odświerzaniem 100Hz.
 

gg56

New member
czy trafiony

Witam,
Dojrzałem do zakupu. optymalny wymiar 42".Cena ok 3000 Wycieczka po sklepach. Lektura na forach Decyzja pazma Panasonic S10.
Zakup i .... wielkie rozczarowanie.
Test domowy na sygnale analog UPC i pseudo cyfra po euro.
Obraz szary brak kontrastu, ostrość taka sobie, biel jakby ocynk szara.
Zabawa pilotem niewiele poprawiła.
Czy ten model tak ma czy to wina egzemplarza. W sklepie wyglądało to całkiem dobrze. Karykaturalne jest wręcz plansza TVN Style ( na tle w kolorze ocynkowanej blachy logo w kolorze farby antykorozyjnej normalnie białe tło i czerwone logo no może nie do końca
 

4r3k

New member
moze to wina kablowki ;( u mnie a analogowej naziemnej i dvbt obraz zyleta, nie mowiac juz o filmach hd... (polecam serie planeta ziemia od bbc w hd)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gg56 - to jest po prostu nie możliwe.
Przecież piszesz że w sklepie ok. I nagle lipa?
Zadbaj o dobry sygnał - bo może masz kłopoty jego jakością. To się już zdarzało.

=====================================

tdsmaniak -
pisaliśmy już wielokrotnie, wielokrotnie.
Piszą o tym wszystkie fora zagraniczne.
Sprzęt fabrycznie wyjęty z kartonu wymaga kalibracji obrazu
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
I wówczas zamiast rozczarowania jest oczarowanie.
 

gg56

New member
Witam ponownie,
Sygnał analogowy OK sprawdzony specjalnym przyrządem przez servis UPC
Dodatkowo przy testach jako odnośnik stał stary thomson 25" CRT
Co do kalibracji sprzetu.
Jestem zwykłym urzytkownikiem i to co da się zrobić na ustawieniach dostępnych z pilota zrobiłem do trybu serwisowego nie umiem się dostać.
Zakładam że producent w nowym TV ustawił wszystko prawidłowo.
Po tym doświadczenu udałem się jeszcze raz na przegląd do sklepów.
Chyba jednak to wada sprzętu (serii) Oglądałem sygnałna coponencie z PC i S10 ma problem z białym i czrwonym.
Miałem też okazję oglądać S10 i G10 obok siebie na tych samych ustawieniach Moje wrażenie G10 na znacznie czystrzy obraz. S10 jak przez brudną szybę.
Szanowny KIKI i koledzy proszę o podpowiedź co jest godnego uwagi
pokój 3x5
nasłonecznienie średnie
przeznaczenie generalnie TV 30% w dzień 70% wieczorem
przekontna 37 42 wskazanie na większy
docelowy sygnał SD/HD UPC
Dzieki za rady i podpowiedzi
 

ja_n_ek

New member
Panasonic TX-P42S10E po D-Sub

Witam wszystkich,
postanowilem zakupic telewizor plazmowy Panasonic TX-P42S10E i uzywac go przez mojego kompa PC (+ laptopa) po kablu D-Sub.
W celu malego przetestowania poszedlem do sklepu z laptopem zeby podlaczyc, no i sa 2 problemy:
1. Odswiezanie: teoretycznie telewizor ma 100Hz i dodatkowo 400 Hz Sub-field Drive, wiec "miganie" powinno byc calkowicie niewidoczne. Z drugiej strony w laptopie odswiezanie bylo ustawione na 60Hz, i z tego co wiem dla fullHD nie osiagnie sie wyzszej czestotliwosci po D-Sub.
Ja mialem wrazenie ze widze miganie ekranu na bialych powierzchniach - zludzenie? Nawet sygnal przez HDMI przesyla obraz maksymalnie 60p, wiec skad sie nagle bierze 100Hz? Ma ktos moze doswiadczenia w tej materii? Ewentualnie czy przyczyna mogl byc pkt. 2 (ponizej)

2. rozdzielczosc: maksymalna jaka udalo mi sie ustawic to 1024x768. Gdzie indziej na tym forum przeczytalem ze moze to byc wina kabla - faktycznie wyprobuje, ale przedtem mam pytanie: w telewizorze przy wyborze sygnalu PC widzialem ustawienie 16:9 - nie moglem go wlaczyc (bo nie wiedzialem jak:)), ale czy ktos wie czy to musi byc ustawione akurat na 16:9 w tym trybie? Bo byc moze to nie jest wina kabla...

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam,

Janek
 

qualin

Member
Witam.

Po lekturze tego tematu rowniez skusilem sie na zakup panasa P42S10E.
Jako, ze w nowym mieszkaniu nie bylo jeszcze podlaczonej kablowki na pierwszy ogien poszedl Xbox oraz PC, obraz bardzo ladny, naprawde nie ma sie do czego przyczepic. Od wczoraj mam kablowke z multimedi, sygnal SD. Jak na analoga obraz jest bardzo przyzwoity, niektore kanaly wygladaja nawet nad wyraz ladnie jak na sd. TV faktycznie troche bzyczy, ale nei jest to jakos specjalnie denerwujace. Zauwazylem jednak powazna wade bad zusterke. ciezko to nazwac. Kiedy rano podnioslem rolety do gory i na tv padlo swiatlo sloneczne ujrzalem na obudowie ryse pionowa. wygladala jak pekniecie, pozniej znalazlem druga. pierwsza mysl "cholera w transporcie mi uszkodzili tv". przyszla moja matka, ktora jest z wyksztalcenia chemikiem i stwierdzila, ze to nie sa pekniecia tylko bledy w zabarwieniu obudowy w masie. przy tych kreskach obudowa nie ma koloru czarnego tylko jakis fioletowy. bylem z tym w sklepie gdzie dokonalem zakupu i kazali mi dzwonic na infolinie do panasonica. zadzwonilem i odeslali mnie do serwisu. pogadalem z serwisem i kazali podeslac fotki maile wiec tak tez zrobilem i czekam n aodpowiedz. Tymczasem wrzucam fotki tutaj zebyscie mieli obraz tego o czym przed chwila pisalem. pierwsze zdjecie przedstawia ryse/pekniecie, a drugie miesjaca w ktorych sie one znajduja. lacznie swiecac latarka znalazlem ich, UWAGA 15 !!! Czekam na odpowiedz z serwisu bo normalnie krew mnie juz zalewa jak patrze na ta obudowe :/

img36.imageshack.us/img36/5341/zdjecie1a.jpg

img36.imageshack.us/img36/7171/zdjecie2a.jpg
 

Navyman

Banned
gg56 - mam to samo. Kupiłem ten tv rodzicom bo skusiłem się dobrą ceną choć w sklepach wypadał blado ze względu na szarość bieli i małą jasność. Myślałem że to się da poustawiać. W porównaniu do CRT LG i mojego samsunga a856 to po prostu jest lipa - szara biel i tyle. Trzeba też się ratować trybem ECO aby podbić jasność. O słabym "świeceniu" wspominano w kilku zachodnich testach. Można by to przeżyć ale ta biel to kicha. Nawet facet z UPC to stwierdził.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gg56 -
poproś o prezentację to sam najlepiej w domu wybierzesz:
Panasonic 42V 10
JVC 42 DV1
Sharp 40LE 700
Toshiba 42 ZV 635
Sony 40 W 5500

============================================
qualin -
w ogóle się nie stresuj to jest wada fabryczna- więc telewizor oddaj i powołaj się w sklepie którym kupowałeś - powołaj się rękojmię.
Poproś o wymianę na nowy bez wad.

============================================
 

kg100

New member
Z tymi kreska na ramce to przegięcie-na moim na szczęście nic takiego nie ma. Wygląda to na wadę fabryczna. Ci co narzekają na szarą biel chyba mają ustawienia na obraz kinowy, ja zauważyłem różnicę w beli w porównaniu do CRT, ale na plus - po prostu nareszcie widzę co jest na obrazie szare a co białe ;)
 

dandrzej

New member
Witam
Zakupiłem 42S10 i jest wszystko Ok - przepracował już ponad 100h
Jest to moja pierwsza plazma. Sygnał n-ka + siatka
Mam pytanie - jakie Macie ustawienia TV
Tryb: Normalny
Kontrast: ?
Jaskrawość: ?
Kolor: ?
Ostrość: ?
Balans bieli: ?
Sterowanie kolorami: ?
x.v. Colour: ?
Eco: ?
PN-R : ?
Ustawienia zaawansowane: ?
Wiem , że każdy "inaczej" widzi , ale moja ciekawość jest większa
Jeszce jedno - ustawienia ponad średnie np. balans bieli , eco , kolor , ostrość spowodują szybsze zużycie Tv, jak jest z poborem prądu ?
Pozdrawiam
Darek
 

qualin

Member
Nadal czekam na odpowiedz z serwisu, ale bylem tez w sklepie i zamowili drugi taki tv. dadza znac jak dojdzie i jak tamtej bedzie OK to mi wymienia. Mozliwe, ze jakas seria wyszla z takimi uszkodzonymi obudowami jak mam ja.
 

tdsmaniak

New member
I stało się kupiłem dzis p42u10. Kilka dni temu "pojechałem" po tym TV a należało "przejechać się" po sprzedawcach niepotrafiących należycie podłączyć tv.
Dziś trafiłem na "pozytywnego" sprzedawce i nawet bez kalibracji obrazu po podłączeniu do bluray przez hdmi ten TV pokazał na co go stać, trwają pierwsze testy w domu z użyciem laptopa i DVI=>HDMI w 1080p i jest naprawde spoko, nawet sygnał SD jest do przetrwania po drobnych manipulacjach w ustawieniach tunera i TV.
Głębokie pokłony kiki za wiedzę i nie zmieszanie początkującego z błotem.
 

yaneq

New member
Bez reklam
tdsmaniak napisał:
trwają pierwsze testy w domu z użyciem laptopa i DVI=>HDMI w 1080p i jest naprawde spoko, nawet sygnał SD jest do przetrwania po drobnych manipulacjach w ustawieniach tunera i TV.
Głębokie pokłony kiki za wiedzę i nie zmieszanie początkującego z błotem.

jaką rozdzielczość udało ci się osiągnąć. napisz...


a do tych co narzekają. tak jak pisze kiki, niemożliwe. macie na pewno jakiś rypnięty sygnał z anteny. ten TV daje rade. czerń nie jest może idealna, ale bez przesady z takim narzekaniem. podłączcie sobie coś innego pod ten tv.

kiki: a co z testami prądożerności? nie jestem w strefie premium więc nie wiem czy już zrobione i opublikowane. pozdrawiam
 

gorylla

New member
Bez reklam
@ qualin

Wiem co czujesz, bo ja też zauwazyłem na moim S10 podobny efekt wizualny i też mnie to lekko irytuje. Po obejrzeniu całego TV w ostrym świetle słonecznym zauwazyłem, że plastik obudowy również w tych samych miejscach co u ciebie wykazuje niejako "łączenia", takie wyraźne krechy- jakby był odlany z jakichś dwóch rodzajów plastiku. Nie wspomnę do tego, że plastik w świetle słonecznym nie jest czarny, a jakiś taki perłowo-niebieski. Zauważyłem to juz dużo wcześniej, ale jakoś nie wpadłem na pomysł, że może być to wada fabryczna (patrz np. post 608 tego wątku). I teraz sam nie wiem co mam robić.

W sumie nie jest to jakieś mocno denerwujące, bo widzę to tylko w ostrym świetle, a przsy takim TV nie idzie oglądać. Jak przymknę rolety nie ma żadnego problemu i obudowa staje się czarna.

I jeszcze małe pytanie. Czy efekt ten widzisz non stop, czy też tak jak ja w ostrym świetle? Bo pewnie w normalnych warunkach pokojowych obudowa wydaje się czarna?
 

qualin

Member
gorylla napisał:
@ qualin

Wiem co czujesz, bo ja też zauwazyłem na moim S10 podobny efekt wizualny i też mnie to lekko irytuje. Po obejrzeniu całego TV w ostrym świetle słonecznym zauwazyłem, że plastik obudowy również w tych samych miejscach co u ciebie wykazuje niejako "łączenia", takie wyraźne krechy- jakby był odlany z jakichś dwóch rodzajów plastiku. Nie wspomnę do tego, że plastik w świetle słonecznym nie jest czarny, a jakiś taki perłowo-niebieski. Zauważyłem to juz dużo wcześniej, ale jakoś nie wpadłem na pomysł, że może być to wada fabryczna (patrz np. post 608 tego wątku). I teraz sam nie wiem co mam robić.

W sumie nie jest to jakieś mocno denerwujące, bo widzę to tylko w ostrym świetle, a przsy takim TV nie idzie oglądać. Jak przymknę rolety nie ma żadnego problemu i obudowa staje się czarna.

I jeszcze małe pytanie. Czy efekt ten widzisz non stop, czy też tak jak ja w ostrym świetle? Bo pewnie w normalnych warunkach pokojowych obudowa wydaje się czarna?
Kreski te widac tylko jak na TV pada swiatlo sloneczne, niekoniecznie mocne. Normalnie tego nie widac, ale tv stoi w salonie i te kreski psuja caly efekt wizualny, bo wiadomo, ze taki sprzet nie sluzy tylko do ogladania tv, ale spelnia rowniez funkcje dekoracyjna-estetyczna w pokoju, a przeciez nie bede zaslanial rolet jak przyjda do mnie goscie tylko po to zeby ukryc wady telewizora.
 

tdsmaniak

New member
yaneq napisał:
jaką rozdzielczość udało ci się osiągnąć. napisz...

Według panelu sterowania Nvidia z laptopa mam sygnał 1080 60p i do wyboru 1080 50p oraz 1080 24p
Włączony jest 1080 60p i działa choć wydaje mi się że opis powinien brzmieć 1080 60Hz, ale może się mylę. TV wykrywa 1080p 16:9. Wszystko przez przejściówkę DVI=>HDMI 1,8m za marne 35pln, a i obraz jest OK.
Dla pełności dodam że w laptopie jest matryca 1900*1200 i GF7800GT.
Filmy w 1080p wyglądają super:D
 

lexo

New member
A ja mam pytanie do kolegi co jakiś czas temu dostał powidoków od grania w jakiegoś RPG. Czy metoda "czyszczenia śniegiem" dała efekt? Gram od wczoraj w Resistance 2 i pasek życia/broni/etc. zostaje po grze. Na szczęście znika po jakimś czasie ale boję się, że po paru dniach grania kilka godzin dziennie może już nie zejść. Mam nadzieję, że nie będzie tak źle bo póki co czuję się jak "zakładnik swojego TV".
 

ryba229

New member
Jak jest w koncu z ta plynnoscia?? Gorsza od 100Hz LCD? :? Moze wypowie sie ktos posiadajacy Cyfre+ i ogladajacy pilke na Sport/SportHD. Swoja droga to dziwne ze tv posiadajacy 400Hz(ok przereklamowane ale jednak to 100Hz jest) ma miec problemy przy dynamicznych scenach. A naklejek informuajcych o dedykacji tego tv dla sportu mnostwo ;)
 
Do góry