Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

diodes

New member
.

No trochę się jednak różnią S10 ma więcej bajerów wystarczy wejść na stronę Panasonica i porównać oba modele a jeżeli chodzi o pobór prądu to może to śmieszne ale na stronie Panasonica pisze że średnio S10 pobiera mniej prądu niż X10

Pobór mocy (znamionowy),użytkowanie)
S10 295 W, 175 W X10 245 W, 195 W

Tak że jeżeli chodzi o 42 cale ja bym brał tylko i wyłącznie S10 zdecydowanie lepszy a różnica w cenie niewielka
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Oglądając filmiki na youtube np gdy jest logo activision w cod 4 (białe logo które wiruje) na G10 widać green g.Nie wiem czy ten efekt nie popsuje ogólnego wrażenia z TV.
 

parafka

New member
Ja do 42S10 podłączyłem bluraya z BARACą w środku i oczy wyszły na zewnątrz. Niedługo pobawię się z ustawieniem tv bo wyłączając overscan zauważyłem nie centralnie wyświetlany obraz. W menu serwisowym musi być gdzieś regulacja położenia obrazu. Oczywiście mówię o 2mm na 42'' i normalnie tego nie widać. Co do bzyczenie to ono jest ale jak się głowę przybliży do otworów wentylacyjnych. Na kanapie nawet w nocy tego nie słyszę.
*
3 dni temu posłałem maila do panasonica z prośbą o wyjaśnienie jak powinny byś rozmieszczone pliki avchd na karcie SD aby były widoczne przez tv i....
NIC!! , cisza......
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
parafka napisał:
3 dni temu posłałem maila do panasonica z prośbą o wyjaśnienie jak powinny byś rozmieszczone pliki avchd na karcie SD aby były widoczne przez tv i....
NIC!! , cisza......

Najlepiej iść na łatwiznę, zamiast się trochę wysilić.

Pod tym wątkiem na TYM forum:
"MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica"
znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania, bo kilku userów już to przerabiało.

Niestety nie jest to takie proste, jak Ci się wydaje.
 

grzegorz1981

New member
diodes napisał:
na stronie Panasonica pisze że średnio S10 pobiera mniej prądu niż X10
Pobór mocy (znamionowy),użytkowanie)
S10 295 W, 175 W X10 245 W, 195 W
Akurat w to mi się trochę nie chce wierzyć bo np. 42S10 pobiera 175W średnio, a taki 37X(lubC)10Y pobiera średnio 189W??? Jak 37" może pobierać więcej niż 42"? Niemożliwe.
 

rberka

New member
Mam s10 i tuner satelitarny Echostar. Wiecie moze jak ustawic Panasa tak aby wylaczjac tuner od razu wylaczal sie tez TV? I podobny problem - z nagrywarka dvd tez PAnas, jak ja wylaczam to TV sie nie wylacza, ale jak wylaczam TV to nagrywarka sie wylacza. Mam ustawione odpowiednie nastawy na s10 wg instrukcji, ale to nie dziala. PZDR
 

parafka

New member
gorylla napisał:
Najlepiej iść na łatwiznę, zamiast się trochę wysilić.

Pod tym wątkiem na TYM forum:
"MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica"
znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania, bo kilku userów już to przerabiało.

Niestety nie jest to takie proste, jak Ci się wydaje.

Przeczytałem ten wątek i dalej nie działało mi jak trzeba
a z Panasonic dostałem pierwsze info:
"Szanowny Panie,
uprzejmie informujemy, że w telewizorze TX-P42S10E poprzez czytnik kart SD, można przeglądać materiały nagrane w formacie przechowania obrazu AVCHD i JPEG. "


i po marudzeniu drugie info:

"Szanowny Panie,
uprzejmie informujemy, standard AVCHD to nie tylko format kodowania ale i format struktury katalogów:
Szczegóły można znaleść np
http://en.wikipedia.org/wiki/AVCHD
Jednocześnie informujemy, iż materiał z "kamery HD" musi być w formacie AVCHD. Jak pisałem powyżej to nie oznacza kodowania zgodnego z AVCHD (mpeg4) ale musi być "opakowany" odpowiednią strukturą katalogów i meta-danych."

Ponieważ moje drzewo folderów było odpowiednie więc dalej zacząłem męczyć multiAVCHD aż zatrybiło.
 

mariont72

New member
Witam.czy moglbys zamiescic screnn jak ma wyglodac ta struktura danych! probowalem na multiAVCHD I NIC.CALY CZAS KOMUNIKAT BRAK WAZNYCH PLIKOW DO ODTWORZENIA!avchd z blueraya SAMSUNG P1500 bez problemu otwarza.prosze o POMOC.
 

superkowal

New member
U10

Czy może ktoś z szacownych forumowiczów wie coś natemat modelu TX-P42U10E. Jedyną różnicę jaką znalazłem to 2 wejścia HDMI (w S10-3).Mają go w EURO RTV-AGD za 2490. Jeśli różnią się tylko tymi portami to jest to niewątpliwa okazja.A może jednak nie?
 

mario_many

New member
Witam,czy ktos moze widział lub wie gdzie w ten weekend mozna kupic panasonica 46 s10e w cenie ponizej 4000zł? Najlepiej dolnoslaskie
 
Ostatnia edycja:

tobas

New member
Po ok. 3-4 tyg. użytkowania S10 w wersji 46" powiem tak.
TV ogólnie OK, ale...
Skalowanie obrazu w trybie auto takie sobie, jednak to mi nie przeszkadza bo mój wcześniejszy LCD wogóle nie miał takiej opcji trzeba było ręcznie przełanczać. Jestem przyzwyczajony do proporcji 16:9 tak że nie widzę już jajowatych kółek itp. :)
Jakość obrazu w SD w zależności od programu dobra, lub zadawalająca.
w DVD i HD bardzo dobrze
Kalibracja obrazu pewno poprawiłaby trochę obraz bo widać że czerwony jest niedopracowany szczególnie na słabej jakości obrazie. Jednak na to przyjdzie jeszcze czas. W DVD, HD tego nie widać, tylko w słabej jakości SD.

Jednak najgorsza rzecz to to cholerne bzyczenie... wcześniej nie rzucało mi się to tak w uszy, ale obecnie w moich oczach zaczyna to dyskwalifikować kompletnie ten TV.
Gdybym ponownie podjemować decyzje o zakupie to prawdopodobnie bym go nie kupił, wolałbym X10 bo tamten ponoć nie bzyczy, chociaż nie wiem.
A Ci co twierdzą że nie bzyczy to raczej mają problemy ze słuchem, albo należą do grona "dopalaczy plazm" którzy ustawiają swój tv na słabszych parametrach (mniej ostrości, kolorów, itd.), przez co obraz jest ciemniejszy i nie słychać tak bzyczenia.
Jednak na ustawieniach fabrycznych i włączonym ECO w dzień bzyczenie słychać nawet przy głośności 15-17!!!
Dla mnie ten TV wydaje się coraz większym badziewiem.
Płacę pare koła i dostaje co? Wielkie g....

Jak zastanawiacie się nad zakupem to dobrze to przemyślcie!!!!
Może X10 będzie lepszym wyborem.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Mam X10 i mogę szczerze napisać ,że telewizor cichutko pracuje , nic nie buczy, moim zdaniem jest na duży + w stosunku do ubiegłorocznej wersji. Co do trybu Eco,to gorszej lipy nie widziałem , to się nie nadaje ani w dzień ani w nocy, jesli bym teraz kupowal spokojnie kupilbym wersje niższa (C)
 
Ostatnia edycja:

greend

New member
Ja też się raczej zdecyduje na x porównywałem obraz w 4 sklepach i w każdym s miał rozmyty obraz w porównaniu z x który ma naprawdę świetną ostrość.
 

darekn12

New member
hejka,
jak dla mnie to obraz w 42 s jest dobry nawet na analogowej antenie,
martwi mnie jednak cos innego.
czy jak czyscicie obudowe to powstaja wam rysy?
ja to robilem zawsze ta szmatka co jest wkomplecie ale wczoraj zauwazylem jedna mala ryske dlugosci z 10 cm.i zastanawiam sie czym ona byla zrobiona bo raczej nie ta szmatka.chyba ze sie myle.raz jeden jak mnie nie bylo w domu a tesciowa miala dyzur z corka to tez mi przejechala tv jakas sciereczka ale wtedy nei zauwazylem tej ryski.w sumie jej nie widac bo nie ogladam tv z odleglosci 20 cm i pod odpowiednim katem ale sam fakt -swiadomosc ze tam jest mnie drazni.czy lakier jest tak delikatny?
da rade to czyms zniwelowac?jak to jest u was?
 
Do góry