Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

wdobry

New member
TX-p42S10E - menu serwisowe: brak możliwości odczytu czasu pracy i liczby włączeń TV

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Tak się składa, że od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem modelu TX-P42S10E i mam problem z odczytem czasu pracy i liczby włączeń TV. Po wejściu w menu serwisowe po prostu brak tych pól na ekranie. Wersja firmware w TV: 1.208. Pytanie do posiadaczy tego modelu: jaką macie wersję firmware w waszych TV i czy odczytujecie czas pracy TV bez problemu? Dla porządku podpowiem, że wykonuję kolejno: -/V i 3x klawisz 0 na pilocie (brak stosownych pól na ekranie) a potem '2' i 'OK' (także brak pól) ... Co ciekawe w tym drugim przypadku nie mogę wyjść z menu serwisowego poprzez naciśnięcie 'EXIT' (?) - muszę wyłączyć TV głównym wyłącznikiem. A może coś źle robię? Wszelka pomoc mile widziana :).

Pozdrawiam
wdobry
 

Zieminiak

New member
wdobry napisał:
Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Tak się składa, że od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem modelu TX-P42S10E i mam problem z odczytem czasu pracy i liczby włączeń TV. Po wejściu w menu serwisowe po prostu brak tych pól na ekranie. Wersja firmware w TV: 1.208. Pytanie do posiadaczy tego modelu: jaką macie wersję firmware w waszych TV i czy odczytujecie czas pracy TV bez problemu? Dla porządku podpowiem, że wykonuję kolejno: -/V i 3x klawisz 0 na pilocie (brak stosownych pól na ekranie) a potem '2' i 'OK' (także brak pól) ... Co ciekawe w tym drugim przypadku nie mogę wyjść z menu serwisowego poprzez naciśnięcie 'EXIT' (?) - muszę wyłączyć TV głównym wyłącznikiem. A może coś źle robię? Wszelka pomoc mile widziana :).

Pozdrawiam
wdobry

Instrukcje wyslalem Ci na PW. U mnie dziala.
 

gorylla

New member
Bez reklam
wdobry napisał:
Co ciekawe w tym drugim przypadku nie mogę wyjść z menu serwisowego poprzez naciśnięcie 'EXIT' (?) - muszę wyłączyć TV głównym wyłącznikiem. A może coś źle robię?

Jak dłużej przytrzymasz exit to wyjdzie- ale nie normalnie cofając do poprzedniego ekranu menu serwisowego, ale tak jakby się sam włączył i wyłączył- oczywiście całkowicie wychodząc z menu serwisowego.
 

lafaar

New member
Witam,
zachęcony opiniami, m.in. na tym forum zakupiłem plazmę Panasonica TX-P50S10E. Z tv jestem bardzo zadowolony, nie mam zarzutów co do jakości obrazu, ale mam mały problem. Mam dwa urządzenia, które chcę podłączyć do tv przez HDMI - tuner cyfrowej telewizji oraz DVD. Oba urządzenia działają ale tylko gdy są podłączone pod HDMI1 lub HDMI3, cokolwiek podepnę przez HDMI2 to niestety nie działa. Wstępnie rozmawiałem z infolinią Panasa, twierdzą, że tv nadaje się do naprawy bo wszystkie 3 gniazda mają taką samą funkcjonalność i powinny działać tak samo. Czy jest jakiś myk z tym tv, czy coś źle robię, czy faktycznie zgłaszać go do naprawy?
 

gorylla

New member
Bez reklam
lafaar napisał:
Wstępnie rozmawiałem z infolinią Panasa, twierdzą, że tv nadaje się do naprawy bo wszystkie 3 gniazda mają taką samą funkcjonalność i powinny działać tak samo. Czy jest jakiś myk z tym tv, czy coś źle robię, czy faktycznie zgłaszać go do naprawy?

Sprawdzałem u siebie, wszystkie HDMI działają identycznie. Więc pewnie jednak gniazdo jest uszkodzone.:(
 

lexo

New member
Byłbym daleki od zgody z opinią, iż obraz plazm LG jest taki sam jak Panasonica (opinia laika). Parametry takie same na kartce (herce, kontrast, gadżety). Audison też na papieże wygląda podobnie do Sony x-ploda.
 
Ostatnia edycja:

CORTEZ

New member
TX L37S10ES za 2499 zł od 29.06.

Gdyby to kogoś interesowało we wrocławskim Saturnie. Najtaniej w sieci widzę o jakieś 200 zł drożej.
 

timbot

New member
Bez reklam
a ja odpowiem przewrotnie, że obraz dvd i analogowa antena naziemna jest bardzo podobny do LG (wiem, bo się dopiero co pozbyłem lg pc51 :), powiem nawet, że LG lepiej sobie radziło z refleksami :p ale miało super problemy z powidokami, przez co czerń była czarna, chyba że coś się w tym miejscu wyświetlało wcześniej w ciągu ostatniej godziny :)
Powiem jeszcze więcej - na szajsatsu LG obraz mógł być bez problemu jaśniejszy i kontrastowy z zachowaniem naturalności, co się bardzo przydawało przy dużym naświetleniu. Z panasa nie udało mi się wycisnąć takiej "jasności" bez wpadania w "psychodeliczne" barwy charakterystyczne raczej dla lcd.

Natomiast podsumowanie spostrzeżeń co do panasa po jakimś tygodniu użytkowania:
- refleksy i jeszcze raz refleksy - słabiutko, oj słabiutko
- antena naziemna analogowa - ujdzie, nie wybija tego tv ponad jakiekolwiek inne
- antena naziemna dvb-t - BAJKA! nasycenie barw pierwsza klasa, szczegółowość wzorowa
- kablówka analogowa Aster - tak jak naziemny analog, tylko że gorzej :)
- kablówka cyfrowa Aster:
- kanały SD - pięknie, chyba że się wcześniej widziało DVB-T z naziemnej, wtedy więkzość kanałów nie zachwyca (ale jest różnie, niektóre kanały są chyba równie dobre jak dvb-t)
- kanały HD - Bajka!
- powidoki: praktycznie nie istnieją, w ogle nie pownny być brane pod uwagę (dla tych,co się wachaja w ogóle co do plazm z powodu powidoków- to jest to model dla nich)
- współpraca z PC:
- po d-subie: oj, przyjmuje tylko 1024x768, przez co obraz jest rozciągniety, brak dynamiki barw
- po hdmi: pięknie i bez problemów
- uperdliwości - nie zachwycają możliwości skalowania obrazu po hdmi, ale to przypadłość wielu tv

Moje uwagi: DVB-T i jeszcze raz DVB-T - w tym przypadku telewizor jest wspaniały/boski
jeśli ktoś ma analogową antene naziemną, lub kabel - lepiej niech zaoszczędzi pare złotych i kupi plazmę SD.
No i raczej polecam dobre rolety, jeśli w czasie dna chcemy oglądać filmy (bo oczywiście dla wiadomości to nie ma znaczenia)
 

ravage

New member
?

Witam.
Od dziś stałem sie posiadaczem 42s10 i zabralem sie za "docieranie" plazmy.
Jedno pytanie, czy u Was takze z odleglosci okolo 40-50 cm zaczynaja byc widoczne w niektorych miejscach na ekranie takie jakby mrówki :)?
Nie na całym tylko w niektorych miejscach ? Powyzej 50 cm problemu nie ma, ale nie wiem czy to urok tv czy uszkodzenie mojego egzemplarza :p
 

gorylla

New member
Bez reklam
ravage napisał:
Witam.
Od dziś stałem sie posiadaczem 42s10 i zabralem sie za "docieranie" plazmy.
Jedno pytanie, czy u Was takze z odleglosci okolo 40-50 cm zaczynaja byc widoczne w niektorych miejscach na ekranie takie jakby mrówki :)?
Nie na całym tylko w niektorych miejscach ? Powyzej 50 cm problemu nie ma, ale nie wiem czy to urok tv czy uszkodzenie mojego egzemplarza :p

Ogólnie jest to zjawisko normalne, przy czym jak jest słabszy sygnał to jest więcej widoczne, jak lepszy mniej. A najlepiej jak się ogląda z "właściwej" odległości. Wtedy wszystko jest ok- co zresztą sam piszesz. I tego się trzymaj. Telewizora nie ogląda się z 40cm. Na Twoje pocieszenie powiem, że w mojej ocenie przy takiej drobiazgowości ciesz się, że kupiłeś plazmę. Przy LCD (szczególnie z niższej półki) z rozpaczy rzuciłbyś się na sznur.
 

ravage

New member
Dzięki za odpowiedz :)
LCD mam w salonie, a plazme kupilem do swojego pokoju "multimedialnego", a w LCD faktycznie z takiej odleglosci to widze kwadraty :)
Jeszcze raz dzieki :)
 

tobas

New member
timbot napisał:
(...)- współpraca z PC:
- po d-subie: oj, przyjmuje tylko 1024x768, przez co obraz jest rozciągniety, brak dynamiki barw
- po hdmi: pięknie i bez problemów
- uperdliwości - nie zachwycają możliwości skalowania obrazu po hdmi, ale to przypadłość wielu tv
(...)

Co do obrazu po D-SUB... to jest on akceptowalny?
Bo to że rozciągnięty to się domyślam, przecież 1024x768 to proporcje 4:3, a TV ma 16:9.
Chodzi mi o to czy obraz jest na cały ekran i czy nie jest gorszy niż na plazmie HD Ready, np. modelu X10?
Jestem ciekaw bo narazie nie mam w laptopie wyjścia HDMI, a czasami chciałbym obejrzeć Divixy w HD.

Zamierzałem kupić X10 i pewno już bym go dawno miał, ale jak zobaczyłem S10 to zaczełem się zastanawiać :)
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
tobas napisał:
Co do obrazu po D-SUB... to jest on akceptowalny?
Bo to że rozciągnięty to się domyślam, przecież 1024x768 to proporcje 4:3, a TV ma 16:9.
Chodzi mi o to czy obraz jest na cały ekran i czy nie jest gorszy niż na plazmie HD Ready, np. modelu X10?

Zerknij na test G10. Tam masz screen z podłączenia po D-sub. Na S10 wygląda to identycznie.

A swoją drogą wiem co czujesz. Jak kupowałem na jesieni laptopa było już wiele modeli z HDMI (ale trzeba było troszkę dołożyć). Jednak pomyślałem sobie wtedy, po co mi to hdmi? Jak się rychło okazało dałem d... A kompa stacjonarnego (karta z DVI) za cholerę nie chce mi się odłączać i wyciągać, bo jest "sympatycznie" zabudowany i taki zabieg to naprawdę męczarnia.
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
obraz spokojnie akceptowalny
próbowałem zrobić jakieś foty, ale kabelka do aparatu nie wzialem :)
jesli chodzi o www i w ogole windowsa - wszystko wyraźne, duże na tyle, żeby z 2 metrów pracować komfotowo (przy wyższej rozdzialce, już nie byloby tak różowo) rozciagniecie widoczne, ale nie przeszkadza. Jeśli chodzi o ogladanie filmów - jest dobrze, chyba przy ogladaniu w filmach nie ma rozciagniecia (lapek też panorama), dodatkowo przejscia tonalne bardzo ładne (w poprzedniej mojej plazmie niestety tak nie bylo).
 
Do góry