Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

slawa

New member
Witam i dziękuje digitalus ale pionowy pasek z lewej strony wrócił na białym tle go widać jutro 6 dzień jadę zwrócic i bedę się zastanawiać co zrobic z 3 tys. i przeproszę się z 20 cal. mono panasonicem który kupowałem 14 lat temu Piszesz o docieraniu wszystko spełniłem od początku dzieki i pozdrawiam
 

digitalus

Banned
telewizor byl fabrycznie zapakowany?, moze w sklepie dzialal przez caly dzien bez sygnalu z bialym paskiem. plazma to dobry wybor. jesli bede kupowal kolejny telewizor to na pewno bedzie to plazma.
moze to usterka fabryczna.nie jest to wypalenie. wyglada podobnie jak na tym zdjeciu?
http://images43.fotosik.pl/84/cab094498b3e0735m.jpg
naprawia lub wymienia na nowy.nie ma sie czym przejmowac.wszystko bedzie ok.
 
Ostatnia edycja:

slawa

New member
telewizor był fabrycznie zapakowany, a pasek jest to szary cień centymetrowej szerokości, który widać tylko na białym tle i to trzeba sie dobrze przyjrzeć. Jest tak, że nie zawsze go widać , po paru godzinach oglądania znika.
dzięki za chęci pozdrawiam
 

MateoPatryk

New member
Współpraca z PC

Witam wszystkich,
Proszę o Wasze wrażenia dotyczące współpracy z PC. W jednym z testów Kikiego plazmy Panasonica wypadły słabo w tym elemencie, choć ktoś na forum nie zgadzał się z tym twierdzeniem. Szczególnie interesuje mnie czy fakt, że seria S ma 900 linii poziomych wpływa na gorszą współpracę z PC, w porównaniu do np. G10, któy ma 1080.
Pozdrawiam
 

gorylla

New member
Bez reklam
MateoPatryk napisał:
Witam wszystkich,
Proszę o Wasze wrażenia dotyczące współpracy z PC. W jednym z testów Kikiego plazmy Panasonica wypadły słabo w tym elemencie, choć ktoś na forum nie zgadzał się z tym twierdzeniem. Szczególnie interesuje mnie czy fakt, że seria S ma 900 linii poziomych wpływa na gorszą współpracę z PC, w porównaniu do np. G10, któy ma 1080.
Pozdrawiam

Nie ma żadnych problemów z pracą z PC. Muszisz tylko pamiętać o wyłaczeniu funkcji powierzchni obrazu, bo będą problemy z rozdzielczością.
Nie wiem jak jest z G10, ale S10 po podłączeniu wygląda super. Myślę, że ta różnica rozdzielczości G10/S10 na nic nie wpływa i jest całkowicie niezauważalna. Zadaj sobie pytanie, z jakiej rozdzielczości peceta korzystasz? Czy kiedykolwiek zapodałeś rozdzielczość Full HD? Ja nie, więc takimi parametrami się nie przejmuję.
 

nowart

New member
Witam wszystkich.
Również jestem ciekaw czy różnica między 900 a 1080 linii jest w jakiś sposób dostrzegalna? Czy ktoś ma jakieś rzetelne porównanie?

Reasumując sam zakup modelu S10 mogę śmiało go polecić wszystkim niezdecydowanym. Jestem fotografem, zwracam baczną uwagę na jakość odwzorowania barw, przejść tonalnych, mam na codzień możliwość porównania ze starszym modelem Kuro i śmiało mogę stwierdzić, że jakość wyświetlanego obrazu stoi na naprawdę wysokim poziomie. Przy odpowiednio zacienionym pomieszczeniu nie odniosłem wrażenia aby czarny był szary.
Oczywiście należy pamiętać, iż to telewizor a nie profesjonalny panel, który będzie nam służył do edycji fotografii i obróbki graficznej...
W Kuro czerń jest może minimalnie głębsza ale tutaj zawsze trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie dotyczące porównań, np: czy jeśli wsiądziemy do mercedesa S klasy, po czym do Maybacha to będziemy mogli uczciwie stwierdzić, że ten tańszy model to kiepskie auto? To samo jest w przypadku tego ( i z pewnością innych) modeli najnowszych plazm Panasonica - jakość wykonania i obrazu stoi na wysokim poziomie a sygnał mam tylko z cyfrowego dekodera telewizji kablowej.
Sygnał z DVD a tym bardziej komputera i filmów x264 to poezja...

Wszystko byłoby idealnie gdyby nie jedna , wspominana już wada - bzyczenie jakiś przetworników. Dla mnie jest to nie do przyjęcia, naprawdę irytujące, zwłaszcza wieczorami, gdy na około jest już cisza a telewizor gra cicho.
Wzmaga się ono przy jasnych obrazach i dziwię się, jak można tego nie słyszeć.
Kiedyś z podobnych powodów reklamowałem płyty główne PC w których piszczały kondensatory - z wymianą nie było problemu i nie wyobrażam sobie aby jakiś serwisant robił ze mnie głupka twierdząc, że to normalna cecha tych telewizorów...
Czy ktoś z Was próbował już to reklamować i z jakim skutkiem? Czy ocena intensywności tej - jakby nie patrzeć - usterki ma być uzależniona jedynie od percepcji jakiegoś przygłuchawego (lub udającego takowego) serwisanta, który po przyjeżdzie stwierdzi lakonicznie , że wszystko w jak najlepszym porządku?
 
Ostatnia edycja:

zibi01011968

New member
s10e

mam pytanko otóż mam podłączony odtwarzacz dvd yamaha s550 z s10e przez euro i wszystko jest ok próbowałem za pomocą componentu itu jest coś co nie rozumiem głos jest obrazu nie ma pr€bowałem z dwoma kamerami canona ipanasonica za pomocą componentu i było ok co jest grane kabelek ustawienia czy co dzięki za podpowiedż
 

admast

New member
Chciałem tylko powiedzieć że od soboty jestem kolejnym posiadaczem 42S10 i wszystko byłoby super ale... przeglądając testy i patrząc na zdjęcia "czerni" było wszystko pięknie - w rzeczywistości jednak jest tak jak było wspomniane wcześniej - czerń w porównaniu do obudowy jest ciemno szara :( (godzina 22.40 - totalnie ciemno w pokoju). Może dzisiaj uda mi się strzelić fotkę jak to wygląda - bo po ciężkich doświadczeniach z podświetleniem matrycy w Panasie LZD85 (tak wiem LCD a Plazma to inna bajka) jestem przewrażliwiony na "szarą czerń".

Nie wiem czy to kwestia "nagrzania" plazmy (chodziła od rana "docierana" ze zmniejszonymi ustawieniami) czy po prostu ten model tak ma. Domyślam się też że odpowiednie ustawienia jeszcze ją "pogłębią" ale na to na chwilę obecną nie było czasu.

Na chwilę obecną puszczałem tylko DVD po HDMI (skalowane do 1080p) na zoom2 / zoom3 (w zależności od filmu) i mogę powiedzieć że obraz mnie bardzo ale to bardzo zadowalał. Nie mogę się doczekać aż odpalę prawdziwe HD :D

Swoją drogą - może bardziej "doświadczeni" użytkownicy byliby skłonni podzielić się z ustawieniami obrazu by testować je u siebie?
 

motobartcompany

New member
admast na pocieszenie napiszę ci tyle, że po małej kalibracji czerń może być głębsza... może inaczej: szarość będzie ciemniejsza.
Z czasem TV trochę się dotrze (wypali) to też wpłynie na korzyść.

Mam Pioneera kuro 5080XD i w zupełnej ciemności teoretycznie czarna plansza też minimalnie świeci. Widać że telewizor jest włączony.
Jednak jest to nie porównywalnie głębsza czerń niż w moim starym panasonicu pv80. Ciemne sceny na kuro to uczta dla oczu, jednak ten TV wymięka przy starym trinitronie.
 

gorylla

New member
Bez reklam
admast napisał:
Chciałem tylko powiedzieć że od soboty jestem kolejnym posiadaczem 42S10 i wszystko byłoby super ale... przeglądając testy i patrząc na zdjęcia "czerni" było wszystko pięknie - w rzeczywistości jednak jest tak jak było wspomniane wcześniej - czerń w porównaniu do obudowy jest ciemno szara :( (godzina 22.40 - totalnie ciemno w pokoju). Może dzisiaj uda mi się strzelić fotkę jak to wygląda - bo po ciężkich doświadczeniach z podświetleniem matrycy w Panasie LZD85 (tak wiem LCD a Plazma to inna bajka) jestem przewrażliwiony na "szarą czerń".

Nie wiem czy to kwestia "nagrzania" plazmy (chodziła od rana "docierana" ze zmniejszonymi ustawieniami) czy po prostu ten model tak ma. Domyślam się też że odpowiednie ustawienia jeszcze ją "pogłębią" ale na to na chwilę obecną nie było czasu.

Miałem dokładnie te same odczucia po pierwszym kontakcie z moją 42S10. O iście "czarnej czerni" możesz zapomnieć- to nie jest poziom Kuro.
Ale po obecnych 160 godzinach użytkowania mogę powiedzieć, że czerń lekko się pogłębiła. Wprawdzie nie jest jak obudowa (i zapewne nigdy nie będzie) ale jest dobrze i zupełnie mi to wystarcza. Dla porównania u rodziców na Panasonicu CRT 32' z kineskopem Quintrix poziom czerni jest według mnie identyczny, też nie jest jakaś super czarna, ale ciemnoszara.

Także nie stresuj się, tak ma być. I uwierz, to nie jest zły poziom.

Z moich obserwacji wynika też, ża na ustawieniu Normalnym obraz jest minimalnie ostrzejszy i bardziej kontrastowy (przy nie zmienianych ustawieniach fabrycznych). Dlatego obecnie przeszedłem na Normal (eco oczywiście wyłączony, bo nie podoba mi się praca tej funkcji (za dnia za jasno, w nocy za ciemno).

Odnośnie konkretnych ustawień wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Ja zrobiłem w ten sposób, że zamrażałem obraz na różnych projekcjach (żeby znaleźć złoty środek) i kombinowałem z ustawieniami - tak żeby nie było za ciemno ani za jasno, kolorki odpowiednie- nie za blade i nie za ostre i jak sobie coś tam sobie poustawiałem jestem obecnie bardzo zadowolony. Obecnie mam coś takiego, że na normalu podbijam troszkę kontrast (42), jaskrawości nie ruszałem (jest chyba odpowiednia), kolorki trochę w dół 28, ostrość bez zmian (i tak lepsza jak na kinowym z podbitą) balans na ciepły, PNR minimum. Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Boorowa napisał:
mam pytanie czy ktoś z Was wie czy tx-p42s10e obsluguje karty SDHC 16GB :confused:

Najłatwiej chyba będzie zamailować do Panasonica.
Ja niestety nie wiem. Jeden koleś wątku o G10 też się nieustannie dobija o kwestię obsługi kart SDHC i nadal bez odzewu.
 

szperu

New member
No i kupiłem 46S10. Pierwsze podłączenie, chwila niepewności...coś nie tak.
Czerwona dioda led miga 8 razy i koniec. naciskam wszystkie przyciski na pilocie i TV, bez zmian. Z tego co wyczytałem te 8 mrugnięć to oznaka uszkodzenia TV.
Jutro muszę jechać do innego miasta i prosić się o wymianę.
Zastanawia mnie ile nowych TV jest uszkodzonych na dzień dobry?
Bo dla mnie to żenada, nikt tych TV w Panasroniku nie testuje po zejściu z linii produkcyjnej?
 

AlexFM

New member
A pomyślałeś, że droga z tejże linii produkcyjnej do Twojego domu może być bardzo ale to bardzo wyboista ?? Może być tak że panel padł w drodze ze sklepu już do Twojego domu! Nie wiesz na pewno to nie rzucaj oskarżeń na oślep !!

AlexFM
 

Adek69

New member
TV nie włącza się po wyłączeniu pilotem

Witam
Dzisiaj kupiłem P42S10E. Jak już poustawiałem wszystko wyłączyłem pilotem w tryb gotowości i już nie da się go włączyć z powrotem pilotem. Nie pomogło wyłączenie z sieci ani wyłącznikiem na TV. Dopiero F + V/- włączyło TV. O co tu chodzi? Coś robię źle czy jakaś wada. Cały czas jest tak, że po wyłączeniu TV pilotem już go nie można włączyć.
 

zibi01011968

New member
s10e

naciśnij i przytrzymaj przez trz sekundy przycisk pley na pilocie może to pomoże jak nie to nie mam pojęcia
 
Ostatnia edycja:

Adek69

New member
nic nie pomaga, tylko F i V/-. Natomiast jak wyłączam i włączam wyłącznikiem na TV to wszystko jest OK.

edit: już się wyjaśniło, trzeba nacisnąć i przytrzymać 2 sekundy przy włączaniu pilotem, a ja tylko naciskałem jak w każdym innym moim sprzęcie
 
Ostatnia edycja:
Do góry