Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Rivam

New member
Chodzi Ci o "Kupujemy bez VAT-u"? Zawsze była piątek - niedziela. Możesz skoczyć do MM, może coś im zostało i nadal są w promocyjnych cenach.
 

yaneq

New member
Bez reklam
tak, bez vatu... choć nie znam ceny s10. ja znam ich metody, przytną vat ale cena idzie w górę. chyba zadzwonię i zobaczymy... może się coś dowiem. przez net jednak tv nie mam zamiaru kupować. u kikiego cena dość wysoka, no chyba, że się można targować.
 

gorylla

New member
Bez reklam
yaneq napisał:
przez net jednak tv nie mam zamiaru kupować
A czemu nie? Ja ze sprzętu RTV i AGD kupuję w necie dosłownie wszystko i do tej pory jestem bardzo zadowolony (PS3, pralka, lodówka, kuchnia, itp.).

Swoją S10 też kupiłem z necie. Przyjechał nówka z fabryki, 0h czasu pracy.

Przy obecnych warunkach gwarancjach typu door-to-door kwestia bliskości sprzedawcy nie ma żadnego znaczenia.
 

yaneq

New member
Bez reklam
ja rozumiem normalny sprzęt. ale tv? boję się złego traktowania tv przez firmę kurierską. głownie dlatego mam obawy!
 

admast

New member
Wszyscy piszecie o tym jak się sprawuje S10 z sygnałem SD, cyfrowym, ect... A jak sprawuje się z konsolami?

Kiki - może do testu porównawczego dało by się dorzucić kilka fotek z gier? :)
 

gorylla

New member
Bez reklam
admast napisał:
Wszyscy piszecie o tym jak się sprawuje S10 z sygnałem SD, cyfrowym, ect... A jak sprawuje się z konsolami?

Kiki - może do testu porównawczego dało by się dorzucić kilka fotek z gier? :)

Właśnie w weekend katowałem swoją S10 na konsoli PS3.
Łupałem w najnowszego Tomb Raidera i Fifkę09.
Wrażenia niesamowite. Nie ma nawet o czym gadać. Obraz megabrzytwa, zero cięcia, greenghostingu i innych shitów-mitów o zonkach w plazmie.

Mam tylko pytanie- plazma po uruchomieniu gierki na PS3 sama się przełącza na określoną rozdzielczość. Jak dotychczas podczas grania tylko 720p, chociaż menu główne konsoli przełącza TV na tryb na 1080i.
Czy PS3 w trybie grania działa na max 720p, czy zależy to po prostu od specyfikacji gry? Albo dlaczego menu wyświetla w 1080i a nie 1080p? Czy można konsolę zmusić do wyboru innej rozdziałki? Może to pytanie lekko trąca o temat konsol, ale może ktoś dwa zdanie z doświadczenia rzeknie.

PS. Input-laga brak, tzn. może i jakiś jest (zapewne jakiś super-minimalny), w każdym razie ja go nie zauważyłem. Wszystko reaguje tak jak trzeba.
 
Ostatnia edycja:

Sinema

New member
Posiadam od tygodnia 46 calowy S10 i póki co jestem baaaardzo zadowolony

Mam jednak pytanie - czy istnieje możliwośc (z menu serwisowego np) kontroli poziomu dźwięku podanego do złącza optycznego? Sygnał jest bardzo cichy
 

slawa

New member
witam czytając to wszystko od was kupiłem i DZIĘKUJĘ za podpowiedz, ale mam pytanie to s10 gra dwa dni i na białym tle po prawej stronie jest szara bardzo słaba pionowa 1 cm. szeroka smunga i nie wiem co z tym robić reklamować proszę o podpowiedz
 

gorylla

New member
Bez reklam
slawa napisał:
witam czytając to wszystko od was kupiłem i DZIĘKUJĘ za podpowiedz, ale mam pytanie to s10 gra dwa dni i na białym tle po prawej stronie jest szara bardzo słaba pionowa 1 cm. szeroka smunga i nie wiem co z tym robić reklamować proszę o podpowiedz

Pytanie- czy było to od początku użytkowania tego TV, tj. pierwszego włączenia? Bo mi to zalatuje jakimś powidokiem. Sprawdziłeś, ile plazma wcześniej grała (w menu serwisowym)? Może gdzieś się wyjarała na sklepie. To na pewno nie jest objaw normalny, ja nic takiego nie mam. Jak dla mnie zalatuje reklamacją.
 

slawa

New member
gorylla napisał:
Pytanie- czy było to od początku użytkowania tego TV, tj. pierwszego włączenia? Bo mi to zalatuje jakimś powidokiem. Sprawdziłeś, ile plazma wcześniej grała (w menu serwisowym)? Może gdzieś się wyjarała na sklepie. To na pewno nie jest objaw normalny, ja nic takiego nie mam. Jak dla mnie zalatuje reklamacją.
W instrukcji nie moge odnalezć menu serwisu proszę o łopatologiczna podpowiedz
 

gorylla

New member
Bez reklam
slawa napisał:
W instrukcji nie moge odnalezć menu serwisu proszę o łopatologiczna podpowiedz

Było na forum z milion razy, trzeba się tylko troszkę wysilić i poszukać. Ale po co?

Z boku TV przytrzymujesz F i VOL- i naciskach kilka razy "0" na pilocie.
Jak uzyskać czas grania TV w menu serwisowym masz opisane przeze mnie na którejś z ostatnich stron wątku G10.
 

achim69

Member
Witam.Mam pytanie do posiadaczy S10E.Czy ten tv ma z tyłu jakieś wentylatorki a jeśli ma to czy je słychać podczas oglądania telewizji ?
 

weslee

New member
re

slawa napisał:
W instrukcji nie moge odnalezć menu serwisu proszę o łopatologiczna podpowiedz
Cytuję:
" ...aby sprawdzić ilość godzin to wchodzisz do menu serwisowego Teraz wciskasz 2 i na następnej planszy wciskasz "ok". Będziesz widział tabelę na niebieskim tle. Kursorem jedziesz na ostatni wpis PTCT w tabeli a później na komórkę obok tego wpisu, która jest pusta. Teraz przez ok 3 sekundy trzymasz przycisk "mute", przekreślony głośnik. Powinien pojawić się czas oraz ilość włączeń i wyłączeń. Aby wyjść z menu trzymasz ok. 3 sekundy exit " Pozdrawiam
 

weslee

New member
re

achim69 napisał:
Witam.Mam pytanie do posiadaczy S10E.Czy ten tv ma z tyłu jakieś wentylatorki a jeśli ma to czy je słychać podczas oglądania telewizji ?
Witam
Odpowiem tak: telewizor jest tak cichy, że nawet na włączonym "mute" go nie słyszę :)
 

slawa

New member
witam wszystkich , a głównie gorylla ten pionowy pasek to sam zniknoł to chyba powidok jak pisałeś DZIĘKI a już myślałem ze żona płaciła to trafił się jakis kiepski sort ale wszystko OK TV super smiga.Napisali byście LAIKOWI o tym docieraniu i gdzie jest to menu serwisu bo przejrzałem cała inst. i nie znalazłem . POZDRAWIAM WSZYSTKICH CIERPLIWYCH FOCHOWCÓW
 

MateoPatryk

New member
Współpraca z PC

Witam wszystkich,
Proszę o Wasze wrażenia dotyczące współpracy z PC. W jednym z testów Kikiego plazmy Panasonica wypadły słabi w tym elemencie, choć ktoś na forum nie zgadzał się z tym twierdzeniem. Szczególnie interesuje mnie czy fakt, że seria S ma 900 linii poziomych wpływa na gorszą współpracę z PC, w porównaniu do np. G10, któy ma 1080.
Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
witam.
slawa chyba wiem od czego mogla byc biala pionowa smuga o ktorej wspomniales. zauwazylem bialy pasek w telewizorze plazmowym w sklepie MM gdy nie bylo sygnalu. wlasnie po prawej stronie byl bialy pasek i informacja brak sygnalu. moze plazma przez jakis czas byla wlaczona bez sygnalu w sklepie. chcialem zwrocic uwage ale przeciez tam nie pracuje.
docieranie...przez około 300 godzin plazma powinna grać na kontraście,ostrosci i jasności ustawionych przynajmniej na środkową wartość albo mniejszą. I to jest właśnie docieranie, po tym czasie można te parametry ustawić sobie na wyższe wartości.

Kolejny ważny element do ustawienie proporcji ekranu. Na początku, powinniśmy starać się wypełniać cały ekran obrazem telewizyjnym, unikać używania tzw. czarnych pasów, zarówno poziomych jak i pionowych.

Co jest głównym powodem konieczności docierania plazmy? Plazma stopniowo traci swoją zdolność świecenia (luminescencję). Zjawisko to występuje zwłaszcza w początkowym okresie działania telewizora, później podobny efekt również występuje ale już znacznie wolniej. Opisane działanie "docierania plazmy" ma ją chronić w najbardziej ryzykownym okresie czasu, kiedy jest najbardziej narażona na powstanie "powidoków".
nie jest to obowiazkowe, jesli uwazasz ze warto to mozna zastosowac "docieranie"
 
Ostatnia edycja:
Do góry