Panasonic seria PV80 i PV8

Sansei6

Member
Bez reklam
8911h i 7661 włączeń (mała aktualizacja) i oczywiście ja też nie narzekam, odpukać, ale nawet się ani razu "nie zająknął" i obraz super jak na podawany sygnał z kablówki ;) i trochę z laptopa oraz dvd.
 

pao

New member
Help!

U mnie też TV grał i świecił super, ale do wczoraj... :( Po 3 latach bezproblemowej eksploatacji pojawił się czarny pionowy pasek wzdłuż ekranu (jak na fotkach). Nie wiem, czy to walnął panel czy elektronika? Czy ktoś z Was już to przerabiał? Napiszcie coś proszę. Z góry dzięki za jakieś sugestie.
Pozdrawiam.
 

Attachments

  • A_195.jpg
    A_195.jpg
    15 KB · Wyś: 1008
  • A_197.jpg
    A_197.jpg
    13,7 KB · Wyś: 1011

witia62

New member
Moj ma 9794 godz. pracy i 2961 wył. i śmiga az wszystkim kopara opada :):cool:

Witam:)
37PV80 po trzech latach i około 2 tygodniach (kupiłem na poczatku września 2008 ): 10 005 godzin pracy i 3367 wył. Śmiga podobnie jak u kolegi:-D
Jeden mało zauważalny minusik: delikatnie "utrwalony" dolny pasek tvn24 (baaardzo często oglądana stacja). Na szczęście widać to tylko przy bardzo wnikliwym przyglądaniu i raczej na jednolitych jaśniejszych tłach. Absolutnie nie wpływa na jakość obrazu i komfort oglądania:)
 

waldek11

New member
Ja w swojej plazmie Panasonicu TH-42PY8PA mam to samo, nawet pasek w tym samym miejscu ( około 6000 godzin pracy). Gwarancja skończyła się w lutym tego roku. Po obdzwonieniu serwisów i diagnozie przez jeden z nich- uszkodzony panel a dokładniej uszkodzona jedna z taśm łączących elektronikę z panelem. Naprawa nieopłacalna. Są ludzie , którzy bawią się w naprawę taśm poprzez dociskanie ich do panela, ale w 99% bez rezultatu.
Koszt nowego panelu, jeśli jest dostępny ok 1800-2000 zł
 

Byrd66

New member
Ja w swojej plazmie Panasonicu TH-42PY8PA mam to samo, nawet pasek w tym samym miejscu ( około 6000 godzin pracy). Gwarancja skończyła się w lutym tego roku. Po obdzwonieniu serwisów i diagnozie przez jeden z nich- uszkodzony panel a dokładniej uszkodzona jedna z taśm łączących elektronikę z panelem. Naprawa nieopłacalna. Są ludzie , którzy bawią się w naprawę taśm poprzez dociskanie ich do panela, ale w 99% bez rezultatu.
Koszt nowego panelu, jeśli jest dostępny ok 1800-2000 zł

Czyli bardziej się opłaca kupić nowego TX-P42C3E
Zawsze możesz spróbować tego How to repair your plasma TV with a baseball bat - WELOL.ORG - YouTube
 

garym

New member
kurcze, szkoda, ze przez tak banalną awarie trzeba w sumie dobry TV wyrzucać. Czy wymiana taśmy jest aż tak skomplikowana? Pewnie od strony panelu jest podłączona na stałe
 

bluejeans71

New member
Witam. A w moim 3-letnim Panasie 42pv80 przy włączaniu (za każdym razem) - obraz jest w różowo-czerwonym kolorze. Trzeba telewizor wyłączyć i włączyć z powrotem, by wszystko działało normalnie. TV jest podłączony kablem euro do dekodera strong cyfry+. Po ponownym włączeniu wszystko gra. Co to może być? Będę wdzięczny za rady co dalej z tym począć.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
SUPER naprawa :)
Mój 42PV80 w grudniu będzie miał 3 lata, zakupiony przed świętami 2008 i jak na razie odpukać w niemalowane ;)
Dziś dokupiłem tuner GLOBO OPTICUM - HD T80plus i obraz SUPER

Nie kupujcie tunerów tylko z gniazdem SCART bo to bez sensu. Sygnał cyfrowy podawać do cyfrowego odbiornika poprzez analogowe gniazdo ?
Toż to poroniony pomysł !!!
Cyfrowy tylko po HDMI !!!
 

nom73

New member
Nie kupujcie tunerów tylko z gniazdem SCART bo to bez sensu. Sygnał cyfrowy podawać do cyfrowego odbiornika poprzez analogowe gniazdo ?
Toż to poroniony pomysł !!!
Cyfrowy tylko po HDMI !!!

No nie zupełnie. Ja mam Tuner DVB-T Kruger&Matz KM00188 z wyjściem RGB, Component, HDMI i obraz z MUX2 (SD 576i) najlepiej na PV8 wygląda po RGB lub HDMI, ale jak ustawię wyjście na 576i lub p. Jak na HDMI ustawię 720p, 1080i lub 1080p to obraz jest mniej ostry. Tuner gorzej skaluje rozdzielczość w górę niż telewizor. Poza tym te tanie tunery nie mają CEC, czyli nie można nimu sterować z pilota telewizora. A po euro TV sam mi się przełącza na AV jak włączę tuner i z powrotem na TV jak wyłączę go. Poza tym po RGB mam sygnał telegazety i mogę na telewizorze oglądać korzystając z pilota TV (ładniej wygląda niż ta telegazeta z dekodera).

PS. ktoś może wie co oznaczają symbole standardu dźwięku w PV8 SC1, SC2, SC3?
Odbieram TVP1 i TVP2 z nadajnika analogowego i czasami słyszę trzaski na SC3 (nie wiem czy to jest analogowy dźwięk czy NICAM). Po przełączeniu na SC1 też mam dźwięk i też te trzaski niestety. Na SC2 nie mam dźwięku.
Z dekodera DVB-T dźwięk jest czyściutki.
 

bluejeans71

New member
Witam. A w moim 3 letnim 42 PV80 dzieje się podobnie. Przy włączeniu po nocnej przerwie - panel zaczyna świecić na czerwono. Po kilkudziesięciu sekundach wszystko wraca do normy i gra ok. Ale po jakimś czasie - w trakcie oglądania programu panel wyłącza się i od razu włącza z powrotem - w lewym górnym rogu pojawia się info o ustawieniach - wraca obraz (podpięty dekoder sagemcom cyfry+ za pomoca kabla hdmi) i przez kilka godzin gra dobrze - po czym cała akcja się powtarza. Ktoś ma pojęcie co się dzieje? Będę wdzięczny za porady co zrobić. Pozdrawiam.
 

arturro67

Member
37PV80 smiga extra - 10.188.45 h pracy / 3879 właczeń , dobry wynik ? czy jest dostepne nowe opr. dla PV80 ?
 
Ostatnia edycja:

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Przy włączeniu po nocnej przerwie - panel zaczyna świecić na czerwono.
(podpięty dekoder sagemcom cyfry+ za pomoca kabla hdmi) i przez kilka godzin gra dobrze - po czym cała akcja się powtarza. Ktoś ma pojęcie co się dzieje?
Temat wałkowany od pewnego czasu. W Sharp'ach ekran robi się zielony.
Powód -> błąd oprogramowania dekodera Sagemcom.
Wszyscy czekają na aktualizację od Cyfry+
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Minęło 4 latka i... 11308h i 9473 włączeń.... ciężka, właściwie codzienna harówa ;) I jak na razie bez najmniejszych zastrzeżeń i problemów (odpukać).
 
Do góry