Panasonic seria PV80 i PV8

digitalus

Banned
witam
najwieksze zagrozenie dla telewizorow plazmowych to logo stacji tvp. logo w intensywnym kolorze bialym. juz dawno powinno byc zmienione na polprzezroczyste .podobne jak ma stacja tvn ,polsat, puls, kino polska.kazdy wie o takim problemie ktory moze sie wczesniej lub pozniej pojawic tzn wypalone logo lub "powidok". na razie polprzezroczyste logo pojawia sie tylko w czasie programow... wojciech cejrowski - boso przez swiat . maklowicz w podrozy.programy sa w niedziele na kanale tvp 2. testy polprzezroczystego logo na kanalach tvp pojawily sie dopiero po listach@
tu mozna przeczytac o niebezpiecznym logo
http://www.egospodarka.pl/12927,Niebezpieczne-logo-w-TV,1,15,1.html
tu gotowy list e-mial z propozycja zmiany logo na polprzezroczyste.znaczka nie trzeba naklejac:D
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33946
 
Ostatnia edycja:

olo-70

New member
Lajski napisał:
Olo-70, wszytsko fajnie powiedz tylko czy twoje ustawienia są z włączonym czy wyłączonym trybem oszczędnym ? I dlaczego nie ma ustawionej ostrośći ? Ustawiłem telewizorek w/g twoich zaleceń i obraz mam ciut przyciemny ale to kwestja gustu.
Możesz podać i prądu bierze PV 42 na twoim ustawieniu ?

Tryb oszczędny mam wyłączony jeśli chodzi o pobór mocy to nie sprawdzałem, co do ustawienia ostrości to powiem tak akurat tutaj miałem wyłączoną, ale przeważnie mam ustawioną jedno max dwa kliknięcia (od wyłączonej) dodam tylko że na planszach testowych powyżej tych wartości zaczynały się pojawiać zakłócenia np. w postaci białych obwódek wokół czarnych kresek, a i zapomniałem napisać poprzednio telewizorek jest nazwijmy to jeszcze na "dotarciu" 280 godzin.
 

alex2006

New member
A ja Ci powiem tak:
bierz tego Panasonica i zastanów się może nad 42 cale,ale oba są super.Będziecie ZADOWOLENI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Lajski

Member
Olo ja zrobiłem tak, mam włączony tryb oszczędny natomiast do twoich parametrów dodałem - kontrast ustawiłem dodatkowo 4 w prawo , jaskrawość 3 w prawo , kolor 2 w prawo oraz ostrość 2/3, biel - zimny.
I jak dla mnie obraz jest super i troche oszczędniej w porównaniu do wyłaczonego trybu oszczędnego przy niższczych parametrach jaskrawości i kontrastu.

Ps. przebieg mojego to 1620 godz .... i upadek ze ściany z 2,5 metra.
 

alex2006

New member
walczy napisał:
No to chyba mój PV jest wyjątkiem. Zarówno na starym Technisacie z Inei połączonym przez Scart, jak i na nowym dekoderze ADB przez HDMI autoskalowanie działa. Na żadnym kanale nie mam pustych pasów bez obrazu.

Natomiast nie autoskaluje obrazu z blu-raya i dvd. Jeśli chcę zmienić format, mogę to zrobić tylko ręcznie.
A powiedz czy na tym Technisacie jak włączycz to wyświetla się napis w lewym górnym rogu :SZEROKI ?
Bo ja tak mam i nie skaluje natomiast jak podłączę przez component to ten napis się nie pojawia-pisze tylko AUTO i wszystko się rozszerza.To właśnie jest to WSS.Jak to wyłączyć?
 

walczy

New member
alex2006, Technisata już nie mam, bo wymieniłem na ADB przechodząc na pakiet HD. Na ADB wyświetla się tylko "1080i WEJSCIE" i nic poza tym.
Tak na marginesie, to Technisat w SD wymiatał, ADB mu dorównuje tylko jak ustawimy w nim rozdzielczość 576i. HD to inna bajka.

edit:
jednak przy jednoczesnym włączeniu TV i dekodera, wyświetla "1080i WEJSCIE AUTO". Później gdy wyłączam i włączam dekoder przy włączonym TV, wyświetla "1080i WEJSCIE"
 
Ostatnia edycja:

norbitor

New member
digitalus napisał:
witam
najwieksze zagrozenie dla telewizorow plazmowych to logo stacji tvp. logo w intensywnym kolorze bialym. juz dawno powinno byc zmienione na polprzezroczyste .podobne jak ma stacja tvn ,polsat, puls, kino polska.kazdy wie o takim problemie ktory moze sie wczesniej lub pozniej pojawic tzn wypalone logo lub "powidok". na razie polprzezroczyste logo pojawia sie tylko w czasie programow... wojciech cejrowski - boso przez swiat . maklowicz w podrozy.programy sa w niedziele na kanale tvp 2. testy polprzezroczystego logo na kanalach tvp pojawily sie dopiero po listach@
tu mozna przeczytac o niebezpiecznym logo

Artykuł z 24.01.2006 ,i co w związku z tym? może sąd!?
 

XoR

New member
Logo jak logo, bardziej niebezpieczne są dla TV pasy po bokach i jeśli się zdecydujesz na ten TV to powinieneś używać funkcji zoom1. Oglądanie w formacie 4:3 czyli z pasami po bokach jest niezdrowe dla TV a także efekt jest gorszy. TV świetnie skaluje więc zoom mu nie zaszkodzi a akcja zawsze mieści się w kadrze idealnie, no i nie trzeba nic przełączać jak jest program w 16:9 :eek:k:

a tak ogólnie to mam taki sam tv prawie 800h już i jak narazie nic złego się nie dzieje jeśli chodzi o to czy coś zostało itp. :eek:k:
 

Pawel70

New member
alex2006 napisał:
A powiedz czy na tym Technisacie jak włączycz to wyświetla się napis w lewym górnym rogu :SZEROKI ?
Bo ja tak mam i nie skaluje natomiast jak podłączę przez component to ten napis się nie pojawia-pisze tylko AUTO i wszystko się rozszerza.To właśnie jest to WSS.Jak to wyłączyć?

Tego raczej nie wyłączysz.WSS czyli Wide Screen Signal to odpowiedni sygnał dla telewizora aby przełaczył sie właśnie na tryb Szeroki.
Skoro na Componenecie jest tak jak chcesz to uzywaj tego sposobu podłączenia a nie HDMI.
 

pawelll

Member
Niestety z formatami obrazu (zarówno z SAT jak i z naziemnej) jest w tej chwili totalna mieszanka. Praktycznie każde przełączenie na inny kanał a nawet nowy program na danym kanale wymaga interwencji pilotem i formatowania obrazu. Pomijając już np. sens nadawania przez TVNMeteo w formacie 4:3.
Jedną z niewielu stacji konsekwentnie nadających w stałym formacie jest TVS (Silesia).
Obawiam się, że taki stan będzie trwał co najmniej do zaprzestania nadawania naziemnego analogu.
 

yogibabo

New member
Pawel70 napisał:
Ten miernik mam pożyczony ale to jest coś takiego.

To jest robione dla Lidla i ponoć czasami można go tam dostać.Sam czekam na okazję bo cena powyżej trochę za wysoka;)

Ale w opisie aukcji pisze, że wskazania zaczynaja się od 5 W, więc to chyba nie ten ?
Prezes567 - kupiłeś go, jak tak to pochwal się czy dobrze mierzy.
 

alex2006

New member
edit:
jednak przy jednoczesnym włączeniu TV i dekodera, wyświetla "1080i WEJSCIE AUTO". Później gdy wyłączam i włączam dekoder przy włączonym TV, wyświetla "1080i WEJSCIE"[/QUOTE]
widocznie u Ciebie nie wykrywa tego WSS i masz super.Po componencie jest jednak ciut gorszy obraz(może kabel jest słabej jakości-był w komplecie z dekoderem)po HDMI obraz jest wyraźniejszy.
Trudo trzeba pilotem sobie zmieniać.Może kiedyś wszyscy nadawcy znormalizują format obrazu,ale wtedy to my już pewnie będziemy kupować nowe telewizory.
 

Qmexx

New member
Daarp napisał:
Ponadto są takie transparentne przebicia z innych kanałów, np napis TVP1 wędruje sobie z prawej do lewej na środku ekranu przy dwójce i innych też, albo pionowe pasy z prawej na lewą stronę (oczywiście ledwie widoczne, najlepiej na ciemnym obrazie). Odłączyłem siatkówkę i te przebicia zniknęły. Ale tak chyba być nie powinno. Po kilku dniach bez przebić ponownie podłączyłem siatkówkę i jak na razie przebić nie ma, zobaczymy co będzie dalej.Daarp
Masz lipny kabel EURO ze słabym ekranowaniem żył (a może w ogóle bez?). TV wystawia na złącze EURO AV1 na bieżąco odbierany program z siatki (domyślnie ma TV). Czasem, jak się częstotliwości obrazów nieco zsynchronizują, to się nie będzie poruszało i będzie mniej zauważalne. SAT pewnie podłączyłeś do pierwszego EURO, czyli do AV1.
Masz 3 wyjścia:
- kupić super ekranowany, gruby i drogi kabel EURO,
- przełączyć SAT na drugie wejście euro,
- wejść do Menu->Ustawianie->Ustawienia Link->Wyjście AV1 - zmienić na coś nieużywanego, np. Monitor.
Sugeruję trzecie rozwiązanie, bo nie dość, że darmowe, to jeszcze nie trzeba nawet ruszać tyłka z fotela. :) Ja też tak miałem i pomogło.
 

esska

New member
Bardzo pięknie dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Jestem coraz bardziej przekonana do tego telewizora, zastanawia mnie jednakże dlaczego większość ludzi kupuje LCD, skoro obraz z plazm jest o niebo lepszy???? Z braku czasu nie moge czytac tego specjalistycznego forum tyle ile bym potrzebowała:(((
Moj TZ poszedł do sklepu( on jest zupelnym laikiem w tym temacie, tez czytanie forum uniemozliwia mu brak czasu) chciał popatrzec oko w oko z tv. Sprzedawca powiedział mu, że lepsze sa lcd...Powiedział, ze plazmy sa dobre od 42 cale w górę...
 

Pawel70

New member
yogibabo napisał:
Ale w opisie aukcji pisze, że wskazania zaczynaja się od 5 W, więc to chyba nie ten ?
Prezes567 - kupiłeś go, jak tak to pochwal się czy dobrze mierzy.

Ten ktory mam w instrukcji ma pokazywać od 7W a pokazuje niższe też.Nie wiadomo na ile takie wskazania spoza zakresu są prawdziwe.
 

pawelll

Member
Wysłałem do Panasonic Polska pytanie czy do PV80 można będzie dołożyć moduł z tunerem DVB-T MPEG-4. Przyznam, że nie spodziewam się specjalnie jakiejś konstruktywnej odpowiedzi :). Czy ktoś otwierał swoją PVkę? Jest złącze do modułu tunera? Nie sądzę żeby PX miała inną płytę bazową.
 

motobartcompany

New member
Bo w zasadzie nie ma innych plazm. 37 calowy panasonic jest najmniejszy. Nie pisze tu o koreańskich wynalazkach.

Sprzedawca to nigdy nie jest dobry doradca, tak było zawsze- od wieków. Liczy się chęć zysku, kasa. Zachwala to co ma na stanie.

Ja na twoim miejscu brał bym plazmę!

Dlaczego?

Bo cenie w obrazie naturalność, głęboką czerń i bogatą paletę kolorów, brak kątów bocznych i lepszy kontrast. Nie lubie smużenia, a posiadam również antenę :dachową i słaby sygnał.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
esska napisał:
zastanawia mnie jednakże dlaczego większość ludzi kupuje LCD, skoro obraz z plazm jest o niebo lepszy????
Ja bym powiedział, że o klasę, ale to jest kwestia subiektywnej oceny tego obrazu.
Myślę, że ludzie wybierają lcd, bo te mają więcej zalet użytkowych - możliwość "nabycia" większej rozdzielczości w podobnej cenie, mniejsze przekątne ekranu (znam osoby, dla których 37 cali to za dużo), trochę mniejsze zużycie prądu, matowe powłoki antyrefleksyjne zamiast szyby, w wielu przypadkach bardziej naturalna współpraca z komputerem, w przypadku plazm dookoła straszą jakimiś wypaleniami.
A ludzie chcą być praktyczni, najlepiej aby zakupiony sprzęt był "do wszystkiego".

W odniesieniu do powyższych plazma ma w standardzie jedynie ładny i bardziej naturalny obraz ;)

Pozdrowienia!
 
Do góry