Panasonic seria PV80 i PV8

Pawel70

New member
slon123 napisał:
Czekam dość długo, żeby "Auto" zadziałało ale nigdy się to nie zdarzyło. U mnie wyskakuje napis "Szeroki" ale obraz i tak jest z pasami po boku lub góry. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich kanałów, część ma dobre ustawienia i nic nie musi się dopasowywać, ale w większości przypadków obraz jest z pasami z szarymi pasami z boku, a czasami są pasy z boku i jeszcze małe u góry. ...


A w tunerze jakie masz ustawienia ?.Moze napisz na których jest źle a na których dobrze bo obraz z pasami szarymi z boku przy ustawieniu Auto chyba nie powinien sie pojawić.
 

slon123

New member
Tuner zawsze jest wyłączony, jest tylko jako pośrednik między kablem a tv, żeby karta mogła rozkodować sygnał. Może tu jest problem. ale we wspomnianym tv teściów sygnał jest nie najlepszej jakości z anteny dachowej i na wszystkich 5 kanałach się ładnie dopasowuje.
Pasy z boku mają np.: oba tvn, AXN, eurosport, polsat sport, seria kanałów reality tv.
Ale tvn24, polsat i tv4 są ok. Zazwyczaj pełny ekran się zapodaje.

Pozdrawiam
 

olo-70

New member
kiki napisał:
masz zrobioną kalibrację ?
ww.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html

Witajcie! Tego co zrobiłem kalibracją bym nie nazwał ale spróbowałem ustawić stosunek kontrastu do jasności tak by obraz nie tracił nic ze swej dynamiki i to co ma być widoczne w ciemnych scenach było widoczne, a to co ma być czarne było czarne a nie szare. Używałem płyty Digital Video Essentials a w jaki sposób z niej korzystać zaczerpnąłem z tej strony ww.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_DVE.html ( musiałem wykasować jedno "w" w adresie bo nie mogę wklejać linków ) Ustwień dokonywałem wieczorem bez dodatkowych źródeł światła w pokoju. Ustawienia wyglądają tak i na moim tv sprawdza się to i obraz wygląda ładnie. Żeby łatwiej mogliście spróbować u siebie tych ustawień i dokładnie tak to ustawić to najlepiej poziom wyjściowy ustawić tak by "paski wskazujące" były tam gdzie kończy sie napis "normalny" a dokładnie gdzie kończy się "Y" następnie kontrast dwa kliknięcia w prawo, jaskrawosć sześć kliknięć w prawo. Ciekawe jak u Was będzie prezentował się obraz. Pozdrawiam P1000606a.JPG
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Jaki tuner i czym podlaczony?
Ja mam PVR Cyfry i za chiny po HDMI nie chodzi auto, nawet jak ustawie rozszerzonyu na TV po wylaczeniu znow lekko rozszerze na szeroki.
Niestety chyba taki urok tunera badz TV ze obraz nie skaluje sie po HDMI, inna sprawa wyglada na kanalach ktore nadaja 16:9 tu jest zawsze oki.
Za to na antenie naziemnej auto smiga super i to bardzo szybko.
 

slon123

New member
Auto

Tuner cyfrowy z poznańskiej kablówki Inea. Jest podłączony zwykłym kablem do gniazdka antenowego, a tuner z tv kablem euro-euro.
Może rzeczywiście to wina tunera podłącze bezpośrednio tv do anteny i sprawdzę czy działa.

Pozdrawiam
 

Pawel70

New member
slon123 napisał:
Tuner zawsze jest wyłączony, jest tylko jako pośrednik między kablem a tv, żeby karta mogła rozkodować sygnał. Może tu jest problem. ale we wspomnianym tv teściów sygnał jest nie najlepszej jakości z anteny dachowej i na wszystkich 5 kanałach się ładnie dopasowuje.
Pasy z boku mają np.: oba tvn, AXN, eurosport, polsat sport, seria kanałów reality tv.
Ale tvn24, polsat i tv4 są ok. Zazwyczaj pełny ekran się zapodaje.

Pozdrawiam

Hmm nie bardzo rozumiem jak masz to podłączone.Odbierasz kanaly z kablówki tunerem telewizora czy tunerem z kablówki podłączonym przez AV ?
No teraz juz wiadomo.

Sprawdź format obrazu w Menu tunera.Napewno są w nim takie ustawienia.
 

slon123

New member
Tuner z kablówki połączony jest z gniazdkiem antenowym w ścianie zwykłym kablem oraz kablem euro z telewizorem. Mam tak bo tuner ma kartę identyfikującą, które kanały mogę odbierać.
Właściwie to nie sprawdzałem bezpośredniego połączenia gniazdka antenowego w ścianie z telewizorem po zwykłym kablu. Może tak "auto" zadziała.
Tylko nie wiem czy będę miał wszystkie kanały zobaczę i dam znać.

Pozdrawiam
 

mykacz

New member
Nowy użytkownik pv80.

Witam wszystkich forumowiczów,

To mój pierwszy post na forum. Po dwóch miesiącach poszukiwań, organoleptycznych oględzin w sklepach „dla idiotów” i przeczytaniu chyba wszystkich wątków dotyczących plazm na tym forum wybrałem plazmę Panasa. Nie powiem, wybór był trudny: jaki telewizor, czy plazma a może LCD. W każdym razie padło na 37pv80 i to w głównej mierze przez Was :).

Kilka informacji dla ciekawych lub wciąż niezdecydowanych:
Szukałem telewizora do 2000 pln. Wybór był więc z góry ograniczony do plazmy Panasa, LG lub Samsunga albo jakiegoś 50hz LCDka. Jako, że potrzebowałem telewizora uniwersalnego: głównie do kablówki analogowej i DVD, to w końcu padło na plazmę Panasa.
Kupowałem w sklepie netowym na A. za 2020 zł. Dostawa błyskawiczna, mimo iż zakup na raty. Szkoda tylko, że korzystają z kuriera UPS. Ten kurier to jest jakieś totalne nieporozumienie. Ale nie o tym.
Plazma przyszła bez naklejek, za to super zapakowana, na palecie. Przednia szyba zaklejona folią ochronną. Wskazanie w menu serwisowym to 2 godziny pracy i 3 włączenia albo odwrotnie :).

Po trzech dniach używania mam następujące uwagi: obraz z kablówki analogowej Aster (Zielona Góra) bardzo ładny. A szczerze mówiąc, myślałem że z tym będzie znacznie gorzej. W zależności od sygnału jest albo dobrze, albo bardzo dobrze. Oglądam z odległości ok. 2,5 metra.
DVD (podstawowy model gratisowego Samsunga) idzie podłączone przez SCART i też jest bardzo dobrze. Co prawda początkowo się załamałem, ponieważ nie mogłem wyregulować kolorów podczas oglądania. Zawsze były jakieś takie wyblakłe. Okazało się, iż w menu odtwarzacza muszę ustawić opcję SCART (tryb RGB). Proste, prawda :). Ważne, iż naprawdę widać działanie 100hz w tym telewizorku. Nic a nic się wzrok nie męczy podczas oglądania. A w sklepach stojąc na przeciwko 50hz LCD już po paru minutach miewałem dosyć.
Na razie docieram plazmę, chociaż do końca nie jestem przekonany, czy warto. Ale robię to w myśl zasady: nie zaszkodzi, a może pomoże :).
Co mnie zaskoczyło bardzo na plus, to dźwięk tego telewizora. Temat dźwięku przewijał się w bardzo niewielu wątkach, a myślę, że warto o tym wspomnieć. Panas dysponuje, jak na TV, świetnymi głośnikami. Nic nie trzeszczy ani nie charczy przy mocniejszym ustawieniu basów lub głośności. A funkcja dźwięku otaczającego, zwłaszcza w dobrze nagranych filmach, też spisuje się bez zarzutu. Pod tym względem ocena bardzo dobra jak dla mnie.
Wykonanie telewizora bez zarzutu. Wszystko spasowane bardzo dobrze, zarówno z przodu, jak i z tyłu telewizora :).

Teraz parę plusów ujemnych, jak mawiał nasz ex prezydent. „Green ghosting” jest czasami widoczny, ale powiem szczerze, że zauważam go chyba tylko dlatego, że sporo o jego występowaniu przeczytałem. Trzeba się naprawdę dobrze wpatrzyć, aby go zauważyć.
Kilka osób w wątku wspominało też o brzęczeniu telewizora. Mam bardzo wyczulony słuch i w nocy, przy niskim poziomie głośności, rzeczywiście dobiega lekkie mruczenie telewizorka, które jest uzależnione od jasności obrazu. Ale nie jest to szczególnie uciążliwe. I słyszę je chyba też tylko dlatego, że o tym wcześniej czytałem. W każdym razie nie luzowałem jeszcze śrubek w obudowie z tego powodu :).

Obecnie walczę jeszcze tylko z podłączaniem kompa i mam tu pewne problemy. Chcę użyć kabla DVI – HDMI i po podłączeniu kompa obraz na telewizorze jest… zielonkawy. Nie wiem w czym jest problem, a regulacje w panelu sterowania Nvidia nic nie dają. Karta graficzna to GF6600GT. Będę walczył i jak znajdę rozwiązanie to się nim podzielę. Chyba, że ktoś z Was ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Kilka dni to zbyt mało, by polecić ten telewizor z czystym sumieniem. Niemniej telewizor prezentuje się elegancko, obraz super, dźwięk też. Czyli na razie jest git :).
 

zenek12345

New member
bzyczenie cd

szachu_pl napisał:
niestety, u mnie też "bzzzzyczy" :( (37PV80). Tak jak pisali poprzednicy, w dzień tego nie słychać, ale w nocy jest to strasznie wk... (szczególnie, że mam mocno wyciszony dzwięk i właściwie tylko w nocy mogę spokojnie obejrzeć film). Może coś jednak jest nie tak, skoro częśc ludzi twierdzi, że u nich jest błoga cisza? W nowym roku spróbuję zagadać do lokalnego serwisu, ciekawe co powiedzą?

I jak tam, co powiedział serwis ??
U mnie nic nie zrobili, wściekle bzyczy jak bzyczało.
Dalej wciskają, że ma tak byc, będę się starał, żeby oddali mi kase.
Poziom serwisu w polsce wiadomo jaki jest......wali ich to, czy bzyczy, czy nie, niech spada na drzewo....
 

Joossef

New member
Auto

slon123 napisał:
Tuner cyfrowy z poznańskiej kablówki Inea.
Niestety w Inei tak jest - najbardziej wkurzający jest m.in. TVN i Eurosport.
Czarne pasy po bokach i obcięta góra i dół.
Inne programy też skalują się z kapelusza - przeróżnie. Po podłączeniu zwykłej dachówki albo dekodera enki obraz skaluje się na moim 37pv80 prawidłowo. U wszystkich znajomych, którzy mają kablówkę z inei jest problem ze skalowaniem - niezależnie od telewizora.

To mój pierwszy post po wielomiesięcznym czytaniu więc serdecznie pozdrawiam i dziękuję wszystkim za "nakłonienie" mnie do zakupu Panasa.
 

slon123

New member
Dzięki za odpowiedź Joossef.
Zmieniłem połączenie tv i auto nadal nie działa, więc musi być tak jak piszesz. Inea puszcza kanały w taki sposób, że 42pv80 nie umie dopasować obrazu.

Pozdrawiam
 

Selbstverstand

New member
Telewizor wybrałaś sobie bardzo dobry. Jeśli chodzi o wypalanie to może Cię pocieszy fakt, że mam plazmę właśnie Panasonic'a już od 2005 roku i nic a nic się nie wypaliło. Ale niektóre plazmy się wypalają, np. Samsungi (miałem i są opinie, że dzisiejsze modele też mają z tym problem).
 

Joossef

New member
Auto

slon123,
żaden telewizor, a przyglądałem się kilkunastu, nie skaluje prawidłowo obrazu przekazywanego przez ineę. Natomiast inna poznańska kablówka, Inotel, nadaje obraz tak, że Panas zachowuje się prawie idealnie.
 

Lajski

Member
Olo-70, wszytsko fajnie powiedz tylko czy twoje ustawienia są z włączonym czy wyłączonym trybem oszczędnym ? I dlaczego nie ma ustawionej ostrośći ? Ustawiłem telewizorek w/g twoich zaleceń i obraz mam ciut przyciemny ale to kwestja gustu.
Możesz podać i prądu bierze PV 42 na twoim ustawieniu ?
 

Edivaren

New member
Witam. Od wczoraj jestem w posiadaniu nowej zabawki - plazmy PV80 37". Do niczego zbytnio nie można się przyczepić prócz jednej rzeczy. Mianowicie kanał 24 i 27 "powielają" się, innymi słowy przypisując jednemu z nich daną stację na drugim pojawia się ta sama. Gdy pilotem przeskakuję o jeden kanał w górę to dochodząc do tego nieszczęśliwego 27 cofa mnie na 24.

Czy ktoś ma pojęcie o co chodzi?

I jeszcze jedna sprawa - filmy odtwarzam na jakimś starusieńkim DVD (które obsługuje tylko jeden format) i w obrazie można dostrzec takie pola jakby "pobudzonych" pixeli. Czy wymiana odtwarzacza poprawi jakość? (na pewno nie była to wina kiepskiej jakości samego nagrania).

Czekam na sugestie.

Pozdrawiam.
 

alex2006

New member
Pawel70 napisał:
Opcja Auto działa czasami z lekim opóźnieniem (przynajmniej u mnie) tzn. dopiero po kilkunastu sekundach telewizor potrafi przelaczyć sie w tryb pełnoekranowy tzn. zlikwidowac czarne poski na dole i górze wiec skacząc po kanałach tv nie zdązy rozpoznac formatu.

Jeśli pojawia się komunikat Szeroki to znaczy że telewizor odebrał sygnał WSS i sam przełaczył sie do trybu pełnego 16/9.Taki sygnal nadaje m.in Canal+.PolsatNews,sportowe Polsaty,Silesia i kilka innych i wtedy nie trzeba nic zmieniać po telewizor sam dopasuje format jak chciał nadawca.
Ja mam Samsunga HD z polsatu i też mi AUTO nie działa przez kabel HDMI,jak podłączę przez component to wszystko się rozszerza elegancko.Na kablu HDMI gdy przełączę tv na HDMI 1(tam mam wpięty dekoder)to wyświetla się w lewym górnym rogu AUTO ale gdy włączę dekoder to zmienia się napis na SZEROKI i obraz nie zawsze jest na całym ekranie(głównie polskie seriale mają paski na dole i u góry).Może da się jakoś ustawić tv bądź dekoder żeby tv nie wykrywał tego sygnału WSS?Macie jakieś pomysły?
 

walczy

New member
Joossef napisał:
slon123,
żaden telewizor, a przyglądałem się kilkunastu, nie skaluje prawidłowo obrazu przekazywanego przez ineę. Natomiast inna poznańska kablówka, Inotel, nadaje obraz tak, że Panas zachowuje się prawie idealnie.

No to chyba mój PV jest wyjątkiem. Zarówno na starym Technisacie z Inei połączonym przez Scart, jak i na nowym dekoderze ADB przez HDMI autoskalowanie działa. Na żadnym kanale nie mam pustych pasów bez obrazu.

Natomiast nie autoskaluje obrazu z blu-raya i dvd. Jeśli chcę zmienić format, mogę to zrobić tylko ręcznie.
 
Do góry