Panasonic seria PV80 i PV8

prezes567

New member
Pawel70 napisał:
Ten miernik mam pożyczony ale to jest coś takiego

To jest robione dla Lidla i ponoć czasami można go tam dostać.Sam czekam na okazję bo cena powyżej trochę za wysoka;)

ale jesteś na bank pewien ze to dokładnie taki? bo mam zamiar go kupić...
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Pawel70 napisał:
Jak ktoś się chce pobawić w kalibrację to kilka lat temu ukazała się płyta DVD o nazwie Kalibrator.Była chyba dołączona do jakiegoś pisma Kino Domowe czy coś w tym stylu.W sumie była przeznaczona do telewizorów crt bo takie wtedy królowały ale do plazmy czy lcd też się chyba nadaje.

A tutaj macie kilka rzeczy za darmo:

http://www.burosch.de/

Klikać w "FullHD Download HDTV" i "Standard Download PAL".
 

dxdevil

New member
Witam
Posiadam 42PV80 od listopada kablówka SD 2-4m.Mankamentem tego tv są kolory,zbyt duży poziom koloru czerwonego .Mniej dokuczliwy jest brak płynności w czasie przesuwania w pionie (dotyczy np napisów,lub inych poziomych elementów),dodatkowo ciekawy efekt takze w czasie przesuwania w pionie, drobne elementy czarne na bialym tle np rycina brodacza pozostawiała po sobie niebiesko-czerwone piksele.Dźwięk ma też sporo do życzenia ąle kozystajc z ustawień można znaleść optimum.Plusem bardzo duzym jest sposób w jaki sobie radzi z sygnalem SD ,odbiór dvd super nieliczac kolorów.
Ogolnie rzecz ujmujac niejest to jakaś rewelacja ale jest ok.
 
Ostatnia edycja:

walczy

New member
dxdevil napisał:
Witam
Posiadam 42PV80 od listopada kablówka SD 2-4m.Mankamentem tego tv są kolory,zbyt duży poziom koloru czerwonego.

Moim zdaniem na ustawieniach fabrycznych w trybie normalnym rzeczywiście jest zbyt duzo czerwonego. Dlatego trochę zmniejszyłem kontrast, a zamiast tego lekko zwiększyłem jaskrawość.
Najbardziej widac to na kanałach SD, na HD ustawienia producenta są OK.
 
B

burz

Guest
royalmichael napisał:
Witam, mam pytanie - jakie macie ustawienia obrazu w swoich TH37/42PV80?
Bo ja mam tak:
Kontrast na ok 80%,
Jaskrawość fabrycznie czyli 50%
Kolor tak ok 75%
Ostrość tak na 2/3 paska
Ustawienie normal:
kontrast 50
jaskrawość fabryczne 50 minus 2 punkty w lewo
kolor fabryczne 50 minus 3 punkty w lewo
Ostrość fabryczna
(oglądam z ok. 3 metrów)
Na razie "docieram", ale ustawienia są w porządku. W dzień ogląda się normalnie, w nocy (półmrok w pokoju) świeci nawet za mocno.
Co do czerni. W ciemniejszym pomieszczeniu porównywalna do mojego soniaka crt, więc naprawdę dobrze. W ciągu dnia trochę słabiej, ale też do przyjęcia. Czyli dokładnie odwrotnie niż w lcd, które "czernią" jako tako bronią się jedynie w jasnym pomieszczeniu, a im ciemniej, tym tragiczniej.

Przed odebraniem panasia wpadłem do MM w galerii łodzkiej, popatrzeć na telewizorki. Ani jednej plazmy, same lcd podkręcone na full, więc żarówy jak się patrzy. I już wiem, że wybór plazmy był najlepszą dezycją, jaką mogłem podjąć na obecnym etapie technologicznym telewizorków. Szczerze mówiąc to nie rozumiem ludzi płacących 5k zł za tv, który ma gorszy obraz niż plazma za połowe tej kwoty. Chyba, że ma to byc monitor do konsoli:)


Co do samego panasia 42pv80, którego posiadaczem jestem od wczoraj (menu serwisowe na dzień dobry: 0 godzin grania:)) :
- obraz z kablówki (vectra analog) zaskoczył mnie pozytywnie... bardzo zaskoczył.
- obraz z dvd (Denon 2901): aż chce się oglądać, choc z bliska widać, że mam kiepski kabel euro. Trzeba będzie zmienić.
- błyszcząca powierzchnia ekranu... cóż, błyszczy się i odbija mniej od mojego sony 29 crt, więc jest OK
- dźwięk: zaskoczenie pozytywne, myślałem, że będzie gorzej.
- powędrował od razu na ścienny wieszak, nic nie brzeczy. Wieszak Vogel MF-L 100 za 169 zl z MM.
- pilot: wielkość mnie nie przeraża, Denon ma większe, poza tym dziś nauczę obsługiwać nowego panasia swojego uniwersalnego dotykowca, a pilot fabryczny do szuflady.
- Nie wiem, jak mam teraz zaprosić swojego kolegę, który kupił bravię za mnóstwo pieniędzy, a jak zobaczy mojego, to się popłacze ze złości :))
 
Ostatnia edycja:

esska

New member
Panasonic 37PV80 +logo programów

Witam.Jak większość chcących kupic dobry telewizor, który ma służyc na lata, (nie stać mnie na zakup na lat kilka) mam dylemat. Pierwotnie chcieliśmy LCD, ale po przeczytaniu opini na forum zdecydujemy się chyba na plazmę. Mam nadzieje ze bedzie to dobry wybór, a zdecydowałam się na Panasonica 37PV80. Jednakże mam pytanie do expertów na tym forum:
- czy faktycznie tak jest, że przy duzym użytkowaniu wypala się logo programu? Tv bedzie w użyciu czasem i cały dzien, mąz ogląda kanały sportowe oraz tematyczne typu Discovery, obawiam sie równiez wiekszego zużycia prądu. Myslałam, że jak sie kupi taki tv nowej techniki, nie bedzie takiego problemu!
Mam kablówkę, Vectra,od niedawna nadają obraz cyfrowy.
Prosze o radę. Bedzie to faktycznie dobry wybór?
Temat plazm i lcd jest mi obcy niestety, a mnie, babie laikowi, temat ten został powierzony i muszę kupic raz a dobrze:)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ilość godzin grania na dobę, czy to będą dwie czy dwadzieścia cztery, nie ma znaczenia, jeśli ogląda się zróżnicowany materiał. Chyba, że planujecie oglądać jeden program na okrągło (występować będzie jedno logo). Lekkie rozświetlenie ekranu może występować po kilkugodzinnej emisji logo w jednym miejscu ale, moim zdaniem, jest to pomijalne. Widać takie rozświetlenia jedynie w ciemnym pomieszczeniu na ciemnym ekranie (kto po ciemku ogląda pusty ekran tv?), po przełączeniu na inny program roświetlenie po jakimś czasie ulega zniwelowaniu.

Odnośnie większego zużycia energii już się kiedyś wypowiadałem kilka razy na ten temat, tutaj i tutaj. Rachunki co do zasady powinny być większe - chyba nikt nie spodziewa się, że telewizor np. 37 cali (lcd/plazma) będzie pobierał tyle samo prądu co 21 cali (crt). A że rachunek za używanie plazmy względem telewizora lcd może być kilka złotych większy w skali miesiąca? Dla mnie również pomijalne.

Pozdrowienia!
 

adam001

New member
Witam !
wszystko co napisał kolega to prawda
u mnie ten TV ma już 300 godz. przepracowane i nic sie nie wypaliło
oczywiście nie na jednym kanale
TV chodzi około 8 godz. dziennie
a sobota i niedziela od godz. 8 rano do 22 wieczorem
na początek polecam temat "docieranie"
znajdziesz na forum
Pozdrawiam !
Adam
 

snowar

New member
iwitam

nie martw się i bierz ten tv Obraz z vectry cyfroweij nawet niezły w porównaniu z lcd mogę powiedzieć że super, prawie jak crt :) U mnie rachunek za prąd nawet zmalał ponieważ dzięki temu tv znowu poczułem radoś z oglądania telewizji iprzez to mniej chodzi prądożerny komputer :) Wypalanie nie zauważyłem ponieważ nie po to kupiłem tv aby iszukać czegoś z odległości paru centymetrów ;) Zresztą na wszystkich programach lecą reklamy eięc logo znika i wydaje mi się że nie ma tego problemu,
 

tomkow80

New member
Pytanie

Czy ktoś "grzebał" w manu serwisowym? Chodzi mi o ustawienie ekranu ( kalibracja ). Jak bliżej się przyjże to od prawej strony widać biały kontur (np. przy znakach stacji).
 

abukuba

New member
pochwale się ze właśnie zakupiłem panasonica 37 PV80 i mam nadzieje ze był to świetny zakup
jak narazie obraz jest cud miód
proszę tylko o odpowiedź: o co chodzi z tym docieraniem??czy jest obowiązkowe??jakie ustawienia powinny być na docieraniu a jakie już po ty okresie??ile to powinno trwać i wogóle pozdrawiam wszytskich
 

boogle

New member
Witam,
mam pytanie odnosnie powidokow: mam 42pv80 3 miesiace. Gdy przy wlaczonym telewizorze wylacze dekoder nki, widze dokladnie kontury ostatnio ogladanego obrazu, na przyklad moge odczytac napisy z menu telewizora. One sie zmieniaja non stop, w zaleznosci co bylo ostatnio ogladane. Rozumiem ze to normalne i plazma tak ma po prostu, czy tak? Rozuemiemtez, ze problem powstaje dopiero, gdy ktorys z tych powidoczkow zostanie mi na stale, czy tak?

teleziwor opd paczatku jest uzywany na ustawieniach ok 50%
 

slon123

New member
Auto

Posiadam 42PV80 i mam mały problem.
Nie działa mi funkcja "auto". Gdy jest ustawiona to obraz po zmianie kanału zostaje taki jaki był zapodany przez źródło i się nie zmienia.
Gdy wybiorę "auto" ręcznie to wyświetla się komunikat, że jest obraz "szeroki" i też się nic nie dzieje.
U teściów na 50Py700 "auto" działa dobrze. Czy wam działa "auto" a mój telewizor jest jakiś lewy?
Niby nie jest to wielki problem, ale przy skakaniu po kanałach ciągle muszę ręcznie zmieniać format obrazu.
Telewizję mam podłączoną poprzez tuner kablówki za pomocą kabla euro-euro. Kabel jest dobrej jakości, chyba;).

Pozdrawiam i proszę o pomoc
 

Pawel70

New member
Opcja Auto działa czasami z lekim opóźnieniem (przynajmniej u mnie) tzn. dopiero po kilkunastu sekundach telewizor potrafi przelaczyć sie w tryb pełnoekranowy tzn. zlikwidowac czarne poski na dole i górze wiec skacząc po kanałach tv nie zdązy rozpoznac formatu.

Jeśli pojawia się komunikat Szeroki to znaczy że telewizor odebrał sygnał WSS i sam przełaczył sie do trybu pełnego 16/9.Taki sygnal nadaje m.in Canal+.PolsatNews,sportowe Polsaty,Silesia i kilka innych i wtedy nie trzeba nic zmieniać po telewizor sam dopasuje format jak chciał nadawca.
 

slon123

New member
Auto

Czekam dość długo, żeby "Auto" zadziałało ale nigdy się to nie zdarzyło. U mnie wyskakuje napis "Szeroki" ale obraz i tak jest z pasami po boku lub góry. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich kanałów, część ma dobre ustawienia i nic nie musi się dopasowywać, ale w większości przypadków obraz jest z pasami z szarymi pasami z boku, a czasami są pasy z boku i jeszcze małe u góry. Telewizor sam tego nie zmienia, przynajmniej nigdy mu się nie udało.

We wspomnianym modelu 50PY700 dostosowanie zajmuje to 5 góra 10 sekund, czy w 42pv80 jest wiele dłużej?
Rozumiem, że 42pv80 ma gorszą elektronikę, ale czy to ma aż taki wpływ?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry