Panasonic seria PV80 i PV8

radosuaf

New member
Bez reklam
walczy napisał:
Nie wiem dlaczego, ale jak ustawiam na wyjściu BR 1080p, to obraz jest trochę ładniejszy niż z 720p. Biorąc pod uwagę że PV ma 768 linii w poziomie, to dziwne, ale tak jest.

A ja wiem dlaczego :). Wewnętrzny skaler w PV80 przetwarza każdy sygnał na wejściu do 1080p. Więc wysyłając sygnał 1080p z BD skalujesz tylko do rozdzielczości matrycy. Wysyłając 720p masz 1080p -> 720p -> 1080p -> rozdzielczość matrycy. Było o tym kilka stron wcześniej...
 

prezes567

New member
Pawel70 napisał:
Co do zuzycia pradu to mam od kilku dni podłaczony swój Tv 37' pod najprostszy dostępny na allegro licznik zuzycia energii który w jednej z funkcji pokazuje aktualnie pobieraną moc.Dla plazmy 37" w trybie Normal podczas typowego programu telewizyjnego wahania są zawarte w przedziale 80-180W srednio oscylując w granicach 120-130W.Dla trybu Dynamicznego czesto przekraczana jest granica 200W.
A jak włączysz na "czuwanie" to pokazuje ci 0W czy tak jak mi 40 ?? wiem ze to miernik jest malo precyzyjny i pokazuje moc bierną ale nie wiem jak jest u ciebie? pytam z ciekawości...
 

scorek

New member
tomcio1055 napisał:
pierwszy tv z kartonu nie ekspozycji mial zdarta folie z ekranu co mnie zaciekawilo wiec menu serwisowe wielkie oczy sprzedawcy a co pan robi???sprawdzilismy przebieg a tam 4680:( godzin drugi podobnie 2500:confused:godzin trzeci mial folie na ekranie i przebieg 0 wiec juz stoi u mnie :-D

No wybaczcie pytanie, ale oram i oram to forum już ponad godzinę, żeby sprawdzić jak się dostać do tego "menu serwisowego" i za cholerę nic nie znalazłem (w instrukcji drukowanej i na CD też nie ma). A to chyba w tym menu jest skarbnica wiedzy na temat m.in. czasu pracy TV lub ilości odpaleń...
pomóżcie proszę... podpowiedzcie sierotce i analfabecie technicznemu, który kilka dni temu zanabył 42PV80 :p
Z góry dziękuję
 

exmister

New member
moi rodzice planuja zakup plazmy glownie w celu ogladania kablowki. dzis mama byla w sklepie ogladac te plazmy i zwrocila uwage, ze na plazmie widac na matrycy czarna siateczke czego lcd nie maja. jak jej to wytlumaczyc, ze to w niczym nie przeszkadza bo juz koncza mi sie argumenty :p
 

Pawel70

New member
prezes567 napisał:
A jak włączysz na "czuwanie" to pokazuje ci 0W czy tak jak mi 40 ?? wiem ze to miernik jest malo precyzyjny i pokazuje moc bierną ale nie wiem jak jest u ciebie? pytam z ciekawości...

Na czuwaniu pokazuje 0,5 - 1W.Zera nie moze pokazywać bo przecież telewizor jakiś prąd czerpie w stanie standby.
 

comag

New member
No wybaczcie pytanie, ale oram i oram to forum już ponad godzinę, żeby sprawdzić jak się dostać do tego "menu serwisowego" i za cholerę nic nie znalazłem (w instrukcji drukowanej i na CD też nie ma). A to chyba w tym menu jest skarbnica wiedzy na temat m.in. czasu pracy TV lub ilości odpaleń...
pomóżcie proszę... podpowiedzcie sierotce i analfabecie technicznemu, który kilka dni temu zanabył 42PV80 :p
Z góry dziękuję

Naciskamy jednocześnie F (na tv) oraz -/V (na tv) oraz 3 x 0 (na pilocie) wyjście z menu exit.
 
Ostatnia edycja:

bialy-murzyn

New member
exmister napisał:
moi rodzice planuja zakup plazmy glownie w celu ogladania kablowki. dzis mama byla w sklepie ogladac te plazmy i zwrocila uwage, ze na plazmie widac na matrycy czarna siateczke czego lcd nie maja. jak jej to wytlumaczyc, ze to w niczym nie przeszkadza bo juz koncza mi sie argumenty :p

nic prostszego:
o bledzie jaki popełniliście podczas zakupu dowiecie się po wizycie u sasiada majacego Panasonika pv80 : >
 

kertoip_77

New member
Witam wczoraj dołączyłem do wielkiego grona posiadaczy panasa 42 PV80PA, zastanawiałem się na PY ale jak już ktoś wcześniej zauważył jak na dzień dzisiejszy szkoda przepłacać :). Mam nadzieje, że zakup 13(wtorek) dnia miesiąca nie okaże się ... :). Dziś pobiegnę do Cyfry+ aby sprawić sobie jakis dekoderek bo zonka juz se piekli :) seriale czekają. Przed zapem miałem mozliwość sprawdzenia w menu servisowym czas pracy urzadzenia 00, u mnie jak narazie również 00 oglądalism na nim tylko foty jak dla mnie rewelacja (wejście SD w TV).
Tansportowałem go w Passacie więc musiał leżeć i nic mu sie nie stało !!! A przejechałm koło 100 km.
Pozdawiam wszystkich forumowiczów.
 

damien5

New member
Witam! Jestem posiadaczem Panasonic TH-37PV80 i z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim wyrażającym opinie w tym wątku ponieważ to głównie za ich radą postanowiłem kupić ten telewizor.
Piszę, ponieważ mam pytanie - do telewizora, przez kabel HDMI, mam podłączony odtwarzacz DVD Pioneer DV-410V, rozdzielczość ustawiłem na 1920x1080p. Niepokoi mnie pewna sprawa. Otóż, na całym ekranie, tylko przy tej rozdzielczości, migają gdzieniegdzie białe punkciki (coś w rodzaju minimalnych zakłóceń). Widać to przede wszystkim na ekranie przy wyłączonym filmie (jedynie napis Pioneer na środku), na paskach z boku filmu oraz przy 'ciemnych' scenach. Są to pojedyncze, pojawiające się i znikające, białe punkty, jest ich bardzo niewiele ale martwi mnie czemu tak się dzieje. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady.
 
Ostatnia edycja:

biba1958

New member
Auto aspect a dekoder HD UPC

Witam,

jak to sie dzieje, ze jak puszczam z UPC sygnał analogowy, to telewizorek PV80 po ustawie aspektu na auto, wzglednie ladnie dopasowuje program, a jak sygnal idzie z dekodera HD UPC po hdmi, to juz jest doopa blada.

Jeszcze jeden temat do przemyslen. Dlaczego zmienia sie format - Polsat News (na marginesie, zeby wszyscy tak dawali synał w SD!) z analoga na ustawieniu 4:3 widac, ze jest 16:9. Natomiast, gdy na jest puszczany z HD przez hdmi, to na ustawieniu 4:3 nie ma juz 16:9, a ludziska mają gęby wyciągnięte, jak pani Frauł na Władcach Much :)

I na koniec: czy ktos podłączał wzmacha Pioneera VSX-817 by mieć menu ekranowe wzmacha na telwizorku (setup, mapa plików USB) itp. Bo mnie się jakoś nie udaje uzyskać owego menu :-(

Thx za porady.

Pozd.
Biba
 

royalmichael

New member
Witam, mam pytanie - jakie macie ustawienia obrazu w swoich TH37/42PV80?
Bo ja mam tak:
Kontrast na ok 80%,
Jaskrawość fabrycznie czyli 50%
Kolor tak ok 75%
Ostrość tak na 2/3 paska
I nie zadowala mnie czerń, widać to szczególnie gdy np wcisnę AV żeby wybrać wejście i obraz jest cały "czarny"
Mam pytanie - jakie Wy macie ustawienia TV? I czy częsta regulacja tych pasków powoduje jakieś pogorszenie obrazu? Kiedyś jak zjechałem kolor maksymalnie w lewo (był czarno-biały) a potem przywróciłem do poprzedniego stanu to się obraz znacząco pogorszył. Nie wiem czy dalej to trwa, być może już się przyzwyczaiłem:???: Jak to jest?
 

alexstan

New member
royalmichael napisał:
Witam, mam pytanie - jakie macie ustawienia obrazu w swoich TH37/42PV80?
Bo ja mam tak:
Kontrast na ok 80%,
Jaskrawość fabrycznie czyli 50%
Kolor tak ok 75%
Ostrość tak na 2/3 paska
I nie zadowala mnie czerń, widać to szczególnie gdy np wcisnę AV żeby wybrać wejście i obraz jest cały "czarny"
Mam pytanie - jakie Wy macie ustawienia TV? I czy częsta regulacja tych pasków powoduje jakieś pogorszenie obrazu? Kiedyś jak zjechałem kolor maksymalnie w lewo (był czarno-biały) a potem przywróciłem do poprzedniego stanu to się obraz znacząco pogorszył. Nie wiem czy dalej to trwa, być może już się przyzwyczaiłem:???: Jak to jest?
Thx za porady
 

motobartcompany

New member
damien5 napisał:
Niepokoi mnie pewna sprawa. Otóż, na całym ekranie, tylko przy tej rozdzielczości, migają gdzieniegdzie białe punkciki (coś w rodzaju minimalnych zakłóceń). Widać to przede wszystkim na ekranie przy wyłączonym filmie (jedynie napis Pioneer na środku), na paskach z boku filmu oraz przy 'ciemnych' scenach. Są to pojedyncze, pojawiające się i znikające, białe punkty, jest ich bardzo niewiele ale martwi mnie czemu tak się dzieje. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady.
Normalna sprawa zmniejsz jasność.
Zrób tak:
Daj stop klatkę tak żebyś widział cały czas te białe punkciki. Jasność zmniejszaj po jednym oczku. Może tak być że jedno oczko dasz wstecz i kropek nie będzie. W trybie kinowym jest większy parametr jasności.

royalmichael napisał:
Witam, mam pytanie - jakie macie ustawienia obrazu w swoich TH37/42PV80?
Bo ja mam tak:
Kontrast na ok 80%,
Jaskrawość fabrycznie czyli 50%
Kolor tak ok 75%
Ostrość tak na 2/3 paska
I nie zadowala mnie czerń, widać to szczególnie gdy np wcisnę AV żeby wybrać wejście i obraz jest cały "czarny"
Mam pytanie - jakie Wy macie ustawienia TV?

Ja miałem zupełnie inaczej ustawiony obraz. Ty masz zbyt dużo koloru i kontrastu.
Poprawna kalibracja to obraz kinowy i ustawienia takie jak tu
http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TH42PX80/Settings/

Dla mnie obraz był trochę za blady.
Ustawiłem tak:
Tryb obrazu:normalny
Kontrast -4 oczka w prawo
Jaskrawość - 2 oczka w lewo
Kolor -4 oczka w lewo
Ostrość- bez zmian
Temp kolorów- normalny
 

Pawel70

New member
Trudno znaleźć jakieś uniwersalne ustawienia.U każdego z nas tv pracuje w innych warunkach oświetleniowych a i każdy ma inny gust co do jakości obrazu.Ja np. nie akceptuje innego ustawienia kolorów jak Zimny bo taki mi najbardziej odpowiada.
Ja używam trybu Normalnego z leciutkimi modyfikacjami.

Jak ktoś się chce pobawić w kalibrację to kilka lat temu ukazała się płyta DVD o nazwie Kalibrator.Była chyba dołączona do jakiegoś pisma Kino Domowe czy coś w tym stylu.W sumie była przeznaczona do telewizorów crt bo takie wtedy królowały ale do plazmy czy lcd też się chyba nadaje.
 

prezes567

New member
Pawel70 napisał:
Na czuwaniu pokazuje 0,5 - 1W.Zera nie moze pokazywać bo przecież telewizor jakiś prąd czerpie w stanie standby.

Czy możesz wkleić linka do tego miernika z allegro który zakupiłeś ( jesli juz ich nie ma to podaj producenta )? tez bym chcial taki kupić bo ja zakupiłem firmy VELLEMAN za ok 50 zł i pokazuje moc pewnie bierną i czynną . A z tego co piszesz masz właśnie miernik jakiego szukałem...
 

Pawel70

New member
Ten miernik mam pożyczony ale to jest coś takiego.

To jest robione dla Lidla i ponoć czasami można go tam dostać.Sam czekam na okazję bo cena powyżej trochę za wysoka;)
 
Do góry