Panasonic seria PV80 i PV8

pete2

New member
klaklanbej, w moim 37PV80 papierowa instrukcja była skrócona a szczegółowa na CD, naklejek na ramce żadnych - tylko folia ochronna, więc w twoim jest coś nie tak chyba.
 

klaklanbej

New member
No to już sam nie wiem. Ciekawe czy w panasonic polska coś mi powiedzą czy mnie odeślą do media markt... a tamci najwyżej dadzą mi płytkę i tyle z tego będzie. Najbardziej martwi mnie czy aby mój TV jest pełnowartościowy, choć tak jak wspomniałem nie miał włączeń i wszystko chodzi jak należy.

rozkładam ręce........ :(
 

GTT

New member
klaklanbej - głowa do góry! To tylko chwilowy stres poporodowy ;)
Z Twoją plazmą jest wszystko OK, ciesz się życiem i pięknym obrazem! Żeby zająć głowę poczytaj o docieraniu i temu się poświęć, ale znowu - bez przesady :)
Powodzenia :grin:
 

klaklanbej

New member
GTT dzięki za słowa otuchy :))
TV dociera się jak należy, tym akurat się nie martwię , żadnych powidoków ani zielonych duchów nie dostrzegam, mimo to jak za coś płacę to lubię mieć pewność że nie padłem ofiarą jakiegoś wała (w tym wypadku ze strony mediamarkt)
I obawiam się że dopóki nie dowiem sie o co w tym chodzi - nie zaznam spokoju...
 

Storm

New member
Cdn

Tak w przeciwieństwie do całej zachodniej europy plus Czechy i Litwa gdzie rządy szanują pieniądze obywateli ( miliony sprzedanych TV z tunerem cyfrowym) jest standard DVB-T w mpeg2 natomiast u nas lepiej dać zarobić macherom i będzie mpeg4. Polak zawsze musi być mądrzejszy od reszty świata. Jeżeli TV ma slot na moduł CI przez gniazdo PCIMA to będzie można dekodować mpeg4 do mpeg2. Najśmieszniejsze jest to że w testach Polsat i TVN nadawał w mpeg2 i obraz był dużo lepszy do TVP1 nadawanego w mpeg4.
 

snowar

New member
hmm ja osobiście się zastanawiam ile osób mając taki tv będzie podłączało antenę dachową.Przecież i tak większość posiada jakiś tuner. Przecież teraz nawet enke na karte można kupić :D Dlatego moim zdaniem nie jest ważne czy tv ma tuner cyfrowy czy nie. Trzeba poczekać aż na 100% będzie wiadomo jaki standard przyjmą nasi "spece" ;) Starsze osoby czy mniej zamożne i tak pewnie będą wolały zakupić jakąś przystawkę a nie nowy telewizor. Zresztą kupując pv80 brałem z pełną swiadomością że do anteny dachowej nigdy nie wrócę :D
 

poldek46

New member
Witam niewiem czy to juz było ale niemogłem znalesc mam 42pv80 podłaczyłem do niego dvd pionner 393 obraz przez componenta i zonk obraz jest a głosu nie ma kombinowałem z ustawieniami i nic niewiem co robic help
 

wtykacz

New member
Przeciez component przesyla tylko obraz, dzwiek musisz zapodac osobnym przewodem.

Wyjscie Audio L/P z dvd
 
Ostatnia edycja:

magister92

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, szanownych forumowiczów. W Auchan pojawił się w sprzedaży model TH-42PX8 z tunerem dvb za 2000zł , czy ta plazma posiada taka samą matryce i parametry co PV80 ,i czy różni się tylko ilością hdmi i brakiem slotu na karty?
Co wybrać PX8 ,czy dołożyć i zakupić PV80?
 

pete2

New member
Tak się zastanawiałem, serwis zabrał mojego pv80 (cykanie - dlaczego nie robili na miejscu?), na pewno go włączą żeby sprawdzić co się z nim dzieje, jeśli będą długo szukać usterki na włączonym tv to czy dbają o to żeby nie wypalić jakiegoś loga czy maja to gdzieś?
 

aldam

New member
wieszak

Pytanie do tych, którzy powiesili TV na wieszaku.
Jaka zachowaliście odległość TV od ściany?
Jaki polecacie wieszak do 42”?
 

rekrut_old

New member
m_lesiu napisał:
.........1. "konflikt" wejść HDMI i sygnału analogowego po kablu antenowym.
Dopóki sygnał po HDMI nie jest dostarczany do telewizora (czyli TV jest wykryty przez PC, ale w sterownikach ustawiony jest tylko pojedynczy monitor) - nie mam problemów z wyszukiwaniem i oglądaniem kanałów kablówki.
Wystarczy jednak że puszczę sygnał z PC (klonowanie, DualView itp.) i przy ponownym wyłączeniu/włączeniu, TV w magiczny sposób gubi praktycznie wszystkie kanały z kablówki (z ponad 60 znajduje maksymalnie 5-7. Na reszcie jest po prostu standardowy szum jak przy braku sygnału).
W PC przełączam znowu tryb na pojedynczy monitor (czyli programowo "wyłączam" TV), wył./wł. TV i voila - wszystkie kanały są z powrotem dostępne.
Znajomy (42PV80) ma ten sam problem, natomiast zarówno na infolinii Panasonic Polska oraz w dwóch krakowskich serwisach (Aster oraz Master Service) nigdy o takim czymś nie słyszeli.
...........

Witam

Zainteresowałem się tym problem bo pamiętam że u mnie "było i jest" to samo - tylko od miesiąca posiadam dekoder który to jest podłączony do TV i teraz już nie ma problemu ( ale jedno raczej jest pewne - czegoś takiego nie powinno być ). Przełączam się miedzy AV TV HDMI PC i nic się teraz nie dzieje. Ale jako ktoś wcześniej napisał na forum lepiej być pewnym że posiada się dobry sprzęt - poza tym nie kosztował on 2 zł, więc zadzwoniłem do konsultanta z panasonic.pl on podał mi numer do serwisu w łodzi. Zadzwoniłem dzisiaj i rozmawiałem z technikiem, i on powiedział mi żebym jeszcze poobserwował czy coś takiego się dziej nawet gdy nie jest podłączony kabel z komputera DVI - HDMI i czy gubi kanały nawet po 5 minutowym przełączeniu obrazu z komputera czy musi upłynąć kilka godzin - wiec dzisiaj tak zrobię zanotuje co zaobserwuje i mam znów zadzwonić.

Technik na koniec rozmowy powiedział mi żeby raczej szykował się na oddanie TV do serwisu :???: bo takiego czegoś nie powinno być.
 

PaweleS

New member
Mam pytanie.
Dziś mija 28 dzień od momentu zabrania TV przez serwis do naprawy.(w sumie to nawet o 1 dzień więcej a liczy się od dnia następnego).Na początku i jeszcze w ubiegłym tygodniu dzwoniłem w sprawie telewizora dwa razy w tygodniu.Ciągle zasłaniali sie brakiem części.
Czy jutro (bez żadnego telefonu do serwisu) mogę wystapić do Panasonica o wymianę TV na nowy?
Czy może mam obowiązek wykonania po raz kolejny telefonu do serwisu i ewentualnie pojechania po niego do innego miasta (50 km) jeśli jest nareperowany?
Czy już samo nie dostarczenie TV naprawionego w okresie przewidzianym przez gwarancje (28 dni) skutkuje mozliwością jego wymiany albo co by było lepsze zwrotem gotówki?
Czy serwis i Panasonic Polska nie powinien wykazać się odrobiną troski o klienta?
W sumie mój TV ma nieco ponad 3 miesiące z tego około 1 miesiąc przeleżał w serwisie.
Ta wymiana niewiele mi daje ,może poza tym ,że istnieje jakaś szansa ,że TV nie będzie "grzebany" i może bęzie to lepszy egzmeplarz.
Użytkowałem go nieco ponad 2 miesiące.W tym momencie ceny sporo spadły.Dodatkowo zarówno serwis jaki Panasonic Polska wg. mnie nie zachowywały się jak należy.
Do tego ta reklama Panasonica "..każda chwila ma znaczenie..." w moim przypadku niesamowicie drażniąca.
 

Ariakan

New member
Witam,
mam pytanko o PV80, kupiony kilka dni temu.
Czy to normalne że jak chcę włączyć TV pilotem kiedy jest na standbye'u to muszę przytrzymać przycisk na pilocie około sekundy a nie wystarczy nacisnąć ? Przez ten czas dioda na TV miga.

z góry dzięki za odpowiedź.

A.
 

klaklanbej

New member
Ariakan, dokładnie tak jest, trzeba przytrzymać przez chwilkę. Może to trochę drażniące, ale wyklucza możliwość przypadkowego włączenia TV.

Tak już ten tyo ma :)
 
Do góry