Panasonic seria PV80 i PV8

kaktus77

New member
Jakieś dwa tygodnie temu wspominałem, że Media Markt przysłał mi nowy telewizor w miejsce wcześniejszego używanego.
Po napisaniu maila do Panasonic Polska do dziś dnia nie dostałem żadnej odpowiedzi, czy mój "inny" pilot bez klapki jest prawidłowy i co z polską instrukcją obsługi. Jak widać wysoki standard produktu ma się nijak do poziomu obsługi przez polski serwis. Szkoda... pozostaje niesmak...
Poza tym wszystko jest super. Telewizorek działa aż miło. Sygnał HD jest tak ostry, że aż się nie chce oglądać zwykłej TV.
Jeden z użytkowników wspominał coś o hałasowaniu TV po wyłączeniu. U mnie tego nie ma - na 100% nadaje się to do reklamacji.
Ja z kolei muszę zareklamować mój dekoder do Cyfry, bo ma kłopoty z nagrywaniem, a trafienie pilotem wymaga anielskiej cierpliwości.
 

MarioF117

New member
sygnał

Witam serdecznie,
po przejrzeniu setek stron opinii na różnych forach zdecydowałem się na zakup TH-37PV80. Cena i opiniie niezwykle optymistyczne ale jest jedno ale na które nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, albo je przeoczyłem.
Jak wiadomo planowana jest zmiana sygnału TV. Nie wiem dokładnie jak? gdzie? kiedy? ale słyszałem, że starsze telewizory(kineskopowe) z tym sygnałem sobie nie poradzą ale nie mam pewności czy te nowe a wszczególności ten Panasonic będzie działał poprawnie i nie będę musił dokupować jakiś dekderów i innych rzeczy.
 

klaklanbej

New member
Kaktus 77 - miałem ten sam problem co Ty. Kupiłem w MM i dostałem instrukcję od innego modelu w j. angielskim plus pilot również inny - bez klapki. Pojechałem do MM i od ręki mi wymienili pilota na ten odpowiedni i dostałem także polską, właściwą do tego modelu instrukcję. Sugeruję zrobić to samo, tamten pilot co prawdą lepiej odbijał sygnał (mniej celowania), ale nie miał guzika od kart SD, czy na przykład od surround...
 

dawideo

New member
darzur napisał:
Tak, planowane jest przejście na DVB-T i PV80 też sobie z nim nie poradzi. Z tego co wiem to PX80 ma tuner DVB-T.
Czyli mam rozumieć że jak ktośsobie kupic coś z serii PV, Py, to nie będzie mógł za jakiś czas oglądać TV??? Kiedy ma to wejść bo planuje zakup Py 80, ale nie chciałbym zmieniać za rok TV z powodu jednego wejścia:/
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nie. Będzie mógł oglądać TV. Już teraz może się zaopatrzyć np. w dekoder jakiejś platformy satelitarnej (np. "n") i korzystać z niego po wprowadzeniu DVB-T. A w przyszłości, jeśli ktoś koniecznie będzie chciał oglądać programy nadawane w DVB-T to będzie można nabyć dekoder DVB-T.

Pozdrowienia!
 

Capoeirista

New member
Z tego, co czytałem w testach, wbudowane w telewizory tunery cyfrowe są z zasady kiepskiej jakości i nie ma sensu zawracać sobie nimi głowy. Jak już ktoś kupuje telewizor za ponad 2000 zł to niech nie żałuje kolejnych 100 zł na tuner stacjonarny (od tylu się zaczynają), bo i tak jakość odbioru będzie na nim lepsza.

I dla ścisłości: to, że telewizor nie ma wbudowanego tunera jest normalną rzeczą. Można będzie na nim spokojnie odbierać telewizję cyfrową po zainwestowaniu w dodatkowy tuner. Co się tyczy jakości odbioru, lepiej kupić tańszy model telewizora i oddzielny tuner stacjonarny niż droższy telewizor z tunerem wbudowanym.
 

Storm

New member
Bez ściemy !!!

Kolego na zachodzie nikt już nie sprzedaję TV bez tunera DV3 po prostu tam to już jest standard. Nikt takiego TV po prostu już by nie kupił !!! I nie pisz takich rzeczy, że tuner wbudowany w TV jest słabej jakości. Nie wiem skąd masz takie informacje myślę że to są twoje własne wymysły. A wracając do seri PV8 czy 80 w Niemczech tych modeli już nie ma w sprzedaży :D
 

and2000

New member
Większość ma wbudowany tuner-dekoder to prawda- ale większość MPEG-2. W Polsce najprawdopodobniej będzie MPEG-4. Więc u nas będzie potrzeba wymiany tunera (jeżeli w TV jest taka możliwość- chyba niektóre Sony) lub zainstalowanie "przystawki" MPEG-4 lub dekoder stacjonarny, których w tej chwili jeszcze wielu nie ma. Jeśli się mylę- proszę o korektę. Patrz: www_pl.wikipedia.org/wiki/DVB-T
 
Ostatnia edycja:

nashaden

New member
aniolm napisał:
Pytanie do uzytkownikow PV80 , ktorzy docieranie maja juz za soba.

NA jakich ustawieniach obrazu ogladacie swoje PVki ?

Ja kontrast ok 50 %, jasnosc ok 40% , kolor ok 40%, ostrosc tak ok 70 %.

I tak juz zostanie pewnie. Jasniej juz wali po oczach.
Ja korzystam z takich ustawień (względem domyślnych):
Tryb: Kinowy
Kontrast: dwa kliknięcia w lewo
Jasność: jedno kliknięcie w lewo
Kolor: trzy kliknięcia w prawo
Ostrość: jedno kliknięcie w lewo
Balans bieli: ciepły
Sterowanie kolorami: wyłączony
P-NR: wyłączony
Tryb oszczędności: wyłączony
Panel boczny: max
Powierzchnia obrazu: włączony

Więcej o tych ustawieniach tutaj: http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TH42PX80/Settings/

Ktoś może mi zarzucić, że nie każdemu mogą pasować te sugerowane ustawienia, zgadzam się - nie każdemu, ale mi pasują.
 
Ostatnia edycja:

macieque72

New member
Pv/px

A czy seria PV była w ogóle dostępna w Niemczech?
Oczywiście, że PV to nie to samo co PX. Wiemy o tym :D
Równie dobrze można szukać serii PX na naszej stronie panasonic.pl i twierdzić, że już jej nie ma w sprzedaży.
 

qwert

New member
"Równie dobrze można szukać serii PX na naszej stronie panasonic.pl i twierdzić, że już jej nie ma w sprzedaży"

Dokładnie

PX różnią się tym że mają tuner Dvb-t i seria 8 jest tak samo dostępna jak i u nas.Powiedziałeś że PV8/80 wycofali , przecież to są modele na Polskę i ich odpowiedniki PX są na oficjalnej stronie niemieckiej i sklepach internetowych.

Plazma z tunerem tv TH-42PX80E jest niczym innym jak naszym TH-42PV80P bez tunera. Czyli są dalej w sprzedaży w niemczech. 9 serii jeszcze nie mają w sklepach.
Podałem ci model panasonica z oficjalenej strony nie tureckiej.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Cyfra PVR

Witajcie

Od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem 42PV80.
Pytanie do posiadaczy Cyfry PVR lub 6201 - jakim kablem macie podpiety tuner do TV - component czy hdmi i jakim uzyskamy lepszy efekt zarowno skalownaia (o ile ma to znaczenie) jak i obrazu. Jeszcze jak macie w tunerze ustawiony 720p czy 1080i - mnie osobiscie wydaje sie ze 720 lepiej wyglada.
 

albert438

New member
37pv80 czy 42pv80

Kupno nowego TV na dniach. Zastanawiam sie tylko, czy brac Panasonica 37" czy 42''. TV będę oglądał z odległości 2,5 do 4 metrów. Sygnał to n-telewizja po HDMI. Czy na slabszych programach typu TVP bedzie znaczne pogorszenie obrazu na 42" niz na 37". Przyznam ze lubie ogladac dobry jakosciowo obraz. Do tej pory miałem 21" CRT i tam obraz był bardzo bardzo czysciutki.
 

klaklanbej

New member
Hmm, od tygodnia posiadam PV80PA kupiony w mediamarkt (raty 0%). Pisałem już wcześniej, ze dostałem pilota od innego modelu i angielską instrukcję (wymienili w media bez problemów).
Czytam sobie jednak cały ten wątek i mam dwa pytania:
1. czy powinna być razem z TV instrukcja na CD? dostałem tylko papierową i nie wiem czy nie skróconą... innej nie widziałem więc nie wiem..
2. licznik miał jedno włączenie i kilkadziesiąt sekund dosłownie przebiegu (choć mogło to być równie dobrze moje włączenie o którym zapomniałem..), wszystko ładnie zapakowane, mimo to nie miałem żadnych naklejek o których było wcześniej pisane (poza folią oczywiście na ramce).
3. co do końcówki PA nie pytam, wyczytałem, że nie ma żadnej różnicy - chyba, że czegoś nie doczytałem?

Czy mój egzemplarz jest w 100% ok mimo tych dwóch braków (brak instrukcji na CD, brak naklejek i końcówka PA)?
Co do obrazu nie mam zastrzeżeń, wszystko pięknie chodzi.

Będę bardzo wdzięczny za informacje!! Pzdr
 
Do góry