Panasonic seria PV80 i PV8

Tonio

New member
Wczoraj kolega zadał mi pytanie czy przy przełączaniu kanałów na "N"ce za każdym razem panas pokazuje w jakiej rozdzielczości prezentuje dany program.Zaskoczył mnie...pokazuje ale tylko w momęcie załączenia AV_HDMI1...Pózniej już nie ,chyba ze sie myle.Z tymi rozdzielczosciami to nie bardzo jarze...Yamaha 1700dvd jest podskalowana na 1080p i niezdarzyło mi sie abym musiał to zmienić.Panas pokazuje filmy jak najbardziej potrafi i z wiekszej odległosci nie widze sensu zmieniac.Natomiast przeprosiłem mojego VHSa Sony i zadałem mu Star Wars na Plazmie...szału nie było ale Panowie i Panie łza w oku stanęła i nie myślałem zmieniać rozdzielczości...zresztą nie miał bym jak.:eek:k:
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Raschey napisał:
Ktoś coś wymyślił z tymi rozdzielczościami?
Ja wymyśliłem aczkolwiek jedynie teoretycznie, bo nie mam możliwości sprawdzenia. Chyba, że podjedziesz do mnie z lapkiem ;) - kabel dvi-hdmi mam.

Jeżeli połączenie ma być po HDMI to chyba i tak w twoich rozważaniach pojawiają się niekompatybilne rozdzielczości (tak myślę, ale mogę się mylić). W tym modelu telewizora poprzez HDMI można podać następujące typy sygnału:
525 (480) / 60i
525 (480) / 60p
625 (576) / 50i
625 (576) / 50p
750 (720) / 60p
750 (720) / 50p
1,125 (1,080) / 60i
1,125 (1,080) / 50i
1,125 (1,080) / 60p
1,125 (1,080) / 50p
1,125 (1,080) / 24p

I teraz weź dla przykładu sygnał 720p - jego definicja to rozdzielczość 1280x720 punktów tak więc tak czy siak telewizor będzie musiał ją przeskalować do rozdzielczości natywnej swego wyświetlacza. Jak sądzę, w przypadku 37pv80 to skalowanie będzie wykonywane jedynie w poziomie (1280 punktów obrazu do 1024 punktów rozdzielczości poziomej matrycy) a w przypadku 42pv80 oprócz przeskalowania w poziomie dojdzie przeskalowanie obrazu w pionie (720 punktów obrazu do 768 punktów rozdzielczości poziomej matrycy).

Myślę, że jeżeli zamierzałbyś siedzieć przy ekranie z lupą to może udałoby się dostrzec jakąś utratę jakości czy inny defekt obrazu ale na takim poziomie równie dobrze utratę jakości może wprowadzić algorytm kompresji materiału filmowego.

W każdym razie jeśli masz komputery z wyjściami dvi lub hdmi to powinieneś według mnie szukać rozdzielczości zgodnych z przyjmowanymi przez pv80. Ale i tak nie masz gwarancji, że to zadziała - instrukcja podaje: "Niektóre modele PC nie mogą być podłączone do tego telewizora" ;) Najlepiej zatem wziąć lapka pod pachę, kabel do kieszeni i jazda szukać TV do podłączenia :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Raschey napisał:
Reklamy są tak robione że ta funkcja nic nie daje.Mam LCD Sony z tą funkcją i nic nie daje.


Hmm to coś kiepski ten soniak, mój stary LG z tą funkcją bardzo przyzwoicie sobie radził z różnicą w głośności reklamy/program ;)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Jak? Kablem mini-jack -> 2x chinch (phone out <zielony> -> audio in <biały> i <czerwony>). Jak będzie brzmieć - ano jak z głośników TV, czyli marnie :).
 

afroeuro

New member
Czy przy obecnym stanie wiedzy, a także przewidywań w jakim kierunku zmierza TV cyfrowa z nadajników naziemnych telewizor wyposażony w tuner MPEG 2 to:

1. Dobry krok w przyszłość?
2. MPEG 2 to nieprzydatny balast?

Czyli krócej - brać PX80 czy PV80?

(krótkie uzasadnienie sugerowanego rozwiązania mile widziane)

Pozdrawiam Załogę HDTV :)
 

muniek66

New member
mar_maz napisał:
Przepraszam, że ciągnę temat buczenia plazm ale mam jeszcze jedno pytanie.

Czy ktoś reklamował buczącą plazmę ?

Interesuje mnie czy serwis przyjął reklamację i ile serwisowi zajęła naprawa ?
Jaki był efekt naprawy ?
Może naprawili na miejscu ?

Interesują mnie wszelkie szczegóły.


Ja zuwazylem buczenie plazmy ale to jest chyba normalne. Wkoncu to sprzęt elektroniczny i musi być słychać prace układów. U mnie slychac bardziej bzyczenie ale to tylko przy wylaczonym glosie i przylozeniu ucha do tylnej obudowy. Bez przykladania ucha nic nie slychac. Mysle ze to normalne. Chyba ze slychac "buczenie" z odleglosci z ktorej sie oglada no to juz jest cos nie tak. A jak to u was wyglada, czy zeczywiscie niektore modele maja taka wade??

P.S Musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony z tego ze wybralem plazme a nie Lcd ( pomimo moich wielu videofilskich narzekan na obraz). Dopiero po obejrzeniu w akcji Lcd-kow i poruwnaniu z panasem na transmisji z olimpiady w Rtv Euro zauwazylem ta ogromna roznice. Na Lcd sie nie da ogladac sportu !!!
 

kacy21

Member
ArtS007 napisał:
Tuner MPEG2 nie będzie u nas działał. Podobno oficjalnie już zatwierdzono MPEG4.

ArtS :)
Widzę Arts, że jesteś "zagorzałym" przeciwnikiem PX80, bo czytam już kolejny Twój post, w który jestes przeciwny, niechętny, odradzasz itd.... ten telewizor.Ja na ten przykład jestem zdania, że od przybytku głowa nie boli, tym bardziej, że można PX80 nabyć taniej niż PV80.Rzeczywiście zatwierdzono standard MPEG4 w Polsce, ale nie oznacza to, że z pewnością nie będzie można wykorzystać tunera DVB-T w tym telewizorze.Są przecież moduły NP4 firmy neotion, które pozwalają zdekodować sygnał MPEG4 w tunerze MPEG2.Wprawdzie ktoś próbował (tak wyczytałem na forum) i na chwilę obecną to nie działa ale na stronie producenta w/w modułów napisano, że w tym roku ma sie pojawić moduł NP5, który byc może będzie działał i to nie tylko, jak obecne wersje, pozwoli odebrać MPEG4 na PX80 w SD ale także w HD.Możliwe też, że Panasonic poprawi oprogramowanie telewizora i będzie ok.Zresztą nasi sąsiedzi Niemcy i Czesi używają MPEG2 i mieszkający niedaleko granic mogą sobie z PX80 w pełni korzystać.Sam jestem w takiej komfortowej sytuacji , że mieszkam prawie na styku trzech granic i 12 niemieckich programów bez problemu odbieram.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
kacy21 napisał:
Widzę Arts, że jesteś "zagorzałym" przeciwnikiem PX80
Ja nie jestem przeciwnikiem tego telewizora, gdyż to taki sam telewizor, jak PV80. Ja mam spore wątpliwości co do uprawnień gwarancyjnych na ten telewizor. To wszystko.

A co do modułów MPEG4, to sam widzisz, że jak na razie nie działają, a może będą działać? Kto wie. Może tak, może nie. Jeśli ktoś pyta, czy mu się tuner w tym telewizrze przyda, odpowiadam zgodnie z prawdą, że raczej nie.

Jak doczekamy się działającego modułu CI, to pogadamy.

ArtS :)
 

covent

New member
Witam serdecznie - mam pytanie (bez cienia zośliwości) chyba głównie do Kikiego:

Dlaczego w Twoim sklepie TH-37PV80 kosztuje prawie 3700 gdzie ten telewizor w sieci ( i nie tylko) można dostać za niemal 1000 pln mniej??

To czysta ciekawość i dlatego pytam - może czegoś tu po prostu nie łapię:)
 

2_D

New member
ArtS007 napisał:
Ja nie jestem przeciwnikiem tego telewizora, gdyż to taki sam telewizor, jak PV80. Ja mam spore wątpliwości co do uprawnień gwarancyjnych na ten telewizor. To wszystko.
Czy ktos miał problemy z realizacja naprawy gwarancyjnej PX'a ?
 

zsoi3

New member
Bez reklam
Odnosnie slynnej kraty - dostałem dzisiaj ze skelpu internetowego 42pv80 (notabene za cenę ponizej 2800 zlotych, transport firmowy, z wniesieniem). Od razu sprawdzilem ta krate - mam bardzo nasloneczniony pokoj, zwinalem zaluzje, popatrzylem pod katem aby jasne okna bylo w ekranie widoczne. Efekt - NIE WIDZE tej kraty (a wiem jaka wyglada bo bylo zdjecia na forum).

Nie wiem od czego to zalezy - w kazdym badz razie moj egemplarz nie ma tego zjawiska.

Druga rzecz - to co mnie zaciekawilo to calkowity brak naklejek jakie widzi sie po prawej stronie na egzemplarzach w sklepach. Ale sam TV jest "nieśmigany" zupelnie - stan licznika w menu serwisowym zerowy, wszystko czyste, bez sladow uzywania, oryginalnie zapakowane, etc... Rozumiem, ze jakies zrodlo tego TV po prostu nie nakleja tych naklejek (np. producent)?

Fajny telewizorek :)
 

wejher

New member
Ustawienia TV

Witam wszystkich użytkowników tego fajnego telewizorka :D jestem jego użytkownikiem od kilku dni i nie moge rozgryść ustawien obrazu kontrast,kolor ..... a mianowicie czy w/w nastawienia maja wpływ na zaprogramowane nastawy eco, norma...... Pewno mają ale jakoś dziwnie w poszczególnych nastawch są podobnie podciągniętę słupki (znaczy sie ja tak mam) a obraz jest całkowicie inny o co tu chodzi ? Moze mi to ktos wytłumaczyć.
 

marq81

New member
Proszę bez potrzeby nie cytować długich wypowiedzi. ArtS :)

tez kupilem tego TVika pare dni temu,efektu kraty nie posiadam i co mnie uspokoilo po przeczytaniu tego posta... naklejek tez nie bylo na plazmie... stan licznika 0... w wiec moze na lini montazowej zabraklo naklejek i dlatego ich nie ma,badz zrobili ciecia kosztow:)
pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
naklejki są zawsze na nowym sprzęcie. Licznik można zresetować, wygląda na to że telewizor był jednak śmigany. Jak się zdejmie nia da się już założyć powtórnie . Widocznie ktoś już wykonał tę operację w domu.

wejher - wykonaj kalibrację.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
jednak w moim wypadku raczej niemozliwe - wszystko bylo w idealnym stanie, zero odciskow, zafoliowane, etc... no naprawde wyglada na nowke i oczywiscie wszystko ladnie gra - tylko brak naklejek :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
rozpakowuję przed wysyłką codziennie plazmy Panasonica i się nie zdażyło .Ale ważniejsze że jesteś zadowolony. Więc zostawmy spisową teorię dziejów.
 
Do góry