Panasonic seria PV80 i PV8

Łonio

New member
eR_ napisał:
Mam już ten TV od ponad 3miesięcy i zauważyłem coś co mnie trochę zaniepokoiło.
Mianowicie czasem widzę że telewizor jakby nie umiał dobrać odpowiedniej jasności pokazywanego materiału. Np. Oglądam film (jakaś ciemna scena) i widzę, że obraz tak ze 3razy na sekundę zdąży zmienić jasność. Jest to słabo widoczne ale ja to zauważyłem.
Mam to samo. Pisałem o tym kilka postów wcześniej, ale nie otrzymałem odpowiedzi :(
 

emski

New member
Pewien sklep internetowy.

Witajcie

może trochę temat nie na miejscu, ale parę dni temu pewien internetowy sklep oferował m.in. plazmy Panasa w rewelacyjnych cenach. a dzisiaj zniknął. Czy ktoś z was wie co się stało.

Pierwszy obrazek to aktualny widok strony sklepu, a drugi, to miejsce gdzie znajduje się serwer tegoż sklepu.

Co sądzicie??

Pozdrawiam
 

Attachments

  • nktelectro1.jpg
    nktelectro1.jpg
    29,3 KB · Wyś: 129
  • nktelectro2.jpg
    nktelectro2.jpg
    50,9 KB · Wyś: 103

faraonI

New member
zapłaciłem już za niego :)

Witam serdecznie forumowiczów. Właśnie przelałem kaskę za Panasa 42PV80 i to tylko 2843 zeta z dostawą :) kupuję w neomixie, dobre opinie, więc mm nadzieję, że niedługo będę się cieszył z niego jak wy. Troszkę poczytam jak go eksploatować na początek żeby dobrze śmigał, dużo tutaj tego jest ... :). Pozdrawiam.
 

Raschey

New member
Łonio napisał:
Mam to samo. Pisałem o tym kilka postów wcześniej, ale nie otrzymałem odpowiedzi :(

Naklejki naklejkami ale to już jest poważna sprawa,bo jak mam teraz monitor Philipsa zamiast Samsunga, który się serwisuje i na trybie Entertainment mi miga jak przełączam strony jasne (np. onet) z ciemnymi (np. nasze forum) to mnie to wku.... strasznie jak mi ekran miga i nie może jasności dobrać :???:

W PV80 nie może jesności dobrać i miga PY85 ma zieloną poświatę - kurde co to ma być ?
 
Ostatnia edycja:

Tonio

New member
Kurcze.....ja moje naklejki podarłem....troszke podeszłem fizycznie do tego...ale jak wkładałem na parkingu DHLa karton Panasa 42PV80 na tylne siedzenie VW vento to pracownicy robili zakłady czy to możliwe!!!!Ha! udało sie...co znaczy determinacja powolnego odpakowywania telewizorka.Nawiazując...mój był nowiuski...naklejki ,torebki,gumki,bateryjki...żona stwierdziła że gdyby sie wyprowadziła to bym nie zauważył....Na LG Shine,zrobiłem pare fotek "2MGpx"w najwiekszej rozdzielczosci i przez adapterek wreszcie mogłem sprawdzić jak smiga SD...Nooobomba...bardzo fajna rzecz...pytanko ,czy mozna obrócic fotki i czy rozciągaja sie na cały ekran? Pozdrawiam...a!słuchałem wciszy i nie burczy na mnie...więc:eek:k: o.k.
 

covent

New member
panowie doradźcie czy wziąść PV 37 cali czy 42?
odległość od tv to 2 - 2,20 m ( maks 2,5) , a sygnał to głownie dekoder HD polsatu i czasem dvd - komp raczej nie.. sam już nie wiem, raczej myśłełem od 37 ale boje się aby nie kupić za malego:) pzdr
 

tor23

New member
Ja bym brał 42". Też miałem wątpliwości co do 37" vs 42" i kupiłem 42" tylko ze względu na cenę bo szkoda mi było nie kupić większego dopłacając zaledwie 200 zł. Teraz uważam, że był to bardzo dobry wybór. Te 42" zmniejszają się po 2 tygodniach na tyle, że nieraz myślę, że 46" też by nie zaszkodziło - tyle, że u mnie max odległość to 3,5m. Kupuj 42 i nie będziesz żałował !!!
 

Raschey

New member
No co Ty ?
Tylko 42" ?
Kup 65" !!!
Idealnie dla 2m a i tak za jakiś czas będziesz żałował że nie kupiłeś 100" !!!
Ludzie trzeba mieć umiar...
Ja mam 2,8m i ciężko mi wybrać między 37" a 42".
Dla 2m i sygnału SD 37" to i tak będzie sporo.
 

rekrut_old

New member
"powidoki c.d"

Użytkuje telewizor już ~ 250 h ( "docieram" mój TV jak ja radzą koledzy i koleżanki na forum. ) i wczoraj jak czytałem forum napotkałem posty o powidokach. Z czystej ciekawość sprawdziłem czy są takowe u mnie - :hmm: zonk :/ był :( , tzn jeszcze jest ale już mniej.

Mój powidok - TVN24 i pasek informacyjny. Dzisiaj zapodałem białą plansze około 2 lub 3 h i jest efekt, jest mniej widoczny a może już nie ma, tylko sami wiecie jaki jest człowiek, jak wie że jest coś takiego to wpatruje sie aż coś znajdzie.

I terawz się zastanawiam, TVN24 oglądam dosyć często i mam rozumiec że ten powidok będzie widoczny cały czas ?? i co jakiś czas ustawć białą plansze, żeby zmniejszać ten powidok ?? Czy z czasem ( z biegiem "godzin" ) takie rzeczy nie będą miały miejsca.

Troszkę mnie to martwi bo nie kupiłem TV żeby mieć więcej zmartwień i obowiązków, tylko żeby czerpać przyjemność z oglądania.
 

rekrut_old

New member
marciniozo napisał:
Rekrut, a jak "docierałeś" ten TV? To znaczy czy użyłeś funkcję zoom?
tzn raczej nie, czasami włączyłem zoom ale bardzo rzadko - od wczoraj zoom jest ustawiony na 2 i tak go potrzymam przez "jakiś czas"
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
zoom

No właśnie...Ja za radą Forumowiczów miałem przez 200h ustawiony zoom x3 i kontrast oraz jasność poniżej 50% .... Teraz oglądam już normalnie / chociaż niektórzy piszą aby docierać nawet 500h/.

I wszystko jest OK"

edit

przez normalnie uważam, że już bez zoom, ale z ostrością i jasnością nie przesadzam bo nie lubię za bardzo jaskrawego obrazu.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
powidoki

Tego nie napisałem, że będą już cały czas.... Było o tym wiele na forum poszukaj. Z tego co pamiętam to warto zapodać biały ekran z dużym nastawieniem jasności i kontrastu na kilka godzin i operację tą powtórzyć kilka razy. "Biały ekran" możesz sobie np. zrobić w dowolnym programie graficznym zapisać na kartę SD i włożyć do czytnika w TV.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Oglądanie obrazu bez stałych elementów (np. filmów) zadziała podobnie. To, o czym piszesz, to powidoki. Musiałbyś chyba non stop korzystać z TVN24, aby coś się wypaliło na stałe.

ArtS :)
 
Do góry