Panasonic seria PV80 i PV8

muniek66

New member
Mógłby ktoś życzliwy napisać gdzie znaleźć biała plansze aby zlikwidować powidoki ?? Może ma ktos taka?? Chce to wrzucic na karte SD i puscic na kilka godzin. Z gory dzieki za pomoc.
 

piteron

Active member
Bez reklam
otwierasz jakikolwiek program graficzny,robisz plik o rozmiarze 1024x768,wypalasz na płytce jako jpeg
resztę już znasz:cool:

ale jak coś to proszę


 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
I nie przesadzać. Moim zdaniem lepiej robić to w krótszych odcinkach czasu co jakiś czas. Inaczej "rozjaśnisz" wszystkie piksele matrycy.

ArtS :)
 

tor23

New member
42pv80

Witam. Jestem posiadaczem PV80 od około 2 tygodni. Sygnał mam podłączony poprzez złącze scart do tunera Cyfry+ (Pioneer 1530). Cały czas mam mieszane uczucia co do tego telewizora. Nie odpowiada mi w nim przede wszystkim odwzorowanie barwy skóry. Kolory są dla mnie zbyt "szare". Ciekawy jestem, czy ktoś ma takie same spostrzeżenia i czy zmiana tunera na posiadający chociażby wyjście component zmieni sytuację. Dryga sprawa to głośniki - są jak dla mnie conajmniej słabe, ich buczenie pojawia się przy nieco głośniejszych ustawieniach z podbitym basem. Poza tym jest nieźle. żadnych powidoków nie zaobserwowałem. Ogólnie oceniam telewizor na 3+. Nie wiem, czy LCD nie było by jednak lepszym wyborem.
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
MarioM74 napisał:
:) Ogólnie uważam zakup tej plazmy za najbardziej trafiony - patrząc na LCD (HD Ready i FullHD) znajomych mających sygnał z kablówki.

pozdrawiam
Mario
Ja sam zrezygnowałem z plazmy bo zoabaczyłem nowy model Sony w4000.Czerń taka jak w plazmie!Albo i lepsza :grin: I ps3 super wygląda.Na przykładzie tego telewizora widać że lcd przewyższyło plazy pod każdym względem.
 

Arly

New member
Koval

Witam!
KOval mam do Ciebie prosbe. Opisz ale juz w watku o Sony W4000 jak Ci sie sprawuje w SD, jak skalowanie, czy postacie sa mocno rozciagniete no i cosik o tej slynnej czerni...;)
Pozdrawiam
PS. Mam trzy kandydatury: Sony 46 W4000, Samsung 46 A656 i Panas 46 PY80/85
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
mieszane uczucia

tor32 sygnał RGB nie jest wystarczający, podłącz sobie TV po HDMI i zobacz kanały w HD wtedy ten TV pokaże na co go stać. Co do głosu, ja oglądam w TV wiadomości do oglądania filmów i słuchania muzyki używam amplitunera Yamaha. Mimo wszystko moim skromnym zdaniem głośniki w TV nie są takie złe.

Czy LCD jest lepsze od plazmy.... cóż trudne pytanie, każdy kupuje to co mu odpowiada i z czego jest zadowolony. Moim zdaniem jako typowy TV Plazma jest lepsza od LCD. oczywiście porównywać należy modele w podobnej klasie cenowej. Ja długo szukałem telewizora, ale dysponując kwota nieco ponad 3tys. złotych nie spotkałem 42 calowego LCD, który by mi odpowiadał - dobrze odtwarzał kanały SD bo tych niestety na razie jest najwięcej.

KOval, piszesz, że LCD przewyższyło Plazmy pod każdym względem, cóż ciekawe spostrzeżenie....bardzo ciekawe...
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Inaczej "rozjaśnisz" wszystkie piksele matrycy.
No to właściwie jak z tym jest?

Określa się, że czas życia panelu dla spadku jego jasności o połowę wynosi przykładowo 100 000 godzin. Jeśli zatem pod wpływem używania (mniej lub bardziej jasnego świecenia matrycy) jasność panelu spada, to dlaczego wspominasz o rozjaśnieniu?
Jeżeli wyświetlam na plazmie przez dłuższy czas jasne logo jakiejś stacji to faktycznie później na ciemnym ekranie widzę je przez jakiś czas rozjaśnione. Ale zgodnie z powyższą zasadą w późniejszym czasie, takie mocniej eksploatowane piksele powinny świecić z mniejszą jasnością niż reszta ekranu.

No to właściwie jak z tym jest? ;)

Pozdrowienia!
 

k0val

New member
asoz napisał:
Ale się uśmiałem :krol:

Popatrz tu

Na przykładzie tego testu widać, że plazmy przewyższyły LCD pod każdym względem :krol:
tak sie składa ze w będąc w sklepie miałem przyjemność porównać 42 V80 i 40w4000 bo stały niedaleko siebie i leciał w nich identyczny obraz w hd.
Po około 30 minutach ogladanie tv plazowych i 40w4000 a konkretnie tego modelu V80 obraz z 40w4000 wydał mi sie o wiele lepszy! i ostrzejszy nawet zapytałem sie facia w sklepie czy napewno te tv tak samo są podłaczone.Możesz czytac ze plazy przewyższają lcd ale dla mnie liczy sie efekt na żywo.I naprawde dla mnie ten lcd jest o niebo lepsze nie wspominając juz o konsolach a plazmach.

Tyle odemnie

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Ryszards68

New member
k0val napisał:
tak sie składa ze w będąc w sklepie miałem przyjemność porównać 42 V80 i 40w4000 bo stały niedaleko siebie i leciał w nich identyczny obraz w hd.
Po około 30 minutach ogladanie tv plazowych i 40w4000 a konkretnie tego modelu V80 obraz z 40w4000 wydał mi sie o wiele lepszy!

To akurat jest mocno dyskusyjne, a dodatkowo cała rzecz polega na tym, że w praktyce w 90 procentach oglądamy sygnał SD i tutaj LCD jest nie do przyjęcia (przynajmniej w tym samym przedziale cenowym). Zresztą jest dział dla fanatyków LCD a tutaj piszemy o plazmach? Osobiście nigdy nie „dokładałem” posiadaczom Lcdeków na ich forum a można by dużo napisać. Pozdrawiam
 

DanielS

New member
tor23 napisał:
Cały czas mam mieszane uczucia co do tego telewizora. Nie odpowiada mi w nim przede wszystkim odwzorowanie barwy skóry. Kolory są dla mnie zbyt "szare"...

Zrób kalibrację i powinno pomóc. Lepiej jak zmienisz tuner na HD - będziesz bardziej zadowolony z obrazu.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
k0val, a napiszesz, jak Ci się SD ogląda?

No i cena 4400 za wersję 40" vs 2700 za PV80 42"... Dla mnie jako użytkownika TV bez większych ambicji argument wybitnie przekonujący :).


Pozdrawiam.
 

piteron

Active member
Bez reklam
moim zdaniem nawet w temacie o plazmach trzeba napisac co je tak naprawdę boli
zdecydowanie skłaniam się do stwierdzenia że LCD gra ostrzej od plazmy
jednak niestety,wszystkie inne aspekty obrazu to przewaga starszej technologi
a porównywanie TV w sklepach to tak jak by powiedzieć że jeżdziło się smochodem patrząc na niego tylko w salonie:cool:
i proszę o jedno
nie piszcie że plazma gra lepiej na kablówce,a lcd lepiej na HD,sa programy z kablówki gdzie zdecydowaną przewagę uzyskuje plazma(kanały filmowe itp) ale tam gdzie sa nowe produkcje róźnicy nie widać ,a mozna nawet powiedzieć że lcd lepiej radzi sobie np z przekazem studyjnym(tvn24)
kupując tv dokonujemy jakiegoś kompromisu,jesli miał bym tylko ogladać sport i filmy z dvd zdecydowanie kupił bym plazmę(zresztą kupiłem i byłem z tego typu projekcji bardzo zadowolony,zdecydowanie bardziej niż z lcd którego obecnie posiadam)
 
Ostatnia edycja:

Ryszards68

New member
Reset po braku zasilania

Zauważyłem w moim PV80 jedną nieciekawą cechę: otóż po całkowitym odłączeniu od sieci (np. wyłączenie listwy ACAR przyciskiem) telewizor gubi niektóre indywidualne ustawienia użytkownika (kontrast, jaskrawość, kolor, ustawienia dźwięku) i po przywróceniu napięcia wraca do ustawień fabrycznych. Zaznaczam, że chodzi tylko o w. wym. ustawienia. Zaobserwował to ktoś z forumowiczów? (nie chodzi mi o wyłączenie przyciskiem Power tylko przykładowo przy awarii sieci). Ale to nie znaczy, że strasznie BOLI!
 
Ostatnia edycja:

radosuaf

New member
Bez reklam
piteron napisał:
nie piszcie że plazma gra lepiej na kablówce,a lcd lepiej na HD,sa programy z kablówki gdzie zdecydowanom przewagę uzyskuje plazma(kanały filmowe itp) ale tam gdzie sa nowe produkcje róźnicy nie widać ,a mozna nawet powiedzieć że lcd lepiej radzi sobie np z przekazem studyjnym(tvn24)

Sam napisałeś "zdecydowaną przewagę" i "różnicy nie widać, a nawet można powiedzieć..." - jak dla mnie to załatwia sprawę, pomijając fakt, że studio TVN24 to dość specyficzny rodzaj przekazu i, nie oszukujmy się, nikt nie kupuje TV 42" czy też 50", żeby ekscytować się przekazem podczas dyskusji Julii Pitery z Edgarem Gosiewskim ;-).

Poza tym, hmmmm... po podłączeniu mojej plazmy do kompa i odpaleniu MoH: Airborne nie bardzo rozumiem stwierdzenia, że plazma jest kiepska do konsoli np. Pomijając fakt możliwości wypalenia się HUDów itp., ale ja na co dzień gram na monitorze CRT 21" :).
 
Do góry