Panasonic seria PV80 i PV8

Ryszards68

New member
Czyli... jakaś wada? Hmmm muszę dodać że zauważyłem to zupełnie przypadkiem kiedy odpaliłem menu - bardziej po ustawieniu "suwaków" niż naocznie. Używam podrasowanego trybu normalny (kontrast na 75% + jaskrawość 60%). Po "resecie" wraca to-to na mniej więcej 50%. Mnie to nie przeszkadza - mam go od kwietnia i dwa razy brakło prądu;) Nie mam za to węży, martwych pikseli, powidoków, pilot działa dobrze, obudowa jest spasowana, czerń jest czernią i kolor twarzy jest ok.! 99% zadowolenia. Pzdr
 

tor23

New member
DanielS napisał:
Zrób kalibrację i powinno pomóc. Lepiej jak zmienisz tuner na HD - będziesz bardziej zadowolony z obrazu.

Pewnie już było w tym wątku (ciężko przejrzeć teraz wszystko), ale powiedz jak zrobić kalibrację ?
 

asoz

New member
k0val napisał:
tak sie składa ze w będąc w sklepie miałem przyjemność porównać 42 V80 i 40w4000 bo stały niedaleko siebie i leciał w nich identyczny obraz w hd.
Po około 30 minutach ogladanie tv plazowych i 40w4000 a konkretnie tego modelu V80 obraz z 40w4000 wydał mi sie o wiele lepszy! i ostrzejszy nawet zapytałem sie facia w sklepie czy napewno te tv tak samo są podłaczone.Możesz czytac ze plazy przewyższają lcd ale dla mnie liczy sie efekt na żywo.I naprawde dla mnie ten lcd jest o niebo lepsze nie wspominając juz o konsolach a plazmach.

Daj spokój bo padne ze śmiechu. Jak możesz porównywać telewior za 2,5k z telewizorem za 4k. To może zróbmy inaczej, porównaj KURO 42" z Sony 40D3500 co?
 

Quba.

New member
Pytanko do użytkowników PV80 i nie tylko

Witam.
Chodzi mi o format obrazu podczas ogladanie filmów przez DVD (firma Sony) podłączone zwykłym kablem euro.Przy ustawieniach formatu obrazu na AUTO obraz niestety nie rozciąga się jak przy oglądaniu kanałów z C+ tylko są czarne paski u góry i na dole i jednoczesnie na górnej krawędzi obrazu (gdzie kończy się szyba a zaczyna obydowa) od lewego rogu do połowy krawędzi ekranu jest jakby taka biała przerywana linia __ __ __ __ czy tez tak macie? zanim włącze film i jestem w trybie menu filmu nie ma tego efektu, tylko w momencie odtwarzania.O dziwo jeżeli wcisną tryb "ROZCIĄGNIETY" tego paska juz nie ma ale dalej obraz jest wąski a nie na cały ekran, zostaje jedynie tryb ZOOM1 w wtedy jest pełen ekran ale obcina go troche wtedy.Czy to może wina połączenia, zakłucenia jakies czy podłączenie przez Component polepszy sytuacją, z góry dzięki za odpowiedz
 

Ryszards68

New member
Quba. napisał:
Witam.
Chodzi mi o format obrazu podczas ogladanie filmów przez DVD (firma Sony) podłączone zwykłym kablem euro.Przy ustawieniach formatu obrazu na AUTO obraz niestety nie rozciąga się jak przy oglądaniu kanałów z C+ tylko są czarne paski u góry i na dole i jednoczesnie na górnej krawędzi obrazu (gdzie kończy się szyba a zaczyna obydowa) od lewego rogu do połowy krawędzi ekranu jest jakby taka biała przerywana linia __ __ __ __

Aby uniknąć zakłóceń na brzegu ekranu: Menu/ustawienie/powierzchnia obrazu/ na WŁĄCZONY. Czarne pasy na górze i dole będą jeśli film nie jest w formacie 16:9 tylko innym np. 2:35:1 – wtedy aby film wypełniał cały ekran trzeba użyć funkcji zoom w odtwarzaczu. Oczywiście w menu DVD tryb 16:9 i taki sam w TV. Zmiana kabli tutaj nie pomoże. Pozdrawiam
 

mar_maz

New member
Buczenie w TH-37PV80

Przepraszam, że ciągnę temat buczenia plazm ale mam jeszcze jedno pytanie.

Czy ktoś reklamował buczącą plazmę ?

Interesuje mnie czy serwis przyjął reklamację i ile serwisowi zajęła naprawa ?
Jaki był efekt naprawy ?
Może naprawili na miejscu ?

Interesują mnie wszelkie szczegóły.
 

Tonio

New member
Witam!!! Wiele czasu upłynęło zanim na ścianie powiesiłem 42PV80...czytałem wszystkie wasze posty i nie było innego rozwiazania jak kupić.Plazma wisi w pokoju o pow.45mkw.Kino składa się z Yamahy861 DVDs1700 6szt B&W 602{przód ,boki,tył}LCR60-centrala i Sub.AudioPro .Telewizja "N" poszła na pierwszy ogień...Podłączyłem kabelek HDMI płaski z parametrem 1,3.,i taki sam do DVD.Kopara opadła....Discovery HD wymiata...Tuner ustawiony na 1080i...wyszłem z założenia że skoro ktos zrobił te plazmę to docieranie na ECO itp ustawieniach mija się z celem,więc poszły "ciepłe"kolory i cała reszta lecz bez przesady.Wielka niespodzianka...TVP HD...plus dzwiek w Digitalu...noooo,jest co ogladać.DVD...podskalowane do 1080p...hmmm BluRay to to nie jest ale różnica zaczyna sie juz zacierać...A teraz małe minusy...Instrukcja ,Która z niewiadomych przyczyn nie została do końca wydrukowana lecz dostarczona na płycie.Dla laików,brak oznaczeń gdzie przykrecić wieszak na scianie,mnie to zajęło 2 dni...hehehe{kapselki}Buczenie?...na pewno trzeba ograniczyć ustawienia niskich tonów bo efekt jest jak by była podarta membrana,u mnie tak sie dzieje.Trzeba popracować przy ustawieniach bo na płytach lubią sie pojawić zamiast czerni...zielone przebarwienia Sumując...Jeśli ktoś planuje wielkie kino...to jednak projektor...no a jeśli telewizja to tylko Panasonic!!!Pozdrawiam!!!
 

misiekthebear

New member
no i po dlugich namyslach, czytaniu wielokrotnie forum i innych baz wiedzy, po prawie zakupie lcd, stanela 42PV80 :) :D
teraz dlugi weekend, pogoda bedzie sprzyjala wiec mozna bedzie sie pobawic. na szybko obraz SD ok, w zaleznosci od stacji. na tvp czasem potrafi sie pokazac mora przy mniejszych elementach - zauwazone podczas transmisji meczu naszych siatkarzy w Pekinie.
obraz z DVD git, obraz z Xboxa super. dvd z xboxa nieco lepiej bo upskaluje obraz..
kolory zywe, naturalne, obraz nie razi sztucznoscia jak w przypadku lcd.
tak wiec docieramy:grin:

jedno ale.......te 42cale wcale nie takie duze jak moglo sie na poczatku wydawac...;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
ustawienia obrazu

Jest taka opcja na 100% O ile pamiętam nie ma jej na każdym wejściu i na każdym programie nie wiem czemu tak jest. Też jej szukałem na kanałach HD jest pojawiło mi się to ustawienie po ustawieniu panel boczny... Musisz poszukać!

EDIT

Właśnie jest w 16:9.
 
Ostatnia edycja:

Arecki23

New member
Dzięki, już znalazłem. Ale konieczne jest ustawienie trybu 16/9 w tv, wtedy w podmenu pojawi sie taka opcja. Sorki za głupie pytanie i moje niedopatrzenie.
 

mower

New member
Kolorystycznie wydaje się lepszy, ale zwróć uwagę na szczegóły obrazu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rekrut_old

New member
kilka urządzeń ...

witajcie

moje pytanko:

Zamierzam podpiąć PC do PV80 ( kabel DVI - HDMI ) oraz do drugiego wejścia w TV podłączyć odtwarzacz DVD ( kabel HDMI - HDMI ) i rozumiem że potem wystarczy dzięki przyciskowi AV na pilocie wybrać odpowiedznie gniazdo i będę oglądał np film z PC lub jak zmienie na HDMI2 to film z DVD ?

I jakiej firmy najlepiej kupic kable ( tylko bez szaleństw - jestesm zwykłmy szzarmy obywatelem tego kraju nie prezesem (cenzura) )
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Uważajcie przy czyszczeniu podstawki od TV - rysuje się błyskawicznie. Z tym trochę przegięli - żeby trzeba było uważać jak się obudowę od TV przeciera??!!
 

Ryszards68

New member
Przywracanie domyślnych ustawień

Witam, jeszcze raz wracam do sprawy resetu niektórych ustawień po całkowitym odłączeniu napięcia. Temat mnie zaintrygował i po sprawdzeniu okazało się, że odłączenie od sieci odbiornika na kilka godzin oczywiście nie przywraca ustawień fabrycznych. Więc albo dzieje się tak jedynie po wyłączeniu na dłuższy czas (zaobserwowałem to po powrocie z wakacji), albo istnieje jeszcze jedno rozwiązanie – wakacyjna przerwa w szkole powoduje, że dzieci się nudzą i bawią pilotem :) i prawie na pewno tutaj tkwi problem :( (przywrócenie ustawień domyślnych/ustawień fabrycznych)? Pozdrawiam forumowiczów
 

Tonio

New member
Racja!!Podstawa sie rysuje i to natychmiast...jak będzie wyglądała za rok?akurat u mnie wisi na ścianie ale jednak.Zauważyłem ścinanie się czasami sygnału HD nadawanej z "N"ki...ciekawe czy wina leży po stronie tunera,nadawcy czy kabla...bo na Discowery tego niema.
 

darcun

New member
Bez reklam
Ryszards68- wakacyjna przerwa w szkole powoduje, że dzieci się nudzą i bawią pilotem :) i prawie na pewno tutaj tkwi problem

Masz rację,że tu tkwi przyczyna zmiany ustawień tv. :hmm:
 
Do góry