Panasonic seria PV80 i PV8

Tietr41

New member
Panasonic TH-42px80

Wiatm! Od paru godzin jestem szczesliwym posiadaczem Panasa 42PX80 , jest rewelacyjny. Zakupiony w Legnicy w sklepie internetowym mania24. Brakuje mi tylko instrukcji , opisow w rodzimym jezyku , moze ktos na forum bylby tak uprzejmy i podeslalby mi instrukcje. Oczywiscie z menu polskim nie ma problemu , ale chcialbym wiecej dowiedziec sie na temat mozliwosci tego odbiornika. Za życzliwosc z gory dziekuje!
 

otan

New member
Bez reklam
Instrukcję obsługi po Polsku masz na dołączonej płytce CD. Gratuluje zakupu. Zacznij jednak od porządnego sprawdzenia kartonu i jego zawartości :eek:k:
 

Arecki23

New member
Tietr41, a Ty czasem nie byłeś zaintereasowany kupnem modelu 37 calowego? Co ewentualnie skłoniło cię do zakupu większego tv? No i jak ciebie poinformowali w tym sklepie o gwarancji dla tej plazmy? Czy mają modle pv czy tylko px?
 

Tietr41

New member
Panasonic TH-42px80

Rzeczywiscie na plycie instalacyjnej jest instrukcja w j.polskim sorrki , niepotrzebnie zawracam glowę. Wszystko znakomicie opisane. Arecki 23 nie żałuje ze zakupiłem 42 cali miast 37. Te gabaryty znakomicie pasuja do mojego mieszkanka , ogladam tv z odl.2,5 m i jest oki. ( nawiasem mowiac moglby byc jeszcze wiekszy). Na forum pisza o tym zeby kupic wieksze rozmiary - zgadzam sie z nimi ! Obraz zyleta z tunera cyfrowego , ale pracuje nad podlaczeniem DVD innym wejsciem niz RGB. Co do gwarancji , gwarancja jest europejska z ktora , jak mnie na miejscu zapewnili nie ma problemu , a zreszta "przyjdzie czas-bedzie rada!". Arecki nie zastanawiaj sie nad wiekszym formatem - polecam! Pozdrawiam!
 

kovisoy

New member
Powrót do czerni czarnej

Witam

Nie miałem zbytnio czasu aby iśc za ciosem coby kontynuowac temat czarnej czerni
i zapodac kilka obiecanych fotek a wiec z poślizgiem to czynię
- Zdjęcia wykonano zwykłym aparatem zabawką jak ktoś określił [ bo taka prawda] HP - 3X zoom - 5 mln pics
Żródło DVD panasonic s-49 po componencie
płyta dvd - David Gilmoore CONCERT live 720x576 - 16x9
 

Attachments

  • kk-1.jpg
    kk-1.jpg
    222,1 KB · Wyś: 500
  • kk-2.jpg
    kk-2.jpg
    289,4 KB · Wyś: 467
  • kk---3.jpg
    kk---3.jpg
    318 KB · Wyś: 446

motobartcompany

New member
Na tych fotkach widać "wade" nowej seri, chodzi o tą siatkę, najprawdopodobniej tak jest nałożona powłoka antyrefleksyjna.

raf1974
Po wyściu stwierdziłem że technologia LCD nie nadaję się do telewizorów, tylko do monitorów. Te kolory są cholernie zimne, nienaturalne, ale koniecznie trzeba porównywać do stającej obok plasmy. No ale nie wiem, może jestem uczulony na dobry obraz.


Ostatnio dziadek zaproponował mi wymiane mojego starego Neca na monitor samsunga LCD ze średniej półki. kwota do wydania 1000 zł. Padło na Samsung 2253B.
2 godziny miałem go w domu. Już przy uruchamianiu windowsa widziałem szaro niebieską czerń. Bawiłem się ustawieniami około godziny i nie mogłem uzyskać akceptowalnego obrazu.
Brak głębi, oczojebne kolory, brak czerni, zupełny brak dynamiki obrazu.
Mój stary 6 letni NEC na diamontronie trafił spowrotem na biurko. Ten monitor naprawdę dla mnie ma idealny obraz. Szkoda że technologia LCD to krok wstecz pod względem obrazu.
 

drugman_mtn

New member
ArtS007 napisał:
Różnica w cenie z pewnością jest dużo mniejsza od 1000 zł. Więc z pewnością warto wziąć osiemdziesiątkę.

ArtS :)

Kurczę, w "moim" sklepie 42pv8 kosztuje 2599, a 42pv80 3399. A to jest 8 paczek...
Wiem, że w sklepach interentowych jest taniej - ale nie mam jakoś zaufania do kurierów.
Byłem w tym "moim" sklepie - facecik powiedział, że jedynie to samo dvd może mi podłączyć - różnicy nie było praktycznie żadnej (wydawało mi się, że 80-tka gra lepiej, ale może to podświadomość). A ja mam Cyfrę - i głównie to oglądam (SD jak pisałem)...
Najlepsze jest to, że żona każe mi czekać, aż jeszcze stanieje 80-tka :) - ale wtedy wyjdzie coś innego, i pewnie 80-tka będzie bee...
Pozdrawiam, MN
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Załączone Grafiki
attachment.php
attachment.php
attachment.php


:D :D :D - tylko pokaż gdzie jest ta czerń ???
Bo ja widzię - szarość i wszelkie odcienie niebieskiego

Na wszelki przypadek przypomnę Ci jak wygląda czarny :D

czerń jest poprostu czarna.
p1040879jh5.jpg



od lewej Toshiba , Panasonic , Samsung a 656
p1000765ra6.jpg


Od prawej Samsung
p1000760bs7.jpg

__________________
 

motobartcompany

New member
Kiki odcieni czerni są setki.

Najlepszą czerń w plazmach jaką widziałem ma pioneer. tzn. Jest najczerniejsza. Jednak też świeci. Nawet pionner mógł by popaść w kompleksy w porównaniu do 10 letniego trinitrona czy diamontrona.


w Panasonic Pv80 czerń wpada w szary. I tak na dobrą sprawę nie nazwał bym tego czernią tylko coś po między.

W moim starszym Pv700 jest jeszcze gorzej, tutaj nie ma zupełnie czerni tylko szarość. To wszystko jeżeli porównywać to do tej najczarniejszej czerni .

Odcieni czerni są setki, a nawet tysiące....

Równie ważna jak czerń jest biel i tutaj panas lepiej radzi sobie od pioneera w którym biel wpada w żółć. Oczywiście biały w panasie też nie jest idealny.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
motobartcompany napisał:
w Panasonic Pv80 czerń wpada w szary.
:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
na jak Sam napisałeś odcieni tego koloru jest mnóstwo,z tym że czarny w plazmach jest czarny,i trzeba naprawdę dużo złośliwości żeby stwierdzić inaczej,porównywałem Panasonika do Pioneera,i naprawdę stopień odzwierciedlenia tygo koloru jest porównywalny,oczywiście Pioneer ma tak jakby większość smolistość tego koloru,ale i to moim zdaniem nie jest zaletą,sceny gdzie dominuje ten kolor,nie sa naturalne,smniej plastyczne,a to dlatego że dla oka ludzkiego kolor czarny jest najmniej przyjazny,ale oczywiście to moje zdanie
 

kovisoy

New member
kikki twoja wypowiedż :

- tylko pokaż gdzie jest ta czerń ???
Bo ja widzię - szarość i wszelkie odcienie niebieskiego



------------------------------------------

to 3 zdjecie które określasz :

Załączone Grafikihttp://hdtv.com.pl/forum/attachment....d=121524048 6 http://hdtv.com.pl/forum/attachment....d=121524052 4 http://hdtv.com.pl/forum/attachment....d=121524060 3

----------

to przykład analogiczny odniesienia do czerni a pozostałe 2 to przykład czerni w panasie które akurat nie wziałes pod uwage a to świadczy o nachalnej tencencyjności i manipulowaniu odczuciami innych - przykre ale prawdziwe
 

kovisoy

New member
A więc żeby nie stwarzac pola do manipulacji czarna czern w panasie jeszcze raz
 

Attachments

  • kk-1.jpg
    kk-1.jpg
    222,1 KB · Wyś: 398
  • kk-2.jpg
    kk-2.jpg
    289,4 KB · Wyś: 439

RheeTCT

New member
Nie bardzo rozumiem czego mają dowodzić powyższe zdjęcia.Przecież dowodzą jedynie tego,że w szybie ekranu odbija się wnętrze pokoju.Tak będzie zawsze ,w każdym przypadku ekranu z gładką szybą.Gdybyś wziął czarny zupełnie papier nałożył na niego szybę i postawił na miejscu telewizora to dostałbyś obraz jeszcze lepiej odbijający wnętrze.Im czarniejsza czerń za szybą tym więcej się w niej odbije.Ponieważ odbija się jasny obraz ścian to masz wrażenie,że czerń jest szara,albo beżowa,albo żółtawa w zależności od koloru ścian,światła itd.Poziom czerni w tv można tak naprawdę oceniać tylko w zupełnie zaciemnionym pomieszczeniu o ciemnych ,matowych ścianach ,które nie odbiją nawet światła emitowanego przez sam ekran.Ale po co?Przecież nas interesuje obraz tv w naszych własnych warunkach.Twoje zdjęcia mówią tylko tyle,że albo zgaś światło oglądając tv,albo kup LCD który ma matowy ekran.
 

kovisoy

New member
I tutaj zgadzam sie z przedmówca poza jednym - proszę mnie nie namawiac do kupna lcd , [ktoś wczesniej zauważył iż nawet na monitor sie nie nadaje]
wiec pozostaja komórki palmptopy itp ew notebook
W porównaniu do poprzednika philips 29 100 hz panas o niebo lepiej gra w dzien ,o niebo lepiej odwzorowuje kolory , nie mówiac o jakości wyświetlanego obrazu
A wiec z tą czerną to jest tak jak o wyższości świąt bożego narodzenia nad świetami wielkiej nocy

Zdjecie - zródło ferguson sat sd - jeden z kanałów o lepszej jakości nadawania 2dfdocu
pozdrawiam
 

Attachments

  • kk1.jpg
    kk1.jpg
    355 KB · Wyś: 489

outsider4

New member
Witam
Na dniach będę kupował 37PV80. Mam laptopa z X1600 (wyjście dvi oraz svideo) oraz SoundBlaster Xtreme Audio (X-Fi). Jaki polecacie wybór kabli:
1. dvi-hdmi
2. kabel audio

Pozdrawiam
 
Do góry