Panasonic seria PV80 i PV8

sanchopan

Banned
Tak się nie gorączkujcie: KAŻDY tv ma jakieś wady, KAŻDY.
A narodową cechę, to mamy faktycznie narzekanie, ale z drugiej strony - mało kto widzi wady własnego tv.:mrgreen: Jakoś tak, nie wiedzieć czemu, wielu uznaje to za jakąś ujmę na swoim honorze, jeśli przyzna się, że ICH TV ma jakieś.... WADY?!? Niemożliwe!:mrgreen: :mrgreen: :hmm: :p
Wracając do tematu - Panasonic i Pioneer... hmmm... jakoś nigdy nie słyszałem od posiadacza Pioneera zdania, że "ta czerń jest gorsza niż w Panasonicu".:-D :mrgreen:
Panasonic i Pioneer to zupełnie inna liga. Porównywać można, i owszem - ale zawsze trzeba mieć też świadomość ile ta "inna liga" kosztuje. Kupilibyście tv lcd 37" za 900 zł? Ja bym kupił, bo to... okazja (jeszcze póki co). I zachwalałbym, ale zaznaczając, że robię to... przez pryzmat CENY.
Z drugiej strony IMHO pewnym nadużyciem jest pisanie, że Pioneer jest "minimalnie" lepszy albo że "płaci się TYLKO za firmę" lub po prostu że "Panasonic jest dużo lepszy" i takie tam.:roll: :???:
Wnioski:
- trzeba kupować świadomie,
- najważniejsze wady (i zalety) poznać w miarę możliwości przed zakupem (forum),
- polubić wady, polubić zalety.
Cieszyć się zakupem! Takim jakim jest - jak żoną/mężem.:grin:
I nie przelewać kompleksów, że "mój Panasonic, to jak Pioneer, tylko lepszy i tańszy".:hmm: :grin: :D Nigdy tak nie będzie - w danej klasie cenowej/jakościowej zawsze wygra póki co Pioneer, cenowo tylko przegra. Panasonic jest niekwestionowanym liderem i zwycięzcą w porównaniu do większości plazm, może nawet wszystkich. No..., chyba że ktoś ma Pioneera.
A Ty? Masz plazmę czy Pioneera, opony czy Michelin?:grin: :grin:

P.S. Mam Panasonica, więc jestem w miarę obiektywny.:mrgreen: :p
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
otan

czerń jest jednym z najważniejszych parametrów w TV decydującym o jakości obrazu.

Ja mam motocykl w którym czerń jest najczarniejsza, tak chciałem i w mieszalni dorobili taki lakier.

Teraz oglądając fotki motocykla w telweizorze w któym czerń jest słaba, będe miał przekłamania w obrazie.

Jakość czerni jest bardzo ważna dla bogactwa obrazu: na przykład bez odpowiedniego nasycenia czerni głęboka czerwień wygląda na wyblakłą. Czerń jest również ważna dla zapewnienia odpowiedniej głębi – stworzenie właściwego wrażenia perspektywy, kiedy ktoś samotnie stoi w ciemnej ulicy – przy słabym poziomie czerni cień będzie wyglądać zbyt jasno i nierealistycznie a cały obraz będzie wydawał się płaski. Czerń jest zasadniczym czynnikiem tworzącym realistyczne obrazy i pełniejsze ujęcia. Dlatego czerń jest decydująca dla przyjemności oglądania.
Wieczorem gdy będzie ciemno porobie fotki dla porównania plazma VS stary Diamontron. Już teraz moge powiedzieć że stara technologia jest nie do pobicia
 

candyboy

New member
Powiedzcie mi jak długo oglądacie jeden program i czy potem zostają Wam jakieś ślady loga oglądanej stacji?
Moja plazma ma przepracowane 260 godzin,jest docierana bardzo starannie.Dziś w nocy oglądałem powtórkę TDF na EurosporcieHD i po godzinie oglądania na ustawieniach 50% został mi mały powidok widoczny z ok 1.5m na jasnym tle.Potem tv grał jeszcze jakieś 20 minut z rozciągniętym obrazem a dziś jak wstałem nie ma żadnego śladu po eurosporcie,nawet z kilku centymetrów nie widać żadnego powidoku.Jak to wygląda u Was?
Szkoda że EurosportHD nie pójdzie w ślady DiscoweryHD i nie zastosuje loga stacji ze znaku wodnego i czasowego ukrycia.
pozdrawiam
 

motobartcompany

New member
candyboy

moja plazma ma coś około 3 może 4 tys godzin i to co opisujesz występuje.

To jest naturalne dla tej technologi. Problem był by wtedy gdyby powidok nie znikał...

Z tym że ja gram dużo w gry, i czasem 6 godzinna sesja z mocnym hudem.;)
 

piteron

Active member
Bez reklam
sanchopan napisał:
.. WADY?!? Niemożliwe!:mrgreen: :mrgreen: :hmm: :p
Wracając do tematu - Panasonic i Pioneer... hmmm... jakoś nigdy nie słyszałem od posiadacza Pioneera zdania, że "ta czerń jest gorsza niż w Panasonicu".:-D :mrgreen:
a słyszałes od posiadaczy Mercedesów klasy S że palą 30 litrów paliwa
ja tutaj widzę to tak,mam urządzenie za 10 tyś więc na pewno jest ono lepsze od urządzenia za 5 tyś,dodatkowo nigdy nie słychac od posiadaczy Pioneera że biel w ich odbiornikach jest taka sobie,a jaka jest proponuję sprawdzić,moim zdaniem kupując Pioneera kupujemy coś co ma świadczyć o prestiżu,a nie koniecznie o jakości obrazu,choć akurat tutaj do jakości obrazu nie można mieć zastrzeżeń,jednak patrząc na stosunek cena/jakość to Pioneer wcale rewolucji nie wnosi,a jedynie co robi to daje swojemu nabywcy pewność że każda wydana złotówka to krok w tym kierunku żeby nie marudził że coś jest nie tak
co do samej ramki i porównania jej czarności do obrazu,hmmmm,może powiesimy sobie tablice kolorów,i będziemy się zastanawiać czy czasem niebieski jest nie za bardzo siny,a biały nie wpada w kolor żółty
jak dla mnie to do czarnego akurat bym się nie przyczepiał,ale np do koloru czerwonego i jego pochodnych,tu Panasonic przegrywa z Pioneerem i to zdecydowanie
 

candyboy

New member
motobartcompany napisał:
Wieczorem gdy będzie ciemno porobie fotki dla porównania plazma VS stary Diamontron. Już teraz moge powiedzieć że stara technologia jest nie do pobicia
Zgadzam się z tym całkowicie.Mam w domu philipsa CRT przystosowanego do HD i obraz w nim jest śliczny.KIlkadziesiąt postów wcześniej pisałem o nim.Gdyby teraz produkowali tak zaawansowane tv CRT ale w formacie 16/9 i rozmiarze ok 40 cali to bym się nawet nie zastanawial i kupił tak wielką skrzynkę.

motobartcompany napisał:
moja plazma ma coś około 3 może 4 tys godzin i to co opisujesz występuje.
To jest naturalne dla tej technologi. Problem był by wtedy gdyby powidok nie znikał...
Z tym że ja gram dużo w gry, i czasem 6 godzinna sesja z mocnym hudem.;)
motobartcompany po jakim czasie znikają u Ciebie ślady z takiego grania i z jakiej odległości są widoczne?
pozdrawiam
 

pepe12

New member
Powidoki

A może podzielicie sie wiedza jak to jest z duszkami na Waszych Panasach?
Tak z perspektywy kilku kilkunastu tygodni uzytkowania.
 
Ostatnia edycja:

pepe12

New member
Sansei6

Chodzi mi o to po jakim ewentualnie czasie ogladania jednego kanalu np /TNV/mozna zauwazyc jego logotyp po zmianie na inny?
 

daweed

New member
Ktoś może mi przypomnieć jak robi się reset ustawień w pv80? pamietam ze trzeba bylo gdzies nacisnac a pozniej wylaczyc tv ale nie na pilocie.
Ktos pamieta?

odnosnie powidokow, mam pv80 2 tygodnie i jakies 260 godzin za sobą, jak do tej pory zadnych trwalych powidokow jedynie przy szperaniu w menu i nastepnie przelaczeniu na calkiem ciemny obraz widac delikatne slady, ktore szybko znikaja.
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
ja pamiętam że tylko miałem małe duszki pierwszego dnia użytkowania, kiedy to po ponad godzinie (nie pamiętam dokładnie ile ale było to znacznie więcej niż godzina) siedzenia w menu i strojeniu kanałó, miałem lekkie duszki menu, ale znikneły jak rano włączyłem tv - bo po strojeniu to już padłem i zasnąłem, wiec nie liczyłem jak długo będzie to widoczne...
 

pit24316

Member
Od dłuższego czasu noszę się z zakupem plazmy. Po długich poszukiwaniach zostały PV 80 i A451. Przy pierwszym kontakcie z Samsungiem byłem bardzo zawiedziony ale dzięki uprzejmości sklepu Uniwex w Wodzisławiu Sl. mogłem porównac oba TV-ki w warunkach zblizonych do domowych, (niezbyt jasne oswietlenie). Po dłuzszych zabawach z nastawami stwierdziłem że obraz z Samsunga jest ogólnie bardzo dobry ale zbyt "animowany", trudno to opisac ale wygląda jak malowany a nie realistyczny. Natomiast w Panasonicu obraz jest o wiele bardziej realistyczny oraz lepiej formatowany, ma natomiast problem z wiernym oddaniem mocno oświetlonych scen, czy to w studio czy w plenerze. Ostatnia uwaga dotyczy tez A451. Jak na razie Panasonic górą ale w wersaji PX (bardzo dobry odbiór DVB-T z Czech i ze Skrzycznego).
 

RheeTCT

New member
Muszę powiedzieć ,że już dawno nie czytałem tylu rozsądnych,wyważonych wypowiedzi w jednym miejscu -mam na myśli dyskusję o jakości obrazu.Jeśli mogę coś dorzucić ze swojej strony na temat zawartości czerni w obrazie tv,to taka ciekawostka : artyści malarze (mam na myśli malarstwo realistyczne) prawie nigdy nie używają czystej czerni na obrazie.A przecież obrazy są zachwycające.Zresztą pełna(czysta) czerń w naturze też b.rzadko występuje.Więc dlaczego w obrazie tv ma być inaczej?
Sądzę,że temat czerni został b.mocno wyolbrzymiony za sprawą miłośników i sprzedawców Kuro,ponieważ jest to główna jeśli nie jedyna przewaga tych tv.Nie czuję się kompetentny ,by oceniać i porównywać obraz w Kuro i np.Panasonicach,bo za mało jak sądzę miałem okazji do porównań,ale z tego co zdołałem zaobserwować - nie widzę zasadniczych/wyraźnych różnic.Zwłaszcza takich ,które usprawiedliwiałyby ogromne różnice cen.
 

otan

New member
Bez reklam
Użytkuję TV ponad 500h i żadnych powidoków (duszków) nigdy nie miałem. Nie katuję TV nastawami bijącymi po oczach, ani nie podłączam kompa czy gierek na kilka godzin dziennie.
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,a co sądzicie o rozszczelnianiu sie plazm w trakcie użytkowania po jakimś czasie ,spotkałem sie już z takimi uwagami ze strony sprzedawców.
 

mrozik

New member
ArtS007 napisał:
Efekt gradacji występuje w skrajnych przypadkach i zależy również od jakości sygnału.

ArtS :)

Nie będę udawał, że jestem nadczłowiekiem - nic takiego nie zauwazyłem :p
Obraz jest piękny, choć póki co mam SD z anteny na dachu. Kolory, kolory, kolory... Wyłączyłem tylko filtr 3D, bo przy wolnych ruchach twarze "pływały".
Siedzę, patrzę i opadam sobie szczęką... :rolleyes:
 

kovisoy

New member
Marek 206 - wybacz ale gdybyś zadał to pytanie jakieś 15 lat temu to może
ktoś by ci odpowiedział sensownie , obecnie otrzymasz jedynie uśmieszek i raczej nie licz na odpowiedż:)
 

Sylwia

New member
czarny pasek na środku

Witam wszystkich,

użytkuje 42pv80 juz 3 miesiac i niestety zaczal pojawiac sie czarny pasek szerokosci ok5 cm idacy przez srodek obrazu.

czasami to znika ale jednak pojawia sie i przez kilka godiz uniemozliwia ogladanie.Czy ktos mspotkal sie z czyms takim.Dodam ze tv od poczatku dziala bez zarzutu,nagle zaczelo sie dziac cos takiego (akurat w noc po burzy ale nie wiem czy to ma znaczenie)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Marku, kto pyta, nie błądzi. Jednak branie pod uwagę tak wydumanych zagadnień, jak rozszczelnianie się plazm, jest naprawdę śmiechu warte. Wybacz.

Niestety, prawda jest taka, że najwyraźniej wielu sprzedawców prezentuje pogląd, że tylko LCD się liczy. Więc na poparcie swojej tezy szukają różnych, nierzadko kosmicznych argumentów. Dlatego usłyszysz o rzekomo dużo większym poborze mocy przez plazmy, o wypalaniu się ekranu (prawda, ale zdecydowanie zdemonizowana) itp.

ArtS :)
 
Do góry