Panasonic seria PV80 i PV8

pshemqo

New member
kiki napisał:
wygląda na uszkodzoną powłokę. Ale tak czy tak wezwij serwis do Ciebie. Panasonic dojeżdża do klienta więc nie musisz się pakować.

Kiki, czy ty czasem sypiasz :) ?

Troszkę mnie zmartwiłeś ale lepiej wiedzieć, że coś jest zepsute niż myśleć, że tak powinno być.


Jeżeli ktoś miałby jeszcze jakieś uwagi to niecierpliwie czekam.


Przemek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mieliśmy taki przypadek z plazmą. Wymienili na nową .
Mam zaległości w czytaniu - więc muszę popisać.
 

kovisoy

New member
Kuro kuro - tylko kogo stac na tak drogi telewizor poza odosobnionymi wyjątkami
Widziałem w sklepie kuro i Panasa zanim zdecydowałem sie zakupic PV80
Doszukiwałem sie różnic i owszem są , ale przy odpowiednim nastrojeniu
obydwóch modeli doprawdy trzeba tutaj oddac honor panasowi biorąc
pod uwage cene i jakośc wykonania
Z odległości ok 3 metrów panas tak bardzo niewiele ustępuje kuro że byłoby
wręcz nielogiczne płacic tylko za nazwę KURO
Pozatym uważam że zdjęcie jest tendencyjne ponieważ telewizory nie są
fotografowane w jednej linii tyko jeden na pierwszym planie nieco prześwietlony a drugo w głębi z kontrastem obiektywu

pozdrawiam
 

darcun

New member
Bez reklam
Jak Kiki prezentował testy Panasonic 42PV80 to zachwycał się nad czernią.Faktycznie czerń była w tych testach b.dobra.
Teraz w porównaniu z Kuro jest jakaś wyblakła.
Czy to możliwe aby tak było naprawdę? :hmm:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Oczywiście, że takie zdjęcia niewiele wnoszą, a nawet potrafią zniekształcać obraz sytuacji. Nie miałem okazji porównać Kuro z innymi telewizorami w warunkach domowych. Warunki sklepowe nigdy mnie nie przekonują. A gdyby różnice widoczne na zdjęciu były miarodajne, to przecież Kuro byłby jedynym telewizorem mogącym w miarę poprawnie oddać kolory. A przecież tak nie jest. Obecny poziom rozwoju techologii zapewnia poprawne oddanie kolorów w zadowalającym stopniu. Kuro robi to lepiej od innych, ale różnice nie są kolosalne.

Dlatego warto się zastanowić nad stosunkiem jakość/cena. Nadal stoję na stanowisku, że jeśli ktoś może wydać pieniądze na Kuro, będzie to najlepszy wybór, ale zakup np. Panasonika będzie również rozsądnym wyborem. Oglądając niejednokrotnie w sklepach Kuro i inne plazmy nie widziałem wyraźnej przewagi tego pierwszego. Po prostu Kuro is the best, ale pozostała część stawki znajduje się tylko nieco za nim. To nadal jest peleton, a nie ucieczka, że pozwolę sobie na kolarskie analogie.

ArtS :)
 

darcun

New member
Bez reklam
ArtS007-Jak byś startował do Sejmu,oddałbym na Ciebie swój głos.
Wyjaśnienia Twoje są obiektywne i przekonywujące.
 

Foxxx24

New member
Ja również podzielam w pełni pogląd,iż zdjęcie i to robione pod kątem NIE MOŻE oddac faktycznych różnic w jakości obrazu między Panasonic'iem,a Pioneer'em tym bardziej przy takiej różnicy w cenie,która moim osobistym zdaniem nie przekłada się na różnice w jakości obrazu no chyba,że ktoś nie liczy się zupełnie z kasą:)

Prawda jest jedna,że Panasonic w swojej klasie nie ma konkurencji w szczególności jeśli mówimy o kategorii cena/jakośc:)

A takie zdjęcie miałoby sens gdyby było robione prostopadle bo w końcu to nie są LCD zebyśmy badali kąty pod jakimi można patrzec na obraz bez utraty jego jakości.

Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Witam.

Szanowny handlowcu kiki. Taka prezentacja porównawcza Panasonica i Pioneera jaką przedstawiłeś na forum budzi moje wątpliwości co do rzetelności i fachowości z Twojej strony. :(
ArtS007 przedstawił stanowisko odnośnie Twojej prezentacji, które w pełni popieram i podpisuje się pod nim.


Pozdrawiam.
 

candyboy

New member
Nie należy się zbytnio sygerować obrazem pokazanym na zdjęciach gdyż nie jest to porównanie miarodajne i obiektywne.Pomijam już to że nie wiemy z jakimi nastawami świecą porównywane tv.Może przecież zajść sytuacja że jeden z odbiorników będzie "lepiej" wyrególowany tak żeby zwrócić większą uwagę oglądających.Inną sprawą jest to jak dany aparat fotograficzny i fotograf potrafi oodać realizm oglądanego obrazu.Osoby siedząca głębiej w fotografi wiedza ile trzeba włożyć wysiłku,czasu i wiedzy żeby wykonać zdjęcie idealnie oddające obraz tak jak my to widzimy.Sytuację przy robieniu zdjęć komplikuje to że choćby najdoskonalszy obiektyw ustępuje i to znacznie ludzkiemu oku.Jeszcze bardzo długo a może nigdy aparat fotograficzny nie będzie w stanie pokazać obrazu w taki sposób jakim rejestruje to nasze oko.

Patrząc na powyższe zdjęcia panasa i kuro ja biorę je z dużym przymrużeniem oka...Nie widziałem obok siebie tych telewizorów ale wiem jak gra pv80 i takiej "szarej" czerni jak na tym zdjęciu jakoś u siebie nie zaobserwowałem.I jeszcze jedno mi się nasuwa na myśl-jaki jest sens porównywania plazm które dzieli przepaść cenowa?Porównanie ma sens jeśli dotyczy sprzetu z tej samej półki cenowej.
 

darcun

New member
Bez reklam
candyboy- I jeszcze jedno mi się nasuwa na myśl-jaki jest sens porównywania plazm które dzieli przepaść cenowa?Porównanie ma sens jeśli dotyczy sprzetu z tej samej półki cenowej.__________________


Ma jeszcze wtedy sens, jak się chce sprzedać bardzo drogie telewizory (np. Kuro).
 
Ostatnia edycja:

jarkon

New member
candyboys i dracun -
podpisuję się pod Waszymi uwagami. Jak można porównywać obraz telewizyjny ze zdjęć? Każdy kto zna się choć trochę na fotografi wie jak dalekie są zdjęcia od oryginału biorąc pod uwagę trudne warunki oświetleniowe, gdzie kąt i odległość fotografowanego przedmiotu odgrywają dużą rolę. Poza tym nic nie wiemy o ustawieniach obu telewizorów. Dla mnie zdjęcie to nie jest miarodajne. Takie porównanie nie ma najmniejszego sensu.
Tak na marginesie, zwróćmy bardziej uwagę na to, co oglądamy a nie zawracajmy sobie głowę tym, że jakiś telewizor ma minimalnie głębszą czerń. To są naprawdę mało istotne sprawy. Życzę wszystkim forumowiczom radości z oglądania naszych pv80 a nie szukania dziury w całym.
 

pshemqo

New member
motobartcompany napisał:
Poszukaj w temacie PV80. Kilku użytkowników pisało na ten temat. Stwierdzili że ten model po prostu tak ma.

Musisz przeszukać temat bo ja spadam do roboty:???:

Motobartcompany przeszukałem forum i nie natknąłem się na odpowiedni wątek. Jeżeli miał byś chwilkę to prosiłbym Cie o pomoc w jego zlokalizowaniu.

Byłem dzisiaj w sklepie w którym kupiłem telewizor. Przyjrzałem się kineskopom 37PV80 i 42PV80 na obu są opisane przeze mnie refleksy. Swoją drogą sprzedawca dobrze je nazwał "szkocka krata". Dosłownie tak to wygląda.
Przypatrzyłem się ekranom PY i tam tego nie zaobserowałem. Na pocieszenie mogę tylko dodać, że na jakimś Samsungu było jeszcze gorzej. Może nie było szkockiej kraty ale za to odbijający się obraz był podwójny.

Jeżeli ktoś rozważa zakup 42 cali PV to sugeruję dołożyć parę złotych do PY. Przy 37 calach wyboru nie ma a ja przynajmniej na razie nie żałuję, że kupiłem 37PV80. Refleksy troszkę przeszkadzają jak odbijają się w ekranie jasne punkty takie jak okno, firanki, biała koszulka. W pozostałych przypadkach trzeba się wpatrzeć. Najbardziej są widoczne gdy telewizor jest wyłączony :) czyli ekran jest ciemny i monokolorowy(!) .



Pozdrawiam
Przemek
 

habano

New member
nie wiem czy tutaj mogę, ale...

czy ktoś próbował przewieźć 42" VW Golf 3 3D, zmieści się na pionowo ( a dokładniej czy uda się go wsadzić na tylną kanapę?)
 

candyboy

New member
darcun napisał:
Ma jeszcze wtedy sens, jak się chce sprzedać bardzo drogie telewizory (np. Kuro).
Trafnie to określiłeś.Stawiamy obok siebie rozjaśnione na maxa pv80 które aż bije po oczach szarością i obok dla kontrastu ładnie wyrególowane kuro.Nie dość że to całkiem inna klasa tv to jeszcze małe czary z ustawieniami i klient oczarowany kosmiczną czernią kuro sięga po banknoty i buli.Nie ma to jak oczarować zielonego klienta.Praktyka rodem ze "sklepu dla idiotów".
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja odbieram to zdjęcie jako niemiarodajne z jednego prostego powodu. Dwa poprawnie ustawione telewizory nie mogą wyświetlać tak rożnych kolorów. Aż tyle i tylko tyle. Nie od dziś uważam, że w testach bardziej powinno się opisywać i porównywać, zamiast kłaść nacisk na niezbyt wiele wnoszące zdjęcia.

ArtS :)
 

RheeTCT

New member
No to teraz już rozumiem ten wściekły atak kikiego na mnie w wątku o PY800.Pewnie poczytał sobie Wasze wypowiedzi,potem moją nieśmiałą wątpliwość i "wyładował się" na mnie.Utwierdzacie mnie w przekonaniu,że zdjęcie kikiego musi przekłamywać rzeczywistość.Myślę,że to jednak wina ustawień w tv ,a nie samej fotografii.A może ten akurat egzemplarz był po prostu uszkodzony?Cóż zobaczymy co nam kiki pokaże w obiecanym porównaniu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdjęcia dokładnie oddają różnicę na ustawieniach fanrycznych standartowych Pioneera i Panasonica. Ponieważ nie tylko ja wpadłem na genialny pomysł aby sprawdzic ustawienia.
Celem pokazu nie było dokopanie komukolwiek ale pokazanie przewagi KURO . Prezentacje prowadził jeden z najlepszych specjalistów w Europie.
Zdjęc jest znacznie więcej. Na prezentacji byli przedstawiciele innych firm w Polsce /Nautilis Rzeszów,Audiokolor Warszawa, Emar Bydgoszcz / i dziennikarze z pięciu gazet.
Złośliwości proszę zachowac dla siebie.
A test z autoryzacją ukaże się zgodnie z faktyczną jakością porównawczą.
Test zostanie przeprowadzony w poniedziałek - zapraszam niniejszym wszystkich uczestników Forum . Olsztyn Pstrowskiego 33 - wieczorem.
I proszę nie opowiadac że nie macie czasu.

ArtS007 - jeśli czegoś nie widzę nie zabieram głosu. Rozumiem że widziałeś porównanie skoro Twierdzisz że zdjęcia są niemiarodajne.
I nie uważam aby smo ble , ble wystarczyło do opisu jakości. Nie widząc co autor miał na myśli.
Zdjęcie z Twojego dowodu osobistego pokazuje podobiznę do Twojej rzeczywistej postaci czy nie?

candyboy - przecież nie widziałeś . W życiu też masz takie zasady ?
Ja widziałem i zdjęcie zostało zaczepione bo słowa moje opisałyby to tak samo. Czyli bardzo duża różnica czerni pomiedzy Kuro i plazmą Panasonica.Bez względu na to czy Ci się podoba czy nie.

Zdjęcie nie miało pokazac różnicy ceny ale wyłącznie różnicę czerni. I spokojnie aparat każdy nawet za 300 zł pokaże to . Plazmy nie mają kątów .Więc nie twórzcie nowych zasad. Ale zdjęcia które są nie zaczepione będą pokazane z różnych stron .
 
Do góry