Panasonic seria PV80 i PV8

mark3k

New member
Teoretycznie 2-gi sposób powinien być lepszy. Nie ma konwesji sygału cyfrowego w karcie na analogowe DSUB i ponownie na cyfrowe w TV. Jakość obrazu w drugim przypadku powinna być lepsza. To tyle teoria, a praktyka: podłącz i ocenisz subiektywnie która wersja jest lepsza.
 

aniolm

New member
Powitanie

Jako nowy chcialem pozdrowic wszystkich forumowiczów. Tu naprawde mozna poczytac wiele mądrych rzeczy. Na pytania jeszcze przyjdzie pora. :)
 

Sochanus

New member
Tak jak obiecałem oto galeria.

Powiem wam szczerze nie robcie długo naświetlanych zdjec swojego Panasonica bo ujrzycie ciemną stronę swojego telewizorka. Szaczególnie przy czarnym obrazie. Choć myślę że wszystko poza ciemnymi plamami to powidoki. A przynajmniej mam nadzieję :)

http://picasaweb.google.pl/sochanus/TV?authkey=V1z7wEeMpBU

Napisałem do ludzi z serwisu zobaczymy co odpiszą.
A może wy macie Pomysł ?
 

sittek

New member
Sochanus a nie masz gdzieś w pobliżu nieekranowanej kolumny głościkowej?
Bo mi sie wydaje,że to nie plasma a coś Ci sieje w domu. A przestawiałeś sprzęt w inne miejsce w domu? Sprawdzłeś czy układ linii jest zawsze taki sam? Badałeś może w nocy,gdy np. u sąsiadów nic dodatkowego nie działa (lub u Ciebie). Wyklucz źródła zewnętrzne a potem sprawdzaj TV.
 

Mariusz_W

New member
Nie no, ja proszę was. Rzeczy trzeba podawać konkretnie. Sochanus zrobiłeś zajebiste zdjęcia, tylko że one po prostu przerażają. Może dodałbyś komentarz co to jest? Jak to widać? Czy starałeś się to wyolbrzimić, czy jak raz zobaczyłeś to teraz widzisz cały czas przy oglądaniu czegokolwiek?
Jestem o krok od zakupu tej plazmy (jutro ma być u mnie kiki) no i jestem przerażony. Czy inni posiadacze PV80 mogą się wypowiedzieć na temat tego co widać na zdjeciach?
Nie wolno wrzucać takich zdjęć i nie opatrzyć tego jakimś komentarzem.

Mariusz.
 

Ryszards68

New member
Spokojnie możesz kupować tę plazmę. Ten egzemplarz jest uwalony lub rzeczywiście wpływają na niego jakieś niekorzystne czynniki zewnętrzne. U mnie po 420 godzinach jak przełączyć na wolny AV jest jednolicie czarny ekran (lub jak kto woli b. ciemno-szary). I taki ma być, podobnie jak i inne kolory - to nie jest jakaś eksperymentalna technologia - to ma po prostu dobrze działać i wyglądać. Współczuję Sochanus-owi, ale te przypadłości nie dotyczą ogółu PV80-tek. Ja bym nie pisał do serwisu tylko go wzywał i ew. dążył do wymiany na inny egzemplarz.
 
Ostatnia edycja:

Patrycjusz

New member
kalibracja

odnośnie kalibracji
Czy kalibracja jest to "wyciągnięcie maxa z tv" poprzez:
1. Regulacje w menu serwisowym?
2. Regulacje parametrami w normalnym menu tv?

pozdr
 

Sochanus

New member
Komentarz do zdjęc. Zdjęcia robione w nocy przy długim naświetlaniu na statywie by wyłapać wszystkie różnice w odcieniu na jednolitym tle.

Dziś przesunę sprzęt w inne miejsce i podzielę się wrażeniami.
Jakby ktoś miał tyle odwagi by zrobić zdjęcie, przysłona 4, przy iso 100 przy zgaszonym świetlne, wieczorem, naświetlanie ok 25-30 sekund albo ustawić priorytet przysłony i aparat sam dobierze czas naświetlania. (myśle ze większość kompaktów ma teraz takie możliwości. Aparat można ustawić na stole zamiast statywu)

W normalnych warunkach jak patrze na ekran nie widać niczego niepokjącego jedynie jak wyświetle czarny obraz i podejde do telewizora i wiem że plamy mam na telewizorze to widze lekkie cienie. W oglądaniu nie przeszkadza to w ogóle. Ale wkurzają mnie te plamy, wprawdzie bardziej mentalnie niż wizualnie, ale jak oglądam telewizor to zastanawiam się skąd sie wzięły zamiast skupuać sie na filmie.

Pod telewizorem po lewej stronie mam stację dokującą z laptopem i dwoma zewnętrznymi dyskami, co może wytwarzać pole matnetyczne. Za telewizorem mam wierze, która również może "siać" choć myślę że po przestawieniu sprzętu plamy nie znikną a jedynie linie na obrazie nie będą tak uciekac na boki.

http://picasaweb.google.com/sochanus/TV?authkey=V1z7wEeMpBU
 
Ostatnia edycja:

kri99

New member
Ponawiam pytanie :
chodzi mi o tryb AUTO - chyba u mnie coś nie tak :twisted:
Moim zdaniem nie działa dobrze: np czasami tak mi rozciąga że nie widzę dolnych linii informacyjnych z dekodera cyfrowego. ALbo jak właczę DVD i chwilę potrzymam na menu filmu to po np.10 sekundach rozciąga tak że dół jest poza ekranem :(
Jak ustawię ręcznie na 16:9 to wtedy jest ok ,,, tylko w tym AUTO jakoś tak dziwnie.
Proszę o komentarze użytkowników Panasów.
pzdr
kri
 

otan

New member
Bez reklam
Witam.

Morał z tego taki: Oglądajmy, a nie przyglądajmy się :cool:
Dotyczy to nie tylko TV..............
Co by to było gdybyśmy zaczeli dokładnie przyglądać się np. naszym kobietom, dziewczynom, kochankom.....................
Tu fałdka, tu zmarszczka, tu nosek za duży....................
Lepiej popatrzyć:-D niż się przypatrzyć nie tylko TV.

Pozdrawiam
 

kri99

New member
Sochanus napisał:
kri
Rzeczywiście tak jest z tym trybem auto mam to samo z moim TV

Czyli wynika z tego że mój TV nie jest wadliwy.
Zawsze to jakieś pocieszenie, chociaż dziwne że to tak działa.

pzdr
kri
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie chcę twierdzić ze stuprocentową pewnością, ale sądzę że wpływ pola elektromagnetycznego na ekran plazmowy jest znikomy, wręcz żaden. W kineskopach, gdzie elektrony są sterowane polem lektromagnetycznym ten wpływ był oczywisty.

ArtS :)
 

Ryszards68

New member
otan napisał:
Co by to było gdybyśmy zaczeli dokładnie przyglądać się np. naszym kobietom, dziewczynom, kochankom

:grin: Dokładnie! Niemniej w moim przypadku jak nawet b. długo wpatruję się w matryce to nie widzę żadnych plam! A tryb Auto tak działa, czasem jest bardziej przydatny a czasem mniej. Generalnie ten „automat” stara się rozciągnąć obraz do całej matrycy jednocześnie usuwać czarne „pasy”, a jeszcze dodatkowo stara się zachować proporcje w środku ekranu (co oczywiście nigdy mu się nie udaje, bo zawsze tryb 4:3 będzie również w środku lekko rozciągnięty). Jego mozolny trud najlepiej widać w trakcie emisji reklam, można się przyzwyczaić. Zawsze możesz to wyłączyć…
 

aquarius74

New member
witam,
wlasnie wczoraj przed 20:00 dostarczyli mi 42pv80. kupilem w eurortvagd, od zamowienie do dostarczenia lacznie z zalatwieniem rat minelo jakies 30h. tak wiec wieczorkiem go zmontowalem i odpalilem.
po przesiadce z 21" philipsa troche wydaje sie duzy. ale mysle, ze sie przyzwyczaje. zgodnie z Waszymi zaleceniami ustawilem suwaczki na jakies 30-40% i bede staral sie go "dotrzec". jesli chodzi o ekran, stanowi on jednolita tafle, bez jakich kolwiek przebarwien, kratek itp. przynajmniej mi nie udalo sie tego zauwazyc.
sprawdzalem powidoki przy zgaszonym swietle. faktycznie powstaja, nawet po przegladaniu menu ale sa widaczne tylko z odleglosci do 0,5m i bardzo krotko.
troche kolory mi nie pasuja, wygladaja jakby byly rozcienczone brudna woda.. ale przypuszczam, ze jest to kwestia ustawien.
nadchodzi weekend, sprobuje cos wiecej napisac w przyszlym tyg. chociaz ma byc cieplo wiec pewnie spedze go poza domem.
aha... pilot rzeczywiscie musi byc wycelowany w tv, ale dla mnie to nawet zaleta bo corcia nie bedzie mi co chwila przelaczac :).

pozdrawiam
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Sochanus napisał:
choć myślę że po przestawieniu sprzętu plamy nie znikną a jedynie linie na obrazie nie będą tak uciekac na boki.
To jeszcze jakieś linie na boki Ci uciekają? :confused:

Jak mi się uda, to spróbuję dziś w nocy zrobić fotkę z parametrami ekspozycji podobnymi do Twoich.
 

otan

New member
Bez reklam
Witam.

U mnie tryb AUTO działa podobnie jak opisy powyżej. Na początku trochę mnie to denerwowało. Można się do tego przyzwyczaić. Wolę ten tryb niż każdorazowo ustawiać ręcznie. Kurde ale te 42 cali deczko za małe jak dla mnie, ale nie uśmiecha mi się wywalić na full HD 50 cali ponad 7k. Jest co prawda 50 PV8 ale z nieco gorszą elektroniką i parametrami niż 42PV80. Ciekawe jaka jest między nimi praktyczna różnica w obrazie? Czemu nie zrobili 50PV80 za 5k. Luka w tym segmencie jest wyrażna.

Pozdrawiam
 

Sochanus

New member
na zdjęciu zauważyłem pionowe linie które rozchodzą się od środka do lewej coś jak mora. Oczywiście nie widać tego w normalnym urzytkowaniu :)

A może to po prostu taki efekt robienia zdjęcia telewizora :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry