Panasonic seria PV80 i PV8

kovisoy

New member
Ja natomiast jestem zagorzałym kibicem koncertowym i żałuje że nie jestem w Chorzowie - Metallica ,- ale mam na DVD - odlot
 

misiekz

New member
otan napisał:
"godles83" spokojnie możesz jechać i docierać matrycę 24h na dobę.
Od czasu do czasu włącz na 15min śnieżenie np na kanale O.
Z Twoimi nastawami nie masz się co martwić o powidoki. Tylko nie używaj w dzień trybu ECO.

hmm jakoś mam mieszane uczucia co do docierania, posiadam PV80 od marca czyli zaraz jak pojawił się na rynku i od samego początku tv pracuje w trybie ECO w ciągu dnia ogląda go dzieciak z żoną, a wieczorem ja i ani śladu powidoków itp przypadłości. Jedyna wada, która mnie irytuje to działanie pilota - trzeba dobrze celować. Mam starego panasonika sprzed 18 lat i tam pilot działał identycznie!

pozdrawiam serdecznie
 

Eskulap

New member
pochlastać się można

Czytając to forum można się pochlastać!!! Żeby oglądać telewizję w całkowitej ciemności to trzeba być niespełna rozumu - jeszcze przy tak dużych powierzchniach ekranów. Ci co tak robią to nieźle muszą mieć sfiksowany wzrok, a potem się dziwią, że obraz jest nie taki jak trzeba.

Po drugie żaden CRT, nawet Diamondtron czy Trinitron nie może mieć idealnej czerni - wynika to z działania działa elektronowego.

Po trzecie jakby się jeden z drugim uczył fizyki to wiedziałby, że ciało idealnie czarne przy określonej temperaturze również emituje promieniowanie w zakresie światła widzialnego.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Czy ktoś tu mówi o idealnej czerni? Czerń kineskopowa nie jest idealna, ale plazma ma tego pecha, że oprócz luminoforu jest jeszcze gaz, który musi być wstępnie pobudzony.

Ciekawe, czy zauważyłbyś promieniowanie świetlne ciała idealnie czarnego w temperaturze pokojowej. Pomijam już, gdzie byś takie znalazł w praktyce.

Co do oglądania po ciemku. Obejrzenie filmu to nie to samo, co oglądanie telewizji całymi godzinami i przy prawie pełnym zaciemnieniu ogląda się film dużo lepiej. Moim zdaniem dużo bardziej zabójcze jest oglądanie telewizji w bardzo jasnym pomieszczeniu. Choć masz rację, oglądanie po ciemku nie jest ponoć zdrowe.

I naprawdę, nie porywaj się na siebie, bo nie warto. :)

ArtS :)
 

azhun

New member
Witam,
dzisiaj odbieram swojego pv80. Możecie mi podać ile nowy tv ma przejechane na starcie (czas działania i liczba włączeń). Oczywiście wartości przybliżone. Zamierzam sprawdzić sobie w sklepie i dobrze byłoby mieć jakiś punkt odniesienia.
Pozdrawiam
 

Sochanus

New member
Hej

Docieram swój telewizor na trybie normalnym i zmniejszonych parametrach o połowe względem ustawień fabrycznych. jadę tak od początku juz 120 godzin. Wieczorkiem zapuściłem sobie czarny obraz zeby zobaczyć czy przypadkiem na matrycy niemam wupalonych duchów no i oto efekty w załączniku ( zwiększylem kontrast w programie graficznym byście lepiej mogli ujżeć plamy które mnie martwią). Spotkal się ktoś z was z takimi obiawami ?

Chodzi o plamy w środku.

_MG_8951.JPG&imgmax=640
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Sochanus napisał:
Spotkal się ktoś z was z takimi obiawami ?
Na ten przykład ja się spotkałem - zerknij na wcześniejsze posty -> O powidokach dla dociekliwych ;)

Proponuję następujące dalsze działania: dzisiaj wieczorem sprawdź to ponownie - jeśli będzie widoczny jakiś powidok to powinien być inny niż poprzednio. Ciemniejsze plamy, na które zwróciłeś uwagę, mogą być efektem obrazu wyświetlanego (przez nawet krótki czas) zaraz przed zrobieniem zdjęcia przez Ciebie. Pozostanie Ci zatem przestać się przejmować i zwracać uwagę na takie krótkotrwałe powidoki, które i tak widać co do zasady jedynie w kompletnej ciemności ;)

Pozdrowienia!
 

Sochanus

New member
zrobilem to zdjęcie bo te plamy są stałe, w tym samym miejscu, pierwszy raz zauważyłem je 2 tygodne temu. WIdac je tylko w ciemnosci.
 

otan

New member
Bez reklam
Kalibracja 42PX80E

Witam

Z ciekawości zadałem pytanie w serwisie Panasonica na temat możliwości wykonania kalibracji TV. Serwisant spytał się po co chcę to robić i co wg mnie znaczy kalibracja. Trochę się zdziwiłem tymi pytaniami, ale udzieliłem odpowiedzi, po czym usłyszałem następujący wywód serwisanta:
Do indywidualnych ustawień parametrów obrazu służą ogólnie dostępne funkcje obsługi i lepiej nie grzebać z innymi parametrami serwisowymi bo można tylko rozregulować poszczególne nastawy i w rezultacie pogorszyć obraz. Z regóły na jednej wizycie się nie kończy bo za chwilę klient wzywa nas ponownie bo chce dokonać kolejnej zmiany ustawień. Podsumował to tak: szkoda kasy na kombinowanie z nastawami serwisowymi chyba że występuje konkretna usterka obrazu np. za dużo zielonego. Poruszyłem ten wątek ponieważ sprawa kalibracji była dość często tematem postów na forum. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony ze swoich indywidualnych nastawów ale zapewne są i tacy którym marzy się grzebanie w nastawach serwisowych. Jestem ciekaw opini ludzi którzy robili kalibracje i co sadzą o efektach. Czy do przeprowadzenia kalibracji potrzebny jest specjalistyczny sprzęt czy robi się to na oko?

Pozdrawiam
 

Ryszards68

New member
Sochanus napisał:
zrobilem to zdjęcie bo te plamy są stałe, w tym samym miejscu, pierwszy raz zauważyłem je 2 tygodne temu. WIdac je tylko w ciemnosci.

Poza krótkotrwałymi powidokami nie powinno być żadnych plam! Zakładam, że nie jest to zatłuszczona osłona matrycy lub uszkodzona warstwa antyodblaskowa?
 
Ostatnia edycja:

Sochanus

New member
Nie nie jest to zatłuszczona szyba, powłoka antyrefleksyjna ani obiejtyw aparatu. Dziś wieczorem zrobie ponownie zdjecie i jutro podzielę się spostrzeżeniami. (choć jak mówię obserwuję to już od 2 tygodni a w gwarancji wyraźnie jest napisane ze takich wypadków gwarancja nie obejmuje :( ). telewizor oglądam z 2 i z 5 metrów w sumie pewnie bym tego nie zauważył gdybym o tym nie wiedział ale teraz :(. Może zapuścić "śnieg" przez jakiś czas, zobaczyć czy coś pomorze ? (choć puściłem już kreske latajacą po ekranie z menu serwisowego myślę że to daje ten sam efekt).
 

kri99

New member
Użytkuję TH42PV80 od połowy kwietnia.
Dopiero od 3 dni mam podłączoną cyfrową kablówkę , wcześniej był analog.
A więc :
Na analogu było dobrze ale byłem trochę zawiedziony bo wcześniej naczytałem się tu pochwał a obraz był bez fajerwerków.
Dopiero teraz ...ta cyfrowa .... ludzie nawet się nie zastanawiajcie tylko lećcie do sklepu i w ciemno kupujcie !!!!
Obraz rewelacja ( oczywiście nie każdy program i materiał) .
Ale jak już coś leci w dobrej jakości to naprawdę rewelka. Kolory naturalne , ładne nasycenie ...a niektóre reklamy echhhhh chciałoby się zjeść takiego owoca.
Czerń rewelka. Po prostu : przy dobrym sygnale OBRAZ EXTRA.
Żaliłem się tu niedawno że docierałem 200h w trybie ECO ale jak widać nic się nie stało :)
Co do wielkości - brać jak największe i się nie zastanawiać , Ja te 42'' ogladam z ok 2,5m ale i z 1,5m jest super ...... teraz spokojnie kupilbym 50''.



A teraz mniej miłe pytanie do użytkowników PV80 :
chodzi mi o tryb AUTO - chyba u mnie coś nie tak :twisted:
Moim zdaniem nie działa dobrze: np czasami tak mi rozciąga że nie widzę dolnych linii informacyjnych z dekodera cyfrowego. ALbo jak właczę DVD i chwilę potrzymam na menu filmu to po np.10 sekundach rozciąga tak że dół jest poza ekranem :(

Jak ustawię ręcznie na 16:9 to wtedy jest ok ,,, tylko w tym AUTO jakoś tak dziwnie.

pzdr
kri
 

eR_

New member
W trybie auto telewizor "kombinuje", ja mam podobnie.
Czasem sobie ustawi/rozciągnie obraz jak ma, ale zazwyczej nie i trzeba samemu przełączać tryby.

Mam takie urządzonko do pomiaru zużycia energii. Ciekawe jest to że jak mam tv w czuwaniu czy nawet wylaczony na przycisku w obudowie to pokazuje mi zuzycie energii na poziomie 40W hmmm... .

R
 
Do góry