Panasonic seria PV80 i PV8

uQuad

New member
majestic napisał:
U mnie na 42PV80 również obraz nie należy do najpłynniejszych. W bardziej dynamicznych scenach ludzie lub obiekty poruszające się po ekranie "wleką" za sobą klatkę obrazu. Zauważyłem, że intensywność tego zjawiska zależy w dużym stopniu od jakości przekazu tv. Na dobrej jakości przekazach np. niektórych programach TVN jest to praktycznie niezauważalne, natomiast w przypadku słabej jakości programów np. wczorajszy kabaret na TVP2 po 20.00, było to bardzo widoczne, np. przy przejeżdzaniu kamerą po publiczności obraz był szarpany.
Również mam X360, i o ile w przypadku oglądania tv czy filmów można to zauważyć tylko co jakiś czas w szybkich scenach, to już w przypadku gier FPS na konsoli jest to denerwujące.
Kilku użytkowników już wspominało o tym zjawisku w innych wątkach. Ja osobiście testowałem pod tym kontem także 37PV8 u brata i wygląda to tak samo jak u mnie.
Wydaje mi się jednak, że dużą rolę odgrywa tutaj różna percepcja ludzi. Jednego będzie to denerwować, drugi powie: "Bzdura, wszystko jest super".
No i kurde dzieki, odpowiedz jaka mi byla trzeba. Moze jednak z tym moim samsungiem nie jest tak zle, skoro ty u siebie widzisz to samo. Przypatrzylem sie dzisiaj crt-kowi i jakbym sie mial czepiac to powiedzialbym ze zjawisko jest identyczne niemal, trudniejsze do wychwycenia przez 3x mniejsza powierzchnie obrazu + jednak to crt. Zdaje mi sie ze glowny problem w tym ze siedze za blisko. Te 2.5m-3m to chyba ciagle za malo. 3.5+ to optymalna odleglosc mi sie cos widzi. Troche dziwne ze jednak w materialach HD jest to samo.. hm.
 

eR_

New member
@Curry, dziś pierwszy raz podłączyłem laptopa pod plazme obraz jest jak najbardziej ok. Skontaktuj się lepiej z serwisem Panasonic'a czy coś takiego może występować - ja powiedziałbym że nie i na twoim miejscu bym od razu wymienił telewizor (jeśli oczywiście to możliwe).

jesli chodzi o docieranie to ja stosuję:
http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TH42PX80/Settings

Teraz jeśli koledzy pozwolicie to ja zadam pytanie:
Jak oglądam obraz przez scart to gdy nacisnę na pilocie telewizora na kanal 1,2...itd to obraz się przełącza i znowu wskakuje ogladany obraz ze scart, w jakim to celu inżynierowie z Panasonic zrobili? Da się tym jakoś zapamiętać różne ustawienia czy jak?

R
 

aron69

New member
Docieranie,ale 42PX80

Witam.
Mam już na liczniku prawie 300 h,docierałem na trybie Eco ,przy wyłączonych polepszaczach, ustawienia parametrów poniżej 50% (ok.38 - 40%).
Powiem tak, może dlatego, że mój TV wisi w takim miejscu że promienie słoneczne nie bardzo mu doskwierały - tryb Eco wydawał mi się najbardziej wskazany na docieranie plazmy. Próbowałem ustawić na dynamiczny - obraz świecił jak... nie powiem co, na normalnym też jasno ,kinowy - to samo. Tryb Eco wydał mi się najlepszy, obraz lekko przyciemniony - oczywiście cały czas na tych samych parametrach. Nawet teraz kiedy mógłbym już "pójść na całość" - dalej stosuję ustawienia koloru,jaskrawości, kontrastu na ok. 50% ,z tym że przeszedłem na tryb normalny i włączyłem polepszacze.Obraz super (sygnał C+, DVD Onkyo po componencie też OK.) Żadnych wypaleń, powidoków, czarne jest czarne itd.
Może faktycznie ,ci którzy mają bardzo nasłoneczniony pokój nie powinni stosować trybu Eco ,ale myślę że najważniejsze w tym całym "docieraniu" jest to ,aby pozwolić plaźmie na poczatku użytkowania trochę się rozkręcić, aby póżniej móc korzystać w pełni z jej możliwości.
Pozdr.
 

sosna

New member
yazoo22 napisał:
Chetnie poczytam o doswiadczeniach kolegi, szczegolnie ze planuje zakup tego tv oraz uzywanie go w dokladnie takiej samej konfiguracji (n-ka, lapek po d-sub). Wszystkie spostrzezenia beda bardzo pomocne.

Caly czas jednak zastanawiam sie nad pv8, poniewaz po analizie tego forum wnioskuje ze przy 3,5 m i 37' chyba razczej nie bedzie widac roznicy miedzy obrazem pv80 a pv8 a pozostale parametry mi odpowiadaja.
Skoro nie widac roznicy to po co przeplacac 600 zł.
Po pierwsze, przy 3,5m to raczej spokojnie 42'' a nie 37'' (po analizie tego forum).
Po drugie, PV8 nie ma D-sub, kontrast 10000 (a nie 15000 jak pv80), gradacja kolorów ok 3 tys (a nie ok 4 tys jak pv80) i zdaje się, że czerń jest też gorsza niż w pv80 ...
Po trzecie, kwestia 600zł to jest argument, w końcu na ulicy nie leży ...


Curry_ napisał:
mógłby mi ktoś pomóc w kwestii tego białego ekranu przy podłączeniu kompa przez D-sub?! na prawde zależy mi na czasie. kilka postów wyżej opisałem problem.
Jaką rozdzielczośc ustawiłeś ? Moze Tv jej nie obsługuje i dla teo jej nie wyświetla?? Masz laptopa czy PC, konkretnie czy sygnał idzie bezpośrednio z "głównego" wyścia karty graficznej, czy z drugiego wyjścia ?? A może to kwestia odświeżania na karcie grafiki ??



Co do trybu ECO, to prawdopodobie geniusze z Panasonic'a mieli na myśli oszczędnośc energii, np.: w stosunku do trybu Dynamicznego. Przy nasłonecznieniu pomieszczenia i odpowiednich parametrach tryb ECO pewnie daje po oczach jak Dynamiczny, a wieczorem automatycznie "schodzi" z kontrastem poniżej Normalnego. Zapewne daje to oszczędnośc energii i to by "usprawiedliwiało" nazwę trybu ECO.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o tryb ECO, potwierdziłeś moje przypuszczenie. Aron69 napisał tuż przed Tobą, że w porównaniu do pozostałych trybów, w trybie ECO obraz jest najbardziej przygaszony. Tak więc wybór tego trybu przy docieraniu nie wydaje się jednak złym pomysłem. Może za wyjątkiem oglądania w bardzi jasnym pomieszczeniu. Czuję się nieco zrehabilitowany. ;)

ArtS :)
 

rafian

New member
Docieranie - żarty!

Witam.
Kiedyś tata kupił mi motorower simson, tak jego trzeba było docierać przez chyba 3000 km.
Ale z tymi tv to sobie jaja robicie, kto i gdzie napisał coś takiego, że plasmę się dociera? w której instrukcji to pisze? Bez jaj, na stronie panasa też nic.
Kupiłem ten tv zaraz jak się pojawił, włączyłem na ustawieniach proponowanych przez producenta i tyle, chodzi do tej pory, a jakby mu się coś stało to mam gwarancję.
 

motobartcompany

New member
Kupiłem ten tv zaraz jak się pojawił, włączyłem na ustawieniach proponowanych przez producenta i tyle, chodzi do tej pory, a jakby mu się coś stało to mam gwarancję.

Coś słabo czytałeś tą instrukcję, bo pisze "jak byk" Gwarancja nie obejmuje wypaleń obrazu.
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
temat docierania był już wieeele razy poruszany i jak już nie raz ktoś napisał każdy podchodzi do tego indywidualnie ... jak kto woli, jednak większość nowych urzytkowników takiego sprzętu woli dmuchać na zimne i zadbać o niego na początku niż pluć sobie potem w brode że tyle kasy wydali a docieranie olali ;)
 

sosna

New member
Konkretnie w instrukcji jest informacja na stronie 5 w prawym górnym rogu (instrukcja na dołączonym cd-rom)
 

robiw

New member
Witam Kolegów,
Jako, że przed długi czas męczyłem Was i Kikiego w temacie wybory TV i właśnie kupiłem TH-42PV80 (digitalno.pl, 3399zł) postanowiłem opisać wrażenia. Wybierając pomiędzy 42PV80 i 50PV8 postawiłem na jakość i tu się nie przeliczyłem. Obraz z kablówki UPC dobry lub bardzo dobry (odległość 3.7m). Kolory – fantazja – już nawet w trybie kinowym wyglądają super. Ja mam bardzo jasny salon i powiem, iż odbicia nie przeszkadzają. Przeszkadza natomiast ta krata, w jaką wydaje się być naniesiona warstwa antyodblaskowa – w ciemnych miejscach ekranu i pod pewnym kątem oglądania i świetle bocznym jest widoczna jak skupimy na niej wzrok i trochę przeszkadza – tego typu zjawiska nie zauważyłem w PV700. Jeśli chodzi o rozmiar, właśnie, trochę mały! Wcześniej miałem CRT 32” i jak powiesiłem plazmę na ścianie (fajny uchwyt, tylko 3cm od ściany) to jakoś zmalała w oczach – wiedziałem, że to wybór rozsądku ale teraz gdybym miał wybierać ponownie postawiłbym na 50PV8 a może nawet (gdyby nie cena) na jakiś 65” – wierzcie mi nigdy nie jest za dużo. Niestety to nie USA i TV oddać/wymienić nie mogę, trudno ;-). Jeśli chodzi o odbiór sygnału o słabej jakości to zauważyłem takie artefakty przetwarzania DSP, że np. oczy są nieruchome (takie zdają się być) a reszta twarzy się porusza- ciężko to wytłumaczyć ale coś takiego zauważyłem (słaby sygnał, może jakieś polepszacze włączone). I jeszcze jedno – obudowa – śliczna ale kurz na niej siada na potęgę. Reasumując, jakość super, przeszkadza czasami przy jasnym, bocznym oświetleniu wzór warstwy antyodblaskowej…no i za mały… pozdrawiam… Robert
 

adam555

New member
ArtS007 napisał:
Jeśli chodzi o tryb ECO, potwierdziłeś moje przypuszczenie. Aron69 napisał tuż przed Tobą, że w porównaniu do pozostałych trybów, w trybie ECO obraz jest najbardziej przygaszony. Tak więc wybór tego trybu przy docieraniu nie wydaje się jednak złym pomysłem. Może za wyjątkiem oglądania w bardzi jasnym pomieszczeniu. Czuję się nieco zrehabilitowany. ;)

ArtS :)
Jest najbardziej przygaszony gdy ciemno jest w pokoju. W dzień, im jaśniej to i ekran będziej jaśniej wtedy świeci.

Nie rozumiem tych problemów z docieraniem i ustawianiem trybów. Tryby dynamiczny, normalny i kinowy różnią się tylko charakterystyką. I tak tryb Dynamiczny ma ustawioną najbardziej "agresywną" charakterystykę, a kinowy najłagodniejszą. Ale to głównie predefiniowane ustawienia. Przecież w każdym trybie można zjechać tak, że tryb dynamiczny nie będzie mocniej "jarał" niż tryb kinowy i odrotnie. W trybie kinowym można też podciągnąć kontrastem i będzie on prawie "dynamiczny". Piszę prawie bo prawdopodobnie są jakieś różnice w przebieguu charakterystyki kontrastu i innych, które odróżniają te tryby.
Tak czy owak można sobie docierać i na dynamicznym zmniejszając nastawy kontrastu, jaskrawości, koloru itp.

Tryb eco, to jak już wiadomo, automat, który reguluje kontrast i jaskrawość w zależności od warunków otoczenia i głównie to ma wpływ, a dodatkowo jeszcze użytkownik, aczkolwiek jakby w mniejszym zakresie. Wystarczy porównać jak mniej ochoczo reaguje odbiornik na regulację manualną kontrastu nastawiony wtedy raczej na samoczynną regulację z czujnika.

Co do docierania. Na pewno żadnego wpływu nie mają żadne włączenie lub nie włączenie ulepszaczaczy - bez przesady nie ten kierunek.
Również oglądanie na 20 czy 30% jest niejakim małym "zboczeniem". Gdy oglądamy film np z DVD czy innego źródła, który nie ma stałych elementów, można sobie pofolgować obrazem i dać nastawy jakie chcemy. Gdy oglądamy przez dłuższy czas program z logiem to jak najbardziej w początkowym okresie można trochę zmniejszyć agresywność obrazu. Bardziej blady będzie w tym początkowym okresie bardziej równomiernie "docierał" te komórki. Ale gdy tych elementów nie ma i akcja rozwija się na cąłym ekranie to każda z tych komórek złapie mniej więcej tyle samo świecenia.

Ale fakt jest faktem, że w pierwszych godzinach na ekranie łatwiej zostawał duch, np kilka sekund z menu i już w ciemnym pomieszczeniu na czarnym tle było widać. Po jakimś czasie (kilkuset godzinach) zjawisko raczej zanika i już tak łatwo nie zostaje. Ale to może raczej jest związane z samoczynnym świeceniem luminoforu. Zgaszony telewizor w całkowicie ciemnym pokoju "świecił" jeszcze wyraźnie ekranem przez jakiś czas (poświata, może to pobudzony fosfor jeszcze wydalał z siebie światło). Po tych kilkuset godzinach to świecenie po wyłączeniu jest już prawie niewidoczne.

I to by było na tyle...
 

sosna

New member
Tak co do rożnic między poszczególnymi trybami:

(Na przykładzie opisu PV70 ze strony www.av.com.pl)
"Chciałoby się mieć dostęp do selektywnej regulacji składowych RGB, ręcznego strojenia temperatury barwowej, jak również do jakiejkolwiek regulacji gammy. Ta, jak się okazuje, jest ukryta pod postacią trybów fabrycznych. Nazwano je: Dynamiczny (ustawienie domyślne), Standardowy i Kinowy. Stanowią one nie tylko kombinację podstawowych parametrów obrazu, ale różnią się też charakterystyką gammy i poziomem jasności panelu. W dwóch pierwszych trybach włączony (na stałe) jest układ dynamicznego kontrastu lub poziomu czerni. Nawet po prawidłowym ustawieniu poziomów bieli i czerni (telewizor odtwarza najgłębsze czernie - BTB i najjaśniejsze biele - WTW) dolny fragment skali jasności na tablicy testowej zawierającej pełne spektrum szarości stawał się niewidoczny. Cecha ta nie przeszkadza w codziennym oglądaniu telewizji (wręcz pomaga), ale przy krytycznym oglądaniu filmów po ciemku, stanowi obiektywną wadę. Jest jej pozbawiony tryb kinowy, w którym telewizor ma stałą charakterystykę krzywej jasności, niezależnie od sceny, z poza tym świeci ciemniej. Niestety, gamma dla tego trybu jest zdecydowanie za niska (co widać gołym okiem, bez pomiarów). Skutkuje to tym, że sceny kręcone w półmroku lub wręcz po ciemku są po prostu za jasne. Regulacja jaskrawości na niewiele się tutaj zdaje, ponieważ jej skręcenie powoduje z kolei utratę informacji w najgłębszych czerniach.

Jasność panelu wyraźnie różni się w trybie dynamicznym i kinowym. Różnica jest aż 3-krotna. Towarzyszy temu, co ciekawe, niższy poziom czerni, zwłaszcza jeśli ustawimy ją za nisko w stosunku do optimum. Ponadto, jasność panelu wyświetlającego planszę białą 100IRE na całej powierzchni ekranu spada około 2,5-krotnie w stosunku do wartości szczytowej (dla małego prostokąta). Pomiar kontrastu pokazał, że w trybie dynamicznym możemy uzyskać wartość około 9500:1, czyli zadziwiająco zgodną z deklaracją wytwórcy. Jednak po kalibracji, w trybie kinowym, pomiar full on/off dał przyzwoitą wartość 1400:1. Korzystanie z trybu dynamicznego jednak nie polecam, albowiem przy tak wyżyłowanej jasności panelu, nie tylko wzrasta zapotrzebowanie na prąd, ale też skraca się żywotność panelu. Ponadto pamięć obrazów statycznych (wyświetlanych nawet przez kilkadziesiąt sekund) jest wyraźnie wzmocniona, co widać później przez dłuższy czas na „czarnym” ekranie."

Czyli wynika, że poszczególne tryby różnią się parametrami, których w pv80 również nie można regulowac, np.: gamma...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adam555

New member
Gammy nie można wprost regulować, ale mamy zaszyte 3 jej charakterystyki.
Nie zmienia to jednak faktu, że nawet przy ustawieniu dynamicznym można zjechać w dół pozostałymi regulacjami tak, że i w tym trybie będzie mało co widać i sobie "docierać".
Do składowych RGB też jest dostęp ale poprzez menu serwisowe umożliwiające nie tylko proporcjonalne zmienianie ale i właśnie chyba "gammowate".
 

htc

New member
Witam,

Czy mógłby ktoś napisać, jaki jest rozstaw otworów pod uchwyt ścienny w modelu TH-37PV80? Telewizor ma być u mnie za kilka dni a chciałbym wcześniej zaopatrzyć się w uchwyt ścienny. Niestety na stronach Panasonica nie ma udostępninej instrukcji obsługi do tego modelu :(

pozdrawiam,
Przemek
 

htc

New member
Hmm, ciekawe, że na polskiej stronie Panasonica nie ma dostępnej instrukcji, a na angielksiej jest i to nawet po polsku...
Niestety w intrukcji nie ma nic na temat rozmieszczenia otworów pod uchwyt ścienny. Był by ktoś tak miły i zmierzył?

Przemek
 
Ostatnia edycja:

ciaptak

New member
witam
widze ze dyskusja wreszcie zeszla na ciekawsze tematy wiec i ja zabiore glos:p otoz jak dla mnie dosc slaba jest czern. mam wyswiecone ok 150h docieram na eco bo mam ciemny pokoj. Nawet przy zmianie trybow i suwakow nie moge dojsc do optimum, czarny jest szary... nijak ma sie chociazby do koloru obudowy. W tym miejscu kieruje moja prosbe do uzytkownikow, czy ktos moze wkleic zdjecie ze swoimi ustawieniami (tryb i wszystkie suwaki)? na zdjeciach kikiego obraz ma duuuzo glebsza czern niz u mnie:confused:
 
Do góry