Panasonic seria PV80 i PV8

darcun

New member
Bez reklam
ArtS007- Panasonic Polska umieszczając na swojej stronie wszystkie nowości nadal przy tv PV8 i 80 nie zaznacza,że mają panele G11.
Więc pomimo Twojego wyjaśnienia tej kwestii,wcieliłem się w rolę niewiernego Tomasza i wysłałem zapytanie do Panasonic Polska.



" Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie następujacej sprawy;Na Waszej stronie Panasonic Polska podajecie wykaz nowych telewizorów plazmowych.Przy telewizorach 37 i 42PV80 nie podajecie numeru kolejnej generacji.Przy pozostałych telewizorach podajecie,że są to tv G11..Proszę o wyjaśnienie powyższej sprawy.Na stronach Panasonic Litwa jest to wyraźnie wyszczególnione.Proszę o wyjaśnienie sprawy i udzielenie mi odpowiedzi za co góry dziękuję i pozdrawiam! "

Otrzymałem następującą odpowiedź:

Witamy!
Uprzejmie informujemy, że poniższych modelach jest panel G11.

Z poważaniem,
Info / Panasonic Polska

Ta odpowiedź zamyka mi usta do dalszych pytań na ten temat./Amen/

 

uQuad

New member
Widzialem dzisiaj ten model (Zwiastun Ice Age na blu rayu) i faktycznie widac te cale zielone smugi miejscami. Moze mi ktos powiedziec jak wyglada w praktyce ta zielona poswiata np. w GoW na X360 vs slynny filmik na youtube ukazujacy ta wade. Dawno bym kupil ten tv ale ta zielonkowatosc mnie dobija. ;-/
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Mam takie pytanko, może ktoś wie czy da się zmienić kolory tych "pasów" tj chodzi mi o te które pojawiają się jak się zmienia kanał i na nich jest wyświetlony numer, nazwa kanału , info o telegazecie i rodzaju dźwięku. Bo już ten niebieski i szary lekko.......hmm no takie "wiejskie" mi się wydają, już może wolałbym jednego koloru albo w jakichś innych... jest jakaś możliwośc zmiany tego? :hmm:
 

adam555

New member
@Sansei6 Możesz wyłączyć całkiem i nie będzie.


Kuźwa, ta skośna kratka rzeczywiście jest. Ciekawa rzecz, faktycznie dopóki nikt nie napisał to też nie widziałem. Z tym że trzeba się, przynajmniej u mnie dobrze wpatrzeć i trzeba mieć tą scianę. No i krata jest jakby na ścianie, w każdym razie trzeba skupić wzrok nie na powierzchni ekranu. No ale jak już wiem że jest to ją pewnie będę widział....Ale jest ledwo widoczne i po prostu jakieś zjawisko optyczne, jakaś dyfrakcja czy jak tam zwał. Jak zbliżę się do ekranu to się zagęszcza jak oddalam to krata (kwadraty) stają się wieksze.

Co do zielonych krawędzi to też teraz mimowolnie wodzę oczami przy każdym ruchu na ekranie i je teraz widzę nagminnie. W okresach zapomnienia nie widzę.

Zielone podbarwienie (zależne zresztą od nadawania) częściowo bierze się chyba stąd, że bombardowany panel świeci tym fosforem jakiś czas. Widać jak się wyłączy w całkiem ciemnym pomieszczeniu to jest lekko zielonkawa poświata. Ta poświata jest zapewne cały czas gdy jest właczony bowiem "podświecuje" sobie ten pobudzony fosfor (no ale powinny świecić wszystkie trzy kolory), widać zresztą jak się przełączy na "pusty sygnał" (czarny).
Na razie jest to marginalne choć mnie denerwują czasem podzieleniałe fragmenty pyska. Zwalam na razie na źródło sygnału, bo przy niektórych scenach jest a przy niektórych nie ma, aczkolwiek to lekkie świecenie ma na pewno jakiś wpływ. Może fragmenty pyska trafiają na pola które jeszcze promieniują poświatą z jakiegoś wcześniej jasnego elementu w tym miejscu.

Nie ulega jednak wątpliwości że przy LCD tych zjawisk nie ma, nawet przy tanim LCD Manta FullHD, którą użytkują teściowie.
 
Ostatnia edycja:

Ryszards68

New member
adam555 napisał:
@Sansei6 Możesz wyłączyć całkiem i nie będzie.

Nie ulega jednak wątpliwości że przy LCD tych zjawisk nie ma, nawet przy tanim LCD Manta FullHD, którą użytkują teściowie.

Niby masz rację, ale LCD ma sporo innych wad – dobrze ktoś tutaj napisał, że one „tylko udają telewizor”. Myślę, że tak na spokojnie to te „wady” naszych Panasy są zdecydowanie przesadzone (no nie wiem jak to jest przy współpracy z konsolą, ale w SD na pewno więcej zalet ma plasma niż LCD). LCD można oglądać z daleka i na wprost ekranu, bo z boku to jakiś żart. Z bliska „plastelinki”. Co pozostaje? Powrót do CRT? Idąc do drugiego pokoju gdzie stoi 100 Hz Crt zastanawiam się, jak mogłem coś takiego oglądać? Głowa do góry :) Musimy chyba zacząć czytać forum LCD i dowartościować się, bo tam to musi się dopiero dziać!
 

Sansei6

Member
Bez reklam
adam555 znaczy, co wyłączyć? Czas wyświetlania na zero czy jakoś tak? Mi chodzi o zmianę koloru, a nie to żeby wogóle tych info nie było ;)
 

Foxxx24

New member
Sansei6

Ja osobiście nie spotkałem się z informacją aby można było zmieniac kolory pasków informacyjnych.
Można je jedynie wyłączyc z tego co wiem bo tak samo mają też modele PY85:)
 

ravpelc

New member
Dvi-hdmi

odebrałem wczoraj przesyłkę z kabelkiem i dziś podłączyłem i:

zero problemu przy podłączeniu kompa z 42PV80 przez DVI-HDMI, wiele osób pisało, że miało problemy z wyższymi rozdzielczościami, z nie włączaniem się obrazu na monitorze itp itd
mam kartę Asus GF 8600 GTS i w panelu sterowania NVidia można podłączyć np jako 2 równoległe (klonowanie) lub nawet tylko tv - włączyłem divxy, PES 2008 - wszystko miodzio, przy graniu to trochę męczył mi się wzrok przez pierwsze minuty, nim się przyzwyczaił, bo duuużo akcji na duuużym ekranie :cool: - pulpit z kolei mogłem wyświetlić w najróżniejszych rozdzielczościach - np 1600x1200 i wszystko bez problemu się wyświetlało - logiczne tylko, że jeśli stosujemy klonowanie a mamy monitor 4:3 to wtedy na tv nam obcina trochę pulpitu

reasumując jednak DOBRY KABEL to podstawa, pojawiały się już głosy, że PV80 ma problem z HDMI a tak na prawdę to nie winny jest ekran tylko kabel - ja kupiłem na allegro za 129zl TECH+LINKa 5-metrowego i nie żałuję.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
darcun napisał:
[...]
Ta odpowiedź zamyka mi usta do dalszych pytań na ten temat./Amen/
[...]
Kto pyta, nie błądzi. A jeszcze lepiej: wątpię, więc jestem.

To wszystko oczywiście w granicach rozsądku. Ty masz go z pewnością wystarczająco wiele. :)

Ciekawe, czy na naszych stronach Panasonic pojawi się wreszcie informacja o panelu G11 przy modelach PV?

ArtS :)
 

aldam

New member
Menu serwisowe

Czy ktoś może podać sprawdzony sposób na wejście w menu serwisowe w 42pv80?

Pewnie było już w tym temacie ale wybaczcie , spasowałem po kilkunastu stronach.
 

ulysse

New member
A o opcji szukaj kolega nie słyszał ? Wpisałem tylko słowo "serwisowe" i odrazu pojawił mi się wynik...

Tak na marginesie to w czwartek też będę posiadaczem tego TV... miał być 50" ale niestety $$. Tak więc w czw pewnie napiszę coś od siebie.

Wcisnąć klawisz F na panelu TV
Wcisnąć i przytrzymać klawisz [VOLUME-] na klawiaturze lokalnej telewizora
Wybrać jednocześnie z pilota trzy razy klawisz zero
Żeby wyjść z menu wcisnąć EXIT na pilocie




 

eR_

New member
pytanie o wersję PX, DVB-T czy też DVB-T2

Wiadomo że wersja PX ma tuner DVB-T, ale nigdzie nie udało mi się znaleźć co to za wersja, tylko DVB-T czy może DVB-T2 też?
Przeglądałem manual'e angielskie i czeskie i żadnych informacji nie znalazlem.

Wiadomo już, że w polsce bedzie mpeg-4 czyli DVB-T2, więc jeśli telewizor ma ww DVB-T2 to był by to argument za jego kupnem.

ps. może koledzy, którzy zakupili PX maja coś w dokumentacji?

pozdrawiam
R
 

sosna

New member
Z tego co piszą w "necie" u Niemiaszków planują przejśc na dvb-T2 w 2010, teraz grupa RTL planuje wprowadzenie w jakimś regionie Niemiec, nadawanie w DVB-T2... Nie sądzę aby w tej chwili PX80 miał DVB-T2, a o innych tv też nic nie znalazłem przekopując googla. DVB-T2 w tej chwilil ma nie wiele modeli nagrywarek DVD (z tego co znalazłem)...
A w Polsce, ponoc decyzja już zapadła, ma byc DVB-T2...

OOOOO matko :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Panasonic polska na oficjanej witrynie "wystrzelił" całą masę nowości !!!!
Aaaaaale 50PV80 nie ma nadal ... A i jest ciekawostka, przy opisie 50PV8 jest info: Panel plazmowy G11 HD ready :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Czytają nasze forum ??:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

px.gif
px.gif
TH-50PY800
new.gif
px.gif
px.gif

px.gif
px.gif
px.gif
px.gif
TH-50PY80
new.gif
px.gif
px.gif

px.gif
px.gif
px.gif
px.gif
TH-50PV8
new.gif
px.gif
px.gif

px.gif
px.gif
px.gif
px.gif
TH-46PY85
new.gif
px.gif
px.gif

px.gif
px.gif
px.gif
px.gif
TH-46PY80
new.gif
px.gif
px.gif

px.gif
px.gif
px.gif
px.gif
TH-42PY800
new.gif
px.gif
px.gif

px.gif
px.gif
px.gif
px.gif
px.gif
TH-42PY85
new.gif
px.gif
px.gif

px.gif
px.gif
px.gif
px.gif
TH-42PY80
new.gif
px.gif
px.gif

px.gif
px.gif
px.gif
px.gif
TH-42PV80
new.gif
px.gif
px.gif

px.gif
px.gif
px.gif
px.gif
TH-42PV8
new.gif
px.gif
px.gif

px.gif
px.gif
px.gif
px.gif
TH-37PV80
new.gif
px.gif
px.gif

px.gif
px.gif
px.gif
px.gif
TH-37PV8
new.gif
px.gif
px.gif
 
Ostatnia edycja:
Do góry