Panasonic seria PV80 i PV8

Wojcio

New member
37pv80

Panie i Panowie
Jeśli mogę to się pochwalę, dziś dotarł do mnie kartonik a w środku znajdował się TH-37PV80 i jestem szczęśliwy.
Sygnał SD (kablówka osiedlowa), sygnał w miare czysty (nic lepiej się nie spodziewałem) z DVD także całkiem przyzwoity (narazie SCART, ale czekam za zamówionym Compositem).
Jedynie do czego moge się przyczepić to do dziwnego wybierania rozmiaru ekranu funkcji Auto.
Czasami fajnie zeskaluje, ale czasami tak powiększy ekran że znika prawie całe logo stacji.
Od dziś zliczam 300h wygrzewania i wypalania.
I jeszcze jako ciekawostkę, pierwszy i jak narazie jedyny komentarz żony: "O Boże!" Reakcja dotyczyła zapewne wielkości ekranu. Ja chciałem większy, ona mniejszy, jakiś kompromis musiał być.
I jeszcze, jak się uda to niedługo bede miał do dyspozycji miernik mocy, więc napisze ile tak naprawde plazma pobiera mocy w różnych warunkach. Wg opisu 235W a ile w rzeczywistości.... poczekamy zobaczymy.
Pozdrawiam i polecam serię PV80.
 

jurasek

New member
Przebarwienia

Nie widzę żadnych odpowiedzi na moje wcześniejsze uwagi ,czy u nikogo ten problem nie istnieje ,chodzi o mocne przebarwienia np twarzy reki na kolor zielony Szczególnie drażniące są te zielonkawe cienie na twarzach sygnał z kablówki z dvd nie zauważyłem tego tylko z kablówki a sygnał jest dobry bo do jakości programów nie mam zastrzeżeń
 

sosna

New member
Kolego o zielonych przebarwieniach było co najmniej kilkanaście postów.
Opcja: Przeszukaj wątek np.: green, zielone itp .... i coś się na pewno znajdzie...
 

vib

New member
mem jeszcze jedno pytanie, co prawda z serii "bardziej naiwnych sie nie da", ale kto pyta nie bladzi :p
czytajac pare tysiecy postow na tym forum o Panasonicu od czasu do czasu byly wpisy typu "wczoraj kupilem, byla jednodniowa promocja" i ceny podawaliscie typu "rynkowa cena ok. 4000zl za dany model, placiliscie w ten jeden dzien 2800zl" - roznice w cenie czesto przekraczajace 30% od cen "internetowych"
z racji tego ze mam te 2-4 tygodnie na zakup plazmy, poradzcie w ktorych sklepach szukac/obserwowac takie hity cenowe, ktorzy sprzedawcy robia takie promocyjne przeceny - poobserwuje, zawsze te kilkaset zloty jak by sie oszczedzilo mozna przeznaczyc na odwarzacz blue-ray :p

z gory THX i prosze sie nie smiac :) :)
 

sosna

New member
No ja osobiście nie natknąłem się na taki post, gdzie ktoś pisze że kupił za 2800 :grin: (za wyjątkiem 37px80, co pewnie nie bardzo w polsce się odbyło... )
 

Ryszards68

New member
vib napisał:
czytajac pare tysiecy postow na tym forum o Panasonicu od czasu do czasu byly wpisy typu "wczoraj kupilem, byla jednodniowa promocja" i ceny podawaliscie typu "rynkowa cena ok. 4000zl za dany model, placiliscie w ten jeden dzien 2800zl" - roznice w cenie czesto przekraczajace 30% od cen "internetowych"

Z takimi „promocjami” to byłbym bardzo ostrożny! Może mam pecha, ale kupiłem kiedyś pewien sprzęt w promocji w MM i wolałbym o tym zapomnieć. Nie ma nic za darmo, ani pół-darmo, niestety. Taka promocja po prostu… śmierdzi!
 

PWK

New member
promocje

Niedawno była promocja w RTV Euro AGD na TH-42PV8 (ale tylko w Warszawie i tylko w czterech sklepach). Sprzedawany był za 2550 zł, w tym czasie na Allegro i w Ceneo nie schodził poniżej 3000.
 

regan_78

New member
regan_78 napisał:
Witam. czytam te forum, szczególnie o PV80 już długi czas. Posiadam 42PV80. Po zamianie dekodera cyfry+ na HD i podłączeniu przez kabel HDMI (dobry) oglądając cokolwiek oprócz kanałów w HD, co jakiś czas znika obaraz i się pojawia. w tym tez momencie na ekranie pojawia się napis "szeroki" i znika. I tak parę razy. Jest to strasznie wkurzające. Na Euro tak sie nie dzieje. Wszystko OK. Mam coś źle ustawione??? Pomóżcie. Przejrzałem cały wątek i nic na ten temat nie znalazłem.

Czy ktoś może mi pomóc?
 

acid666

New member
ceny

Dzięki temu forum zakupiłem właśnie 37PV80.
Poszukiwania sklepu nie trwały długo w Euro w Warszawie cena 4399 zł w sklepach internetowych min 3245 zł (Agito) ale na allegoro
udało mi sie znaleźć za 3000 !!! Okazało sie ze sprzedawcą jest hurtownia sprzetu RTV. Teraz tylko czekam na kuriera (w cenie).
 

garywr

New member
regan_78 napisał:
Czy ktoś może mi pomóc?
Stawiam raczej na tuner niż tv...

Podstawowe pytanie jaki tuner HD masz??
No i drugie jakie ustawienia obrazu w tunerze...??

Jeśli masz tuner z C+ to zapewne Philips - czyli Menu -> Ustawienia terminala i następnie chyba Parametry telewizora...
 

regan_78

New member
Ustawienia tunera ( Philips HD)
typ telewizora HD 1080i
tryb pracy HDMI
format ekranu tv zoom 16/9
dźwięk stereo
sygnał wizyjny RGB ... itd.
 

jurasek

New member
sosna napisał:
Kolego o zielonych przebarwieniach było co najmniej kilkanaście postów.
Opcja: Przeszukaj wątek np.: green, zielone itp .... i coś się na pewno znajdzie...

Ale tam wszędzie jest poruszany problem green ghosting a mi nie o to chodzi
tylko o przebarwienia jakby przenikania koloru w ujęciach nawet bez ruchu
 

regan_78

New member
garywr napisał:
A ustaw typ telewizora HD na 720p




tak też zrobiłem garywr!
Jeżeli to będzie to to jestem twoim dłużnikiem.
Narzeczona śpi (nie dawała mi żyć) więc pije piwko, oglądam mecz i sprawdzam.
Na razie OK.
Nie było na to reguły więc poczekamy.
Pzdr.
 

muzyszyn

New member
acid666 napisał:
Masz racje Kiki że to wygląda podejrzanie ale na szczescie wiem co to za firma i mam 100% pewności że to żadna ściema.
Pozdawiam

wiec czekamy na relację-jak otrzymasz.
bo powiem szczerze-ze nizsza o kilkanascie procent cena+brak mozliwosci zapłaty przy odbiorze troszke 'smierdzi' ...;)
 

Ryszards68

New member
jurasek napisał:
Ale tam wszędzie jest poruszany problem green ghosting a mi nie o to chodzi
tylko o przebarwienia jakby przenikania koloru w ujęciach nawet bez ruchu

Witaj, trudno coś poradzić, ale wydaje mi się, że w przypadku statycznego obrazu (masz to nawet na stop-klatce?) na pewno żadnych przebarwień być nie powinno i wygląda to na jakąś usterkę odbiornika (wezwałbym serwis Panasa). Green ghosting występuje w przypadku bardzo szybkiego ruchu kamery i najbardziej daje się we znaki przy czarno-białych obrazach. To zjawisko przez jednych jest widziane (rejestrowane) innym to zupełnie nie przeszkadza. Ja dostrzegam to tylko wtedy, gdy skupię wzrok na poruszającej się krawędzi i usiłuję podążać za nią. Gdyby patrzeć w środek ekranu to dostrzec to jest bardzo trudno (na szczęście). Ogólnie temat jest chyba trochę sztucznie rozdmuchany. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry