Panasonic seria PV80 i PV8

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja wybrałbym serię 8. Za taką opcją przemawiają:

- lepsza czerń
- obsługa trybu 24p
- brak doniesień (jak do tej pory) o słynnych wężach

ArtS :)
 

darcun

New member
Bez reklam
vib-Widzę,że Tobie jest trudno dogodzić.W tym tescie pomiędzy zdjęciami Kiki pisze,że jest na plus różnica między PV70 a nowym PV80.
 

Cameron30

New member
Podłączenie 42PV8 do laptopa

Witam.
Czy moglibyście doradzić mi jak najlepiej podłączyć Panasa 42PV8 do laptopa posiadającego tylko i wyłacznie wyjście D-sub (VGA) ?? Jak wiadomo w odróżnieniu do 80-tki 8-mka nie posiada wejścia D-sub i w tym momencie mam mały problem. Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniego kabla. Szukałem kabla D-sub - Component, jednakże dostepne sa jedynie kable wysyłajace sygnal z Componenta do VGA, a nie odwrotnie...
Czym i w jaki sposob najlepiej podłączyć lapka do tej plazmy ?? Macie jakieś pomysły i ewentualnie linki do sklepu (aukcji) gdzie mógłbym nabyć odpowiedni kabel. ?? Dzięki za pomoc...
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
garywr napisał:
Witam,

Mam mały dylemat... ostatnio zauważyłem dziwne refleksy, które są bardziej widczone przy wyłączonym tv w ciągu dnia. Przyznam się, że nie kojarzę aby coś takiego było od początku i zaczyna mnie to trochę drażnić.

Poniżej zamieszczam zdjęcia, na których widać refleksy, które ja nazywam siatką lub kratką na ekranie tv...

Czy to normalny efekt ??
W związku z tym pytanie do użytkowników Panasonic'a czy mają coś takiego, czy może to tylko mój egzemplarz ma taką właściwość... ?

Refleksy te widoczne są również przy włączonym tv, ale mniej widoczne...

6c01baa26f63f73b.jpg
I co z tym zjawiskiem, to normalne i wynika z budowy plazmy czy coś jest nie tak?
Pytam bo mam podobną kratkę.
 

sosna

New member
U mnie kratka jest także widoczna. Z tym, że tylko przy wyłączonym tv. Za dnia przy świetle dziennym widoczna doś mocno, wieczorem przy zapalonej lampie nieco mniej.Dokładnie na przeciwko tv mam białą ścianę, co potwierdzało by teorię Empella, u ojca gdzie są białe ściany, ale pod kątami raczej tego nie widziałem, choc muszę to sprawdzic.
Generalnie przy włączonym tv nie widac tego efektu, ewentualnie nie jest to przeszkodą w oglądaniu ....
 

vib

New member
darcun napisał:
vib-Widzę,że Tobie jest trudno dogodzić.W tym tescie pomiędzy zdjęciami Kiki pisze,że jest na plus różnica między PV70 a nowym PV80.
oj mozna, mozna :)
po prostu nie jestem specem od TV - prosty czlowiek ze mnie, nie wnikam w szczegoly techniczne, bo plazma to kolejny mniej lub bardziej potrzebny przedmiot w domu - ma dzialac i tyle, a ja mam siedziec przed tv popijajac piwko i nie wnikac w marke i model tylko sie cieszyc z dobrego obrazu
stad takie a nie inne moje postawienie pytania - czy ja, Ty, ktos inny, bez wdawania sie w szczegoly jak siadziemy do meczu to patrzac na to co sie dzieje na ekranie rozroznimy czy model jest nowszy czy starszy

jedno juz wiem - lepsza czern
a co to ta obluga trybu 24p to sobie znajde i poczytam i bede wiedzial czy wazne dla mnie czy nie
thnx ArtS :)
 

Empella

New member
Zjawisko występuje w przypadku gdy na ekranie odbija się jasna powierzchnia.
Na przykład jasna ściana. Jeśli spojrzysz nawet na zamieszczonym zdjęciu na fragment matrycy , w tórym odbija się kanapa, to w tym miejscu siatki nie widać. Na 99,99% nie jest to wada TV. Wieczorem, przy słabym oświetleniu w ogóle nie dojrzysz tej siatki, a w normalnym oglądaniu nawet w dzień jest ona również praktycznie niezauważalna. Na tej zasadzie można przyczepić się do tego, że na ekranie widać odbijające się wszelkiego rodzaju rzeczy, które są w pomieszczeniu, łącznie z samymi oglądającymi.:)
 

garywr

New member
Refleks

Witam ponownie... dopiero dotarłem do forum...

Planuję jutro uderzyć do serwisu z tym "problemem", zobaczymy co powiedzą.

@Empella, nie zgodzę się że ta kratka nie przeszkadza w oglądaniu, przy świetle dziennym lub zwykłym oświetleniu na ciemnym tle zaczyna mnie drażnić... Faktem jest, że przy wygaszonym świele (wieczorową porą) kratka jest nie widoczna...

Ponadto, naprawdę nie kojarzę, aby ta kratka była widoczna w pierwszych dniach... no chyba że mój wzrok przesłoniły emocje :D
 
Ostatnia edycja:

sosna

New member
Vib, potrzebuję tv dokładnie do takich samych celów jak ty (choc meczy dużo nie oglądam). Powiem tak: PV80 to spełnienie oczekiwań przeciętnego użytkownika, zarówno pod wzlędem technologiczno/jakościowym jak i finansowym. Plazma jak każda technologia, ma swje wady i zalety. Dla mnie osobiście wady pv80, są przycmione przez zalety i to zdecydowanie. Wśród plazm, ten tv (miom zdaniem) nie ma konkurencji w swojej cenie, nie wspominając już o LCD, które "przegrywają" pomimo sporo wyższej ceny ( z powodów technologicznych) ...

garywr
Zapytac nie zawadzi, choc sądze że Empella ma rację iż nie jest to wada....
 
Ostatnia edycja:

Empella

New member
Cameron30 napisał:
Witam.
Czy moglibyście doradzić mi jak najlepiej podłączyć Panasa 42PV8 do laptopa posiadającego tylko i wyłacznie wyjście D-sub (VGA) ?? Jak wiadomo w odróżnieniu do 80-tki 8-mka nie posiada wejścia D-sub i w tym momencie mam mały problem. Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniego kabla. Szukałem kabla D-sub - Component, jednakże dostepne sa jedynie kable wysyłajace sygnal z Componenta do VGA, a nie odwrotnie...
Czym i w jaki sposob najlepiej podłączyć lapka do tej plazmy ?? Macie jakieś pomysły i ewentualnie linki do sklepu (aukcji) gdzie mógłbym nabyć odpowiedni kabel. ?? Dzięki za pomoc...

Nie ma takich kabli.
Rozwiązanie jest dość kosztowne. Musisz zaopatrzyć się w specjalny konwerter VGA-DVI. Są nawet wersje VGA-HDMI. Niestety urządzenie takie kosztuje kilkaset zł.
 

garywr

New member
sosna napisał:
Zapytac nie zawadzi, choc sądze że Empella ma rację iż nie jest to wada....

Ano, kto pyta nie błądzi... podobno ;)

Jeśli okaże się, że tak ma być, to pozostanie mi chyba "naprawa" plazmy poprzez przemalowanie ściany naprzeciwko tv na jakiś ciemniejszy kolor :D
 

Empella

New member
Garywr, daj znać co Ci odpowie serwis. Siatka podczas oglądania TV w ciągu dnia jest widoczna na ciemnych scenach-to fakt. Aczkolwiek podczas takich ciemnych scen, jeśli dobrze spojrzysz, to również wyraźnie powinieneś zauważyć np. kanapę, czy fotel na którym właśnie siedzisz, no i siebie samego oglądającego TV. Być może siatka powstaje w wyniku takiego, a nie innego sposobu odbicia światła od matrycy, związanego z jej właściwościami, czy też właściwościami popwłoki antyrefleksyjnej.
 

garywr

New member
Nie przeczę, że to efekt budowy plamy czy też powłoki... nawet tak sobie tłumaczyłem, ale wolałem się upewnić tutaj na forum czy inni mają podobne efekty...

Spoko, jak tylko coś mi serwis stwierdzi lub nie, to podzielę się tą wiedzą :)
 

regan_78

New member
co dzieje

Witam. czytam te forum, szczególnie o PV80 już długi czas. Posiadam 42PV80. Po zamianie dekodera cyfry+ na HD i podłączeniu przez kabel HDMI (dobry) oglądając cokolwiek oprócz kanałów w HD, co jakiś czas znika obaraz i się pojawia. w tym tez momencie na ekranie pojawia się napis "szeroki" i znika. I tak parę razy. Jest to strasznie wkurzające. Na Euro tak sie nie dzieje. Wszystko OK. Mam coś źle ustawione??? Pomóżcie. Przejrzałem cały wątek i nic na ten temat nie znalazłem.
 
Ostatnia edycja:

Ryszards68

New member
garywr napisał:
Nie przeczę, że to efekt budowy plamy czy też powłoki... nawet tak sobie tłumaczyłem, ale wolałem się upewnić tutaj na forum czy inni mają podobne efekty...

Spoko, jak tylko coś mi serwis stwierdzi lub nie, to podzielę się tą wiedzą :)

Prawdopodobnie ma tutaj miejsce tzw. efekt mory – w tym wypadku nakładanie się „wzorka” powłoki antyrefleksyjnej na poszczególne piksele matrycy. Po wnikliwej obserwacji zauważyłem, że ledwie widoczny efekt również u mnie występuje w miejscu gdzie odbija się na ekranie TV ekran monitora LCD (komputer stoi naprzeciwko telewizora) i jest na nim wyświetlany bardzo jasny obraz. Ale normalnie w ogóle tego nie widać, tym bardziej podczas oglądania programów. Powiem tak: zaczynam bać się czytać to forum! Gdyby problem nie został poruszony chyba nigdy bym tego nie zauważył! Podobnie było z zielonymi krawędziami podczas szybkiego ruchu – zacząłem tego szukać i… znalazłem. Nie zmienia to faktu że PV80-tki to doskonałe telewizory. Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tryb 24p jest potrzebny do oglądania filmów Blu-Ray. Telewizory, które nie obsługują tego trybu bezpośrednio przetwarzają 24 klatki na sekundę na 25 klatek na sekundę, dodając po drodze jedną klatkę. Nie wnikając w szczegóły techniczne, efektem może był brak płynności obrazu.

Jeśli chodzi o siatkę na ekranie Panaska, to nie jest to na pewno związane z samą matrycą, gdyż ona jest oparta na elementach ułożonych w poziomie i w pionie. Podejrzewam, że ta siatka, to po prostu warstwa przeciwodblaskowa.

ArtS :)
 

yogutr12

New member
24p w PV80

ArtS007 Tryb 24p jest potrzebny do oglądania filmów Blu-Ray.
Wcześniej również napisałes, że seria 8 obsługuje ten tryb ale na stronie oficjalnej z panasonic'a w PV80 nie ma wpisu że ten telewizor obsługuje ten tryb.
Jest tylko w PY80 lub w FullHD.
Więc pytanko czy model PV80 potrafi płynnie wyświetlić format 24p?
 
Do góry