Panasonic seria PV80 i PV8

eklo

New member
Witam wszystkich. Od ponad tygodnia jestem szcześliwym uzytkownikiem 37PV80P. Zdecydowałem się na niego dzięki Waszym wypowiedziom na tym forum i szczerze NIE ZAŁUJE. Dzięki!!! Obraz SD z Fergusona 8900 (sygnał z Cyfry+) jest najlepszy jaki widziałem do tej pory, nie mówiąc juz o kanałach w HD, bo to jest oczywiste.
Korzystam z połaczenia HDMI, gdyż to przez AV1 przez Euro jest dla mnie nie do przyjecia (straszne szumy dzwieku i obrazu, ale może to wina słabego kabla). Mam tylko jeden problem który nie wiem jak rozwiązać:

Korzystam tylko z sygnału SAT i za każdym razem po właczeniu TV musze ręcznie ustwawiać mu źrodło sygnału na HDMI, bo inaczej jest TVP1 z brakiem sygnału.

Czy jest możliwość takiego ustawienia, aby zrodło HDMI ustawiało się automatycznie (jako domyślne)? A najlepiej, żeby po włączeniu SATki telewizor włączał się również automatycznie, ale to niestety nie działa (nawet przy połaczeniu przez AV1)

Może ktoś wie jak można rozwiązać ten problem?
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Krzysztof.
 

garywr

New member
Dziwne refleksy

Witam,

Mam mały dylemat... ostatnio zauważyłem dziwne refleksy, które są bardziej widczone przy wyłączonym tv w ciągu dnia. Przyznam się, że nie kojarzę aby coś takiego było od początku i zaczyna mnie to trochę drażnić.

Poniżej zamieszczam zdjęcia, na których widać refleksy, które ja nazywam siatką lub kratką na ekranie tv...

Czy to normalny efekt ??
W związku z tym pytanie do użytkowników Panasonic'a czy mają coś takiego, czy może to tylko mój egzemplarz ma taką właściwość... ?

Refleksy te widoczne są również przy włączonym tv, ale mniej widoczne...

6c01baa26f63f73b.jpg






4ba8f47e3ba33aba.jpg
 
Ostatnia edycja:

Ryszards68

New member
Automatyczne wykrywanie sygnału

Wygląda niestety, że nie da się na to nic poradzić – w innych typach tv jest podobnie: nie wybierają automatycznie HDMI ani component – automatycznie włącza się tylko sygnał przez scart (mam Fergusona 7600 podłączonego przez scart i component i po odpaleniu Ferdka jest automatycznie wykrywany sygnał na scart Av1, aby oglądać przez component muszę ręcznie przełączyć pilotem tv). Jeszcze do opinii eklo: na moim TV nie zaobserwowałem jakiegoś drastycznego spadku jakości między scart a komponent – obraz po komponencie jest trochę bardziej kontrastowy i minimalnie gładszy, ale przez scart jest całkiem ok. Prawdopodobnie zależy to od kabla – podstawą jest „pełny” scart RGB. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Ryszards68

New member
Refleksy

Nie mam nic takiego – matówka całkowicie gładka. Na tych zdjęciach wygląda to szokująco! (Szkocka krata?) Może było tak od początku? Czy tak czy owak TV do wymiany. Pozdrowienia
 

de.camillo

New member
Refleksy

witam
U siebie takiej kraty również nie zauważyłem. Po wyłączeniu obraz jest czarny.
Najlepiej zadzwoń do serwisu i opisz problem ... nich przyjadą i zobaczą.

pozdro
 

eklo

New member
Ryszards68 napisał:
na moim TV nie zaobserwowałem jakiegoś drastycznego spadku jakości między scart a komponent – obraz po komponencie jest trochę bardziej kontrastowy i minimalnie gładszy, ale przez scart jest całkiem ok. Prawdopodobnie zależy to od kabla – podstawą jest „pełny” scart RGB. Pozdrawiam

Dzięki Ryszards68.
Jeszcze dziś kupie lepszy kabel scart. Przy okazji mam do Ciebie pytanie. Czy po włączeniu Ferdka (połączonego do AV1) telewizor pozostawiony na czuwaniu włącza Ci się automatycznie?
 

Empella

New member
Refleksy

A u mnie również występuje podobne zjawisko w ciągu dnia, widoczne przy patrzeniu na ekran na wprost, kiedy zmieniam kąt patrzenia siatka staje się niewidoczna. Najlepiej zaobserwować to przy wyłączonym TV.
 

Ryszards68

New member
eklo napisał:
Dzięki Ryszards68.
Jeszcze dziś kupie lepszy kabel scart. Przy okazji mam do Ciebie pytanie. Czy po włączeniu Ferdka (połączonego do AV1) telewizor pozostawiony na czuwaniu włącza Ci się automatycznie?

Jestem w pracy, ale sprawdzę to dzisiaj po powrocie. Raczej wątpię by TV sam się włączał. Szkoda, że nie da rady ustawić by automatycznie po odpaleniu TV zgłaszał się component lub HDMI. A może ktoś sobie z tym poradził (ja nie ;)). Jeszcze co do automatycznego wykrywania AV – wcześniej używałem dekodera Polsatu Echostar 616 podł. przez scart do TV, do niego również przez scart miałem podłączony VHS i kiedy włączałem magnetowid na odtwarzanie obraz pojawiał się automatycznie na TV. Po zmianie odbiornika na Ferguson 7600 UCI (takie samo podłączenie + component) muszę ręcznie wybierać odpowiednie AV pilotem telewizora (tak było na poprzednim CRT i teraz na plazmie). Czyli co sprzęt to niespodzianka…
 

Ryszards68

New member
Empella napisał:
A u mnie również występuje podobne zjawisko w ciągu dnia, widoczne przy patrzeniu na ekran na wprost, kiedy zmieniam kąt patrzenia siatka staje się niewidoczna. Najlepiej zaobserwować to przy wyłączonym TV.

Obserwowałem ten TV w różnych warunkach: wyłączony, włączony, przy świetle dziennym i sztucznym pod różnymi kątami i nigdy nie widziałem czegoś podobnego. Przy wyłączonym jest jednakowa ciemnoszara (przy bezpośrednio oświetlonym panelu) lub czarna tafla. Może to jakiś problem-wada warstwy antyodblaskowej? Tak na zdrowy rozum taka krata nie miałaby sensu i była niedopuszczalna?
 

Empella

New member
Refleksy

Popatrzyłem dokładnie i zjawisko jest zależne nie od kąta patrzenia, tylko od koloru pomieszczenia naprzeciw TV. Jeśli w TV odbija się biała ściana to siatkę widać. Jeśli nie siatki nie widać.
 
Ostatnia edycja:

kovisoy

New member
Panel wydaje sie byc ciemnoszary lub siwoszary , przy silnym świetle dziennym w zależności od kąta padania światła da sie zaobserwowac siatkę tkzw. szkocką krate , przy świetle pokojowym wogóle tego zjawiska nie widac.Przy włączonym tv nie widac żadnej kraty itp.Wynika to zapewne ze specyfiki budowy panelu i gdyby ktoś o tym nie wspomniał pewnie nikt by nie zwracał na to uwagi tym bardziej iż jest to marginalne i ewidentnie nie rzucajace sie w oczy zjawisko.
Pozdrówka
 

vib

New member
Witam - moj pierwszy post na tym forum :)

Jestem w 100% zdecydowany na plazme Panasonica: (jestem abonentem kablowki Aster, podobno od maja zaczynaja nadawac HD, wiec czas zmienic tv, do gier mam LCD fullhd) z racji tego, ze odbiornik bedzie wisial w sypialni w nogach (jakies 2-2,5m max od oczu) to wielkosc 37 cali i konkretne pytanie (bo przeczytalem setki postow na tym forum, po kilka razy, ale na to odpowiedzi nie znalazlem):
- Czy kto przesiadl sie z PV7x na PV80 i jakie wrazenie/roznica? Bo zastanawiam sie, czy warto doplacac 700-900zl (roznice techniczne znam), ale znow koneserem TV nie jestem i te pieniazki przy wartosci odbiornikow to ok. 30% ceny - wiec sporo - czy warto ?

ps. o stosunku cali do odleglosci juz bylo setki razy, ale chyba bledu nie robie, ze nie chce sie pchac w 42 cale jesli plazma ma wisiec w odleglosci 2 metrow ? chce sie upewnic :p
 

vib

New member
no juz przeczytalem i prawde mowiac, za 6 zl z kawalkiem nie rozwial moich watpliwosci - albo cos zle czytam, moze art ma jeszcze ktora czesc, ale nie ma tam porownania ze soba starszego i nowszego modelu :p
tak, ze pytaie pozostaje aktualne - kto sie przesiadl na nowszy model i widzi roznice warto 700-900zl ? )

ps. thnx za checi :)
 

pink25

New member
a za te 700 zł róznicy to o ile ma byc pv80 lepszy od pv70 ? Kazdy ma inne odczucia także sam musisz sprawdzic co Ci pasuje. Jeszcze rok temu dla jednych seria pv7x była ponad wszystko (w danych granicach cenowych)... a dla innych LGpc51 czy samsung.

Dla mnie np LGpc51 jest lepszy od PV7. Samsunga (teraz oznaczenia nie pamietam ale kazdy kojarzy o co chodzi) stawiam na tym samym szczeblu co LGpc51. Seria PV80 to juz dla mnie znacząca zmiana na +. Dla mnie nie była to róznica 700 zł a jakies 300...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli różnica w cenie wydaje się zbyt duża, warto może chwilę poczekać. Nie sądzę, aby ceny nowych modeli trzymały się mocno.

ArtS :)
 

vib

New member
zdaje sobie sprawe, ze trudno o wymierne porownanie
(sam siedze bardziej w komputerach i majac dwa zestawy i wiedzac do czego maja byc wykorzystane jestem wstanie powiedziec, czy warto dolozyc 500zl do karty 9800GX2 czy nie, czy tez nie bo uzytkownik bedzie gral i tak na mniejszej rozdzielczosci natywnej i nie wykorzysta tego)
stad pytanie do tych ktorzy "przesiedli sie" - czy widza roznice siedzac na kanapie i ogladajac np. polsat sport :p - bo testy i opinie czytalem, ogladalem PV80 w dzialaniu - ale nie mam mozliwosci postawienia pv70 i pv80 kolo siebie i sprawdzenia czy jest roznica (a jesli jest to mala czy kolosalna - 30% ceny)
 

pink25

New member
a myslisz ze znajdziesz takie osoby które sie przesiadły z pv70 na pv80 o tych samych rozmiarach... ?
Moze jeszcze ktos z 37pv70 na 42pv80 to tak ale to juz bedzie zmiana poważnego parametru i obiektywizm zabuzony ;).
 

vib

New member
spytac nie zawadzi :) - sa ludzie, ktorzy co rok zmieniaja samochody i nie koniecznie na klase wyzsza (czy tam wieksza) bo sa swiadomymi uzytkownikami i kupuja pojazd jaki jest im potrzebny - z tym, ze nowszy
sam chce wlasnie 37 choc roznica miedzy ceny 37 a 42 jest mniejsza cena dobrego pilota uniwersalnego - wiec nie zawsze chodzi o cene, tylko o swiadomosc za co sie placi :)
tak czy inaczej, jestem zdecydowany - mam chwilke czasu, bo aster nie ruszy przed majem z HD, wiec nie musze dzis kupowac - jakies 2-4 tygodnie na pewno przedemna

ps. a czekania az stanieja skonczy sie tym, ze bede zadawal pytanie czy jest roznica miedzy PV80 a PVXX :p
 
Do góry