Panasonic seria PV80 i PV8

rafi.c1

New member
ravpelc napisał:
nie ma PIP... PAP również bo PV80 ma tylko 1 tuner a więc nie ma możliwości wyświetlania 2 kanałów równocześnie, więc ani "obraz w obrazie" ani "obraz obok obrazu" nie wchodzą w tym przypadku w grę

To jest oczywiście jasne, że nie ma drugiego tunera, ale to w dalszym ciągu nie wyklucza funkcji PAP przy wykorzystaniu tunera z innego źródła (stare VCR, DVD z HDD, tuner TV kablowej...). Ciągle mnie to nurtuje tym bardziej, że PANAS na swej stronie przy modelach PV70 pisze PAT (wiadomo obraz i txt), ale przy PV 80 już jest PAP (obraz i obraz). Proszę o ocenę czy dobrze kombinuję z tym PAPem. Dzięki,
 

sosna

New member
ciaptak napisał:
panowie, wyluzujcie. ten telewizor jest stworzony z mysla o hdtv, a nie SD.
wiec na kanalach HD, ktore leca 720p lub 1080i bedzie swietnie. to ze gra ladnie w SD to dodatkowy atut.

Dokładnie, zgadzam się z kolegą. W mojej wypowiedzi chciałem podkreślić, że Sansei6 niepotrzebnie się martwi, czy nie zrobił błędu wybierając pv80.
 

ravpelc

New member
Profi Plasma Service & e-Gwarancja

flipers napisał:
Ja ma pytanko jak jest z gwarancja na PV80?
KIKI mówi że gwarancja PANASONIC POLSKA obejmuje naprawe serwisową w domu klienta bez potrzeby odsyłania TV do serwisu. Czy to jest jasno i klarownie napisane w karcie gwarancyjnej ?
Trochę info na ten temat znalazłem tu: http://panasonic.pl/?profi

Panasonic od jakiegoś czasu już wprowadził e-gwarancję - tzn. że nie potrzebna jest papierowa gwarancja (przeważnie nawet jej nie znajdziesz w papierach z produktem). Ważne jest potwierdzenie zakupu - paragon, faktura... z datą sprzedaży. Dodatkowo dla posiadaczy plazm Panasonic wychodzi jeszcze bardziej na przeciw oczekiwaniom klientów i serwisant w razie usterki przyjeżdża do domu. Link, który podałeś jest właśnie od tego - zgłaszasz tam awarię (o ile taka wystąpi). Jeśli masz rachunek zakupu tv przysługuje Ci ta darmowa usługa.

TH-42PV80 jest moim drugim produktem Panasonica po aparacie DMC-TZ3 i muszę przyznać, że się do tej firmy przekonuję, więc nie będę miał obaw, żeby kupić jeszcze nagrywarkę.

Panasonic Polska gdzie to piwo za reklamę?? ;)
 

darcun

New member
Bez reklam
ravpelc - Tak trzymaj,dobrze doradzasz!
Od Panasonic nagrody się nie spodziewaj. Myślę,że nasze uznanie dla Ciebie powinno mieć większe znaczenie niż ewentualny browar.:hmm:
 

zulusczaka

New member
Podlaczenie komputer -> 37PV80 po HDMI

Witam,

jestem prawie szczesliwym posiadaczem 37PV80, ale jak wiadomo - "prawie" robi roznice ;) Do pelni szczescia brakuje mi dobrego polaczenia komputer -> tv. Mam karte Asus EAH3850 z dwoma wyjsciami DVI, ktora w swojej specyfikacji ma wymienione takie cechy jak: HDTV-out, HDMI, HDCP compliant. Kupilem prosty kabel DVI->HDMI i podlaczylem do telewizora. Telewizor zostal wykryty przez Catalysta, ustawilem go jako drugi monitor. Niestety po rozszerzeniu pulpitu na dwa monitory, nie pojawil sie obraz na telewizorze. Zaczalem wiec zmieniac rozdzielczosc na coraz nizsza i wreszcie uzyskalem obraz, jednak jedynie w rozdzialce 720x576. Oczywiscie zalezy mi na 1024x720. Co moze byc tego przyczyna? Jak zaznaczylem, karta jest zgodna z HDCP, wiec chyba nie tu tkwi sedno sprawy.
Jeszcze jedna dodatkowa informacja - gdy wlaczam komputer, nie mam obrazu nawet na monitorze. Pojawia sie dopiero, gdy wyjme wtyczke z TV.

Bede bardzo wdzieczny za podpowiedz, bo juz opadly mi rece i nie wiem, co wiecej moge zrobic.
 

sosna

New member
Jedynym warunkiem (oprócz dowodu zakupu) darmowej usługi przez Profi Plasma Service jest 50km do Autoryzowanego Serwisu.
(źródło: regulamin Profi Plasma Service )

Pytanie czy zwykłe serwisy lokalne które mają autoryzację Panasonic Polska, świadczą takie usługi...
 

de.camillo

New member
rafi.c1 napisał:
Ciągle mnie to nurtuje tym bardziej, że PANAS na swej stronie przy modelach PV70 pisze PAT (wiadomo obraz i txt), ale przy PV 80 już jest PAP (obraz i obraz). Proszę o ocenę czy dobrze kombinuję z tym PAPem. Dzięki,

witam
Zapewne jest to kolejny błąd w opisie produktu na stronie PANASA.
Seria PX80 (np. strona niemiecka i czeska) podają PAT więc i PV80 ma tylko PAT

pozdro
 

flipers

New member
ravpelc napisał:
Panasonic od jakiegoś czasu już wprowadził e-gwarancję ...
Dotyczy to tylko gwarancji PANASONIC POLSKA? Z polskiego kanału dystrybucji tzn. zakup w autoryzowanym sklepie PANASONIC? Czy też wszystkie TV kupione na terytorium Polski obojetnie w jakim sklepie który wystawi mi fakturę lub paragon?

Jest to dla mnie o tyle ważne gdyż ostatnio nie mam szczęścia do elektroniki i co kupię to po niedługim czasie użytkowania odsyłam do serwisu :(.
 

ravpelc

New member
już kilka razy przewinęło się w tym wątku odnośnie gwarancji produktów Panasonica i z tego co się wypowiedzieli użytkownicy jeśli kupujesz produkt Panasonica w kraju UE to masz prawo do serwisu w ramach gwarancji z tym tylko, że jeśli np jest to model niesprzedawany w Polsce klient może być obciążony kosztami sprowadzenia części lub transportu produktu do serwisu zagranicznego...

Natomiast jeśli kupisz na terenie kraju produkt u nas rozprowadzany to niezależnie czy w sklepie Panasonica czy internecie, allegro czy markecie - jeśli masz dowód zakupu - masz gwarancję

ja osobiście mam akurat duże szczęście do produktów rtv czy agd i jedynie opiekacz tefala 1 raz w życiu musiałem "dźwigać" :mrgreen: do serwisu a tak to wszystko mi śmiga aż miło
 

arek-legnica

New member
Do Włascicieli PV80 37'' ktorzy oglądaja z odległosci 3 m.Prosze o komentarze z oglądania telewiorka - czy wymiar 37'' (mam taki niedlugo kupować) mogą polecić z ich ,,punktu widzenia,,? :)
Prosze o opinie,i z gory dziekuje.

Dodam iż od czerwca bede miał sygnał cyfrowy z Vectry.Wiec prosze o opinie osob ktore oglądają cyfrowy sygnał z odległosci 3 m. z 37'' telewizorka...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jurek50

New member
Odbicia światła w PV80

Mam pytanie do użytkowników PV80: jak jest w praktyce z odbiciami światła. Czy jakis filtr jest i czy w praktyce działa? Przepraszam jeśli gdzieś w wątku jest podobne pytanie ale wątek bardzo się rozbudował :)
 

Ciemar

New member
arek-legnica napisał:
Do Włascicieli PV80 37'' ktorzy oglądaja z odległosci 3 m.Prosze o komentarze z oglądania telewiorka - czy wymiar 37'' (mam taki niedlugo kupować) mogą polecić z ich ,,punktu widzenia,,? :)
Prosze o opinie,i z gory dziekuje.
Witam.
Mam 37" i odległość ok 2,5m. Po paru dniach oglądania głównie zwykłej kablówki dochodzę do wniosku, że mógłby być 42" :). Przy 3m brałbym napewno 42".
Pozdrawiam
 

endrjub

New member
Ja oglądam z 2,8 - 3m 42". Przed zakupem miałem ogromny dylemat 37", czy 42". W konsekwencji wybrałem 42" , z czego jestem bardzo zadowolony, ale powiem szczerze, że 46" też byłby ok.
Więc jeśli wahasz się czy 37" będzie ok, to powiem Ci, że na 100% będzie za mały. Ja to przerabiałem 3 tygodnie temu :)
Pozdr
 

igal

New member
Mam mały problem. Otóż mój zestaw Panasonic TH-42PV8 nie przełącza się automatycznie w tyb AV poprzez kabel HDMI. Do telewizora podłączony jest dekoder Cyfry Plus z dyskem Philips 7201. Problem nie występuje przy kabelu euro. Ma ktoś jakiś pomysł co jest nie tak, czy może ewentualnie, tak ma być ?. Z góry dziękuję za informację.
 

and2000

New member
Jurek50: zapewne ma, bo mam wrażenie, że na starym crt odbicia były większe- mam jedno okno z boku tv i odbić praktycznie nie widać. Także jasność jest więcej niż wystarczająca- mimo docierania (wszyskie suwaki poniżej 50%) nie mam potrzeby przysłaniania okien nawet w słoneczny dzień
 

zaz

Member
37" czy 42"

Ja już byłem przekonany do 37" a teraz - po kilku ostatnich postach w tej sprawie - znowu mam dylemat: może jednak 42" (przy odległości 2,5-3m + kablówka analog):confused:
 

mirecore

New member
igal potwierdzam w modelu PV70 też mam identyczny problem

po ponad miesiącu oglądania 42 cale z odległości 3m stwierdzam że mógłby być spokojnie 50 cali - kiepska jakość SD jest tak samo kiepska na 37, 42 jak i na 50 - ale filmy na CANAL+16/9, filmy z DVD i kanały HD... miodzio teraz żałuje że nie kupiłem 50 cali

nie skąpcie, warto poczuć się choć trochę jak w kinie, z ekranem 37 cali chyba to niemożliwe...
 

cygan

Member
mirecore - Racja. Teoretycznie 2,5m optymalna wydawała się dla sygnału HDReady. Trzeba dodać, że dla statycznego obrazu - w praktyce jest dynamika obrazu przeważnie, więc można jeszcze bliżej. Pierwszy dzień - kurka...mógł być 37''... Drugi - jest ok! Czwarty, piąty - przestałem zachwycać się rozmiarem. Po tygodniu stwierdzam - 50'' też byłby ok! Maksymalnie oglądam z 3m. Wiem jedno - za kilka lat przy następnym tv, bedzie to 65'' :):):)
 
Do góry